Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 kwietnia 2016 08:56
Pierwsza piątka ZT dla klaczy:
http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-15-16-kwietnia-2016/
i chyba pierwsza od dłuższego czasu ocena wybitna!
I ta wybitna jest pokryta Marcepanem o ile nie pomyliłam imion klaczy. Wczoraj wrócił z "występów gościnnych" z tej właśnie stajni pod Łodzią 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 kwietnia 2016 20:51
Wiecie może jakie ogiery xx są dopuszczone do krycia ślązaczek?

Z tego, co się dowiedziałam to Brelok xx u pana Stanisza pod Wrocławiem i Nowogródek (lubuskie) na pewno. Na dniach komisja ma oglądać Masiniego xx z Jaroszówki i jak przejdzie pomyślnie, to nim kryję moją ślązaczkę 🙂
edit: pisałam o moich okolicach, nie wiem, jak z ogierami z innych części kraju
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 kwietnia 2016 08:42
Ślązakowcy, znajomy szuka młodej (do 2 lat) klaczki śląskiej maści siwej, do hodowli, z pełnym papierem i o prawidłowej budowie- ktoś coś???
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
19 kwietnia 2016 13:34
Makrejsza mimo to dzięki, choć muszę zawęzić obszar poszukiwań, bo podróż klaczy ze źrebakiem może być trudna nawet na niewielkie odległości 🙄
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
19 kwietnia 2016 20:47
Frosska- proponuję napisać maila do Zwiazku, mi odpisywali w ciągu kilku dni z informacjami
Mam ogromną prożbę , będę musiała w tym roku kupić ogiera na sezon 2017r  i już poszukuje , najlepiej siwy ale inne maści też. Rozważe konie w każdym wieku ale już z licencją na krycie. Wymagam wybitnego ruchu i konia w typie sprtowym. Jak by ktoś coś wiedział że jest coś ciekawego na sprzedaż lub do dzierżawy na sezon to ja prosze o info na priv
Hej dziewczyny potrzebuję dla rocznych ślązaków ogłowi - powiedzcie jaki rozmiar - cob będzie ok? na dwulatki kupiłam fulle i były ok a roczniak chyba w cob ???
Moje łby jak sklep i jako rocZniaki cob był ok :-)
Szukam informacji na temat ogiera Eksterier  po Palant. Jakie potomstwo daje, jakieś starsze zdjęcia z czasów jego młodości. Może ktoś się z nim spotkał i mógłby coś o nim napisać? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie info. :kwiatek:
raczej szlachetne potomstwo po nim bylo, wiekszosc zycia spedzil na Mazowszu. Chodzil w woltyzerce. Mam gdzies stare zdjecia z pokazow w Ketrzynie, ale moge zrobic fotke fotki, bo nie wyciagne skanera. Z charakteru bardzo przyjemny. Problemy z pekaniem kopyt mial, mial klejone, spojone na blaszki i inne cuda. Nie wiem jak teraz.
zdjęcia z ZT Klikowa - http://www.peckiel.pl/slazaki/klikowa-6-7-maja-2016/ - zapraszam!!

Kl. ITALIA śl (Bajarz – Izolda po Iluk), ur. 22-01-2013, hod. i wł. Łucja Mizera (KR), wynik: 84,75 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce: 1/16
Kl. DELFINA śl (Aromat – Deka po Han), ur. 03-05-2013, hod. i wł. Władysław Kościelny (KR), wynik: 64,50 pkt, ocena dostateczna, miejsce: 11/16
Kl. POLA śl (Subiekt – Pol-Mistra po Martel), ur. 05-06-2013, hod. i wł. Edward Kostecki (RZ), wynik: 73,25 pkt, ocena dobra, miejsce: 5/16
są może jakieś fotki z czempionatu w Pajęcznie ?
Poszukuje potężnego ślązaka, najlepiej wałacha, wiek maks. 10 lat, najlepiej młodszego (ale nie trzylatka), raczej w starym typie, zdrowego. Ma być duży i ładny, taki trochę szpanerski 😉 Może być nawet kasztan - chodzi o wielkość i spokój głównie. Dobrze, żeby był oprzęgnięty, jakby chodził pod siodłem to dodatkowy plus. Spokojny. Nie musi być jakiś super ujeżdżony, tyle, coby facet mógł go założyć do zaprzęgu albo w siodło ubrać i pojechać w teren bez nerwów. Facet jeżdżący, miał już konie, ma kapitalne warunki, od kilku lat marzy o wielkokoniu, ostatnio zadzwonił z prośbą o pomoc w znalezieniu takiego. Gdzie w okolicach lubuskiego/Zielonej Góry można się za takim koniem rozejrzeć? Myślałam o wycieczce do Książa, gdzieś jeszcze warto uderzyć? Nie chciałabym ciągnąć się przez pół Polski w ciemno, jak dłuższa wycieczka to już do konretnego, interesującego zwierzaka.
szukam kucyka dla siebie to natrafiłam na to : http://olx.pl/oferta/walach-CID103-IDfL7Fz.html#541e160a4b większego nie widziałam 🙂 Trza by tylko nogi sprawdzic bo na fotach te przednie wygladaja podejrzanie (koziniec?czy tak stanął?) no i tuv bo taki duży ciezki kon to rozne fajne rzeczy moze miec w nogach
Akatash, - oooo, dzięki wielkie! Nogi się sprawdzi, to nie problem, a taki smok z pewnością się spodoba. Szkoda trochę tego ogona tylko.
Dave Pooll - Pajęczno mam, ale czasu brak na ogarnięcie 🙁 postaram się wrzucić w przyszłym tygodniu...

A teraz szybka relacja z ZT Bogusławice, gdzie było 8 ślązaczek, a wygrała Fama sp 🙁 po śląskim Bulwarze 🙂
http://www.peckiel.pl/slazaki/boguslawice-16-17-czerwca-2016/

[hr]
Kl. FAMA sp (Bulwar śl – Fabiola sp po Pegasus HB KWPN), ur. 2007-04-09, hod. Ryszard Borys (WŁ), wł. Katarzyna Borys (WŁ), wynik: 84,50 pkt, ocena: bardzo dobra, miejsce 1/12, czempionka ZT
Kl. EVITA śl (Haszysz – Elba po Locarno), ur. 2013-04-02, hod. Sławomir Królik (KT), wł. Rafał Matyja (KT), wynik: 77,50 pkt, ocena: dobra, miejsce 2/12
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 czerwca 2016 07:37
precel7 a będziesz mieć zdjęcia ze szkolenia w Książu dla pracowników OZHK?
Tu są zdjęcia Kieleckiego ZHK: https://www.facebook.com/ozhkkielce/photos/?tab=album&album_id=517637548423084
AleksandraAlicja - będziesz :-) ale mimo najszczerszych chęci nie nadążam na bieżąco :/
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 czerwca 2016 07:49
😅
poczekam, a tu jeszcze Poręba za pasem  😎
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 czerwca 2016 20:24
Poręba bardzo liczna- 15 ogierów 2-letnich, z czego najsłabszy miał 39 punktów!!! Bardzo wysoki poziom ogierów. W roczniakach 22 ogierki, klaczek rocznych było bodajże 15, na 2-letnie już nie zostałam, bo zaczęły się dopiero o 17tej.
Zdjęć z klas jeszcze nie mam, na razie tylko pokazy:
ogier Efekt
ogier Libero
ogier Bel-Maximus BH
z niecierpliwością  czekam na kolejne fotki 🙂
jak zwykle wtryniam się "niewiadomoskąd", ale muszę się pochwalić, jedno z niewielu źrebiąt po Ergonie (po Drab), jeszcze nie nazwana klaczka 🙂
Bardzo ładna dziewczyna !niech się zdrowo chowa 🙂

Nam się w tym roku nie udało uzyskać potomstwa. po dramatycznych przeżyciach cieszę się że klacz żyje  🥂

Co do poręby , wszystko ładnie pięknie, ale od 20 lat nie wpadli na to żeby postawić ludziom jakąś wiatkę , namiot obok trójkąta żeby nie musieli uciekać pod drzewka w poszukiwaniu cienia / uciekając przed deszczem. Spod drzewek nic nie widać 🙁
borkowa.   silesian team
06 lipca 2016 19:37
Akatash :kwiatek:
Zaczęła zrzucać źrebakową sierść i okazała się być ciemnogniada 😵 a ja już się cieszyłam 😁
Dziś pan przyjechał opisać ją i bardzo wpadła mu w oko (zresztą kilka osób powiedziało, że będzie z niej ładny koń), co bardzo mnie cieszy 🙂
W tym roku kryliśmy siwkiem, więc czekamy z nadzieją na siwego 🙂

 Gigantyczne zdjęcie
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
07 lipca 2016 13:54
A mama to??? (fajne jabłka  😎 )
borkowa.   silesian team
07 lipca 2016 16:16
A mama to??? (fajne jabłka  😎 )

Mama Borka po Abar od Baletka/Szwadron 🙂
borkowa
Fajna dziewucha :-) jeszcze żeby się ruszala jak tatuś :-)
A co to za siwy wybraniec w tym roku?
borkowa.   silesian team
08 lipca 2016 21:41
borkowa
Fajna dziewucha :-) jeszcze żeby się ruszala jak tatuś :-)
A co to za siwy wybraniec w tym roku?

Mam nadzieję, że tak będzie 🙂
Impuls 🙂
Witam chciałam się przywitać 😀 Dość długo śledzę to forum i postanowiłam przestać być "inkoguto" 😀
Co do ślązaków to dostałam je razem z mężem🙂
Mamy trzy klacze i jak wszystko dobrze idzie to co roku źrebaki.
Co do źrebaków zawsze sprzedajemy odsadki( mój teściu nie miał już siły żeby bawić się w czempionaty ale nie ma nic przeciwko żebyśmy my z mężem zaczęli)

Także jestem prawie zielona więc  proszę o wyrozumiałość jakbym jakieś głupie,oczywiste dla Was pytania zadawała😉
Konno jeżdżę już dwa lata wiec jako takie pojęcie o koniach mam.
Cztery nogi,głowa i ogon  🤣

Na dobry początek dorzucam zdjęcie tegorocznego ogierka:
Poker- ojciec Basza ,matka Prima

 Za duże zdjęcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się