Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 czerwca 2016 14:58
kramiki to raczej nie... jak już to sklepy przed duże S... 😉
wśród sponsorów jest Leson, Smira Print i La Bombastic więc pewnie coś do kupienia będzie
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2016 08:59
Muchozol - nie wiem, nie orientowałam się. Będę dopiero w środę. Ale to ME także jeśli coś przyjedzie to raczej coś porządnego
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2016 09:06
no jest spora szansa 🙂 wszyscy zawodnicy już chyba są, dzisiaj paid warm-up, pogoda im dopisuje ^ ^
Livia   ...z innego świata
04 lipca 2016 09:19
Muchozol, dziękuję 🙂 Tą eLkę ćwiczyliśmy rok temu do upadłego, potem jakieś kosmetyczne przypomnienia i dopiero teraz wróciliśmy do tematu 🙂 Fajnie, że już z Muchą jeździcie! Cieszę się, że już na tyle wróciła do zdrowia 🙂
.
Wie ktoś od której dzisiaj i jutro trwają ME u Roleskich?
Dzis przyszedl moj kapeluszokask westowy! Mialam go na razie na glowie do przymierzenia, dokladny opis ze zdjeciami zamiescilam tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,153.3420.html

Mysle, ze bedzie fajnym dodatkiem do westowej uprzezy i moich ciuchow. A najwazniejsze, zeby chronilo glowe, bo juz na nia raz upadlam i wiem jak to boli  🤣 🙄
Wie ktoś od której dzisiaj i jutro trwają ME u Roleskich?



wczoraj zaczęło się  o 9.30

Ciszę usprawiedliwiam zawodami u Roleskich :P To teraz czekamy na relacje? Shy? smartini?  😅
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lipca 2016 19:03
smartini super zdjęcia, bardzo dynamiczne.
cztery dni spędziłam przy monitorze... niesamowite przejazdy, było na co popatrzeć 🙂  Mam nadzieję, że kiedyś tam pojedziemy . Na razie plan do Janiowego we wrześniu.

smartini super zdjęcia 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lipca 2016 21:31
Sokrates chce chodzić western 😉
.
kasiakliczkowska ale czemu western? xD
Muchozol on jest mały, nie wiem, czy ma 165 w kłębie. Ale mi taki koń pasuje, dla mnie akurat 🙂
Nique bo jak się go podekscytuje lub po prostu wymusi to rusza się tak

a, że ma być ujeżdżeniowy to wolałabym, żeby jednak miał większy ciąg do przodu niż na pierwszym filmie 😉 Jednak on od jakiegoś czasu najchętniej idzie ustawiony nisko i lubi sobie plumkać (no dobra, jak na standardy klasyczne to powiedzmy szczerze- wlecze się 😉 )
na szczęście mam u taty cały sprzęt westowy 😉 na "czarną godzinę"
E tam od razu wlecze - tupka sobie xD Nauczy się! Młody? Ile ma?

Moim skromnym zdaniem west to jednak nie "wleczenie się" i niskie ustawienie :P

Ale jak chcesz konia lecącego do przodu to się zamieńmy! Jacek za to ciągnie do przodu cały czas, prawda smartini? xD xD xD
.
Muchozol też sobie tak pomyślałam, że to skrót myślowy. Mimo wszystko jednak jestem uczulona na tego typu uproszczenia 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2016 13:31
Nique, złapie równowagę to przestanie, believe me. Będzie fajnie chodził tylko daj go komuś, kto go ogarnie. Jak na Milesa to jest bardzo starający się i zrównoważony, jego sztywność, tempo i panikowanie to efekt zajeżdżenia 'na heja' niestety
Nique Ci co mnie tu kojarzą wiedzą, że "za młodu" jeździłam west kilka lat i ogólnie mi się on podoba, dlatego napisałam to jako lekki żart celujący bardziej w konkurencje techniczne, które dla klasyka są jednak"nisko i za wolno". Pokaż ujeżdżeniowcowi pleasure z wyższej półki i po reakcji zrozumiesz co miałam na myśli. Mogłam nazwać filmik "Sokrates pleasure" ale po 1wsze moi klasyczni znajomi nie zrozumieliby, a po drugie zaraz nakrzyczy na mnie jakiś pleasureowiec 😉 Dodam, że dwie konkurencje techniczne (w riding i trail) bardzo mi się podobają więc pozwoliłam sobie na wypowiedź z "przymrużeniem oka".
Co do propozycji to "Pędzenie do przodu" do ujeżdżenia niestety nie wystarczą więc nie, dziękuję 😉 
Zaraz po napisaniu 1 posta pomyslałam, że jednak trochę edytuję, żebyścue się nie poczuły urażone, ale musiałam karmić synka więc nie było okazji 🙂
Muchozol teoretycznie może, ale kupiłam go konkretnie do uj. więc zobaczymy jak się będzie rozwijał w pracy pod siodłem, którą powoli zaczęliśmy 🙂
.
Smartini,  rozwiniesz temat "jak na Milesa"? 😉 Nique napiszesz coś więcej o tym "pędzeniu" czy "panikowaniu" Pytam jako właściciela wesołej kombinacji Catalysts Bandit AF x Miles o Rima właśnie 😉
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2016 13:55
no to, z czym dotychczas miałam do czynienia po Milesie nie było ani zbyt mądre, ani zbyt miłe/współpracujące :P Raczej france 😉 Twojego to nie dotyczy 😀
A tu miły konik, który naprawdę się starał robić o co go proszę mimo, że nie rozumiał i panikował.
Myślę, że Nique się nie obrazi, jak rozwinę to za nią (byłam u niej 2 tygodnie temu? i po sesji wsiadłam na Jacka). Jak dla mnie, koń jest na poziomie konia miesiąc pod siodłem (pracy z głową). Tak chodzą nasze dwulatki po miesiącu/półtora biegania bez celu pod jeźdźcem. Zerowa równowaga, zerowa giętkość i brak zrozumienia podstawowych pomocy. I nie jest to wina Nique a ludzi, którzy go zajeżdżali. Bo taki koń nie powinien być sprzedawany jako 'zajeżdżony' a prędzej 'przyjął jeźdźca i nie próbuje go zabić'. Do tego ma już złe nawyki wynikające z tego, że niby zajeżdżony, 5cioletni więc niektóre rzeczy powinien umieć i były one od niego egzekwowane ponad jego siły. Chociażby wolne tempo. jak prosiłam o zmianę kierunku w kłusie/galopie i poplątały mu się nogi więc przyspieszył żeby się uratować, to zamiast przejścia z tym do porządku dziennego i wrócenia do poprzedniego tempa koń wpada w panikę 'bo przyspieszył', 'bo stracił równowagę' więc zaraz będzie awantura. Także pędzenie wynika z tego, że koń zwyczajnie nie umie jeszcze pracować ciałem z jeźdźcem na plecach i wymaga prostych zadań, wyrozumiałego/cierpliwego jeźdźca i duuuuuuuuuuużo biegania 'bez celu' żeby z samym bieganiem się obyć. A panika jest stąd, że za szybko wszystko się potoczyło w jego treningu i nie dano mu być świeżakiem (dwulatkiem) który pędzi, potyka się, gubi równowagę itd 🙂
Generalnie 3letni Shrek, którego w Paszkówce robi Tuffy jest na podobnym poziomie a chodzi pod siodłem 'intensywnie' od czerwca
Smartini Zapytałam z ciekawości, bo im dłużej znam Czecza, tym mniej widzę podobieństwo do Bandita  😀iabeł: Oczywiście mam na myśli charakter... 😉 Więc mnie wątek Milesa mnie szczerze zainteresował. Ale rozumiem, że tu taj nie tyle występuje problem charakteru Jacka co poziomu wyszkolenia jak na pięciolatka, si? 🙂


.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się