Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

asio - potrzebny przycisk lubię to  😁

Znacznie więcej jest takich fiutów  😉 a wtedy wolę przycisk "nie lubię"
Yurikino Poleciłabym Maćka Kozę. Do nas dojeżdża. Problemy spękanych wiecznie przodów znikają, trzeszczkowa taż jakoś bez podkucia na razie daje radę. Ma doświadczenie i kontakt  z koniem jak najbardziej ok. Fiet (vel Fiut-sorki ) odpada w przedbiegach. Jego się nie bierze z zasady.

Fieta polecił mi jakiś okoliczny koniarz twierdząc "że taki świetny" z niego kowal, jak przyłożył mojej kobyle gumowym młotkiem myśłam że wywale
go na zbity pysk za bramę, zrozumiała bym gdyby tylko ją leciutko stuknął  bo lubi czasami oprzeć się o człowieka na chwile a ten wielki zamach że aż się odkrzatciły żebra. To był ostatni raz jak się u mnie pojawił -.-
Ja się dziwię, że jeszcze nikt tym gumowym młotkiem Fie(u)towi nie oddał. I dziwię się, że ktokolwiek jeszcze poleca jego usługi...
Pamiętam moje pierwsze i ostatnie spotkanie z Nim jeszcze dość mocno przed dwutysięcznym rokiem. Wtedy było wiązanie (bo koń duży, a on nie), gumowy młotek (bo tym przecież nie zrobi niby krzywdy) i stos inwektyw (chyba dla wzrostu adrenaliny i przybycia tajemnych sił).
U mnie było sapanie, stękanie (że za ciepło), szarpanie za uwiąz, sypanie paniami lekkich obyczajów bo koń nóg nie podnosi i ogromne zdziwienie/ prawienie kazań że koń źle wychowany po tym jak tylko podeszłam i sama podawała mi po kolei wszystkie nogi. Oczywiście źle wychowana bo bała się drącego się buraka a mną to koń rządzi. Pan Fiut tfu Fiet wielki znawca  🤔wirek:
Hej! Policicie mi jakiegoś fizjoterapeute od utradźwięków lub laseroterapii?
Magdalena Bandurek jest z Łodzi, ogłasza się na r-v, ma ultradźwięki i laser.
Aleksandra Szmidt - Equus Vital z Łodzi! Będę polecać zawsze i wszędzie! 🙂
Rowniez polecam z calego serca Ole Szmidt. 🙂
Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś stajnie do której warto przyjechać na trening ?
Albo kogoś kto chciałby współdzierżawić konia ?
Przeprowadziłam się do Łodzi i szukam miejsca gdzie można pojechać i wykupić jazdę ale taką z której czegoś się dowiem i naucze 😉
Co byście polecili + jakiego trenera 🙂 ?
arabianka22, dysponujesz samochodem czy w grę wchodzą tylko stajnie, do których można dojechać transportem publicznym?
arabianka22, Stajnia Grot na Starowej Górze, dojazd komunikacja miejską. Trenerka na miejscu z dobrym podejsciem do uczacych sie.
Też mogę polecić Grota, byłyśmy wczoraj i mam bardzo dobre odczucia 🙂
Wg mnie godne polecenia:

na wschodzie - Stajnia w Eufeminowie (świetny trener skoków; obrzeża Łodzi).
na południu - Stajnia Las Pegaz (ujeżdżenie na wysokim poziomie).

Północy / zachodu po prostu nie znam 🙂
Jagoda, czyli to jednak wy bylyscie 🙂 bylam i ogladalam trening 🙂

W stajni Grot rowniez sa treningi ujezdzeniowe 🙂 polecam
A ja Ciebie nie widziałam 🙂 albo nie poznałam 😉 Trudne, nowego początki, ale fajnie było, Zuza i kobyła zadowolone 🙂
arabianka22 ja polecam http://konie-borowa.tujest.pl/  blisko Łodzi, hala namiotowa.  dojazd z Łodzi wsiobusem prawie pod stajnię.
Dojazd autem,takze jeśli poza Łodzią to nie ma problemu. Ogolnie nie zalezy mi na podstawach nauki,jeżdzę juz pare lat,bardziej na poprawie kilku błędów z ktorymi się zmagam, na fajnym,uczacym czegos treningu 😉
a jak to wygląda cenowo?
Napisalam priv 🙂
W stajni Las Pegaz jest aktualnie do dzierżawy starszy kon profesor, bardzo dobrze ujezdzony. Prowadzone są również treningi ujezdzeniowe i skokowe, a aktualnie zapraszamy na czworoboki szkoleniowe 17 lipca 🙂
Czy ma ktoś u nas w regionie siodło skokowe pana Andersza, żebym mogła je poznać na żywo? :kwiatek:
Szukam stajni , nie wymagam trenera na miejscu , ani przeszkód itp , ważne by dbano o konia , były padoki , i menaż do jazdy , dla osoby nie wymagającej szukam  🙂

okolice łodzi , łodz ,itp  :kwiatek: , okolice ikea , w stronę miasta , dojazd mpk <3
Napisałam na PW, ale chyba nie rzuciło Ci się w oczy, Naciau. Polecam napisać, z której strony Łodzi szukasz stajni, bo różnice w odległościach są dość spore, a w Łodzkim jest duży wybór, więc chyba warto szukać gdzieś w miarę blisko. 🙂
Naciau, jeżdżąc do Portu widzę, że stajnia na Chocianowickiej wciąż istnieje, może niech tam spróbuje? Nie znam warunków widzę tylko, że są konie.
Stajnia u Marty MK. Można znaleźć na fb. Super warunki dla koni, ogromne pastwiska, kilka placów do jazdy i świetne tereny dookoła. No i jeden z tańszych o ile nie najtańszy z pensjonatów w okolicy.
Czy możecie polecić dobrego weta z okolic Opoczna, taki który odbiera zawsze telefony, aj ak go nie ma to ma kogoś na zastępstwo.
Kogo spotkamy w najbliższą niedzielę w Las Pegaz?  :kwiatek:
Mam problem z połączeniem ksywek re-voltowych z prawdziwymi osobami 😀
My to Joanna Jasińska (Koronkiewicz) & Fiala (Florentyna), jedziemy spokojnie eleczkę  :kwiatek:
Może dojrzeję do P na jesień ale jeszcze póki co mam pełne gacie  😁
Ja się idę bujnąć w P 😉
Wprawdzie ostatnio mało trenujemy i wszystko na ostatnią chwilę robimy, ale chce trochę siebie (o dziwo, nie konia) przyzwyczaić do zawodów 😉
Powodzenia Milla  i milenka_falbana 🙂 My chyba przyjedziemy pokibicować 🙂 to 16- go lipca jest ?
Jagoda 1996 - 17 go w niedzielę 🙂
Jadę sama więc miło będzie kogoś zaczepić lub też zostać zaczepionym  :kwiatek: :P Dopiero od niedawna jeździmy po zawodach więc nie znam zbyt wielu osób  :kwiatek:
Jagoda, Milla - w takim razie do zobaczenia🙂 Zapamiętam kasztana  😁
milenka_falbana tym lepiej jeśli w niedzielę, będziemy na 100%. Spróbujemy Was znaleźć 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się