Stajnie na Śląsku

Czy ma ktoś jakiekolwiek informacje o KJK Elizar w Jejkowicach? Prowadzą tam rekreacje? Na jakim jest poziomie? Jak z atmosferą, instruktorem itd..?
Chciałabym znowu wsiąść na konia i szukam jakiegoś fajnego miejsca 😉
desire   Druhu nieoceniony...
03 lipca 2016 15:07
anioleczek.97, rekreacja jest, aczkolwiek najbardziej polecany w tych okolicach jest Gosław. 😉
anioleczek fajna atmosfera, super konie, ale wsiadasz, jedziesz, schodzisz  i płacisz moim zdaniem fortunę :/
hmm, w zasadzie nawet ten obszar to "nie moje okolice" ale poszerzyłam trochę poszukiwania.
CO do cen w Elizarze to... nie znalazłam konkretnych informacji i pytałam trochę w ciemno 😀 rozumiem że drogo?
A Gosław szczerze warty uwagi? Prowadzą jazdy indywidualne i na jakim poziomie? Bo te zastępy koszmarnie długie mi się wydają, przynajmniej te na zdjeciach z facebooka.

eh.. Człowiek po dwóch latach chciałby wrócić ale ubzdurają się wymagania z kosmosu i... i się odechciewa :P

Zdecydowanie bliżej bym miała do Raciborza, ale Płonia raczej mnie nie rajcuje, szymocice.. nie wiem jak tam teraz z poziomem i klimatem. Otworzyła się też jakaś "huzarska dolina" chyba na ocicach, ale też nie jestem przekonana
W Elizarze też są zastepy....
W okolicach to fajna się Lamar wydaje w Wodzisławiu
A na Gosłach chce jechac na jazde ale obozy maja teraz
anioleczek.97 Leci PW 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
04 lipca 2016 20:30
Hej hej, przeszukuję internety wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu jakichś stadnin w okolicach Sosnowca/Dąbrowy Górniczej lub innych pobliskich lokacjach, o których byc może nie mam nawet pojęcia. Zainteresowałam sie ośrodkiem "Ostrowy" ale po wczorajszej wycieczce okazalo się, że zwinęli interes. Klub "Amigo" w będzie jest dla mnie z kolei zbyt drogi. Stąd moje pytanie do Was, czy nie orientuje sie ktoś o stajniach w tych okolicach, nawet tych niezbyt rozpromowanych? Ktoś wcześniej wspomniał o stajni "Leśnej" no ale właśnie nie mogę za bardzo nic znaleźć na necie. Będę przewdzięczna! 🙂😉


Polecam niezmiennie Tabun, jednak w wakacje nie ma rekreacji w tygodniu, jedynie w weekendy wyjazdy w teren, bo od poniedziałku do piątku są półkolonie.
Stoję tam z koniem 6lat i uwielbiam to miejsce  😀
dojazd autobusowy mocno słaby niestety  🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2016 20:34
Niby tych stajni trochę jest, ale mocno rozrzucone są i dojazd słaby.

A w KJ Lider jest sam pensjonat, czy ktoś może treningi prowadzi na swoim koniu? Nie chodzi mi o typową rekreację, ale właśnie jazdy indywidualne, żeby trochę się od czasu do czasu podszkolić?
safie, w Radzionkowie tylko sport 😉 I nie ma miejsc w stajni.
Znaleziono kucyka w Kaletach -Zielonej , nie uciekł komuś ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lipca 2016 10:53
Olson, do sportu mi daleko 😉

Właśnie brakuje mi czegoś pomiędzy typową rekreacją (zastęp koni i co jazda to samo), a sportem
Olson, do sportu mi daleko 😉

Właśnie brakuje mi czegoś pomiędzy typową rekreacją (zastęp koni i co jazda to samo), a sportem


Żeby tylko Tobie! 🙄 No ale cóż zrobisz, jak nic nie zrobisz...  😉
Słuchajcie, czy ktoś kojarzy stajnię znajdującą się na pograniczu miejscowości Jedlina i Bojszowy? Przejeżdżałam ostatnio, widziałam kilka koni na pastwisku i ujeżdżalnię z przeszkodami, wiecie może czy prowadzą jazdy i jeśli tak, to czy warto się wybrać? Ja niestety nie miałam za bardzo czasu by się zatrzymać i sprawdzić
Nazywa się dworek Grof i maja strone http://www.dworekgrof.pl/konie.html bylam tam kiedyś i było ok, ale jak jest teraz nie wiem.
Dzięki 🙂
Mam bardzo blisko więc pewnie podjadę sprawdzić co i jak 😉
hej, potrebuje pomocy 🙂
http://olx.pl/oferta/walach-sp-CID103-IDgoVPf.html#31892759e5
jakieś jaja sobie ktoś robi czy ktoś zna te stajnie na Podlesiu ? Pytałam kilka osób niestety nikt nie kojarzy stajni z taką hala... (Jola, Adrian- osoby wystawiajace kilka koni i oferujace treningi skokowe łącznie z dzierżawą).
nie ma tak ze wystawiajacy konia mieszka w Podlesiu a koń stoi gdzie indziej?
desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2016 09:59
większość tych koni stoi w Angli. 🤣   a z resztą ogłoszeń musieli nieźle popłynąć i miejscowość pomylić, w szczególności że wystawiane z komórki. No i hasła: "Skacze nam 135cm (do końca stacjonat) dajemy mu takie przeszkody ponieważ on pragnie skakać.". 🤔
Dudini, tu masz kolejne ich ogłoszenie, jak jesteś ciekawa to napisz do nich jako potencjalny klient na treningi. [url=http://olx.pl/oferta/skoki-konne-dzierzawy-koni-CID767-IDgr1HH.html#4018cd2488]kLik[/url]
" Jestem trenerem 3 klasy sportowej startuje w zawodach C oraz sporadycznie CC. Mam ponad 10 koni sportowych skaczących ponad 170cm. Oraz 5 koni do ujeżdżania na poziomie klasy C oraz obejmujące zakres figur grand prix. ( wiek: 22 lata )

Mój mąż także jest trenerem klasy 2 on skacze 120cm. Jest bardziej trenerem od ujeżdżania na poziomie grand prix. ( wiek: 27 lat )" cytuje z ostatniego ich ogłoszenia wrzuconego przez desire. No nie wiem czy brałabym to na poważnie...
desire   Druhu nieoceniony...
12 lipca 2016 11:13
megruda, a czy ja napisałam, że biore to na poważnie?  stwierdziłam, że jeśli Dudini jest ciekawa to niech napisze jako potencjalny klient i tyle. 😀
no wlasnie, zerknęłam na ich "reszte ciekawych ogłoszeń" chyba komuś się nudziło 🤬 dziwny sposob na zabijanie nudy  🤔wirek:

A moze ktoś z Was moze polecic; szukamy wałacha +165cm, ciemnej masci (cgniady, kary, skarogniady). Spokojny, zdrowy. wiek od 6-10lat max.

Desire nie mówię że Ty to bierzesz na poważnie. Szkoda że ktoś się na te ogłoszenia nadzieje.
Wie ktoś ile płaci się za pensjonat w Elizarze w Jejkowicach? Zna ktoś jakąś stajnie z piaszczystą ujeżdżalnia w okolicach Rybnika?
Polecicie jakieś miejsce w okolicach Katowic gdzie można wykupić jazdy indywidualne i lonże dosiadowe prowadzone w sposób konkretny, merytoryczny i z zaangażowaniem?
Już tracę powoli nadzieję, że trafię w końcu na taką stajnię 🙁
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=1780.msg2575309#msg2575309 date=1469378566]
Polecicie jakieś miejsce w okolicach Katowic gdzie można wykupić jazdy indywidualne i lonże dosiadowe prowadzone w sposób konkretny, merytoryczny i z zaangażowaniem?
Już tracę powoli nadzieję, że trafię w końcu na taką stajnię 🙁
[/quote]

Jeśli okolice Myszkowa to nadal są okolice Katowic 😉 to znam swietną dziewczynę z mega doswiadczeniem ujeżdżeniowym, długo mnie samą lonżowała i wiem ze prowadzi to świetnie. Pisz jak prv jeśli jesteś zainteresowana 🙂
doloruu, Nie wiem ile teraz płaci się za pensjonat w Jejkowicach (ale raczej spodziewałabym się kwoty 700-800). Chodzi Ci o piaszczystą ujeżdżalnię zewnętrzną? to jeszcze w Artano jest. W bliższych okolicach Rybnika chyba już nic nie ma (nie biorę pod uwagę przydomowych stajenek oferujących/nie oferujących miejsca w pensjonacie :-) ).
Przydomowe stajenki też mogą być, byleby tylko była tam ujeżdżalnia piaszczysta.
To nie kojarzę, żeby któraś miała piaszczystą ujeżdżalnię - prędzej łąkę/wydeptaną łąkę/piaszczystą łąkę, na której się pojawia trawa. Ale mogę nie być zorientowana. 🙂
może Wy pomożecie... szukam nowego domu dla mojego 17-latka kaszlaka- boroka 😀 Okolice Katowic, Tychów, Mikołowa.
Wymagania: boks angielski, może być nawet non stop otwarty, dobre karmienie (objętościówka bez limitów, podawanie tego, co ja dowiozę), pastwiska/ wybiegi ze stałymi ogrodzeniami i możliwością wypuszczania np. w parach (mój chwilami nie ogarnia życia w stadzie i daje sobie robić albo sam sobie robi krzywdę).
dziękuję z góry za wszystkie sugestie :kwiatek:
Witam 🙂

Czy na forum są ludzie z Olkusza i okolic chętni do wspólnych rajdów i wyjazdów w teren? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się