Stajnie w Warszawie i okolicach

rybka   Różowe okulary..
26 czerwca 2016 12:33
Serenity, wejdź w Frairla ogłoszenie 😉 (trener też się znajdzie na miejscu 😉 )
Serenity, wejdź w Frairla ogłoszenie 😉 (trener też się znajdzie na miejscu 😉 )


No i teraz mnie zbanują "za ogłoszenia" 😉 Choć wcale celem to moim nie było, zwyczajnie chciałam pomóc 🙂😉 Ale z tym dobrymi chęciami, to...  sama wiesz Rybka 😉
rybka   Różowe okulary..
26 czerwca 2016 20:54
Ostatni off... 😉


No i teraz mnie zbanują "za ogłoszenia" 😉 Choć wcale celem to moim nie było, zwyczajnie chciałam pomóc 🙂😉 Ale z tym dobrymi chęciami, to...  sama wiesz Rybka 😉
[/quote]

Oj to chyba nas obie zbanują, jak co biorę na siebie winę, a Ty jakoś to odrobisz 😉 wiesz siodło mam do czyszczenia.....
Potrzebuję pomocy, ostatnio przeprowadziłam się do Warszawy ze swoim koniem ( stoi w Siedliskach) i kompletnie nie mam rozeznania. Czy możecie mi polecić dobrego kowala do strugania, który dojedzie do Siedlisk? Może być na pw!
W mojej macierzystej stajni są od zaraz 2 wolne boksy 🙂😉) Stajnia nazywa się Przylesie, mieści się w Sobienkach (kierunek Puławy).

Co o stajni, to telefonicznie u właścicielki. Co ode mnie?  Jeżdżę tam z Córką od 3 lat i wiem, że:
- Miejsce jest mega kameralne (mamy 10 koni, wliczając prywatne).
- Uczciwie rzecz ujmując - konie są jak pączki w maśle. Naprawdę, nigdzie jeżdżąc po różnych stajniach nie widziałam koni tak zadbanych.
- Przez trzy lata ani razu nie widziałam kopyt "tęskniących za kowalem", zębów "za robieniem". Ani jednego dnia bez padokowania 🙂
- Do stajni wchodzi się prosto z domu, zatem konie są pod stałą opieką i mają naprawdę czysciutko w bokach.
- Rekreacja (czyli my) jest, ale jest nas garstka, jesteśmy fantastyczni, sympatyczni, pomocni i związani z tym miejscem węzłem gordyjskim 😀 Słowem - nie wchodzimy w paradę. Nie ma szajby i jazdy po jeździe po 7 ogonów w zastępie.
- Co roku mamy wewnatrzstajenne zawody, które ZAWSZE są wielkim fanem dla każdego uczestnika.
To taki... Mały wielki świat, nie ma sportu przez wielkie SPO, ale jest solidna praca u podstaw, oparta na tzw. niemieckiej szkole jazdy. Krótko mówiąc, wszystko z sercem, nic na odwal się 🙂
Z czystym sumieniem POLECAM 🙂
Potrzebuję informacji na temat stajni w Górkach(dawna Cabriola).Czy jest osoba,która stoi tam w pensjonacie?
jujkasek, to jest wątek o stajniach pensjonatowych. Mamy oddzielny wątek o szkółkach w okolicach Warszawy: klik
ewuś, ale jujkasek pisze o pensjonacie z punktu widzenia osoby z rekreacji.
Jujkasek - dopisz jak z ceną? Czy jest hala? Jak z karmieniem itp.
amnestria  :kwiatek: Dokłądnie tak, napisałam o pensjonacie, nie o szkółce. O rekreacji nadmieniłam, bo widzę w ogłoszeniach, że jej brak jest atutem. A nasza rekreacja jest super i powinna być bonusem 😉 - to już moja prywata.

Piszę, bo lubię tę stajnię i - chyba - jestem dość obiektywna. Szlajałam się po różnych miejscach i z moich doświadczeń wynika, że szeroko pojęty dobrostan koni to jest mega nieoczywista rzecz. A tam pod tym kątem nie mam się do czego przyczepić, nawet jakbym chciała. Nie mam też w tym pisaniu interesu, ot... warto uważam o tym powiedzieć.

Hali nie mamy. Jest oświetlony czworobok. Konie są karmione 4 razy dziennie (7, 14, 19, 22, jeśli dobrze pamiętam), dodatki, które właściciel sobie zażyczy dawać, również są podawane. Kopytne wychodzą na padoki każdego dnia. Wracają na obiad i wychodzą z powrotem, potem ściągane są na kolację. Padoków jest kilka, są duże, zawsze jest na nich trawa lub siano. Cena to 700 zł za boks, nie wiem, czy jest rozróżnienie na stajnię angielską i wewnętrzną (są 4 boksy zewnętrzne). Konie z COPD stoją na specjalnym podłożu (trocina?). Prywatne konie, tak samo jak starszyzna ("darmozjady", które są w moich oczach zawsze reklamą stajni!) w czasie leczenia mają opiekę, zabiegi itd. Nie ma olewactwa i machania ręką.

Nie wiem, co jeszcze mogę napisać? Były prywatne konie, którym właścicielki nieco układały wzburzony olej w głowie 😉

Wszelkie informacje szczegółowe na pewno można uzyskać na fb, jest strona internetowa 🙂
https://www.facebook.com/stajniaprzylesie/
jujkasek, amnestria, ja odebrałam ten post jako polecenie stajni rekreacyjnej, nie pensjonatu 😉 Ale może tylko ja mam takie wrażenie 😉
ewuś, zatem ja nie napisałam wystarczająco precyzyjnie. Bo chodziło mi o pensjonat 🙂
W stajni w Zaborówku koło Leszna zwolnił się jeden boks.  W skrócie: padokowanie całodzienne, siano bez ograniczeń, bezpośredni wjazd do lasu, oświetlona ujeżdżalnia 25 x 75 m. Cena 650.
Dobrze... To żebym nie improwizowala, info z pierwszej ręki 😉

Pensjonat: 700zl
W cenie: przestronny padok codziennie 7:30-15:30
Owies gnieciony (7 rano i 21:30) i caly (15:30)
Witaminy, otreby, lizawka solna, poidla mechaniczne, siano wedle indywidualnych potrzeb konia, sloma/trociny
W lato łąki, zimą siano na padokach.
Bezpieczne dopędy na padoki.
Zima codziennie o 18😲0 marchew (po doplacie - ok.30-40zl za miesiac)
Wolne boksy w stajni klasycznej.
Podloze w boksach - klepisko
Korytarz - kostka dębowa
Myjka wewnetrzna z ciepla woda
Hali brak.
Oswietlona ujezdzalnia 60×50m
Korytarz do skokow
Lonzownik
Zestaw drągów i stojaków.
Oznaczenia czworobokowe.
Mozna trenowac z wlasnym trenerem dowolna dyscypline.
Wlasciciel do swojego konia moze przyjechac codziennie o dowolnej porze.
Stajnia kameralna
Lesne tereny do jazdy
Rekreacja kameralna.
Cisza i spokoj.
Stajnia prowadzona przez matkę z córką o wyksztalceniu zootechnicznym (osobiście karmią i dogladaja koni, pracownik tylko sprzata).
Weterynarz do naglych przypadkow 15 min od stajni.
Przyjmiemy klacze/wałachy.

O, bo chciałam powiedzieć tylko, że jest fajne, wolne miejsce, ale nikomu nie chce robić pod górkę 🙂 Namiary podałam powyżej. Jakby co, można znaleźć 🙂
W stajni w Zaborówku koło Leszna zwolnił się jeden boks.  W skrócie: padokowanie całodzienne, siano bez ograniczeń, bezpośredni wjazd do lasu, oświetlona ujeżdżalnia 25 x 75 m. Cena 650.


Dodam jeszcze, że właściciele stajni są bardzo otwarci i nie ma problemu z jakimiś indywidualnymi ustaleniami co do opieki nad koniem  🙂.
Czy mamy obecnie na forum kogoś stojącego w stajni Liderówka? 😉
Nie stoję w Liderówce obecnie, jeśli chcesz informacji to wyślij mi PW, chętnie podzielę się tym co wiem.
Czy mamy obecnie na forum kogoś stojącego w stajni Liderówka? 😉


Ja stoję 🙂 Co potrzeba?
Ogólych informacji jak obecnie wygląda tam sytuacja (opieka, czystosc boksow, podloża) i jaka jest cena pensjonatu 😉
Hej, hej, czy ktoś może stoi/trenuje w stajni Beckersport? Chciałabym wiedzieć jak z atmosferą tam, jacy właściciele, trenerzy itd  :kwiatek:
Molley113a byłaś tam fizycznie? Czy taki rekonesans na odległość robisz?
lillid, nie jeszcze tam nie byłam ale jeśli opinie osób jeżdżących tam byłyby słabe to nie wiem czy bym próbowała 😉
Witam wszystkich :kwiatek: Z racji prawdopodobnej przeprowadzki do Warszawy od jakiegoś czasu podglądam wątek, ale jako kompletny laik w kwestiach znajomości stolicy wolę zapytać  🙂 Poszukuję pensjonatu z dobrym dojazdem z Mokotowa lub znajdującego się niedaleko Zalesia Górnego ( okolice Piaseczna?). Najważniejsza dobra opieka i pastwiska, ale hala i jakiś socjal również potrzebne  😉 No i bardzo dużym plusem byłaby obecność na miejscu kogoś kompetentnego ujeżdżeniowo, kto mógłby, poza poprowadzeniem treningu, w razie czego wsiąść mi na konia czy coś podpowiedzieć.  😉 Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.  💘
miladyNemo, przeprowadziłam się do Wawy dwa miesiące temu, mieszkam na Mokotowie i wstawiłam konia do stajni w Siedliskach, jest wszystko o czym piszesz i na chwilę obecną mnie się podoba 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 lipca 2016 12:29
miladyNemo, napisz jeszcze do jakiej kwoty szukasz pensjonatu.
miladyNemo Jeśli planujesz jeździć popołudniami to w ciągu roku szkolnego może być ciężko (na hali po 17 odbywają się rozliczne treningi skokowe i ciężko jakośkolwiek pojeździć).
edit: - powyższe dotyczy Siedlisk😉

W tych okolicach jeszcze masz Stajnię Złotkowskich i Iskierkę - obie z halą, pastwiskami i fajną infrastrukturą.
Dziękuję, wymienione stajnie zaraz obczaję  😀 Jeśli chodzi o cenę, to wolałabym bliżej tysiąca, niż dwóch, ale bardzo ograniczonego limitu nie mam, zwłaszcza jeżeli trener byłby na miejscu  😉 Co do godzin to niestety raczej popołudniowo-wieczorne .
miladyNemo ja Ci polecam stajnię Luzak w Prażmowie. Cena 1200 zł, jest hala, ujeżdżalnia, 8 ha pastwisk, lonżownik kryty, karuzela i bardzo fajne tereny. Ja jestem zawodniczką ujeżdżenia i instruktorka i w tej stajni mam swojego konia oraz kilka pod opieką. Jeśli Cię to interesuje zajrzyj tu: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/38450
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 sierpnia 2016 10:28
Co prawda może nie ten wątek do końca, ale może ktoś z okolic chce się dołączyć do zamówniea z Pro-linen?
asds   Life goes on...
02 sierpnia 2016 08:30
W stajni Yke w Petrykozach właśnie kończą stawiać krytą karuzelę i zaczynają budowę zewnętrznego czworoboku 🙂.
asds, tam chyba jest jakiś milion km z Warszawy co? jaka cena będzie po budowie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się