Jakie pasze dajecie swoim koniom?

czy ktoś kupuje tutaj otręby ? http://magia.sklep2.pl/otreby-ryzowe-10-kg-p-5.html
jakieś dziwnie tanie .
blucha, tanie, bo jest ich niewiele (10 kg)
Ja kupuję na Allegro w cenie jeszcze niższej za 1 kg i jestem zadowolona 🙂
blucha, mam,  daję.  Wyglądają  normalnie.  Identycznie jak każde  inne. Koń  wcina.
blucha ja też kupuję już dłuższy czas. Wszystko z nimi ok.
Gaga zdradź, gdzie są jeszcze tańsze 😉
Murat-Gazon, na Allegro... nie mam niestety dostępu do Allegro w pracy :/
Ja taniej niż w magia-sklep otrębów ryżowych nie znalazłam - wychodzi 2 zł za kg, w Jarpaszu była cena 82 zł za 30 kg (2,73/kg) na allegro 72 zł za 25 kg (2,88/kg)
No właśnie ja też patrzyłam i nie znalazłam. Ale może nie ma chwilowo i trzeba sprawdzać częściej?
blucha, też podaję 🙂 widzę super efekty
Rzeczywiście, sprawdziłam w przelewach, że za 30 kg płaciłam coś ponad 80 zł... czyni wcale nie taniej
Przepraszam za wprowadzenie w błąd (zakodowało mi się 60 zł za 30 kg...)
Najtańsze otręby ryżowe ma Agrokompleks 48 zł za 25 kg
A stosował ktoś z Was  stabilizowane otręby ryżowe Max-E-Glo? 18 kg za 150 zł

Albo Mühldorfer Reiskleie - prawie 140 zł za 20 kg.
https://animalia.pl/muhldorfer-reiskleie-otreby-ryzowe-20kg/szczegoly/22420/

Różnica w cenie jest gigantyczna - ciekawe z czego wynika 👀
Najtańsze otręby ryżowe ma Agrokompleks 48 zł za 25 kg


Stanialy🙂 do niedawna najtansze byly w sklepie Magia.
Gillian, uff, dzięki!
tulipan, mogę wziąć pod uwagę inne, choć te pasują mi prostotą. Coś ci się sprawdziło?

Czyli otręby ryżowe rządzą się sowimi prawami? Są/nie ma/droższe/tańsze? Trzeba polować, tak?
Mam pytanie co polecacie dla konia, którego nie mogę utuczyć od prawie 2 lat  🙁 Koń jest dosyć elektryczny, spalający się i ma szybką przemianę materii. Na początku do owsa dostawał 1 miarkę trawokulek, którzy wszyscy mi polecali że niby efekty już po miesiącu widać, dawałam pół roku jak nie więcej troche pojawiło się mięśni na szyi i zadzie ale nic rewelacyjnego, potem zmieniłam na wysłodki 2 duże miarki do kolacji dawałam rok też bez większej różnicy teraz od 3 miesięcy daje otręby ryżowe 2 miarki plus 2 miarki wysłodek plus 2 miarki owsa gniecionego na kolacje a na pozostałe posiłki 2 miarki owsa i nadal nic 🙁 Jeżeli już coś się pojawia to mięsnie szyi, plecy, zad ale to tak delikatnie, a żebra widać cały czas :/
Dodam że koń jest w treningu skokowym, chodzi na padok, karuzele. Siana ma pod dostatkiem. Pasza nie może byc też za bardzo energetyczna bo energii ma aż za dużo :p Robiłam mu również badania i koń jest zdrowy.

Nie wiem czy jest na niego jakiś sposób bo już paru moich trenerów próbowało go utuczyć bez skutku, a może jest tak że ten koń tak ma?
kars, jakie badania robiłaś?
Ile to jest "miarka"?
Ile to jest "siana pod dostatkiem"?
Otręby ryżowe podajecie na jeden posiłek, dwa?
kars, nie ma koni, które "tak mają". Przy dobrze ułożonej diecie nie trzeba czekać rok, kondycja poprawia się po 2-3 miesiącach.
Jakiej firmy otręby ryżowe podawałaś? Skoncentrowane w granulacie są ciężkie, typowa miarka 1,5l to ok. kilograma. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby koń dostawał +/-2kg otrębów ryżowych, 1,5-1,8kg owsa i jeszcze do tego wysłodki (te dwie miarki to jest waga suchych? czy namoczonych już?).
Koniecznie trzeba sprawdzić siano. W niektórych stajniach, gdzie konie wcale źle nie wyglądają, siano "pod dostatkiem" to plaster siana trzy razy dziennie. Dla elektrycznego konia z dużymi pokładami energii to za mało.
halo ja mam swoje TOP 3 - Saracena Show Improver, Hippolyta Reformmusli i Doddsona Buil Up Mixa. Ze wszystkich trzech jestem zadowolona. Reforma podawałam z owsem i dał fantastyczne efekty u kobyły bardzo nerwowej i spalającej się. Szybko nabrała masy mięśniowej na tej paszy. Showem karmiłam wałacha bardzo kiepsko wykorzystującego paszę i przy odpowiedniej pracy fajnie się umięśnił. Niestety wypiął się na tą paszę, więc szukając zamiennika zdecydowałam się Doddsona i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Niestety nie karmiłam Soymaxem i Nuba Equi, ale z tego co widzę ta druga ma w składzie owies. A skoro i tak nim karmisz to chyba szkoda pieniędzy na paszę, która ma go na pierwszym miejscu w składzie  🙂
kars przede wszystkim ile dokładnie siana koń dostaje? i ile ma wzrostu? jaki typ budowy?
Zmieniłam koniowi za waszymi radami i teraz bedzie siano trzy razy dziennie zamiast raz a więcej . Dodatkowo zakupiłam pasze nisko energetyczna beyilesa musli plus owies . Po konsultacji z wetem zalecił tez podawanie sumolementu z magnezem bo moze mieć za mało . Kupiłam anti stres kieffera tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji o sposobie podawania czy to sie rozpuszcza czy daje tak luzem ? Nie jest to proszek taki bardziej kurzace drobne ziarenka . Dawać do rak luzem do owsa ?
olek quantanamera otręby dostaje tylko do kolacji firmy Pro-Linen Rice Boost i daje je według zaleceń na opakowaniu 90-180 g na 100 kg masy ciała czyli mniej wiecej 1kg ale nie chcialabym zwiększać ilości otrębów bo na początku dostawał 0,5kg i jak zwiększyłam na 1 to ma za dużo energii , dwie miarki wysłodków juz namoczonych, co drugi dzień dostaje jeszcze mesz pół miarki. Siano dostaje trzy razy dziennie ale co do jego ilości niestety nie mam wpływu, stajenny wie że ma mu dawać więcej niż innym koniom ale nie może dać zbyt duzo więcej bo ma określoną ilość siana na całą stajnie i więcej nie da bo inny nie dostanie :/  Co do jego ilości to ciężko mi powiedzieć bo jest dawane z bali tak na oko wydaje sie dużo.

Sivens Hanower wzrost 164, typ budowy..  głupio się przyznać ale nie mam pojęcia, ale moge wstawić fotkę, niestety tylko taką mam
tulipan, gdzie Nuba Equi (balancery) ma owies?
Spojrzałam na skład sport musli, a nie balancera. Mój błąd!

To też zmienia postać rzeczy bo rozumiem, ze szukasz balancera, a nie paszy. To mogę polecić Ci Bio Life.

Przepraszam za zamieszanie  :kwiatek:
kars czasem w takich sytuacjach kluczem do sukcesu jest zmiana stajni.  Też miałam swego czasu problem z przytyciem mojego konia.  Mimo,  że zdrowy,  że nie przeforsowany,  mimo że kupowałam dodatkowe pasze,  cuda wianki,  koń przez dwa lata przytył minimalnie i jego wygląd pozostawiał wiele do życzenia.  Koniec końców przestawiłam go do siebie i w kilka miesięcy był nie do poznania. 
belle ale ja nie jestem pewna czy to siano jest przyczyną, staliśmy już w wielu stajniach w jednej mogłam dawać siana dodatkowo ile chce, często do dziennej dawki dorzucałam duży balot siana tak że koń miał prawie wyścielone sianem, oczywiście wszystko było zjadane tego samego dnia i staliśmy tam pół roku jak nie więcej a koń wyglądał tak samo
Kars , mi sie sprawdziła na wszystkich koniach kombinacja paszy hilight improver bądź top line baileysa z sieczka dengie healthy tummy 😉
kars a jesteś w 100% pewna że koń faktycznie dostaje to wszystko co wymieniłaś ?  Tzn jesteś u niego codziennie i karmisz sama? Pytam,  bo ja też kupowałam pasze,  dowoziłam je do stajni,  rozpiska ile czego i kiedy ma dostawać wisiała w paszarni jednak jak się okazało stajenny wyznawał zasadę że musli to musli i obojętnie z którego worka sypnie i nie ważne któremu koniowi byle w workach ubywało. Dlatego niestety od tego czasu mam ograniczone zaufanie.
kars, ja powtórzę pytanie: jakie badania koń miał robione?
belle tak, ja sama przygotowuje mu paszę dodatkową i wrzucam do żłobu, w stajni jestem prawie codziennie w dni kiedy mnie nie ma moja trenerka robi to za mnie. Stajenny daje tylko owies.

_Gaga szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie  😡 , wiem że na pewno robiłam niedawno całą morfologie by sprawdzić czy nie brakuje jakichś minerałów/witamin, mniej więcej rok temu wet mi poradził, że go zbada właśnie pod względem trudności przyswajania masy nie pamiętam jednak co to było ale wyszło że wszystko z nim ok. Na pewno jednak nie badałam wrzodów żołądka aczkolwiek wcześniej konie które spotykałam z tą dolegliwością nie miały apetytu i kolkowały, on nigdy kolki nie miał a apetyt ma za trzech.
kars, z tym, że morfologia nie wykaże jakich minerałów brakuje... Nie ogarniam też jak można nie pamiętać co się badało u konia. Tak czy inaczej zrobiłabym natychmiast morfologię, biochemię i przede wszystkim gastroskopię, bo koń wygląda fatalnie 🙁 Ponadto zrobiłabym badanie kału w kierunku pasożytów, oraz sprawdziłabym dokładnie zęby. Dopiero po tych wszystkich czynnościach zastanawiałabym się nad dietą.
Tak wyglądający, zdrowy, młody koń w środku okresu pastwiskowego to wyjątkowo niepokojący obrazek 🙁

I uprzedzając odpowiedź: odrobaczanie nie zawsze oznacza odrobaczenie. Zęby mogą źle rosnąć. Gastroskopia wykaże nieprawidłowości w części układu pokarmowego (nie tylko wrzody).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się