Dopasowanie siodła

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 lipca 2016 18:18
Andersz. Kon byl mierzony, a siodlo przyszlo okolo 2 mies. pozniej. Kon caly czas w treningu. Wiele sie nie zmienil.Oczywiście sprawa skierowana do producenta, ale szukamy co jest nie tak🙂
To nie Wy powinniście szukać, bo to producent spieprzył sprawę. Mogę się tylko domyślać jaki koń ma grzbiet jeśli uszyto mu takie panele. Jeśli ma wydatny kłąb to siodło powinno być wycięte jak kieffer np.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 lipca 2016 19:04
No to do kompletu grzbiet. Drugie co prawda ze sloncem ale widac mysle🙂

No to trochę się zdziwiłam. Spodziewałam się odrobinę innego grzbietu przy takim siodle. Sądzę, że obniżenie paneli mogłoby rozwiązać problem, ale nie wiem czy to wystarczy... Koncepcja producenta nie była zła ale z panelami przesadził 🙂 Dobrze byłoby gdyby inne dziewczyny się wypowiedziały, może któraś ma lepszy pomysł. Tak czy siak przedstawiciel producenta powinien zmierzyć grzbiet i dokonać niezbędnych poprawek.
Andersz. Kon byl mierzony, a siodlo przyszlo okolo 2 mies. pozniej. Kon caly czas w treningu. Wiele sie nie zmienil.Oczywiście sprawa skierowana do producenta, ale szukamy co jest nie tak🙂


O tym panu już tu trochę pisałam  🤔
Oddawaj siodło i niech zwraca kasę!!! Nie licz na to, że po poprawkach będzie lepiej. Ja się dałam nabrać i nie dość, że miałam kłopot ze zwróceniem siodła źle zrobionego, to jeszcze miałam konia do leczenia  😵
Wreszcie dotarło nasze siodło daw mag grand prix. Zamawiałam początkiem kwietnia, a pomiar był wykonany dwa miesiące temu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to super skóra i wykonanie. Niestety  po przymiarce ogarnęło mnie przerażenie, że tylne panele źle leżą. Po wypróbowaniu okazało się jednak, że siodło się ułożyło, jest stabilne i wygodne. Po jeździe leży zdecydowanie lepiej, chociaż podogonie jest konieczne, bo siodło wślizguje się na otłuszczoną łopatkę mocno przebudowanej klaczy. Wrzucam foty z przymiarki przed pierwszą jazdą i po godzinie jazdy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 lipca 2016 20:28
A co powiecie o tym siodle?

zrób lepsze zdjęcie z boku, z przodu i z tyłu też
Hej! właśnie się zastanawiam, czy wysłać siodło do Daw-Maga, raz że do renowacji, a dwa że chciałam bardziej dopasować do konia. Nie wiecie może jaki jest koszt takiej "renowacji"? (poszerzenie łęku, dopchanie paneli, no czy co tam jeszcze trzeba będzie). To siodło daw-maga ale jakieś starsze, więc już "wyklepane" trochę😉
właśnie doczytałam, że u p. Andersza około 600 zł, on jest jakoś powiazany z Daw-magiem? kurcze bo Wasze opinie mnie trochę zasmuciły, że źle robią te siodła... a potem można jakoś zgłosić reklamację? 600 zł to nie mało....
Andersz nie jest powiązany z Daw Magiem, jedyne co mają wspólnego, to że obie firmy mają siedzibę w Pleszewie. 😉 U Andersza ceny zależą też od tego, jakie to siodło (firma, model), klientka jakiś czas temu za dopchanie i poszerzenie Daw Maga zamknęła się bodajże w 300 zł. Euroriding z kolei kosztował sporo więcej (z tym, że miał jeszcze poszerzany kanał w jednym miejscu).
Mam prpblem z dopasowaniem mojego winteca z wymiennymi lekami i mozliwoscia dopchania lawek. Mianowicie slad na czapraku wskazywal by na opadanie na tyl. Czy ktos jest w stanie poradzic mi? Chodzi o fryza mlodego. Mam juz czerwony lek włożony. Zrobie jeszcze foto na koniu.

 Za duże zdjęcie


Jak raz usunęłam za duże zdjęcie, to proszę go ponownie nie wrzucać.
Dziękuje za odpowiedź. Była u mnie wczoraj pani która zdjęła mi wymiary siodła, wyszło że potrzebuję łęku 33-34. I mówiła coś o "kwadratowych" panelach, bo kon ma proste plecy, kłąb trochę wyżej jak zadek. I dodatkowo to siodło ma nie mieć zwężanego kanału. I mam pytanie- jak się nazywa ten rodzaj paneli? ( Żeby nie były takie półokrągłe przy tylnym łęku tylko kwadratowe) i czy ktoś ma pomysł jaki model siodła coś takiego posiada?  Pozdrawiam.
wilann, "pani" mówiła o panelach klinowych. 😉 Mniej więcej takich, jak tu: http://re-volta.pl/galeria/img/77796 (tu akurat siodło ujeżdżeniowe, zdjęcie pierwsze z brzegu).
Tak! Klinowe! Dziękuje 🙂
Kto w Polsce poza equipem, prestigem i hb contact jest w stanie przyjechać do klienta na testy, dopasowanie i sprzedaż siodła - z dużą szansą przeróbek? Googlam, googlam i nic mi nie wypluwa.
Ken taur, Yard Equites (?)
Keirashara Daw mag ma przedstawicieli, którzy jeżdżą, dysponują siodłami testowymi, biorą pomiary i zamawiają siodła w firmie. Cena siodła robionego na zamówienie jest identyczna jak w sklepie, no chyba, że klient ma specjalne życzenia. U producenta w Pleszewie bezpośrednio, siodła nie można kupić.
Co do DawMaga to rok temu chciałam właśnie kupić siodło robione na miarę. Na mojego maila z zapytaniem o ew przyjazd na pomiar nie było odpowiedzi, po dziś dzień nie ma 😉
Zamówiłam z pomocą sprzedawcy ze sklepu który na ile mógł, obfocił konia, i obmierzył. Na szczęście się udało 🙂 I siodło leżało idealnie.

Teraz szukam kogoś z okolić Wrocławia, kto mógłby przyjechać i dopasować poduszki do konia. Nie mam pojęcia gdzie szukać???
Iskra de Baleron W takich sprawach zdecydowanie bardziej sprawdza się kontakt telefoniczny. U mnie był pan z okolic Częstochowy, a na pomiar przyjechał ,,przy okazji" po drodze na zawody. na mierzenie czekałam miesiąc, ale w tym czasie pan wstawił mnie w kolejkę oczekujących na siodła (ok. 3 m-cy). Najsensowniejsza firma pod wrocławiem, niestety droga to traveling saddler  https://www.facebook.com/travelingsaddler1/?fref=ts
Epikea, - kentaury niestety odpadają, bo nie zrobią siodła pode mnie - tj. z konfiguracją twistu, u nich jest on mega szeroki, ja potrzebuje wąski 🙁
kwagga, - o daw-magu wiem, ale jakoś mam wątpliwości. Ich rzeczy jakościowo są kapitalne, ale nie wiem, czy konstrukcja siodła to będzie "to" 😉 Już raz miałam szyć i zrezygnowałam po jeździe w kilku innych ujeżdżeniówkach... choć kusi mnie wziąć dominiusa na przymiarkę raz jeszcze. Mój dosiad się mega zmienił od tamtego czasu. Na kontakt z firmą też nigdy nie narzekałam. W sierpniu będzie pan Łągiewka na zawodach tuż obok, z pewnościa będę zamawiała ogłowie, sprawy siodłowe też możnaby było załatwić.

Komuś przychodzi jeszcze jakaś alternatywa do głowy? Kurcze, niby tyle marek na rynku, a u nas w Polsce taka posucha w tym temacie :/
keirashara, cwd, equiline, erreplus jeszcze.
Klami, - equiline robi siodła? Nie wiedziałam. Cwd to nie tylko skokówki przypadkiem? Erreplus dorzucam do listy do ogarnięcia 🙂
keirashara, equilline robi siodła i to bardzo fajne. CWD robi też ujeżdżeniówki.
Klami, - ooo, to muszę sprawdzić koniecznie 🙂 Dzięki!
keirashara, do usług. 😉
keirashara a ja myślalam ze to ze mną jest coś nie tak w moim kentaurze że czuje za szeroki twist, raczej bylam pewna że zawsze wszędzie są takie same... ale chyba sie przyzwyczailam albo nie jestem gotowa na zmiane siodła..
kozdanda, - nie da się przyzwyczaić, jak twist jest rzeczywiście za szeroki. Z mojego przyzwyczajania to się zrobił taki bół miednicy i bioder, że się poryczałam w niedziele po treningu 🥂 Mam winteca, też szeroki twist, super leży na koniu. Myślałam, że ja się jakoś wjeżdże i będzie lepiej - nie jest, jest coraz gorzej. Nie jestem w stanie wysiedzieć ćwiczebnego, bo się spinam, uciekam, boli mnie. I boli bardziej, im częściej próbuje ćwiczyć. Da się jakoś stępować, galopować, anglezować - ale to też jakoś i długo walczylam ze sobą, żeby się rozluźnić w tym siodle. Ćwiczenia, treningi, strechingi... ale jakiś limit ciała jest.
Dlatego zapadła decyzja - szyjemy siodło na miarę. Żałuję, że nie zrobiłam tak od razu, tylko sobie dołożyłam bólu. Chytry 2x traci, przynajmniej na przyszłość wiem, że do siebie też trzeba siodło dobrać 😉 Twisty w siodłach różnią się ogromnie. Niestety, węższe występuja zazwyczaj razem z bardzo brzydkimi karteczkami z ceną, jeśli chce się do tego szeroki rozstaw łęku i panele pasujące na płaski grzbiet z niewielkim wykłębieniem 🤣
Jaki łęk wintec odpowiada rozmiarowi 35?


Mierzyłam dziś passiera 34 i też za wąski:/ więc się powoli poddaję i szukam chyba wintec wide.
olq, - biały wintec to coś 36 prestiga, 34 normalne, większe to już wide.
keirashara, próbowałaś używane siodła Prestige? Może byłabyś w stanie coś dopasować? Ja się na nowe nie porwałam, udało mi się używane. Jak wsiadłam, to wiedziałam, że to jest dokładnie to, czego szukałam. Mimo tego, że do Prestige byłam uprzedzona. Jeśli chodzi o konia to przypasowało, ale ja jeżdżę i tak na Mattesie.

Wiem o czym piszesz jeśli chodzi o siedzisko i w moim siodle jest po prostu idealnie w stosunku do poprzedniego. Nie warto zdrowia tracić. Człowiek ma budowę jaką ma. Można się przyzwyczaić do poduszek kolanowych, czy jakiegoś tam klocka ale nie do zbyt szerokiego siedziska.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się