czapsy i buty

W moich sztylpach oficerkowych Hippici skóra po wewnętrznych stronach łydki zaczęła się ścierać po... trzech użyciach  😤
Po 4 miesiącach niezbyt intensywnego używania przetarły się mocno (spore szare elipsy po wewnętrznej stronie). Dodatkowo właśnie mi poszło szycie w jednej sztuce.
Plus za to, że z czasem się nie łamią bardziej i w siodle dalej wyglądają ok, ale generalnie jakościowo, no, słabo...  😤
Ma ktoś zestaw sztyblety + czapsy w kolorze brązowym, najlepiej takim ciemniejszym i może mi pokazać jakieś zdjęcia? Da radę dopasować odcieniami dwie różne firmy, czy lepiej szukać z jednej?
Dołączam się do pytania alwawszczak. Może ktoś z Was ma dobrze dobraną brązową paste do pielęgnacji brązowych produktów Hippicy? 😉
flygirl ja mam zestaw z Hippicy:
aeterie, ja traktuje brąz Hippiki brązową pastą kiwi 😉
aeterie piękne 😍 Które to są konkretnie modele?
flygirl to sztyblety Elite i czapsy Roma 🙂 Mam nadzieje, że moje przetrwają dłużej niż u Moona 🙇
Czapsy są nowe (jeździłam w nich dopiero raz), wzięłam o 1cm mniejsze i ciężko się zakładają, ale mam nadzieje, że wszystko się rozciągnie i dopasuje:>
Puma dziękuję,jak tylko wykorzystam bezbarwną to sprawdzę  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lipca 2016 12:34
Moje (chyba) 5-letnie sztylpy od ppawla z allegro dokonały żywota. Skóra nadal jest ok, ale przetarło się szycie guma-skóra i zrobiły się w tym miejscu dziury, muszę kupić nowe. Zachciało mi się takich z lakierowanym mankietem  😍 gdzie mogę takie dostać? Najlepiej do 150 zł. Przekopałam allegro i nie ma 🙁 znalazłam tylko Luxor Shiny od FP, ale 240 zł za sztylpy nie dam.
Facella Na pewno ma Pascuello oraz (ale tu nie jestem pewna) Paweł Krzysiek 😉
http://sklep.bergo.pl/trzewiki-jezdzieckie-hippica Jak takie wiązane buty wyglądają w zestawie z czapsami? Nie wygląda to dziwnie, takie odcięte w połowie wiązanie? Nie potrafię sobie tego zwizualizować, a totalnie się w tych trzewikach zakochałam. 😍
Mam pytanie - czy istnieją sztyblety z wzmocnionym noskiem? Chodzi mi o ochronę palców stóp. Wiem, że są takie buty stajenne, ale sztyblety? Mój koń-słoń znów mnie nadepnął i szukam jakiejś ochrony przed następnym razem.
Sztyblety hippicy z futrem lepiej brać rozmiar większe czy jednak w swoim rozmiarze? doradzi ktoś? :kwiatek:
annet, może Veredusy...? coś mi świta, że któreś miały wzmacniany nosek.
flygirl, mam takie czarne + czapsy roma 😉 jeśli aktualne, to mogę poszukać zdjeć 🙂
Facella, ja szyłam takie na zamówienie u PBK 🙂 tyle, że poszłam po całości i zachciało mi się brylancików  😜

Za duża fota.
Przychodzę do was z pytaniem odnośnie sztylpów. Od dłuższego czasu zbieram się za zakup skórzanych, wreszcie finanse się zgadzają i tu pojawia się moje pytanie. Waham się pomiędzy zakupem sztylpów skórzanych bez wstawki ze ściągacza (dużo bardziej mi się podobają) a takimi ze wstawką. Które bardziej wam odpowiadają/polecacie? Nie chciałabym kupić czegoś co za chwilę okaże się kompletnym niewypałem a wydam na to kupę kasy, dlatego liczę na waszą pomoc 🙂
Czy miał ktoś coś wspólnego ze sztylpami Schokemohle? Mam takie sztyblety (na zywo wyglądają dużo lepiej  💘 ) i zastanawiam się jakie sztylpy będą pasować.
I jak wyglądają na żywo i czy są warte swojej ceny 😉
Libeerte dopiero teraz zobaczyłam, będę wdzięczna za focisze :kwiatek:
Jakie skórzane czapsy polecacie?
Cześć!

Rozpocząwszy moją upragnioną jeździecką przygodę, postanowiłam zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy. Na początku kupiłam coś taniego, na wszelki wypadek gdybym nie była przekonana że - TAK! Chcę jeździć konno! (nie wiem jak mogłam mieć wątpliwości, w końcu marzyłam o tym odkąd pamiętam) I postawiłam na gumowe sztyblety z Fouganzy. Generalnie są w porządku, nawet wygodne - chodziłam w nich przez całe dwa dni na wsi! - no ale dość tego, moje nózie też muszą oddychać.
Zaczęłam więc poszukiwania dobrych sztybletów (w kolorze brązowym! :kocham🙂 lecz w rozsądnej cenie. No i znalazłam kilka propozycji, ale nie mogę zdecydować się na konkretny model. Za mało opinii znalazłam w internetach a pomimo przeszukania forum, nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi...Poza tymi, które odradzały mi Hippikę.

1. Covalliero Classic
2. Busse Classic
3. Cavallino

Czy w ogóle któreś ze strony sztyblety.pl ? D: Nie mam pojęcia. Proszę, doradźcie!  🙇
Użytkuje może ktoś sztyblety fair play model SAMBA? 🙂 ładne i ciekawa jestem czy warte swojej ceny  👀
Neko, w Szczecinie masz 5 sklepów jeździeckich + Decathlon. Nie lepiej poszukać (i pomacać) osobiście? 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=84.msg2598330#msg2598330 date=1474887105]
Neko, w Szczecinie masz 5 sklepów jeździeckich + Decathlon. Nie lepiej poszukać (i pomacać) osobiście? 🙂
[/quote]

Gago, bez konkretnego macanka staram się nie kupować sprzętu, lecz tak na dobrą sprawę...ono mi nie powie, czy dany sztyblet nie rozwali się po kilku razach lub nie odbarwi, lub cokolwiek. Co prawda już kupiłam kilka rzeczy w przypływie ojcowskiego przypływu miłości (i przypomnienia o moich niedawnych urodzinach  :hihi🙂 ale nadal - chciałabym wiedzieć czy w przyszłości warto będzie zaopatrzyć się w któryś but wymienionych przeze mnie firm ^^ Wymiana opinii, ot co. Kiedyś pewnie też Wam w czymś pomogę 😀

Btw, nie wiedziałam że mamy ich aż tyle! Ja znam tylko Cavallo...ale właściwie, innych nie szukałam bo ten jest najbliżej 😀
Nie znalazłam żadnych opinii na temat sztybletów ocieplanych FO KRZYSIEK o nazwie ZIMA.  🙁
Ma ktos ? widział ? poleca?
Z chęcią bym zobaczyła jak się prezentują na nogach. Są chyba dość tanie jak na ten opis?i skóra taka tandetna się wydaje, no ale zdjecie nie najlepsze więc nie wiem. ;/

http://nowykonik.com.pl/fokrzysieksztybletyzima
Ma ktoś może ochotę podzielić się opinią na temat tych czapsów Villa Horse? 🙂

[[a]]https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjh7Orut-LPAhWDCiwKHTAkAHcQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.grene.pl%2Fczapsy-skorzane-villa-horse-soft-czarne-roz-m.html&psig=AFQjCNG-ba_1vVkvf37Gl_w0u21hq2lxgQ&ust=1476814226563281[[a]]

lub te 🙂

[[a]]https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwivq6-QuOLPAhWHVywKHfjGDmwQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fanimalia.pl%2Fvilla-horse-sztylpy-skorzane-para%2Fszczegoly%2F22317%2F&psig=AFQjCNG-ba_1vVkvf37Gl_w0u21hq2lxgQ&ust=1476814226563281[[a]]
No więc dostanę sztyblety i czapsy na urodziny, także dopytam z racji tego, że to moje pierwsze czapsy. Załóżmy, że już mam zmierzoną tą łydkę, to lepiej wziąć trochę bardziej ciasne, tak?  👀
Będę brać najprawdopodobniej komplet Hippici, ale konkretnie to jeszcze się zdecydować nie mogę.
flygirl ja mam  szerokość łydki 32cm i wzięłam rozmiar z szerokością 31cm.
W tym roku nie jeździłam zbyt często, ale sztylpy są na styk i na początku ubierał mi je mój chłopak bo trzeba było troszkę naciągnąć. 
Teraz zapinam sama,ale myślę,że jeszcze z biegiem czasu  trochę ta guma się rozciągnie 😉
Guma się rozciągnie, pytanie czy do tego czasu zamek wytrzyma.
Moona właśnie o to się boje,dlatego następnym razem zamawiałabym chyba trochę większe 😉
flygirl Rok temu, gdy kupowałam czapsy Hippica Roma, pani w sklepie jeździeckim doradziła mi, żebym wzięła szerokość 31cm, chociaż obwód w bryczesach wyszedł 32cm. Przy pierwszych kilku zakładaniach było ciężko zapiąć, ale teraz leżą idealnie, z zamkiem i gumą wszystko w porządku.
Potrzebuję pomocy. Zginęły moje ukochane sztyblety Hippici, ten klasyczny model. Potrzebuję na gwałt nowych sztybletów, ale w najmniejszych możliwych pieniądzach. Dodam, że mam bardzo drobną stopę. Hippici pod tym względem były rewelacyjne. Bo po kilku latach intensywnego noszenia cały czas były świetnie dopasowane i stopa mi w nich w ogóle nie latała, czego np nie mogę powiedzieć o sztybletach Horze, które szybko zrobiły się jak kapcie i potrafiły niemal spadać ze stopy w trakcie jazdy. Polecicie coś? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się