Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Co "zabawne" cała sprawa miała miejsce ponad rok temu. Ciągnęła się i ciągnęła. Raz tego typa spotkaliśmy w... kinie. A potem się okazało, że zwiał za granicę.
Mam problem ze zdjęciami. Miałam je na telefonie, który ni z tego ni z owego przestał je wyświetlać, zamiast tego wyrzuca skreśloną ikonkę, albo szare pole. Komputer też wyrzuca błąd. Czy ktoś może mi polecić program, którym takie zdjęcia odzyskam lub naprawię?
Kto tworzy słowniki, których używają potem telefony komórkowe? Chodzi mi o te słowniki-źródła podpowiedzi do pisania sms-ów. Skąd one się biorą? Kto ustala hierarchię słów i na jakiej podstawie?
Też mnie to ciekawi.
Podejrzewam, że są to słowa najczęściej używane.
Mnie ten temat zastanawia od kobiecej strony – polski słownik jest najwyraźniej stworzony dla męskiego użytkownika. Zauważyłyście, że kobiece formy się nie podpowiadają? Czasem w ogóle, czasem hen-hen daleko? Mam wizję, że powinny być dwa słowniki do wyboru: polski "męski" i polski "żeński". Nie dla zasady, tylko dlatego, że bez takiego podziału jest połowie użytkowników (czyli użytkowniczkom) niewygodnie.

A może w różnych systemach operacyjnych jest różnie?

Jak bardzo "odgórne" są te słowniki?
Tak, mi też się to rzuciło w oczy. Fajny pomysł masz. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2016 15:32
Ja mam w telefonie taki "uczący się" słownik. Po zalogowaniu do FB analizuje posty i komentarze napisane przeze mnie, to samo robi z wiadomościami i na podstawie tego uczy się najczęściej używanych zwrotów itd., uczy się też na bieżąco podczas pisania. Bardzo mi to odpowiada. Szybko załapał, że jestem kobietą i nie proponuje mi już czasowników w rodzaju męskim dla pierwszej osoby jako główny wybór korekty.
No tak, to dobre rozwiązanie. Pamiętam chyba z Open Office'a – tam to było średnio potrzebne, ale w komórce to inna sprawa...
Ciekawe, czy te różnice to kwestia producenta telefonu? Modelu? Bo pewnie nie systemu?
Mój też 'sam się uczy' i podpowiada już same żeńskie wersje. Ale ja to mam gdzieś w ustawieniach, że włączyłam inteligentny słownik czy jakoś tak.
Niby mam w opcjach klawiatury i "inteligentnego wpisywania" ustawione "przewidywanie tekstu", ale jakoś sprzęt nie uczy się przewidywać tego, co częste. Albo nie znalazłam właściwych ustawień, albo ich nie ma.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2016 22:21
U mnie wynika to z tego, że mam niesystemową klawiaturę 😉 a właściwie to całą aplikację od klawiatury. Ta systemowa była beznadziejna i nie ucząca się.
Gdzie stacjonarnie kupię białe, drewniane skrzynki takie jak od jabłek?  👀  Potrzebuję już gotowca. Nie mam czasu bawić się w malowanie 😉
Dlaczego kuchnia Indyjska jest "ciężkim przeżyciem dla typowego europejczyka"? Słyszałam dużo takich pogłosek, w pracy jem ją praktycznie codziennie i kto by nie przechodził ostrzega mnie przed nią a później dziwi, że mam się dobrze. Chodzi o kombinacje przypraw?  👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 lipca 2016 17:39
tak, rozchodzi się o przyprawy 😉
Ochraniacze-zwykłe skorupki i neoprenowe kaloszki, które służyły do codziennej jazdy a i pewnie jeszcze trochę by posłużyły, do tej pory czyszczone w wiaderku szczotą 😉 Chciałam wrzucić do pralki, pytanie na ile stopni? I bez wirowania chyba? Jakoś się z nimi obejść specjalnie?
Ja piorę w 30-40 stopniach, wirowanie ustawione normalnie na maksa :P Czasem zmniejszam o połowę, jak mam coś, czego nie jestem pewna, że przeżyje to pralniane piekło.
Myślę, że w kategorii najgłupsze pytania będę mieć szansę, ale muszę... czy ćwicząc na orbitreku pedałami kręci się w normalną stronę, tak jak na rowerze, czyli "do przodu"? Gdzieś wyczytałam, że orbitrek to jakby spacer do tyłu i teraz nie wiem, czy cały czas nie robiłam źle i wszystko na marne.. 🙁  🍴 (przynajmniej miałabym wytłumaczenie, czemu nie chudnę...😁 😂 )
Scottie   Cicha obserwatorka
16 lipca 2016 01:03
kenna, ja kręcę do przodu (jak na rowerze), tak samo 90% osób ćwiczących na orbitrekach, które obserwuję podczas swoich treningów. Zdarzają się osoby, które kręcą po 30 min do tyłu. Myślę, że ogólnie- dla chudnięcia- nie ma to większego znaczenia. Mam jednak wrażenie, że podczas kręcenia w tył mięśnie tyłów (pośladki, dwugłowe) bardziej pracują i czasami kręcę ostatnie 5 minut treningu w tył. Jednak mogę odnosić mylne wrażenie 😉
Nie widziałam też, żeby trenerzy poprawiali kogoś kręcącego w przód.
budyń, dzięki! To wrzucę razem ze starymi adidasami, żeby za bardzo się nie tłukły w pustej pralce. Wirowanie chyba zmniejszę, bo jak czasem za mało naładuję i włączę na 1000 obrotów, to mam stresa, że mi ta pralka odleci 😁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lipca 2016 07:06
maiiaF, dla pralki zdrowiej by chyba było, gdybyś adidasów wrzuciła np. jakiś ręcznik, który  będzie amortyzacją 😉
Kurczak, tak jest, wrzuciłam jeszcze domowe kapcie, a żeby upełnić pralkę dorzuciłam ściery, które później i tak będę prać jeszcze w wysokiej temperaturze 🙂
Dzięki za rady, już się piorą 😀
Scottie, dzięki, więc jednak to pytanie nie było aż tak głupie, jak mi się wydawało, skoro można i tak i tak 🙂  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lipca 2016 18:51
maiiaF, i najlepiej w bawełniany worek wrzucić, żeby się nie obijało tak bardzo.
Strzyga, kantar zawsze wrzucałam w worku (bo sprzączki i klamry), teraz wszystko wyjęłam w całości i pralka też cała 🙂 ale więcej takich atrakcji sobie nie funduję, za dużo stresu 😁
Kenna ja kręcę w tył na rozgrzewke przed treningiem nóg  suoer sprawa. Dodaje też do treningu np 5 min w 4 seriach do tylu w takim odchyleniem i lekko obniżonym ciele
Facella, a podzielisz się nazwą do tej swojej klawiatury?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lipca 2016 10:36
SwiftKey, jest w Google Store.
Dzięki.
Szukałam na forum bo już niejednokrotnie był ten temat poruszany, no ale nic nie znalazłam wiec pytam.

Zamówiłam suszarkę spożywczą na Allegro.
Przyszła, innej firmy i z pękniętym sitkiem  😤
Niestety teściowa nie sprawdziła przy kurierze paczki :/

Jeśli zrobię zwrot to sprzedawca musi mi też oddać koszty wysyłki do mnie no i teraz do niego?
Jeśli zrobię zwrot to sprzedawca musi mi też oddać koszty wysyłki do mnie no i teraz do niego?

Do tamtego roku bylo tak, że sprzedawca zwracał koszt wysyłki od niego do ciebie, ale tylko najtańszą możliwą opcję. Jeżeli wybrałaś sobie dostawę express, płatną ekstra, to i tak zwracał najmniejszą mozliwą kwotę. Odesłanie do sprzedawcy było na swój koszt. Wątpię, żeby się cokolwiek zmieniło, ale może ktoś coś podpowie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się