Stajnie: kujawsko-pomorskie

smartini z tego co wyczytałam mieszkasz w Zaroślach czyli hmm 2 km ode mnie 🙂 Z czystej ciekawości jeśli można podpytam gdzie masz stajnie 🙂 Kojarzę dwa miejsca gdzie gapię się na konie jak wariatka i ciekawe czy może na Twoje :P Mieszkam tam od lutego.   p.s nie obawiaj sie najazdów z mojej strony  hahah ot nieszkodliwie zwalniam samochodem jak widzę konie  😍

edit: choć jak teraz pomyślę to od dawna nie widziałam żadnych na pastwiskach 🙂

Ettma ja moge miec taką kobyłe, odezwij sie do mnie na priv
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 czerwca 2016 10:50
tak tak, Zarośle 🙂 przy ostrym zakręcie, z jednej strony zarośnięty metalowy, zielony płot, z drugiej strony drewniane zielone ogrodzenie dla koni z wiatą (taką jedną na dwóch oddzielnych łąkach), przypakowane palomino i kary chudzielec
Dawno nie wychodziły, bo palomino po wypadku jest więc miał areszt boksowy to kary wałach stał na wybiegu (mamy wewnętrzne na terenie) a teraz nie wychodzi bo palomino w klinice a my skosiliśmy łąkę i czekamy na zebranie siana 🙂
No to dzień w dzień mijam "Twoje tereny" 🙂 Jak tam się wprowadziłam i "wyczaiłam" pastwiska to co dzień czekałam na konie, czekałam aż będzie cieplej hahha mój tz miał ze mnie niezły ubaw jak zrobiło się cieplej a ja tęsknie wypatrywałam.

Trzymam kciuki za dobre gojenie rany i szybki powrót  do zdrowia, przekaz mu, że wariatka nie ma na kim oka zawiesić  🤣
Pilnie poszukuję na 3 miesiące stajni w promieniu 15 km od centrum Bydgoszczy. Zależy mi na porządnej łące (konie wyprowadzane w ręku), karmieniu 2-3 x dziennie, porządnym podłożu do jazdy i względnie dobrym zapleczu socjalnym - cena do 700/800 zł. Nie zależy mi na hali ani złotych klamkach, jedynie na dobrej opiece dla konia. Ktoś, coś? Proszę o pomoc :kwiatek:
Chyba jest kawałek dalej od centrum, ale może stajnia Janowo Młyn u Danki Gwizdały. 🙂
chesnut,  mi jedynie cavalino na myśl przychodzi, bo albo łąki, albo pożądne plac do jazdy 🙁
Jakie macie opinie o stajni w Kwidzynie? Jak tam z podłożem ,boksami,stajnią?
vissenna   Turecki niewolnik
17 czerwca 2016 16:07
gacek i tu racja, ale ja bym swojego konia tam nie trzymała.

Jeśli jesteś w stanie poświęcić łąki na rzecz padoków to Stajnia Szrejder w Tryszczynie jest jedynym miejscem, gdzie trzymałbym konia w promieniu 15 km od Bydgoszczy...
Halo Halo - znajdzie się jakaś duszyczka, która może przypadkiem nie ma czasu bądź podobne dla swojego rumaka? Albo ktoś zna miejsce\osobę, która oferuje współdzierżawę, pomoc za jazdy bądź inne podobne formy dla osiemnastki z BOJ, chętnej do pracy i wgl  👀
Rozglądam też się za stajnią z dobrymi treningami bądź jazami, z których coś wyniosę, a zarazem nie zerżną za dużo?  🏇
(Bydgoszcz i bliskie okolice)
Ja jestem chętna 🙂 ale niestety jakieś 40 km od Bydgoszczy 🙁 okolice Sośna, jak będziesz chętna to daj znać na pw 🙂
vissenna a czemu byś tam konia nie dała? , znajoma ma tam rumaka i nie narzeka, a Ona z tych co konia zawsze na pierwszym miejscu.
Jakie macie opinie o stajni w Kwidzynie? Jak tam z podłożem ,boksami,stajnią?


Podłożem jest kwarc lub coś kwarcopodobnego, tylko średnio się o to dba (rzadko polewane) - to na głównym placu i hali, poza tym trawa, piach.
Co do boksów i stajni, to czysto, bez żadnych problemów z karmieniem 🙂.
Ok dzieki ,a stajnie duże , przestronne?
Jak z padokami?
Zdecydowanie duże. Są trzy stajnie, w każdej dziesiątki koni. Spore korytarze.
Co do padoków, to aktualnie są chyba tylko wyłącznie piaszczyste. I jest ich mało. Konie wychodzą tak, jak je wypuści właściciel, jako takiego wyprowadzania (chyba) nie ma.
Dzieki 🙂
A jak jest ze stajennymi?
z tego co widzę na stronie w Cavallino nie ma miejsc.

Poza tym cena wyższa niż planujesz wydać.

Info ze strony:

Aktualnie brak miejsc.

        Cena 1000zł m-cznie
        Dodatkowe opłaty:
        Zakładanie ochraniaczy 50zł m-cznie
        Derkowanie: 100zł m-cznie
        Karuzela 150zł m-cznie
        Indywidualny wybieg\łąka 100zł m-cznie

Także jak wziąć full serwis to  1400 zł/mc

Dzieki 🙂
A jak jest ze stajennymi?


Co to znaczy jak ze stajennymi? Ja ich zawsze lubiłam 😁
chesnut, a Kobylarnia - Dilmar? Tylko nie wiem jak z ceną, jak wyjeżdżałam to cena była 850, ale to już ponad pół roku temu było, a do tego czasu powstał tam drugi plac kwarcowy.
wymodelowanaNo chodzi mi czy karmią o tych samych porach,czy dają suple (jak sie o to poprosi)czy sprzątają w boksach codziennie,jak sie obchodzą z końmi? 🙂
Polecam stajnie u Danki Gwizdały. Łąki są, konie karmione są dobrze, plac do jazdy tez jest spoko.
wymodelowanaNo chodzi mi czy karmią o tych samych porach,czy dają suple (jak sie o to poprosi)czy sprzątają w boksach codziennie,jak sie obchodzą z końmi? 🙂


Nigdy nie było problemu z karmieniem, tak samo z czystością. Co do supli, to na pewno da się dogadać 😉
skoro taki temat tutaj , to moze ktoś mi pomoze ?🙂
szukam kameralnej stajni w okolicach Bydgoszczy bądź osoby prywatnej chcącej pouczyć jeździć 🙂 Jeśli chodzi o cene itp. to wszystko do dogadania 😉 Kilka lat nie jeździłam , więc zależy mi na cierpliwej osobie i indywidualnych jazdach  😉
wymodelowanaa mozesz cos powiedzieć o rekreacji , jazdach ,instruktorach w Miłosnej?
Lonia, tylko tyle, że jest rekreacja taka typowa oraz szkółka "sportowa". Nie jeździłam tam nigdy rekreacyjnie, stał tam tylko koń, którego dzierżawiłam, więc więcej się nie wypowiem. Poza tym to było parę lat temu i chyba trochę się pozmieniało 😉
Prawdopodobnie będę potrzebowała przeprowadzić badanie termowizyjne kopyt (szczególnie jednego) mojego konia. Całkiem przypadkowo znalazłam takie ogłoszenie na OLX http://olx.pl/oferta/zdjecia-termowizyjne-koni-CID103-ID3bkJW.html#ce670d2733 czy ktoś kojarzy tę osobę? jakieś opinie? może być na PW. A może ktoś robił już takie badanie u swojego konia i podpowie mi jakąś konkretną osobę.
Calypseo, jeśli indywidualne jazdy to tutaj: www.stajniawczarnymblocie.com  z tym że to jest blisko jeśli z okolic Fordonu, nie wiem jaka strona Bydgoszczy cię interesuje i jak daleko możesz dojeżdżać. W każdym razie możesz się przejechać tam raz i zobaczyć-poziomem tych jazd na pewno się nie rozczarujesz 🙂
Ludzie znacie jakieś stajnie w okolicach Włocławka? Jazda rekreacyjna, ale żeby nie kręcić się w kółko w zastępie tylko na prawdę się czegoś dalej uczyć. Może być też osoba prywatna, która prowadzi jazdę na swoim koniu, ewentualnie konie do dzierżawy 🙂 Wszystko w okolicach Włocławka 🙂
Ludzie znacie jakieś stajnie w okolicach Włocławka? Jazda rekreacyjna, ale żeby nie kręcić się w kółko w zastępie tylko na prawdę się czegoś dalej uczyć. Może być też osoba prywatna, która prowadzi jazdę na swoim koniu, ewentualnie konie do dzierżawy 🙂 Wszystko w okolicach Włocławka 🙂


Jak daleko od Włocławka ?
Polecam Łęg Witoszyn, Annę Więckowską ( ujeżdżenie ) , Tomka Prusinowskiego ( skoki ) , .... lepszych profesjonalistów we Włocławku nie znajdziesz :/
Wtrącę się z zapytaniem 🙂
Ostatnio jadąc z Poznania do Gdyni PKP zauważyłam kawałek za Inowrocławiem piękną stajnię, szare drewno z białymi i niebieskimi dodatkami, plac z przeszkodami i z tego co udało mi się wyłapać tor do galopu  🤔 Ktoś wie może jak się nazywa miejscowość lub stajnia?
Pozdrawiam z Wielkopolski  👍 👀
Ja też się chętnie dowiem, bo jeżdżę na tej trasie często i nie kojarzę takiej stajni 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się