PokemonGO

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lipca 2016 17:05
A w PokemonGo też gracie? 👀

Pokemony i Ingress to dwie kompletnie różne sprawy. Myślę, że nie ma żadnego powodu, żeby nie miały osobnych wątków.
Oczywiście :P Żadne poki nie mogą mnie minąć! W Alpha Sapphire na 3dsie mam living dexa, czyli wszystkie 721 poków  🏇
Ja zainstalowałam, złapałam Bulbasaura i to by było na tyle z mojej gry, bo mam tu za słabe wifi, a za polski internet za granicą to jakoś nie bardzo chce mi się płacić. 😀
Może mi ktoś jakoś łopatologicznie wyjaśnić o co chodzi w tych Pokach? Może być na PW
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 lipca 2016 16:26
Ogólnie sprawa prosta, łazisz po mieście jak w Ingressie i łapiesz pokemony. Nie trzeba z nimi walczyć, wystarczy trafić pokeballem. Za to masz exp, pył i ciastka dla pokemona którego złapałaś. ciastka i pył potrzebne są do levelowania i ewolucji pokemonów. Łapie się wszystkie pokemony, nawet jak już jakiegoś masz, bo poza powyższyn dropem możesz zmienić go na ciastko dla pokemona przerabianego typu.
Po mieście rozsiane są też pokestopy (podobne do portali) z których uzyskujesz pokeballe kręcąc zdjęciem pokestopu.
Na 5 lvl możesz wybrać team do którego chcesz należeć (żółty, niebieski lub czerwony). Jest on ważny ze względu na rozsiane po mieście Gymy. Jeśli Gym należy do twojego teamu możesz w nim trenować pokemony, jeśli do wrogiego to możesz walczyć z zostawionym tam pokemonem i przejąć Gym.
Jest też coś takiego jak jajka pokemonów które trzeba włożyć do inkubatora i przejść odpowiednią ilość km żeby się coś wykluło
To tak w superskrócie bo jeszcze są różne mody, potki itp 😉
Pokemony wlasnei srednio mi dzialaja, albo ja ich nie umiem wlaczyc 🙁

Ingress nie ogarniam wcale 🙁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 09:22
Nie chca sie zainstalowac, wlaczyc aplikacja czy zaladowac gra?
Misskiedis, widzę, żeś obeznana 😀 ja wczoraj zaczęłam grać, powiedz mi czy potrzeba do czegoś trzymać więcej niż jednego pokemona danego typu? Bo miałam sporo Rattata i część sobie przetransferowałam. I czy da się gdzieś zobaczyć ile jakich ciastek się posiada?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 10:41
W tym momencie oplaca sie miec jednego pokemona z danego typu, reszte ze slabszymi statami na cukierki. W przyszlosci ma byc opcja wymiany wiec jak sie cos fajnego zlapie to mozna zostawic.
Cukierki widac jak sie wejdzie w danego pokemona bo kazdy typ pokemona ma inne.
Jest tez jakis patent na zbicie duzo expa na 8lvl ale potrzeba do tego z 200 pidgeyow. Na 8lvl dostaje sie jajko dajace bonus do expa za ewoluowanie pokemona. Trwa 30 minut a pidgeye sa pospolite i tanie w ewolucji wiec czesc trzeba przerobic na cuksy a bodaj 60 ewoluowac po odpaleniu bonusu. Ale ja chyba nie uzbieram 200 golebi bo mi sie nie bedzie chcialo 😁
W kazdym razie w ogole ewolucje warto sobie zostawic az sie dostanie ten item z bonusem bo duzo wiecej expa sie zgarnie

edit. Tak mysle czy nie poprosic modow o wydzielenie tematu zeby tu nie zasmiecac
Albo zmienić tytuł wątku na smartphonowe gry terenowe czy coś takiego 😉
Dzięki! Myślałam, że da się otworzyć gdzieś katalog cuksów jakie się posiada, ale jak nie to trudno. Do 8lvl mi trochę brakuje, bo dopiero wczoraj wieczorem zainstalowałam grę 😁 zaraz wychodzę, to może złapię coś na mieście 😀
A da się gdzieś podejrzeć mapę miejsc, gdzie są Pokemony i kto gra na terenie? Czy to po prostu korzysta z portali z Ingressa i już? Zastanawiam się, czy jest sens zaczynać grać u mnie na terenie, bo portali niedużo, ale dawało radę zrobić wycieczkę po okolicy, tylko tu mnie motywowała konieczność zdobycia klucza i zamknięcia pola np. Nie wiem, czy będzie mi się chciało jechać x kilometrów, żeby złapać Pokemona. 😁

Swoją drogą - już wiem, czemu mam takie małe straty przez ostatnie 2 tygodnie nieodpalania Ingressa - jedyne portale, jakie straciłam, to te, które się wypaliły. Okoliczna żaba też mniej aktywna, jeden jej portal, zwykle lvl 6-7 (czasem postawiony P8), obstawiony AXAmi albo przynajmniej VR - wczoraj należał do innej żaby, najwyraźniej zbierającej na Buldera, bo tylko P1. Chyba ten "mój" płaz też poszedł łapać Poki. Dobrze, dobrze, niech nie pilnuje portali, wczoraj mu rozwaliłam dwa i nawet nie zauważył. 😎 A normalnie się nie odczepia od routera i z miejsca zawsze ładuje.

Skąd to ściągnąć na Androida? Na Niebezpieczniku widziałam, że nie wszystkie linki są bezpieczne... a chciałabym zobaczyć, czy mnie jednak nie wciągnie, zapał do Ingress mi trochę osłabł ostatnio. 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 13:33
sumire, pokemony są wszędzie, ja z domu łapię po kilka sztuk dziennie a do najbliższych pokestopów/portali ingressa mam kilkaset metrów. Ruszyć się trzeba do pokestopów i gymów, do tych pierwszych po pokeballe i inne itemy a do drugich by je przejąć i utrzymać jak portale. Część portali Ingressa zostało przeniesionych do pokemonów i zamienione na pokestopy i gymy ale chyba nie wszystkie. Pokemony pojawiają się losowo aczkolwiek będzie ich mniej niż dużych miastach. Haczyk jest taki, że w danym miejscu będą się pojawiać głównie takie same pokemony i jak chcesz złapać inne to trzeba połazić 😉
Łapanie z domu mnie przekonuje. 🤣 Skąd to ściągnąć na Androida?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 13:46
Nie było jeszcze premiery w Polsce więc trzeba ściągać z apkmirror i wgrać na telefon. Tu akurat podstwowa wersja, jest jeszcze nowsza 29.2 ale tej nie testowałam.
Premiera w Polsce ma być do końca tego miesiąca, całe osiągnięcia się zapiszą bo logujemy się przez konto google, a jak już będzie dostępne u nas to wystarczy wejść na sklep play i sobie zaktualizować 😉
O, no to ja mam wersję 29.2, nie wiem czym się różnią, ale jest git 😀 jeden Gym jest na kościele, już sobie wyobraziłam dzieciaków zaciągniętych przez rodziców na mszę, trenujących swoje pokemony 😁
A mi się nie chce zainstalować... "Podczas analizowania pakietu wystąpił problem". Czy ja to muszę ściągnąć i zainstalować z pomocą komputera?
No nie wiem, u mnie w domu nie ma poków, trzeba wyjść :P
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 15:44
sumire, a jakiego androida masz?
Czy GeoCaching też się tutaj łapie?
Misskiedis, a ja wiem? 😁 Wg ustawień telefonu 4.3. Wg Spider's Web - nie pogram...
Co to znaczy exp, zbicie dużo expa...?
Julie, z ang. Experience, czyli punkty doświadczenia 🙂 po zdobyciu określonej ilości awansujesz na wyższy poziom, zyskujesz nowe umiejętności itp. 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 lipca 2016 17:32
Misskiedis, a ja wiem? 😁 Wg ustawień telefonu 4.3. Wg Spider's Web - nie pogram...


No nie pograsz, możesz sprawdzić czy nie da się uaktualnić systemu na twoim telefonie
Misskiedis, Dzięki. :kwiatek:
Czyli expić to znaczy przechodzić na wyższy level, tak?
Julie, nieee, lvlować to przechodzić. Expić to znaczy zdobywać doświadczenie, by po osiągnięciu określonej ilości móc zlewelować 🤣
Rozumiem. Dziękuję. 😁



:wysmiewacz22:

W sumie to mnie bawi całe to szaleństwo i wszystko co krąży w necie na ten temat:

http://kwejk.pl/obrazek/2716679/pokemonsy.html

http://kwejk.pl/obrazek/2715343/juz-nie-moze-wiecej.html

Chociaż są aspekty przerażające:

http://kwejk.pl/obrazek/2716613/co-poszlo-nie-tak.html

Graba.   je ne sais pas
16 lipca 2016 09:23
A ma ktos lopatologicxna instrukcje jak zainstalowac na androidzie z zaufanego zrodla? 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 lipca 2016 10:28
Ściągasz z linku który dałam gdzieś wyżej plik .apk, przerzucasz go kabelkiem na telefon (chyba że ściągasz od razu przez telefon), uruchamiasz. Zapewne telefon ci pokaże że musisz zezwolić na instalację aplikacji z nieznanych źródeł i zabierze cię do ustawień, tam musisz odhaczyć że może instalować nieautoryzowane oprogramowanie. Wracasz do pliku .apk, uruchamiasz, instaluje się. To tyle 🙂 tylko trzeba mieć androida 4.4 lub wyższego, taką informację znajdziesz bodaj w informacjach o telefonie w ustawieniach.
Można jeszcze się bawić w zmianę lokalizacji w googlu ale chyba łatwiej powyższym sposobem 🙂 Wystarczająco jasno napisałam? 👀
Graba.   je ne sais pas
16 lipca 2016 11:05
Misskiedis, dziekuje, bardzo jasno :kwiatek:
Ma ktoś też taki problem, że gra nie może określić mojej lokalizacji? Wszystko mam włączone, a cały czas mnie nie widzi :/
edit. Mam cały czas napis na górze: "Failed to detect location"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się