Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Poszukałam w necie i znalazłam coś takiego - "Narzępik koński nigdy nie gubi swoich skrzydeł. Jakby tego było mało, jest wytrwałym lotnikiem i wyjątkowo agresywnym, także w stosunku do ludzi. Tutaj nie mam żadnych wątpliwości, że potrafi kąsać także ludzi, choć tak jak w przypadku strzyżaków, jego głównym celem są większe zwierzęta, zarówno leśne, jak i gospodarcze (konie, bydło). Kiedy raz się przyczepi do człowieka, to atakuje do momentu aż ukąsi, lub zostanie zabity. Jego ciało ma mocną budowę, dlatego tak jak w przypadku strzyżaków, nie jest wcale łatwo go zgnieść i trzeba się przy tym trochę bardziej postarać. Jeśli jest jakaś pozytywna różnica między nim, a strzyżakami, to taka, że atakuje przeważnie pojedynczo, rzadziej w większych grupach. Pojawia się głównie na obrzeżach lasów oraz w pobliżu pastwisk. Aktywny od maja do października". Teraz już wiem, że to właśnie to badziewie. Najgorsze jednak jest to, że ciężko się tego pozbyć, a ból podczas ugryzienia musi być okropny, skoro konie aż tak na to reagują  🤔 Jeżeli chodzi o derki to też nie jestem przekonana, bo obawiam się, że może wlecieć od spodu do środka :| Zauważyłam jednak, że narzępiki pojawiają się dopiero pod wieczór, gdy temperatura spada (przynajmniej u nas), więc wieczory i noce niestety będzie musiał spędzać w stajni...
Czy wiecie co to za robale - wielki i jasnozielone, latające 'pojedynczo'?
Dramuta12, to chyba zbożaki i u mnie nie latają pojedynczo 😉 lecz stadem ( w sensie całą masa) 🙁
gacek 🙂 , to nie zbożaki, te 'moje' są naprawdę wielkie, normalnie giganty.  😲
No jeszcze są bąki takie, hmmm z 5 cm mają spokojnie, czasmi mam wrażenie ze na mnie patrzy, taki giez mutant
Istnieją jakieś skuteczne spraye ?? Do tej pory byłam zadowolona z CDM z deet, ale ostatnio na zawodach pomimo wręcz przesadnego spryskania koń mi od otaczających go zewsząd meszek prawie wyszedł z siebie i stanął obok.
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2016 07:16
Klami, deet NAFu do tej pory jest moim nr 1. Co prawda momentami wylewałam go całkiem spoko na Kula, ale dawał radę.
Teraz mam czarną Absorbinę i w sumie też nie jest zła. Ale to, że działa wg producenta do 14 to można sobie między bajki wsadzić 😉 No i plus, że znośnie pachnie, bo NAF to można się udusić.
Gacek-z dużym prawdopodobienstwem można stwierdzić, że się na Ciebie patrzył 🤣
Hehe, wiem, wiem ale z nimi to można utrzymywać kontakt wzrokowy 🙂
Macie jakiś pomysł na te zwykle muchy w stajni ?Pomagaja jakieś taśmy do których sie przyklejają  ?
Franio29, rozsądnie wypsikać całą stajnię preparatem owadobójczym zalecanym do szpitali, przedszkoli itp. np K-othrine flow. Lepy nie pomagają na tak dużej powierzchni.
Tylko ze akurat te muchy zaatakowały jeden boks 👿
A nie jestem w domu-najbliższy sklep to Biedronka i sie zastanawiam czy jest tam cos takiego  👀
Franio29, środków z Biedry bałabym się stosować. Ten, o którym piszę jest skuteczny i nietoksyczny (sprawdzone). Wypsikanie jednego boksu nic nie da - albo całą stajnia, albo szkoda kasy
K-othrine można kupić w necie, A Alledrogo, etc...
Dzieki  🙂
Bardzo pilna sprawa a szukałam i szukałam i nie znalazłam 🙁

Czy ta zebra to gra warta świeczki? Jak z rozmiarówką? biorę 165 na konia który nosi 155cm, będzie ok?  🤔

http://www.mksklep.pl/hkm-derka-przeciw-muchom-z-kapturem-zebra-z-pasem-krzyzowym-p-13970.html

Z góry dziękuję za wiadomość! Koń wraca z łąk i po ciężkich 3 miesiącach wolę go zabezpieczyć, u nas tragedia z muchami.
Livia   ...z innego świata
15 lipca 2016 07:38
Weerka, jeśli chodzi ci o sam wzór zebry, to nie zauważyłam różnicy między zwykłą derką a taką "zebrową". Ale tez podobno wszystkie konie w stadzie musiałyby mieć ubrane zebry, żeby był widoczny efekt - nie próbowałam 🙂
Zamówiłam, zobaczymy, najwyżej odeślę jeżeli nie trafiłam z rozmiarówką. 🙂 Mam starą z Deca ale konski zad urósł i się nie zmieści! Ale jest niezniszczalna  👍 Nowszą z Deca też mam, kucykowy rozmiar i jest najlepsza!
[quote author=_Gaga link=topic=713.msg2570634#msg2570634 date=1468406305]
Franio29, rozsądnie wypsikać całą stajnię preparatem owadobójczym zalecanym do szpitali, przedszkoli itp. np K-othrine flow. Lepy nie pomagają na tak dużej powierzchni.
[/quote]
Znalazłam  tylko 10 ml i 30 ml, takie kupujesz? czy to się rozcieńcza? bo 30 ml to bardzo mało. Chyba, że nie umiem szukać, a są jakieś duże butelki. Będę wdzięczna za wskazówkę Gaga
m.indira   508... kucyków
15 lipca 2016 14:59
Boże ja mam stajnie w raju, lasy dookoła, a w nich dziadostwa jak na lekarstwo, 2-3 na godzinę terenu, a w samej stajni kilka na cały dzień, muchy tez raczej słabe. Komary sporadyczne... Widać że zeszłoroczny oprysk wielkopowierzchniowy dał radę paskudztwom
Macie jakiś pomysł na te zwykle muchy w stajni ?Pomagaja jakieś taśmy do których sie przyklejają  ?


Ja stosuję to:

http://allegro.pl/ascyp-25-g-zabija-muchy-komary-meszki-pluskwy-mole-i6032116519.html

Teraz normy się zaostrzyły, ale do niedawna był dopuszczony nawet w pomieszczeniach gdzie się przygotowuje/przechowuje żywność.
Bardzo skuteczny - działa od miesiąca do trzech. Pół godziny po spryskaniu w stajni zamiast brzęczenia jest cisza. Ja robię w większym stężeniu - tym na karaluchy i pchły.
RioBrawo, rozcieńcza się, 30 ml daje 3 l preparatu 🙂 Mi na 3 boksy i okolice stajni, gnojownik, krzaki etc wystarczało 10 l (rozpylane za pomocą plecakowego rozpylacza) czyli 3 i 1/3 opakowania koncentratu
dzięki 🙂 kupię na pewno. Swoją drogą znalazłam przedwczoraj w pobliskim sklepie rolniczym wielkie lepy Brosa specjalnie do obór, stajni, nakleiłam 5 w 2 boksach i pomijając widok przyklejonych much, skuteczność ogromna. Do tego też Brosa kupiłam za 20 zł. proszek Sagitaria (też przeznaczenie do obór) do zrobienia emulsji i posmarowałam pędzlem wybrane miejsca w boksach i też widać działa. Much prawie nie ma.
Witajcie, przeszukałam net i nie mogę znaleźć nigdzie NAFoff deet... gdzie jeszcze prócz beckersportu i hidalgo go znajdę...?? również w żelu.  🤔 🤔 🤔
Jaką moskitierę polecacie  jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 lipca 2016 06:50
czy ktos miał/ma tą maskę?
Polecacie? Ewentualnie co jest godnego polecenia z ochroną chrap w miłej cenie?  😉
Również mam pytanie: maska do jazdy - która najlepsza (i dlaczego Caball 😉 )? I czy lepiej układa się na końskim łbie maska do jazdy z uszami, czy bez uszu?
Livia   ...z innego świata
18 lipca 2016 07:10
Nasturcja-Renata, ja mam na pastwisko maskę Horze i sprawdza się u nas bardzo fajnie. TAKA 🙂

Gaga, do jazdy mam maskę Pfiffa i do moich potrzeb (tereny) zupełnie wystarczy. Mam z uszami i z ochroną chrap, inaczej muchy by nas zjadły w lesie 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 lipca 2016 07:16
Livia dzieki  :kwiatek: A jak z rozmiarówką? Żar ma łeb między cob a full. Brac normalnie cob?
Livia, możesz podlinkować proszę o której konkretnie masce mowa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się