500+ jaką macie opinie o tym programie?

Rząd nie ma swoich pieniędzy , więc żeby komuś dać musi komuś zabrać , tobie także . Nie jestem , nie byłem i pewnie nigdy nie będę beneficjentem rządowych pieniędzy, pewnie tak jak większość ludzi od początku na swoim ale jeżeli ktoś ma mi jeszcze zabierać po to by mieć za co finansować swoje durne pomysły to fakt , to mnie martwi. 🙄

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

Margaret Thatcher
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
07 czerwca 2016 18:27
Taka ciekawostka. Trochę przesadzona, ale ziarno prawdy w niej jest:
http://joemonster.org/art/36350/Co_mozna_miec_za_20_miliardow_PLN_rocznie_

Natomiast Nestor w swojej wypowiedzi uderza w sedno - otóż jest w Polsce duża grupa ludzi, dla których priorytetem nie jest nauka, kultura, cokolwiek. Priorytetem jest nażreć się. Więc obetnijmy granty naukowe, a zamian porozdawajmy pieniądze każdemu, kto nam się pod rękę nawinie. Niestety obawiam się, że doktorat z "wizerunku UBeka wśród młodzieży" tez wtedy ucierpi... 👍
Problem w tym że Platforma wychodziła z takiego założenia i jak widać zemściło się to na nich. Mamy drogi , mamy Orliki , mamy stadiony a mimo wszystko przegrali. PIS tego błędu nie popełnił i idąc do wyborów naobiecywał ludziom złote góry i raj na ziemi oraz to że Prezydent , Premier i cały Rząd będą na każde skinienie obywatela , nawet słowo honoru dawali przed wyborami. Premier leżała w objęciach pielęgniarek , opowiadała jak to zły rząd PO doprowadził je do ruiny a teraz jak wygrali wybory to po prostu się na nich wysra. a . Czyli wszystko wraca do normy. Ale żeby do końca nie popaść w niełaskę elektoratu wymyślili sobie program + . Plus 500 plus mieszkanie , wymyślą jeszcze jakieś plusy , np. dla niepełnosprawnych , śmiertelnie chorych , pewno jeszcze dadzą coś emerytom . Wymyślą tak szczytne cele że nikt nie ośmieli się zaprotestować . A że doprowadzą kraj do ruiny , w dodatku konfliktując się z całą Unią , ba chyba z całym światem , bo Amerykanom też dopiekają to już nikogo nie będzie obchodzić . Bo potem i tak powiedzą że chcieli dobrze ale przez 8 lat rządów PO narobiła tyle złego że nawet oni nie dali rady , a przecież chcieli pomóc wszystkim potrzebującym  😵 😵 😵

A tak poza tym  😁 😁 😁 Kruk , krukowi oka nie wykole  😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/prokurator-nadzoruje-sledztwo-dotyczace-interesow-zony-agenta-tomka,648981,s.html
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
07 czerwca 2016 20:04
No, tak jak ktoś napisął - zderzaczami hadronów nie zdobędzie się wyborców.
No, tak jak ktoś napisął - zderzaczami hadronów nie zdobędzie się wyborców.

Nie wiedziałem, że stadiony to zamaskowane zderzacze hadronów. Dzięki za informację.

p.s.
masz może linka do publikacji prac, które tam robią?
No, tak jak ktoś napisął - zderzaczami hadronów nie zdobędzie się wyborców.


Masz tysiąc procent racji. Wyborców zdobywa się obiecując im cuda na kiju  i ewidentnie robiąc ich w  Ch..a . Jacy wyborcy taki program . 😁 😁 😁 😁 😂 😂 😂 Najlepiej jeszcze ich przytulać opowiadać jak to poprzednicy byli źli a my będziemy cudowni, dawać uroczyste słowo honoru że będziemy na ich każde skinienie a po wygranych wyborach,, NIECH NAS POCAŁUJĄ W TŁUSTĄ DUPĘ !!!! ''   😁 😁 😁 😁
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
07 czerwca 2016 21:15
[quote author=Lady Lawenda link=topic=99551.msg2554154#msg2554154 date=1465326289]
No, tak jak ktoś napisął - zderzaczami hadronów nie zdobędzie się wyborców.

Nie wiedziałem, że stadiony to zamaskowane zderzacze hadronów. Dzięki za informację.

p.s.
masz może linka do publikacji prac, które tam robią?
[/quote]

A gdzie ja, makolągwo, takie rzeczy piszę? Zerknij na komentarz Uzytkownika BuuBaa, w tej chwili najwyżej oceniany:

Trudno kupić sobie głosy Zderzaczem Hadronów

Smok10, uwierz mi, ja NIENAWIDZĘ mieć racji. Naprawdę.
Smok10, uwierz mi, ja NIENAWIDZĘ mieć racji. Naprawdę.


Też tak mam  🙁 🙁 🙁 Już nie raz pisałem , a nie mówiłem , ale cóż , nie każdy w tym kraju ma chociaż odrobinę oleju w głowie  😵
nie każdy w tym kraju ma chociaż odrobinę oleju w głowie  😵

Pewnie, że nie każdy - ja nie mam żadnego oleju w głowie, tylko mózg - jak masz olej, to powinieneś zmienić mechanika na lekarza.
Na pewno coś z Tobą nie tak, jak trzeba - powinieneś więcej dbać o zdrowie.

p.s.
Może to dlatego, że karmisz się nienawiścią?
Może to dlatego, że karmisz się nienawiścią?


Przykład biorę  z samej góry , od twojego GURU !!!!  😁 😁 😁

P.S Posiadanie mózgu o niczym nie świadczy . Pensjonariusze oddziałów zamkniętych zakładów psychiatrycznych też mają mózgi  😁 😁 😁 😁 Nie wiem tylko czy mogli głosować.  😎

Dla informacji [[a]]https://pl.wiktionary.org/wiki/mie%C4%87_olej_w_g%C5%82owie  [[a]] 😁 😎

Pewnie, że nie każdy - ja nie mam żadnego oleju w głowie, .


Cóż ,tylko współczuć . , stąd pewno takie a nie inne wybory  🙄
(...)
Jakiew wybory?
Ja nie dostaję wzmożenia i nie krzyczę, że Polska ma zbudować drugi CERN i finansować celebrytów z podatków.

Tu masz dokonania Twoich głąbów:
http://www.dlugpubliczny.org.pl/

plus drugie tyle w rachunku ciągnionym.
Takie długi mają wszystkie kraje a USA bije w tym rekordy i co z tego wynika . Ty zamiast ekscytować się pierdołami weź się chłopie do roboty , to nie będziesz się pierdołami ekscytował . 😁 😁 😁 😁 Za dużo czasu spędzasz na filozofowaniu. Elity są wszędzie na świecie i dają pracę szaraczkom , dzięki czemu mogą oni funkcjonować na bardzo przyzwoitym poziomie . Za to u nas niektórym komuna mózgi . z....a do zera i fakt chwalą się posiadaniem mózgu ale przysłowiowego oleju już brak. 😵
(...)
No tak, "skąd PiS weźmie" i "wszyscy maja długi".
Zdecyduj się, bo stoisz w takim rozkroku, że coś ci może pęknąć.

Słuchaj Twojej idolki (0:58):


p.s.
kto to są te elity? celebryci? I mamy ich utrzymywać z podatków, bo to elita?
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
07 czerwca 2016 23:22
[quote=Nestor]
Może to dlatego, że karmisz się nienawiścią?
[/quote]

Ja nie będę przypominać, kto wyzywał innych od zakłamanych kobiet, albo sugerował, że są poplecznikami bolszewików, czy też pisał o prasie gadzinowej...

EDIT po to, żeby Nestor mógł spać spokojnie i nie drżeć ze zgorszenia  😁
[quote=Nestor]
Może to dlatego, że karmisz się nienawiścią?


Ja nie będę przypominał,  [/quote]
Mam nadzieję, że operację przeprowadził fachowiec - a nie jest ona skutkiem samookaleczenia z nienawiści.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
08 czerwca 2016 00:23
Wow, człowiek się rypnie i pomyli jedną literę, a Nestor pomyśli o operacji zmiany płci  👍 Głodnemu chleb na myśli?
Wow, człowiek się rypnie i pomyli jedną literę, a Nestor pomyśli o operacji zmiany płci  👍 Głodnemu chleb na myśli?

Oczywiście - ja czytam gadzinową prasę i gadzinowe portale - i wiem, że płeć to tylko kwestia wyboru - wszystko jest kwestią wyboru, na tym polega wolność, by można sobie było wybrać płeć, tzw. preferencję itd.
Ponieważ środkowisko, które tak definiuje wolność to Twój matecznik - to pomyślałem, że się zdecydowałaś.
Nic osobistego.

Już większej wolności sobie nie wyobrażam skoro wygrał Jarek i jego partia.  😵 A tym możesz pie.....ć co ci ślina na język przyniesie. 😁
Już większej wolności sobie nie wyobrażam skoro wygrał Jarek i jego partia.  😵 A tym możesz pie.....ć co ci ślina na język przyniesie. 😁

Jestem człwiekiem z najgorszego sortu,
Moi dziadkowie byli komunistami, komsomolcami, moi rodzice też byli komunistami,
ja zostałam wychowana w tym duchu komunistycznym,
jestem absolutną ateistką,

natomiast nigdy nie kradłam,
zawsze pracowałam uczciwie
i teraz dalej dla Polski pracuję.


To bolszewickie credo, wygłoszone na demonstracji KOD to esencja Twoich poglądów - z tym zastrzeżeniem, że nie każdy miał to szczęście, by mieć dwa pokolenia komunistów w rodzinie - ale ten problem, przy odrobinie wysiłku (co widać po Tobie) da się ominąć. Jak tam dekret Bieruta? - To nie była kradzież i był potrzebny, prawda? Nacjonalizacja MSP też, i ograbienie do zera ziemian też - taka była konieczność dziejowa - ale wy nic nigdy nie ukradliście.

Łatwiej zrozumieć niechętny stosunek do IPN, gdy poczyta się, jak kradli komuniści na wsi:
http://tinyurl.com/hlelyeb

Celem niniejszej monografii jest opisanie przestępstw mających miejsce podczas planowego skupu zboża w powiecie gryfickim w pierwszej połowie 1951 r. (tzw. wypadków gryfickich). Lokalni aktywiści dopuścili się wówczas pobić chłopów, jak również okradli i zdewastowali ich gospodarstwa.

58 sekunda nagrania:


Hop, siup, Polska Ludowa... jesteście po prostu śmieszni w tym swoim bełkocie.

*****
p.s.

Tegoroczna prognoza dla Polski została utrzymana. Według Banku Światowego w tym roku gospodarka polska urośnie o 3,7 proc. Prognozy na lata 2017 i 2018 są niższe o 0,4 proc. niż w styczniowej edycji raportu GEP. Bank Światowy spodziewa się w przyszłym roku wzrostu o 3,5 proc. i w 2018 r. również 3,5 proc. Dane te potwierdzają kwietniowe prognozy BŚ zawarte w innym raporcie.

"Aktywności gospodarczej w Polsce będą sprzyjać dodatkowe wydatki publiczne w postaci miesięcznych wypłat dla rodziców z dwójką i większą liczbą dzieci (Program 500+ - PAP)" - napisano w raporcie.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/bank-swiatowy-wzrost-pkb-na-swiecie-spadnie-do-2-4-proc/y4t57f

... i wychodzisz na ignoranta i matoła, co chrząka, żeby chrząkać.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 lipca 2016 20:53
Ostatnio pojawił się pierwszy obywatelski projekt reformy programu 500 plus i objęcia nim... kobiet w ciąży. Pomysłodawcą jest gdańska organizacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia. Dla katolickiej organizacji to kolejny krok w uznaniu, że człowiek powinien być podmiotem prawa już od momentu poczęcia.

Pod pomysłem złożono już ponad 21 tysięcy podpisów i petycję przekazano premier Beacie Szydło. Pomysłodawcy podkreślają, że to wcale nie będzie duże obciążenie dla budżetu, a pieniądze będą wsparciem dla kobiet spodziewających się chorych dzieci. Dla antyaborcyjnej organizacji to także rozwiązanie wspierające całkowity zakaz wykonywania aborcji, nawet w przypadku uszkodzonych płodów.

Podczas wczorajszej konferencji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oszacowano, że na program 500 plus wydano już 4,89 miliarda złotych. Rozszerzenie świadczeń na kobiety w ciąży byłoby wydatkiem rzędu 900 milionów złotych rocznie według wyliczenia Rzeczpospolitej.

http://www.pudelek.pl/artykul/95239/bedzie_500_dla_kobiet_w_ciazy/
Bardzo dobry pomysł.

W ogóle program "500+" to koncepcja z wielkim potencjałem na przyszłość. Ostatnio sobie liczyłem dla intelektualnej satysfakcji ile by kosztowało uznanie, że KAŻDEMU obywatelowi od poczęcia do śmierci należy się od państwa 500 złotych miesięcznie.

Około 240 mld PLN rocznie.

To jest ok. 3/4 tzw. "gołego" budżetu. Bez ZUS, NFZ, samorządów i temu podobnych.

Gdyby doliczyć ZUS i uznać, że te 500 złotych miesięcznie zastępuje wszystkie inne "wydatki socjalne", mamy... ok. 200 mld PLN rocznie oszczędności! O tyle można by np. obniżyć podatki...

Owszem, jak ktoś nic sobie nie odłożył na starość, nie ma majątku do sprzedania ani dzieci, to perspektywy emerytury nie wyglądają jakoś różowo. Ale, po pierwsze - w tej sytuacji nie miałby sensu żaden "wiek emerytalny", bo skoro "500+" należałoby się tak, czy inaczej - to każdy może pracować ile chce, jak długo chce (składki ZUS nie ma...). Po drugie - nikt nie broni oszczędzać i mieć dzieci. Po trzecie - jak nic, powstałyby specjalistyczne zakłady, oferujące na starość dach nad głową, wikt i opierunek w zamian za owe 500 PLN miesięcznie...

Co do kobiet ciężarnych, to żeby nie wodzić na pokuszenie lekarzy, można by wypłacać po szczęśliwym urodzeniu 4.500 PLN za minione 9 miesięcy ciąży (także w przypadku wcześniaków, ryczałtem...) niejako "z dołu" - jako swoiste "becikowe". Koszt opieki medycznej w czasie ciąży i porodu by się zwrócił.

Pytanie co z NFZ? Zlikwidować całkiem - czy dorzucić obywatelom po "stówie" miesięcznie na dowolnie wybrane ubezpieczenie medyczne..?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 lipca 2016 12:24
Nie wierzę w to co widzę 🤔
Ale że w co?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 lipca 2016 13:34
Że tak to sobie wszystko sprytnie obliczyłeś. Piękne!
Kurczak, nie jeden jkobus prowadzi tego typu obliczenia. W zasadzie coraz częściej się przewija, że w przyszłości nie ma ucieczki od "gwarantowanej kwoty przyżyciowej". Tylko w PL będzie zapewne bardzo niska 🙁, właśnie ok. 500. Tak wynika z arytmetyki budżetowej. Jakiemu rządowi  przyjdzie to wprowadzić, jakiej partii, kiedy dokładnie - to już trudno zgadnąć.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 lipca 2016 06:18
halo, tylko czy uważasz, że takie rozwiązanie to coś dobrego w naszych realiach?
halo, tylko czy uważasz, że takie rozwiązanie to coś dobrego w naszych realiach?
Zależy, jak definujesz "nasze realia".
Jeżeli przyjąć założenie, że cześć obywateli ma status niewolnika - bez własności, żyjąca z pracy najemnej - to konsekwencją tego stanu jest żądanie, by pan swoich niewolników utrzymywał.

Tzn. że zasiłek, jaki otrzymują od pracodawcy, nazywany wynagrodzeniem jest w "naszych realiach" za mały, a pracownik (niewolnik) nie ma narzędzi, by większy wymusić, bo o żadnych negocjacjach nie ma mowy. Realtywnie wysokie wynagrodzenia mogą mieć tylko nadzorcy niewolników (np. prezesi banków) obsługa techniczna (np. niektórzy informatycy) czy funkcjonariusze ścisłego kręgu władzy. Pozostałym co najwyżej wydaje się, że mogą podnieść swoje wynagrodzenia podnosząc umiejętności czy "negocjując". Z wiekiem i ilością zdobytych doświadczeń to złudzenie mija.
Jedyną szansą jest własny biznes i budowanie własnych rynków, tak na marginesie.
Kurczak, nie twierdzę, że to dobre (w jakichkolwiek realiach) tylko - że w Europie z czasem nieodzowne. Wielu zrobiło wiele, żeby hodować prekariat. A ludzki plankton tym się różni od oceanicznego, że może skutecznie mordować. Chyba, że będzie miał ochłapy. I... "rozszerzoną rzeczywistość" 😉.
(1) Jest faktem, że wszystkie tzw. "kraje rozwinięte" fundują swoim poddanym taki, czy inny "socjal" - bez żadnych zgoła wyjątków!

(2) Jest faktem, że nie ma takiej siły politycznej, która byłaby w stanie w dającej się rozsądnie przewidywać przyszłości podważyć fakt (1) - i przetrwać. Nawet nie "następne wybory"! Przetrwać samo głosowanie nad takim projektem...

(3) Jest faktem, że dawany przez wszystkie kraje "rozwinięte" socjal w ogromnej części trafia do ludzi, zawodowo lub niemal zawodowo zajmujących się jego wyłudzaniem.

(4) Jest faktem, że nie ma takiej struktury biurokratycznej która, przy rozsądnych kosztach własnych, byłaby w stanie rozdzielać socjal istotnie sprawiedliwie i tylko tym, którzy naprawdę dostać go powinni.

(5) Jest również faktem, że zarówno koszty socjalu jak i (a nawet - przede wszystkim!), koszty biurokracji zajmującej się jego obsługą - rosną w sposób niekontrolowany (szybciej rosną tylko koszty obsługi zadłużenia...).

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione fakty uważam, że propozycja dawania wszytkim jak leci po równo ma wyłącznie zalety. A to mianowicie takie, iż:

(A) Trudno tej propozycji zarzucić "niesprawiedliwość". Ma ona zatem realne szanse zostać wprowadzoną - i nie wywołać rewolucji.;

(B) W efekcie procent ludzi otrzymujących takie wsparcie w oczywisty sposób nienależnie i ze szkodą dla społeczeństwa i dla nich samych - SPADNIE (choć liczba bezwyględna takich osób może nieco wzrosnąć...). Moralność publiczna odnotuje w ten sposób niewielką bo niewielką, ale jednak - pewną poprawę... A jeszcze większą poprawę odnotuje owa moralność dzięki temu, że już nikt nie będzie miał ani powodu, ani sposobności, żeby cokolwiek wyłudzać..!

(C) Koszty dystrybucji takiego, równo wszystkim dzielonego zasiłku są praktycznie przyzerowe. Rząd musi mieć tylko aktualną bazę danych żywo urodzonych i nie zmarłych poddanych.

(D) Koszty takiego zasiłku dają się w bardzo prosty sposób policzyć i prognozować - czego nie można powiedzieć o niemal żadnym innym "projekcie socjalnym" (akurat z chwalebnym wyłączniem "500+", stąd uważam ten program za prekursorski krok w dobrym kierunku...).

(E) Jest to wspaniała okazja do oszczędności budżetowych - przy równoczesnym utrzymaniu "zabezpieczenia socjalnego" na minimalnym, akceptowalnym przez poddanych poziomie.

W sumie - że ten pomysł nie zostanie wdrożony - to tylko z jednego powodu: JEST ZBYT DOBRY, ŻEBY NASZA SKLEROTYCZNA BIUROKRACJA MOGŁA SIĘ NA NIEGO ZGODZIĆ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się