Kompleks jeździecki o bardzo wysokim standardzie - praca dyplomowa

Witam! Mam do Was prośbę-pytanie.
Przez ładnych parę lat jeździłam konno . Niestety moje studia absorbują bardzo dużo czasu, dlatego od 4-5 lat nie uprawiam tego sportu. W związku z tym nie czuję, że jestem "na czasie" z jeździeckimi nowinkami i nowymi technologiami dot. np. hodowli koni, jeździectwa.
Pasja jednak podsunęła mi na myśl pomysł na pracę dyplomową. Jestem studentką ostatniego roku na Wydziale Architektury, w związku z tym, tematem mojej pracy będzie projekt "Siedziby głównej Polskiego Związku Jeździeckiego z kompleksem sportowym" (rozległy zespół budynków).
Chciałabym, aby projektowany obiekt wprowadził do naszego kraju innowacyjne rozwiązania. W związku z tym, że nie śledziłam aktualności z tym związanych, chciałabym abyście podsunęli mi pomysły/spostrzeżenia, nt. tego, co trzeba w naszych polskich ośrodkach jeździeckich poprawić (higiena, bhp, większe hale, itp.) oraz bez jakich sprzętów/technologii/pomieszczeń nie wyobrażalibyście sobie kompleksu jeździeckiego na bardzo wysokim poziomie. Inspiracją dla mnie są ośrodki jeździeckie w Niemczech i Austrii, jednak nie władam tym językiem zbyt dobrze, w związku z tym raczej literatura niemieckojęzyczna odpada.
Na pewno chciałabym ująć w takim kompleksie zespół sal edukacyjnych (teoria jeździectwa), pomieszczenia administracyjne (PZJ), oczywiście stajnie, maneże, padoki, ale to za mało 🙂 Ma być ambitnie 😀

Z góry dzięki!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Moim zdaniem musisz uściślić pojęcie "kompleks sportowy". Czy to ma być obiekt służący tylko podczas konferencji, krótkich szkoleń i imprez sportowych, czy także np. do szkoleń długoterminowych stacjonarnych/zaocznych  jak kursy instruktorskie albo szkoły zawodowe, a może ma tam być także pensjonat? Każda z tych funkcji ma trochę inne zapotrzebowania.
Chodzi szczególnie o długość przebywania koni na tym terenie bo np. jeżeli konie pojawiają się tam tylko na góra trzy dni to i pralnia nie jest konieczna i wybiegów nie potrzeba i pracowników pełnoetatowych mniej itd
Poszukaj sobie w Internecie . Takich ośrodków jest mnóstwo.  😉
Ambitnie to ja bym dorzuciła klinikę dla koni☺
fanelia   Never give up
02 marca 2016 06:03
I jeszcze daj znać, czy chodzi Ci o same budynki rozstawione w jakiejś mniej lub bardziej określonej przestrzeni, czy też o urządzenie terenu wokół, bo z racji zawodu mogę pomóc tylko w przypadku zagospodarowania terenu (zieleń, mała architektura, nawierzchnie, ogrodzenia). Akurat dość mocno siedzę w temacie zieleni wokół stajni, też pisałam pracę dyplomową na ten temat i dalej zgłębiam temat w zagranicznych źródłach.
Dzięki za odpowiedzi 🙂
Może faktycznie bardzo powierzchownie to wszystko ujęłam, ale temat jest obszerny. Przestrzenią administracyjno-gastronomiczno-hotelarsko-wystawienniczą zajmę się już sama, najbardziej interesują mnie obiekty typowo końskie (i związane bezpośrednio z nimi) . Uwaga nt. pralni była słuszna, ponieważ oczywiście nie wzięłam pod uwagę takiego pomieszczenia 🙁
I jeszcze daj znać, czy chodzi Ci o same budynki rozstawione w jakiejś mniej lub bardziej określonej przestrzeni, czy też o urządzenie terenu wokół, bo z racji zawodu mogę pomóc tylko w przypadku zagospodarowania terenu (zieleń, mała architektura, nawierzchnie, ogrodzenia). Akurat dość mocno siedzę w temacie zieleni wokół stajni, też pisałam pracę dyplomową na ten temat i dalej zgłębiam temat w zagranicznych źródłach.

Zieleń będę opracowywać na samym końcu, na pewno się jeszcze odezwę, dzięki 🙂
[CIACH]
A już myślałam, że złota łopata lipca została przyznana 😉
a tu taka niespodzianka 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2016 10:09
_Gaga, cicho, wrzuca ten equi projekt gdzie sie da 😀
Spam znaczy... słabo, kolejny trol na forum 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2016 10:27
_Gaga, nie, marketing szeptany level wujek Kaziu 😀
Ja mam kompleks jeździecki , bo nie posiadam stajni w wysokim standardzie    😡


Strzyga, obrażasz teraz mojego konia Darco vel Kazia 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się