wrzody żołądka

famka   hrabia Monte Kopytko
11 lipca 2016 13:16
Franio29, na gramy to ja nigdy nie ważyłam, daję średnio litr gotowego glutego (około dużego kubka od kawy siemienia zalewam stosowną ilością wody i gotuję )
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 lipca 2016 13:46
Ja daję garnuszek 0,5l mielonego siemia i zalewam pełnym czajnikiem(elektrycznym) wody  👀 ale niestety nigdy tego nie odważałam.
A zwykły kubek od kawy siemienia + taki sam kubek wody jak sie zaleje to bedzie dobrze? 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 lipca 2016 14:13
Moim zdaniem wody za mało. Żeby glut się zrobił to musi być więcej wody. Ja jakby to policzyć daję proporcję wody 3:1
famka   hrabia Monte Kopytko
11 lipca 2016 14:13
mielone i zalane musisz obserwować jak gęstnieje , jak za gęsty to dolać wody i zrobić takie jak koniowi pasuje
mój nie chce rzadkiego wsysać ale jego kumpel za to uwielbia pół płynne
Ok dzieki  😉 A dajecie zwykle czy jakieś ekologiczne?
Moze byc takie?:  http://radix-bis.pl/siemie-lniane/
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 lipca 2016 14:23
Zwykle i byleby nieodtłuszczone 😉
To to sie nadaje ?🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
11 lipca 2016 14:48
o mamo Franio29, idzie się na ryneczek targ cokolwiek i kupuje się siemie lniane, chyba że chcesz zostać z pustymi kieszeniami 😉 
Oki 😂
Franio29, ja siemię  kupuję  na stronie  badapak. 37 zł  za 10kg siemienia  całego.  Przesyłka  12 zł.  Warto  namówić  kogoś  ze stajni  na zakupy i podzielić  koszty  wysyłki ,  wtedy  wychodzi  fajnie  cenowo. (w tym sklepie  mają  różne  fajne  rzeczy,  różne modne ostatnio dodatki  eko  w stylu jagód  goji,  bakalie  ale też  babkę  płesznik  itp).
Ja daje pół kubka niemielonego i zalewam nie wiem litrem około? I gotuje albo i nie.
A mieszacie to z jedzeniem czy żeby działało super osłonowo powinno isc samo?
famka   hrabia Monte Kopytko
12 lipca 2016 06:29
do gluta daję wytłoki jabłkowe, garść otrębów, trochę musli, trochę owsa, mesz pyszny 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 lipca 2016 08:55
Ja najczęściej podaję gluta do kolacji, bo tak jestem w stajni. Więc takie meszo-posiłek 😉 jak czasami jestem między posiłkami to dodaję otręby i sieczkę, czasami trochę jęczmienia, czasami robię gluta z wysłodkami od razu.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 lipca 2016 15:42
Czy ktoś może będzie robił zamówienie w ablerze?
Ja również byłabym chętne na omeprazol z ablera.
Czy dajecie swoim wrzodkom elektrolity?Chodzi o sportowego konia w ciężkim treningu skokowym
Ja dla swojego konia podawałam elektrolity Officinalis i czuł się po nich świetnie . Z tym że moja klacz miała niedobór potasu a te elektrolity mają go w składzie sporo i są raczej własnie dla koni które maja niedobór potasu. Chętnie bym je jeszcze kupiła i podawała ale nie są dostępne na tę chwilę.
Ale ogólnie same elektrolity nie szkodzą jak kon miał wrzody?
Czy w najbliższym czasie będzie ktoś robił zamówienie,albo ma odsprzedać lek na wrzody KTÓREGO NAZWY NIE WOLNO WYMAWIAĆ? Nie jestem fejzbukowa a zapasy pomalutku mi się kończą. Proszę o kontakt na PW.
Witam,

Chciałabym dołaczyc do zamówienia leku na wrzody. Poprosze o szczegóły.
Ja planuje zamówienie, w piątek gastroskopia więc pewnie po niej zamówie. Jak ktoś chce sie podłaczyc zapraszam na priv
A ja się chciałam pochwalić  😀 z IV stopnia
po kontrolnej gastroskopii przeszliśmy na II stopień
I walczymy dalej  😀
famka   hrabia Monte Kopytko
21 lipca 2016 06:45
DaliaSoto, bardzo ładnie 🙂 masakrą jest ta pogoda która u nas się dzieje, ciągle zmiany frontów, różne ciśnienia
Ale ogólnie same elektrolity nie szkodzą jak kon miał wrzody?


Moja dostawała i dostaje Equipowera w płynie i w żaden sposób nie pogarsza to jej samopoczucia.


Notabene, jutro kończymy 10-dniowe przeleczenie Omeprazolem. Wycinaliśmy sarkoida i kobyła sporo czasu stała w boksie, no i się zaczęło...  🙄 Póki tylko ziewała, to ignorowałam, ale przestała mi dojadać paszę, na siano też patrzyła wilkiem, przerywała nagle w środku jedzenia... I dałam sobie spokój z dalszym czekaniem. Chyba pomogło, bo objawy ustały, dojada, wychodzi z powrotem - to też ważne.

Trzymajcie kciuki, żeby to był taki jednorazowy wyskok, bo - nie kusząc losu - wygląda tak dobrze, że NAPRAWDĘ nie powinno jej już nic dolegać. :/
Dzięki za odpowiedz 🙂
Bedzie dobrze napewno  :kwiatek:
Melduje że koń tyje, zobaczymy czy to stan chwilowy i dalej będzie skakać waga. Chwilowo jesteśmy prawie grubi (tzn ja bez prawie :P)
A to przypadkiem wlasnie nie jest że jak tyje to dobrze? 😉 (przy wrzodach )
No przecudownie, niedawno tu narzekalam dlatego zrobilam update 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
27 lipca 2016 06:47
Sylwia69, zwykle konie wrzodowe mocno chudną gdy choroba jest już zaawansowana, a w związku z chorobą nie można koniowatemu dowalać tyle jedzenia ile by było potrzebne, wszystko rozciąga się w czasie i leczenie i odnowa wagi

Zorilla, bardzo ładny klusek 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się