Konie zimnokrwiste i pogrubiane

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 czerwca 2016 21:04
Taka tu cisza, oto fotki z Międzynarodowego Czempionatu Koni Ardeńskich, który odbył się w weekend w Kętrzynie. Pięęękne grubaski.....

fotorelacja nr 1

fotorelacja nr 2 w obiektywie Huculskiej Ostoi
Piękne są! Marzenie taki misiozaur.  😜
A moje dziecko ciągle rośnie.... już nawet taczka wydaje się mała  😂 więc poszukujemy nowych dereczek w nadziei, że 170-175 będą  😵
kitty  ale szyja  😍
Kawał babska wyrósł  🤣 a była taka no, normalna. Teraz nawet rozstaw przednich nóg powala  🙇
kitty, ile w kłębie już ma? I ucywilizowała się na lajcie? Bo pamiętam, że trochę dzicz jak kupiłaś, a jednak tyle konia i jakieś niekontrolowane odpały to masakra :P
A wygląda suuuper, mogłaby nie siwieć bardziej 😍
Czym karmicie swoje zimnuchy ? 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
04 lipca 2016 17:16
Pytanie chyba trochę "z czapy" bo tak jak w przypadku innych ras koni karmienie (czym i ile) zależy od wieku, stanu zdrowia, treningu itp. itd. Nie ma chyba pasz oddzielnych dla zimnioków, oddzielnych dla szetlandów i jeszcze innych dla arabów. Ja mogę napisać, że moja zimniucha latem - tylko pastwisko a zimą tylko siano z garstką wysłodków do przemycenia suplementów (i to dosłownie garstka bo energią by mnie rozniosła jednym pierdnięciem), do tego jakaś marchewka do schrupania - efekt - wygląda jak milion dolarów, energia jej nie roznosi ale jest młoda, zdrowa, pracuje mało i lekko więc taka dieta jej wystarcza.
Latem trawa, od czasu do czasu trochę sianka, marchewki, suchego chleba. Zimą 2 razy dziennie wysłodki, otręby, niełuskany słonecznik, zazwyczaj pomieszane z marchwią i burakami (zależy czy są na targu czy nie), do tego dodajemy trochę oleju słonecznikowego + siano do woli. Tyle tylko, że nasze stoją cały rok na dworze na pastwiskach (same tak wybrały, jak chcą to mają wiatę, aby się schować), więc potrzebują energii do ogrzania się i wyprodukowania sierści 🙂.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 lipca 2016 11:12
Ją od tego roku w związku z przeprowadzka przestawiam konie na tryb wolnowybiegowy więc też będę musiała zapewne coś do zlobu zimą wrzucić. Ostatnio z grubą bronowałysmy płac do jazdy, nawet fajnie mam szło, zdjęcia zrobię następnym razem bo było już za ciemno na foty. Mam wrażenie że woli taka robotę niż wozenie mojej szanownej osoby na grzbiecie 🙂 W ten weekend w Kętrzynie kolejny czempionat i pokazy, jeśli będziecie w okolicy to wpadajcie bo fajne widowisko, sporo straganów z miłymi cenami.
Gruby ponownie w domciu po 5 latach🙂 test przypominajkowy siodła wypadł genialnie🙂
czesio normalnie Cie uwielbiam  🙂 Jak widze Twoj wpis to zaraz lece ogladac zdjecia, bo zawsze sa piekne a konie - marzenie 💘
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 lipca 2016 05:29
Czesio jaka piękna bułeczka z niego. A tak trochę nie w temacie, ale co tam u kucki?
Kastorkowa laabarson - dzięki🙂 U kucki gra🙂 Dostała drugą koleżankę ochwatkę na której wyładowuję swoje babskie frustracje 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
21 lipca 2016 21:23
pozdrawiam cały cudny wątek i zwracam się o pomoc 🙂  kazali odchudzić konia zimnokrwistego, ambitnie wzięłam się do zadania, chociaż uważam, że robię to od prawie 4 lat w super skutkiem 😉 za chwilę już nic nie będzie mógł jeść 😉  no ale może jeszcze jakiś kilogramik można zrzucić, zwłaszcza że lato 😉  i właśnie tu wpadłam w pułapkę – skąd ja mogę wiedzieć czy on chudnie…… ma ktoś doświadczenie z miarką zoometryczną ? taśmą zootechniczną ? kupiłam dwie różne w różnych sklepach, takie klasycznie końskie ale one są stanowczo za krótkie !    ktoś coś wie ? używa na ciałko ponad 850 kg ?  jakaś podpowiedź ? 🙂  proszę  :kwiatek:
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 lipca 2016 11:34
A może sklej 2 taśmy albo owin konia lonza, sznurkiem (bo jak dobrze rozumiem to chcesz obwód zmierzyć?), zaznacz np ołówkiem stolarskim czy czymkolwiek, potem rozłoż na ziemi i zmierz zwykła metrówka. Ją tak robiłam kiedyś. Można też po zdjęciach porównać czy koń "zmalał".
A może masz kogoś z wagą w regionie? Mi regularnie pani od pasz waży konie 🙂 maleństwo 850 też
BUCK   buttermilk buckskin
22 lipca 2016 20:39
dzięki wielkie 🙂  waga dałaby precyzyjną odpowiedź od razu i za każdym razem, zrobię wywiad środowiskowy czy coś takiego, gdzieś w ogóle jest dostępne….optymistką nie jestem… na zdjęciach to on dla mnie jest niezmiennie prześlicznie idealnie w sam raz i mówię to poważnie 🙂 uważam zresztą że ocena Pani Weterynarz wynika z braku przyzwyczajenia oka do koni rozsądnych rozmiarów  😉 
zatem sznurek (genialnie proste !) i do dzieła 🙂  ale gdyby ktoś wiedział o taśmie zootechnicznej dla koni „dużych” to będę dozgonnie wdzięczna 🙂

EDIT: żeby nie być gołosłownym że w realu i na zdjęciach jest "prześlicznie idealnie w sam raz"  😍

Maj 2012


Czerwiec 2016


no i weź go odchudzaj  😵  no chyba że ja aż taka ślepa jestem  ❓ 
Buck moim zdaniem jest dobrze. Nie za gruba nie za chuda. Ma obwisły brzuch, ale tego dietą nie zmienisz. Nasza jest trochę szczuplejsza, nawet zastanawiałam się czy nie za szczupła, ale ona dużo biega na padoku, zaczyna powoli pracę i jest w nowszym typie.
mhhhh ja nie jestem przekonana czy powinnaś odchudzać.... moje konie karmi m.in. Paulina Szybieniecka z Optifeed, ona jeździ po Polsce z wagą i super ocenia konie 😉
BUCK   buttermilk buckskin
23 lipca 2016 19:07
mhhhh ja nie jestem przekonana czy powinnaś odchudzać.... moje konie karmi m.in. Paulina Szybieniecka z Optifeed, ona jeździ po Polsce z wagą i super ocenia konie 😉


i to jest wsparcie !  :kwiatek: 🙂  czyli zapraszam Panią Szybieniecką  🙂 pomoc w diecie będzie nieoceniona bo ja się bardzo staram, liczę i liczę, ale aż takiej wiedzy nie mam.

P.S. mój wałaszek (18 lat) to trudno powiedzieć w jakim jest typie... bo to zapewne mieszanka (kundelek)  jakich mało  😉 stąd zapewne brak sensownych proporcji... ale wiecie jak to jest 😉 najkochańszy stwór pod słońcem  😍
Haha no ja właśnie dziś ważyłam Dzidzię, 839kg 🙂 też mieszanka genetyczna wybuchowa....
BUCK   buttermilk buckskin
23 lipca 2016 21:48
kitty no Twoja to faktycznie mieszanka wybuchowa i mega szacun za to co osiągnęłaś  👍  a przede wszystkim, że się nie poddałaś  😀  moja mieszanka to taki bardziej misiu zwłaszcza jak się dba aby miał spokojną głowę 😉  mówisz, że 839 kg no ładnie bo to nie kończy skali 😉 mój rósł do 6 roku, a startował z wagi 500 kg jako dwulatek - no to przed Wami SPORE perspektywy  🤣
hahah tu już zakłady lecą, czy do tony dojdzie  😂 mnie martwi koniec rozmiarówki derek.... miałam chwilę słabości i chciałam odwieźć diablicę... ale ja ją looofciam mocno <3 Moja mając 2 lata i 10 miesięcy ważyła 650kg i wchodziła w normalne ogłowie i derkę 155... teraz ma 4 lata i 4 miesiące ogłowie x-full na ostatnie dziureczki, siodło na miarę i derki 165 na słowo honoru  😵 ale moja też misia już, miewamy ciężkie chwile, ubolewam że odsunięcie się na bezpieczną odległość i rzucanie czekoladą w tym wypadku się nie sprawdzi  🙄
kitty jest piękna  😍 to perszeron?
Nie. Zakładam że to ślązak zmieszany z shire, ale pewności nikt nie ma  😁 w paszporcie ma sp  🏇
Aha spoko  😁 co nie zmienia faktu , że jest piękna  💘
Foteczka z wczorajszej pracy z panią trener naszą 🙂
ESPOIR uczący się skakać 😅/amazonka też/

Młoda potargała matkę, ale dzielnie zniosła trudy sesji  😀 Bardzo jestem z niej dumna  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się