Owijki a ich użytkowanie

keirashara, api są super, tylko nie wiem jak cenowo, ale tanio raczej. Ja mam jakieś horze i też są fajne. Tylko nie są takie jak mięsiste caballe, wiadomo, raczej taki polar jak w eskadronach.
W Api bardzo dużo zależy od koloru. Miałam bordo i czerwone i były super a aktualnie mam granatowe i szkoda gadać nawet. Bardzo bardzo bardzo sobię chwalę owijki Busse.
Czy ktoś ma pomysł jakie nie Eskadronowe owijki będą pasowały do Nici popcorn? Może coś z Caballa?
A jasnożółte fair play?
Dziewczyny  tak na szybko,  jaki rozmiar  podkładek  macie na zadnie  nogi  (dla dużych  koni)? Muszę  na szybko  kupić  i poległam na rozmiarach.  Widzę  w sklepach że  z reguły  podkładki  mają  dwie wysokości  do wyboru,  30 i 50 cm.  Te 50 cm wydają  mi się strasznie  wysokie. Takie macie?
anai, - ja wole krótsze, nie lubie jak wystają mi kilometr nad owijki na jeździe. 50cm dadzą efekt wystającego mankietu nawet na mega długiej girze. 30cm na spokojnie starczy, żeby okryć... no, ten kawałek między pęciną a stawem skokowym, którego nazwa wyleciała mi z głowy 🤣 Chyba, że chcesz przykryć też pęcine/kawałek stawu skokowego lub wolisz być pewna, że ci podkładki starczy, to wtedy lepiej brać 50cm i w razie co ciachnąć ile potrzeba - każda krawcowa Ci to zrobi za jakieś marne grosze.

Co do czarnych owijek - koniec końców zamówiłam przecenione eskadrony pony z equishopu, bo mnie wyszły szalone 35zł już z przesyłką 😉 Poza tym, że irytuje mnie ich wąskość przy odwijaniu, bo jakoś tak niewygodnie mi się je łapie, to na nodze układają się lepiej niż fulle, polar też mnie nawet zaskoczył - dużo lepszy, niż w zeszłorocznych niciakach. Spokojnie mi ich starcza, żeby konia zawinąć.
anai, przody mam 27x37 cm, tyły 33x38 cm. Nie wiem, który wymiar jest wysokością (wymiary brałam z opisu producenta), zakładam, że 33 cm. 😉 Koń 174 cm w kłębie, długonożny. Spokojnie stykają, no moooże mogłyby być ze 2 cm wyższe te tyły. Zawijam tak, żeby nie wystawały górą (nie lubię, jak widać podkładkę), ale żeby obejmowały staw pęcinowy - i są akurat.
Dzięki.  Tak mi się  wydawało,  że  te 50 to jednak przesada.

Edit.  Miałam  jakieś  podkładki  30 cm w pace.  Zawinęłam  i są  ok.  Nie wiem  jak można  te długie  zawijac (Chyba że  mają  sięgać  od kopyta  po staw skokowy).  Teraz pozostaje  mi w trybie  natychmiastowym  nauczyć  się  je zawijac  tak,  aby się nie zsuwały podczas  jazdy. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lipca 2016 21:56
Mam kolejne laickie pytanko 😉 Chodzi o podkładki pod owijki elastyczne i ich owijanie. Mam takie podkładki: http://konik.com.pl/fairplaypodkladkiowijki i zwykłe elastyczne owijki. No i ni hu hu nie mogę tego jakoś normalnie zawinąć, jakieś buły mi wychodzą i wygląda to paskudnie :/ Robiłam ostatnio trzecie podejście do tematu i znów zrezygnowałam, zawinęłam polarowo-elastycznymi. Czy te podkładki nie są może po prostu na mojego kunia za duże? Jak je założę, to tak 1,5 raza mam nogę owiniętą, jak nie lepiej. Może powinnam je skrócić? tak żeby zachodziły na siebie z 1-2cm? Albo mocniej owijać? Zawijam (tak mi się przynajmniej wydaje) dosyć ciasno i tak, nic się nie zsuwa podczas jazdy. Kurcze, help! Z polarowymi i polarowo-elastycznymi to sobie radzę, a tu klops 😡
zembria, ja mam identyczne podkładki i owijki polarowe (Eskadron) i elastyczne (York). I jedne, i drugie zawijam tak, że jadę od góry w dół i z powrotem w górę, z tym że na tyły York nie daje rady i kończy się w połowie nogi 🤣 Mój konio jest długonożny, ale raczej cienkie ma te łapy, więc podkładki na przody są ok, ale na tyły za krótkie (nie przykrywają ani pęciny, ani kawałka stawu skokowego). Jak zawinę podkładkę to też zakłada się około 1,5 raza. U nas takie zawinięcie nie wygląda źle, z tym, że właśnie na tyłach z góry mam kawałek owijki bez podkładki pod spodem i to trochę widać (zawsze przesuwam podkładkę tak, żeby zakrywała pęcinę, mniej więcej do ostrogi, wec z góry mi brakuje tej podkładki).
Może spróbujesz mocniej owinąć, ale nie owijki, tylko podkładkę, bo mi też się na początku takie buły robiły i spadały w czasie jazdy, jak owinęłam trochę mocniej podkładkę (oczywiście w granicach rozsądku 😉 ) to problem zniknął.
P.S. Odys to chyba baardzo niewymiarowy koń, skoro podkładki wysokie na 35 cm ma za krótkie  🙄 🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2016 11:39
A ja jestem mistrzem.
Kupiłam podkładki i owijki, ale nie wzięłam pod uwagę, że mam kucyka krótkonożnego 😁
Trudno, będzie mu przynajmniej w brzuszek ciepło  😂
A żeby ktoś nie pomyślał, że są do jazdy. Tylko już go zawinęłam, a moja siostrzenica wpadła pospacerować.
lusia722, mistrzostwo  😍

Ciągle  jeszcze  muszę  zawijać,  moje ukochane  kwiatuszki (owijki classic  equine  zdaje  się)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 lipca 2016 21:30
Odysowa mój koń raczej niewielkich rozmiarów, 160cm i cienkie nóżki, typowe coby więc na wysokość są ok, nawet na tyły starczają na zakrycie stawu pęcinowego. Spróbuję ciaśniej zawinąć podkładkę, tak jak piszesz. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jak firma Anky jeżeli chodzi o owijki? Zamówiłam i nie wiem jak z jakością bo Anky jeszcze nie miałam.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lipca 2016 22:25
A jaki wymiar na podkładki pod owijki dla shetty? Owijki mają wymiar 5,5cmx140cm...
Strzyga, chyba powinnaś  poszukać  takich,  które  łatwo  można przyciąć,  bo nie znalazłam  rozmiarów  mniejszych niż te standardowe,  a nóżka  shetty  mikra...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 lipca 2016 21:59
anai, sama będę musiała urdziergać :P obecnie climatexy przerabiam na nóżkę shetty :P
Strzyga, - ale jaka oszczędność, z dwóch zwykłych podkładek na spokojnie zrobisz komplet na 4 nogi 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 lipca 2016 18:16
keirashara, no właśnie mam 2 climatexy, zrobię komplet na 4 nogi :P
I powiem tak: mając shetty, trzeba naprawdę mieć spore zdolności manualne, bo sprzętu shetty albo nie ma, albo jest beznadziejny.
Strzyga, znasz ten sklep: https://www.minihorseshop.pl/ ? Znalazłam przypadkiem ostatnio, wszystko w wersji mini 🙂
Witam! :kwiatek: Zagubiłam się kompletnie w temacie, który wydaje się być bardzo prosty, a jednak... Mnie pokonał haha  😀 Jak dobrać rozmiar podkładek? Usiadłam do komputera, chciałam zamówić - i klops, rozłożyłam ręce. Co produkt to inne wymiary i wielkości, jak z tego wybrnąć? Obstawiam, że ciężko określić uniwersalny rozmiar, bo taki pewnie nie istnieje... Więc skoro tak, to macie jakąś poradę, jak zmierzyć? Odkąd dokąd powinna sięgać taka podkładka?  👀
Poszukuję jakichś dość pancernych, nieugniatających się po miesiącu pod elastycznymi owijkami podkładek. Koleżanka QQ robi, bo jej już drugie po miesiącu wyglądają jak bawełniane szmatki bez wypełnienia. Mnie wystarczały BR, które zamierzam zanabyć ponownie (ktoś mi je zajumał w poprzedniej stajni -_-), ale pod elastycznymi wszystko ginie dość szybko. Pingwiny, kojarzycie jakieś?
Sivrite, pingwinem co prawda nie jestem, ale fajnie mi się sprawdzają podkładki Eskadrona.
Ach, zapomniałam. Na mocno krótką nogę i żeby nie wystawały na nadgarstki i stawu pęcinowe. 😀
Eskadrony są chyba ogromne, jeśli dobrze pamiętam?
Spore są. Mi nie przeszkadza długość, bo koń długonogi ;-)
Kiedyś pod elastyczne miałam coś takiego i w zasadzie fajnie się sprawdzało. Na pewno nie było czegoś takiego, że się te podkładki odgniatały.
Są też inne tego typu, bez tego żelu, ale za chiny nie mogę znaleźć nic na szybko 🙈
https://sklepkarina.pl/acavallo-podkladki-zelowe-pod-owijki-p-5480.html
Freya, ten żel idzie do środka czy na zewnątrz?
Do środka, układa się to trochę jak neopreny w ochraniaczach skorupkach.
P.S. Jest mięciutki 🙂
Dziewczyny,pokazuje jedno z moich pierwszych owijańców w podkładkach 🙈 O ile bez podkładek zawija mi się fajnie,tak z podkładkami jakoś nie umiem 😅
Kto podpowie jak to po ludzku ogarnąć 🙈
IMG_20210401_154822.jpg IMG_20210401_154822.jpg
Proszę o polecenie które owijki prócz equiline są polarowe i elastyczna jest sama końcówka tylko ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się