M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

pestka, znalazłam podobny ale "nieco" droższy
zlew ceramiczny villeroy boch
yegua dzięki też go znalazłam i taki za 4 tysie też, a mnie stać tylko na taki do tysiąca, choć ciii  👀 bo jakie się rodzinka dowie to mnie puknie w czółko, że tyle kasy chce na zlew wydać  😜
http://www.blanco-germany.com/pl/pl/zlewozmywaki/pe_na_oferta_zlewozmywakow/widok.html

Tutaj popatrz, z cenami trzeba by dzwonić, ale z tego co pamiętam są i takie do 1000 i takie zdecydowanie powyżej 4, więc powinnaś coś znaleźć, a firma bardzo porządna.
mils   ig: milen.ju
29 lipca 2016 08:56
Potrzebuję pomysłu. Mam do zagospodarowania dużą, białą ścianę. Pokój jest w kształcie prostokąta, moja ściana ma ze 4-5m długości. Jeśli chodzi o resztę ścian, to na jednej krótkiej jest okno, na drugiej wielka szafa od podłogi do sufitu z jakiejś ciemnej płyty czy czegoś (drewno to to nie jest), na drugiej długiej ścianie biurko, półka i dwuosobowe łóżko. To pokój w akademiku, więc chciałabym, żeby w razie czego dało się wszelkie naścienne ozdoby usunąć i nie chciałabym inwestować w to dużych pieniędzy. Myślałam o fototapecie, ale koszty są spore jak na taką ścianę i nie orientuję się czy można to zdjąć? Generalnie z tą ścianą mam największy problem, resztę wystroju dostosuję chyba do niej. Mam dwa miesiące do wprowadzenia się tam ponownie, ale zbieram już pomysły, bo w trakcie roku akademickiego może być juz kiepsko z czasem.
szam dzięki na tej stronie jest taki jak mnie interesuje ale wg netu ok 1500zł 😵

a w Ikei był za 600zł chyba się popłaczę :emot4:
pestka, Blanco robi zlewy na lata. Prędzej ci się znudzi niż zniszczy. A przy białym musisz baaardzo mocno patrzeć na jakość, bo inaczej za pół roku będzie wyglądał jak wc a nie miejsce do mycia. Jakbyś potrzebowała konkretniejszych informacji o modelach to podaj linki na pw to podpytam kogoś, kto w tym siedzi już dobre kilka lat.

Pestka, mija mi  3 miesiąc ze zlewem z Ikea, białym i uważam że są to najlepsze zlewy kolorystycznie, jakie kiedykolwiek miałam. Brud łatwo schodzi, nawet zaschnięty, nie robią się żadne zacieki ani od kamienia, ani od wody. W życiu przerabiałam już: zlew metalowy, kamienny i czarny i była to tragedia! Także z czystym sumieniem polecam białe.
szam dzięki na tej stronie jest taki jak mnie interesuje ale wg netu ok 1500zł 😵

a w Ikei był za 600zł chyba się popłaczę :emot4:

nie płacz. Ja mam z Ikea i to straszne g...* . Powłoka popękała- zrobiła sie taka pajęczynka.Dodatkowo jest źle wyprofilowany i woda ścieka mi na ścianę a nie do środka.
Ja bym po prostu Ikeę zaliczyła do normalnej klasy średniej. Ciężko oceniać sprzęt na min. 10 lat po 3 miesiącach; tak samo jak zawsze może się trafić wadliwy egzemplarz, ale od tego jest rękojmia. Wszystko zależy jeszcze od użytkowania (czy jest zmywarka czy nie; czy to duża rodzina, jakie mamy nawyki: sprzątamy od razu czy dajemy dojrzeć naszej motywacji do ogarnięcia kuchni; jak dużo gotujemy). Ale to się w zasadzie tyczy wszystkich sprzętów "na lata".
Ikea ma bardzo długie okresy gwarancji na zlewy (25 lat bodajże), także Majowa - śmiało reklamuj.

Dzięki za wszystkie sugestie :kwiatek:
Szam  chciałam taki w ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99931649/
więc myślę, że w Blanco jego odpowiednik to ten: http://www.blanco-germany.com/pl/pl/zlewozmywaki/pe_na_oferta_zlewozmywakow/detal.html?sid=010101369&filter=true#pros
wg netu trzeba dać za niego minimum 1480zł + jakaś przesyłka i robi się ponad 1500zł - rodzinka mnie z chałupy pogoni  :/
no i musi pasować do szafki metod 60cm z Ikei, bo meble są już w domu

edith: gotujemy tylko w weekendy, i to wtedy też raczej tylko jedno danie, będzie też zmywarka, więc zlew nie będzie jakoś mocno obciążony
Rozumiem, że bardzo ci zależy, żeby był ceramiczny?
Potrzebuję pomysłu. Mam do zagospodarowania dużą, białą ścianę. Pokój jest w kształcie prostokąta, moja ściana ma ze 4-5m długości. Jeśli chodzi o resztę ścian, to na jednej krótkiej jest okno, na drugiej wielka szafa od podłogi do sufitu z jakiejś ciemnej płyty czy czegoś (drewno to to nie jest), na drugiej długiej ścianie biurko, półka i dwuosobowe łóżko. To pokój w akademiku, więc chciałabym, żeby w razie czego dało się wszelkie naścienne ozdoby usunąć i nie chciałabym inwestować w to dużych pieniędzy. Myślałam o fototapecie, ale koszty są spore jak na taką ścianę i nie orientuję się czy można to zdjąć? Generalnie z tą ścianą mam największy problem, resztę wystroju dostosuję chyba do niej. Mam dwa miesiące do wprowadzenia się tam ponownie, ale zbieram już pomysły, bo w trakcie roku akademickiego może być juz kiepsko z czasem.


Mils - może naklejka ścienna typu jakieś napisy czy wzory roślinne itp? 😉 koszt znikomy, a coś na tej ścianie by było, ściągnąć można 😉 Pierwszy lepszy link, który wypluło google.
pestka, a taki:
http://www.euro.com.pl/zlewozmywaki/franke-sirius-sid-110-50-bialy-polarny.bhtml

tylko sposób mocowania musiałabyś sprawdzić czy będzie ok do tej twojej szafki.

edit: tamten był do podbudowy czyli taki wpuszczany a tu masz podobny tylko wbudowywany:
http://www.euro.com.pl/zlewozmywaki/franke-sirius-sid-610-bialy.bhtml
mils   ig: milen.ju
29 lipca 2016 17:02
okunka o rany, ale świetne! Jednak nie umiem posługiwać się Googlami. 😁
okunka a to się daje łatwo odkleić? jak szukałam, to gdzieś wyczytałam, że to wcale tak łatwo ze ściany nie schodzi, a przynajmniej nie bez farby.
Szam tak najbardziej to mi chodzi o te front, wypuszczony z przodu na szafkę  😡
mils   ig: milen.ju
29 lipca 2016 17:28
flygirl może być i z farbą, chodzi o to, żeby nie kosztowało mnie to dużo pieniędzy, pracę w doprowadzenie ściany do porządku potem mogę po sesji letniej włożyć dużo. 🙂
Mils na allegro tego zatrzęsienie, kosztuje grosze 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lipca 2016 19:30
u nas w akademiku takie rzeczy zostają, więc zapytaj kierownika czy musisz zrywać. bo nie szpecisz, a po co się męczyć i w razie czego niszczyć farbę? 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 lipca 2016 22:16
Mam biały zlew z ikei, po pięciu latach wyglada nieciekawie...

Zlewy superowe to robi villeroy boch
Nastala godzina 0. Budujemy w nastepnym roku chalupe. Bank wstepnie klepnal nam kredyt, wybieramy pomiedzy dwoma firmami budowlanymi i troszke miedzy projektami. Stawiac chcemy dom w systemie szkieletowym, wiec za dlugo sie nie nabudujemy samych scian 😉 Ale ja nie o tym. Troche podzielilam sie z mezem ogarnianiem spraw i wzielam odpowiedzialnosc za wnetrza. Wiemy, co nam sie podoba, mamy mnostwo pozapisywanych zdjec, tylko... jak to wszystko zlozyc w kupe? Wiadomo, ze fajnie byloby mniec projektanta wnetrz, ale sie nie wybulimy na niemieckiego ;(
Jak wiec ogarnac temat, zeby powiedzmy wiedziec po jakie jechac zakupy i w jakiej ilosci kupic np. kafle do lazienki? Pracujecie z jakimis programami?
Pandurska, ja budowałam w wyobraźni. Ale było mi o tyle prościej, że to był generalny remont i mogłam chodzić, mierzyć i zaznaczać gdzie gniazdka itp.
Pandurska w Pl w marketach budowlanych i poważniejszych sklepach z kaflami mają programy do projektowania (przypuszczam że w De też) i u nas jest tak że jak kupisz u kogoś płytki to Ci zrobi projekt za free, tam masz wtedy wszystko zwizualizowane i zwymiarowane co do ilości materiałów..
Pandurska, gratulacje!
U nas jeszcze nic nie gotowe na 100%, ale już z górki. W łazience brakuje chyba tylko lampy, więc może nie zostane zabity za zdjęcia
pestka, no to niestety ceny zaczynają się od 1500 raczej.

ogurek, wanna genialna!
Dla mnie ogurkowa łazienka jest kosmiczna i totalnie niefunkcjonalna - ale fajnie zobaczyć taki projekt, bo wygląda ciekawie. Nie dla mnie po prostu 🙂

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 lipca 2016 21:05
Hiacynta, podzielam zdanie 😉

Ładnie, ale nie wyobrażam sobie np. sprzątania za wanną, bo ona jest chyba przy ścianie prawie? No i padłabym z lustrem - raz, że wielkie, dwa, że przy wannie. Ale ja to jestem leń patrzący przy urządzaniu - byle mniej sprzątania  😁
Dwa miesiące i narazie nie ma problemów, między wanną a ścianą jest sporo miejsca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się