Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

[quote author=RatiNa link=topic=20.msg2573645#msg2573645 date=1468997368]
Jeśli zrobię zwrot to sprzedawca musi mi też oddać koszty wysyłki do mnie no i teraz do niego?

Do tamtego roku bylo tak, że sprzedawca zwracał koszt wysyłki od niego do ciebie, ale tylko najtańszą możliwą opcję. Jeżeli wybrałaś sobie dostawę express, płatną ekstra, to i tak zwracał najmniejszą mozliwą kwotę. Odesłanie do sprzedawcy było na swój koszt. Wątpię, żeby się cokolwiek zmieniło, ale może ktoś coś podpowie.
[/quote]

no ok, tylko czemu ja mam pokrywać koszty wysyłki do sprzedawcy skoro dostałam inny produkt niż na aukcji
RatiNa, ja Cię rozumiem, też bym się wkurzyła. Ale sprzedawcy tłumaczą się tym, że gdybyś kupiła w sklepie stacjonarnym, to w przypadku reklamacji lub zwrotu nikt by Ci kosztu biletu, czy paliwa wypalonego podczas podróży do tego sklepu nie zwrócił. W sumie ja to rozumiem - robiąc zakupy w internecie jakby godzę się na różne uwarunkowania wynikające z charakteru tego, czym jest internet (trochę pokrętnie to napisałam, ale mam nadzieję, że ogólna myśl jest zrozumiała 😀 )
Czy orientujecie sie jakie stawki mają fotografowie? Ślub kościelny, godzina roboty (no wiadomo plus obrabianie zdjec i cała reszta). Nie mam z czym porównać ceny...
Szukałam na forum bo już niejednokrotnie był ten temat poruszany, no ale nic nie znalazłam wiec pytam.

Zamówiłam suszarkę spożywczą na Allegro.
Przyszła, innej firmy i z pękniętym sitkiem  😤
Niestety teściowa nie sprawdziła przy kurierze paczki :/

Jeśli zrobię zwrot to sprzedawca musi mi też oddać koszty wysyłki do mnie no i teraz do niego?

Powołaj się na to, że dostałaś nie ten produkt i po prostu poproś o zwrot kosztów przesyłki.
Normalny sprzedawca powinien oddać Ci za produkt i koszt odsyłki, ale taki najtańszy bezpieczny (zwykła paczka a nie np. kurier). Sprzedawcy często mają swoje formularze zwrotu i tam wpisuje się szczegóły.
Czy po angielskiu jest jakiś odpowiednik wyrażenia 'najciemniej pod latarnią', czy to się tłumaczy dosłownie? 👀
The darkest place is under the candlestick.
Dziękuję. :kwiatek:
Chciałam was zapytać o zdanie. Moja koleżanka, ktora pare lat temu spadla z konia łamiąc kregoslup(wspominałam kiedys o niej w innym wątku) miała teraz w drodze na wakacje wypadek, kobieta wjechala w ich samochód czolowo. Koleżanka ma obie nogi polamane, śruby itd. I zastanawiam się ze chciałabym zebrac kasę dla niej na rehabilitacje. Ale boje się ze ona moze się o to obrazić, ze daje jej pieniądze...ze rozpowiadam o jej nieszczęściu. Powinnam?
Moim zdaniem bez konsultacji z nią nie. Jeśli faktycznie potrzebuje tych pieniędzy to powinna się zgodzić i (pomijając wszystkie kwestie depresji czy złości wywołanej sytuacją bo to zupełnie odrębny temat) być nawet wdzięczna za to, że chcesz się zaangażować i pomóc.
abre   tulibudibu
24 lipca 2016 11:20
Sonkowa, od 500 zł (totalna amatorka) do 6-8 tys. Wszystko zależy od tego kto robi i co jest wliczone w usługę (1-2 fotografów, znane nazwiska, ślub ekspres czy zniżka za ostatni wolny termin, sposób oddania zdjęć i ich liczba, itp.).
Jaką ksywkę miała dziewczyna, nad którą czasami pastwili się tu niektórzy re-voltowicze? Prowadziła bloga, żyje na wsi, ma kupę zwierząt i jest bardzo kontrowersyjna w zachowaniu, poglądach itd. Chcę podejrzeć jej bloga i nie wiem jak go szukać w sieci.
Graba.   je ne sais pas
26 lipca 2016 15:44
tunrida, kreatywna romantyczka 😉
🙇 🙇  podziękowali serdecznie, idę zatopić się w lekturze  😉
desire   Druhu nieoceniony...
27 lipca 2016 11:12
edit: pytanie zamieściłam w kąciku pomocy medycznej.  :kwiatek:
Mam pytanko  😉 w sierpniu lecę na wakacje i biorę ze sobą duży bagaż podręczny , pytanie brzmi - czy mogę w takim bagażu mieć tabletki (antykoncepcja,tak dla ścisłości ) czy muszę od lekarza posiadać jakieś specjalne pismo ,że muszę te tabletki mieć ?  Wiem,że może głupie pytanie,ale szczerze to nie mam pojęcia,bo pierwszy raz lece tylko z podręcznym  😵
Djarumm, możesz bez żadnego zgłaszania i zaświadczeń 😉
Mam pytanko  😉 w sierpniu lecę na wakacje i biorę ze sobą duży bagaż podręczny , pytanie brzmi - czy mogę w takim bagażu mieć tabletki (antykoncepcja,tak dla ścisłości ) czy muszę od lekarza posiadać jakieś specjalne pismo ,że muszę te tabletki mieć ?  Wiem,że może głupie pytanie,ale szczerze to nie mam pojęcia,bo pierwszy raz lece tylko z podręcznym  😵



wszystkie leki powinny być w podręcznym bagażu
Mam pytanie, kupiłam dziś słuchawki nauszne(gamingowe) w media expert i okazało się że, jedno wejście nie działa a drugim przerywa. I zamiast przylegać dobrze  to latają i spadają mi z głowy. Czy mogę pójść do sklepu w którym kupiłam je i zwrócić? Czy wyrzuciłam pieniądze w błoto?
Tak, masz jakieś 10-14 dni na zwrot towaru z paragonem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lipca 2016 18:18
Asiaa kupiłaś stacjonarnie czy internetowo? Jeśli nic się nie zmieniło to musisz się dowiedzieć, jaka jest polityka sklepu- bo może się okazać, że nie oddadzą kasy tylko kartę podarunkową albo będziesz mogła wymienić.
Ale jak zwrócić skoro są uszkodzone? Trzeba reklamować albo oddać na gwarancję.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lipca 2016 18:39
Racja, umknelo mi to.
CzarownicaSa W stacjonarnym kupiłam.

Czyli mogę wymienić na inne ale mogą ale nie muszą mi zwrócić pieniądze? Dobrze zrozumiałam?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2016 19:32
Zależy od polityki konkretnego sklepu. Jak do nich pójdziesz, to powiedz, że chcesz złożyć reklamację, nie zwrot. Wtedy opcje są 4: 1. wymienią towar na sprawny, 2. naprawią niesprawny towar, 3. dokonają zwrotu pieniędzy (jeśli płaciłaś kartą, to chyba musisz ją mieć przy sobie; nie wiem czy mogą dokonać zwrotu w formie karty podarunkowej), 4. odrzucą reklamację (nie powinni, jeśli słuchawki faktycznie nie działają; samo to, że spadają z głowy, raczej nie jest podstawą do reklamacji, ale one nie działają - a to już jest podstawa; w razie czego możesz odwoływać się wyżej).
busch   Mad god's blessing.
28 lipca 2016 19:39
Asiaa, dobrze zrozumiałaś, sklep może zrobić jedną z tych rzeczy wymienionych przez Facellę, ale nie możesz im powiedzieć, że wolisz zwrot pieniędzy niż naprawę sprzętu, bo oni mają prawo zrobić albo jedno, albo drugie. I zwykle najpierw próbują opcji naprawy lub wymiany sprzętu, bo sklepy zwykle zwracają się w takich sytuacjach do producenta, żeby to on poniósł koszty - i zwykle dopiero jak producent powie, że np. już nie ma takich słuchawek i może oddać kasę, to sklep wspaniałomyślnie też daje Ci pieniądze. Ma to jakiś sens bo musieliby Ci oddać detaliczną wartość tych słuchawek, więc nawet wymiana na nowe z tego samego modelu jest tańsza, bo płacą tylko wartość produkcji danej rzeczy (czyli minus marża detaliczna i minus marża hurtowa dla sklepu, z którego kupiłaś).

Zwrot pieniędzy za reklamowaną rzecz nie może być w formie karty podarunkowej. Za to gdybyś zwracała towar tak po prostu, bo się rozmyśliłaś, to sklep stacjonarny może mieć taką politykę, że dają tylko karty podarunkowe, a nie gotówkę. Sklep internetowy musi zwrocić normalnie pieniądze w takim wypadku.
Dzięki za radę wszystkim :kwiatek: :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
29 lipca 2016 14:08
Nie wiedziałam, gdzie spytać, więc tutaj przychodzę. Jest tu ktoś może fizjoterapeutą? 🙂 Miałabym jedno, dość dziwne pytanie. 🙂
busch   Mad god's blessing.
30 lipca 2016 14:30
Nie wiem czy dobry temat wybrałam... w każdym razie mam takie głupie pytanie: jeśli do samolotu mogę mieć płyny tylko do 100ml, a akurat mam podkład w opakowaniu 120ml, to jak najlepiej zapakować sobie zapas podkładu na kilka dni? Bo podejrzewam, że liczenie na to, że nie przyczepią się do mojego podkładu to proszenie się o kłopoty...
Można gdzieś kupić w miarę szybko te takie słoiczki, co dają na próbki podkładu?

W sumie to szukam głównie inspiracji jak by to najlepiej rozwiązać 😀. Chodzi o zapas podkładu na dosłownie 2 dni, więc potrzebowałabym jakiegoś malutkiego pojemniczka, ale nie wiem skąd taki najlepiej wziąć...
Rossmann ma takie małe pojemniczki.
potwierdzam, nawet mam takie dwa w zapasie jak i inne samolotowe buteleczki
one są malusieńskie, ale na krem czy podkład na 2-3 dni spokojnie wystarczają
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się