Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 lipca 2016 06:36
nerechta, Kalina zaczęł wstawać w wieku 9, a chodzić 13 miesięcy. Długo trenowała stanie- z trzymaniem się mebli, potem tylko jedną ręką, potem bez trzymanki, potem bez mebli na podorędziu 😉
Wpadam pochwalić się 10'cio miesięczną Alicją 🙂 Która ma za sobą pierwszą większą imprezę- wesele mojego brata. Super się bawiłyśmy  🙂 Poza tym to już pierwsze samodzielne wstawania przy drabinkach mamy za sobą.. Idzie jak burza, a ja jestem przerażona  😁 także nerechta możemy razem porozpaczać  😁
Wrzucam zdjęcie z wesela + uśmieszki poranne  (z kolanem na pierwszym planie  😂 )

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/13874757_1153255784695480_958500926_n.jpg?oh=fd66a0aead63d0a43f11f68a42d7ec20&oe=579F3562[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/13672362_1152033731484352_1305962232_n.jpg?oh=d73efeff106022a5f09561006fa979bc&oe=579EFA4F[/img]
Quendi, a koniem się nie pochwalisz 😉
bera7 daj żyć, biorę dziś ślub i mam wesele  😀 Lada dzień dorobię się ładnych zdjęć i pochwalę kolejną życiową rewolucją. Jest tak:  💃 💃 💃
A no to rozgrzeszam 😉. I cudownego dnia!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 lipca 2016 08:11
Quendi, przecudne obie jesteście! Połamania obcasów i chwal się potem ślubem, koniem...
Jesu, mnie się już śni po nocach wsiadanie na konia, juz niosę siodło, już idę do boksu - i się budzę! Ech...
maleństwo powoli popadałam w taki stan, że wręcz mnie nosiło jak widziałam konie. Potem zaczęłam jeździć 2x w tyg na koniu znajomych, swojego miałam zacząć pooooowoli szukać i kupić na początku przyszłego roku... Los chciał inaczej 😉
Quendi rewelka zdjecie z usmiechami  😀 Cudownego dnia ❗
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 lipca 2016 09:39
Quendi cudownego dnia dla was  :kwiatek:

ner, wiesz... Pobyt w Polsce mi duzo uświadomił, szczegolnie to co mam, ze Gabrys jest cały i zdrowy. Tragedia mojej przyjaciółki odwróciła duzo u mnie do góry nogami.
Moje problemy stały sie totalnie głupie i az mi wstyd  😡
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 lipca 2016 10:57
Quendi, cudownego dnia Wam życzę!
A Alicja jak zawsze przesłodka!!!  😍

Gienia, a widomo co w ogóle się stało? Przerażają mnie takie historie  😕

Fajnie, że odpoczęłaś, ja też jadę za 2 tyg do PL, może trochę naładuję baterię. Bo teraz znów siedzimy same 🙁

Twój plan gabrysiowy wygląda super książkowo! Zazdro trochę! U nas ciumkanie nawet co 1,5h  🤔wirek:
No i gratulować ząbków! Tutaj wciąż cisza, chyba przed burzą  👀
Pospamuj jakimiś fotkami koniecznie!!! 🙂

nerechta, synek mojej siostry jest z 15 sierpnia, zaczął łazić sam jakieś 2 tyg temu, czyli kiedy miał 11 miesięcy. Podnosił się z 2,5 miesiąca wcześniej. Ale on w ogóle jakiś mocno do przodu jest.

Dawaj foty takiej fajnej Igi!!!

Co do jedzenia - u nas to zasypianie popsuło się już dawno temu, dobrze łączyło się ze skokiem rozw. niby. Ale skok minął, a zasypia wciąż kiepsko. A nocki też były w kratkę przed rozszerzeniem jedzenia. Więc będę mieć oczy szeroko otwarte, ale coś jeść musi. Dziś dla odmiany spała super!
Chociaż dla brzuszka to na pewno rewolucja, po kupkach chociażby widać.

A propos jajek - zdania są podzielone, pewnie wszystko zależy od źródła. Ja czytałam, że można od początku niemal dawać,  w dodatku nawet całe, bo rzekomo opóźnianie białka nie ma podstaw naukowych. Dałam jej wczoraj samo żółtko, to w końcu jeden z najbardziej odżywczych pokarmów ever. Poza tym, ok, można wprowadzać nowy produkt co tydzień, ale tym sposobem po miesiącu jadłaby tylko 4 produkty.... Mam nadzieję, że ominą nas jakieś cuda alergie i wianki na kiju.
Trochę załamuje mnie za to skład słoiczków - wszędzie jest dodawany cholerny olej rzepakowy 😤 Hipp czy Alnatura, to samo. Przyjdzie mi chyba samej gotować te papki, a naprawdę tego nie cierpię... :/

Edit: zapomniałam zapytać - co z tymi robalami? Wyszło coś?  ❓
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
30 lipca 2016 12:46
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2577531#msg2577531 date=1469862712]
Quendi, przecudne obie jesteście! Połamania obcasów i chwal się potem ślubem, koniem...
Jesu, mnie się już śni po nocach wsiadanie na konia, juz niosę siodło, już idę do boksu - i się budzę! Ech...
[/quote]
maleństwo mam tak samo !

ja zakupiłam dziś szafę i półeczkę z pojemnikami z IKEA dla Mili. Po wejściu na fb przed chwilą po życzeniach zorientowałam się że mam dziś urodziny 🙂 No to se zrobiłam prezent 🙂 mebelki dla Mili i parę gadżetów dla niej 🙂
sobie nie kupuję nic, ale taką radość jak mam z kupowania dla niej to masakra.

Dla odmiany purchawka poszła dziś spać o 12.00  🤔 szok po ostatnich dniach

a jeszcze muszę dopisać Quendi bardzo ładna z ciebie mama i dzidzia oczywiście też 🙂
Mowisz? moze to jakas faza rozwoju jest bo duzo dzieci z tego co slysze spi gorzej jakos tak po 6 mcu... Omg... 🙂 Oby nic brzuszkowego wam nie dokuczalo ❗
Jutro pozgrywam fotki to cos wrzuce 🙂 Tez bys sie Hanuszka pochwalila ❗
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 lipca 2016 22:25
Hm, sama nie wiem, może to szereg różnych czynników? Właśnie chciałam w końcu umyć sobie włosy, kiedy znów zaczęła mruczeć  😵

A, i jeszcze mi się przypomniało. Mój siostrzeniec od malutkiego bardzo źle spał. Ale po rozszerzeniu doszły do tego bardzo częste kupy - nieraz 2-3 w nocy  🤔wirek: W końcu się okazało, że to gluten! Bardzo mało go jadł, ale wystarczyło, żeby rozwalić system. Dalej sypia kiepsko, ale przynajmniej kupki się skończyły.

Hanka dzisiaj się przewróciła na brzuszek  💃 🏇 Może jednak nie będzie niepełnosprawnym dzieckiem  🤣 Już się śmialiśmy z mężem, że ona po prostu jest zakochana w swoich stopach, które na brzuszku są dość bezużyteczne, dlatego nie chce na nim leżeć. Naprawde strasznie sprawne je ma  😁 A z przewracania na plecy jest tak dumna, że jak by mogła, to by sobie sama brawo biła  💘

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
31 lipca 2016 06:41
pokoik względnie skończony. Mogło byc lepiej ale czas i finanse nie pozwalają na więcej. Ściany nie kosztowały dużo bo znalazłam starą białą farbę i kilka pigmentów i stworzyłam pingwiny, miśka, konia i kota. 
Ważne że MIli zadowolona. Od rana gotuje na nowej kuchence zupę dla dzidziusia 🙂 Bardzo tematycznie się już często bawi.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 lipca 2016 08:03
leosky, ale pięknie Ci to wyszło!  😜
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
31 lipca 2016 08:26
leosky zdolniacha z ciebie!
Ja teraz zabrać sie chce za szycie Gabrysiowi 🙂

lotnaa no ciesze sie, ze z jedzeniem Gabrysia tak leci. Jakiś pozytyw 😉 jadę w tygodniu na poszukiwania jakiegoś super bio mięska i bede sama gotować  i pomroze 🙂

No a na wyniki sekcji jeszcze czekają
leosky - cudo 💘
leosky Wow, pieknie!! Dzisiaj myslalam intensywnie o Tobie podczas moich pierwszych prob szycia dla Paulinki! Mozesz mi podpowiedziec, skad bierzesz wykroje? Pisalas cos tez o zrodelku materialow, ale juz nie pamietam. Moze byc na PW! :kwiatek:

Gienia Jak wspomnialam wyzej- ja tez zaczynam sie bawic w szycie, tylko chwilowo nie ma sie czym chwalic. Musze isc na korki do kogos, bo nie ogarniam wielu spraw  😂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
31 lipca 2016 11:54
dzięki dziewczyny 🙂 jeszcze mam zamiar uszyć jej taką wielką poduchę leżankę. Już zamówiłam kulkę sylikonową do wypełnienia. Z tkaninami muszę coś pokombinować

co do szycia Pandurska już ci podrzucę parę linków na priv. Kupiłam sobie wreszcie overlocka. 2tygodnie temu. Nawet jeszcze go nie odpaliłam bo ciągle coś działam. A mam tyle szyciowych planów.
Leosky, cudowne  😍 zdolna bestia z Ciebie kobito!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
31 lipca 2016 16:22
Ja tez chce linki szyciowe, pliiiiissss :kwiatek:

Narazie szylam głownie torby 😉 ale plany mam spore :p

Overlock  😍

Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 lipca 2016 16:44
Szyjcie szyjcie, ja będę od was kupować  😀iabeł:

Czy wspominałam już, że uwielbiam swoje dziecko?  💘 😍
aa Lotnaa nie odpowiedzialam Ci w koncu - robale na tescie z kalu nie wyszly oczywiscie 🙂 Dostalam niedawno skierowanie na powtorke x3 ale nie bede robic, powiedzialam ze odrobaczylam i lekarka (inna niz moja stala) powiedziala ze super. No i mysle, ze cos to jednak dalo, bo spi lepiej. Mialam powtorzyc po 12 dniach ale wyjechalismy i nie wzielam leku, mysle ze w sierpniu zrobie powtorke i juz serie, tylko nie wiem czy x2 czy x4 jak w schemacie z poradni alergologicznej.

I wielkie gratulacje z przewrotu! Troche to trwalo, ale widzisz, w koncu sama doszla co i jak 🙂
Ja tez koniec koncow zrezygnowalam ze starania sie o wczesne wspomaganie, moja swietna neurolog powiedziala, ze Iga rozwija sie dobrze i nie ma sensu jej przestymulowywac ani wymuszac ruchow naprzod bo to wcale takie dobre dla dziecka nie jest. Do mnie tez z zeszta nie przemawia wymuszanie na dziecku ruchow jesli nie jest gotowe, oczywiscie w przypadku zdrowych dzieci. Takze spoko, na wszystko przychodzi pora!

Dzisiaj pokutuje rabane sliwki na ogrodku... Nie moge jej dawac chyba zadnych surowych owocow poza bananem... Obudzila sie przed chwila 3ci raz i juz nie moge, wyslalam meza... A ten pewnie zaraz stwierdzi, ze dziecko nie chce spac wiec i ja nie bede mogla sie polozyc... jezuuuuuuuuuu... najchetniej nie dawalabym jej nic poza cyckiem!!!!!!!!!!! 🙁

Pare zdjec

 Znowu za duże zdjęcia
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 lipca 2016 21:48
Ale ona jest podobna do Ciebie!!! 🙂 I te włosy  😜  💘
rock'n'rollowa  😁

Tak jak myslalam... dziecko wlaczylo sobie karuzele i siedzi i spac nie chce... czemu moj facet nie potrafi jej usypiac!?  Zawsze zrobi cos, co ja rozbudzi... :emot4:
leosky, zazdroszczę talentu 😉

nerechta, ale oma fajna. Fryzura czad.

Rozmawiałam dziś z córką przez telefon. Dowiedziałam się, że tata daje jej jeść i jutro przyjedzie do koni 😉
Pytanie za 100 punktów:
Czy ospa może mieć postać samych kropek?  👀
Bez żadnej gorączki i złego samopoczucia?
🙂
Coś mi ten syn jakoś podejrzanie kropkowany się zrobił...

A poza tym, powiedział tak (o grze): Mamo, to są takie kulki, to znaczy raczej takie piłeczki w zasadzie.
😁
Nie mogę z tego "w zasadzie". 😁
Julie, a od kiedy ma te kropki? Bo mnie to jak byłam dzieckiem najpierw wysypało (2 dni) a potem były inne objawy 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 sierpnia 2016 06:25
Jasne, ze moze przejść ospę bardzo delikatnie bez wielkich objawów. Ja tak miałam. Przeszłam tez tak świnkę, ze miałam a jakby nie. I ospę na bank miałam, przeciwciała mam bo sprawdzałam.

Matko od wczoraj mam migrenę a maz dzisia najwczesniej koło 21 bedzie z pracy i sciagnacć go w razie czego nie mam jak  🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 sierpnia 2016 06:32
Śliczne maluchy!
leosky, pięknie malujesz!

Co do koni, to ja w sobotę podeszłam do nowej stajni koło domu, żeby się przywitać i przez kulka godzin napatrzylam się na ludzi w siodlach,  więc zaczęło mnie skrecac i w niedzielę pojechałam na ponad dwie godz.  w teren. Było cudownie. Strasznie mi tego brakuje.  Na koniec Hania stepowala ze mną i była zachwycona. Chyba trzeba będzie kupić kucyka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się