Służbowa Skrzynka Moderatorów

Nowy wątek z ogłoszeniem... pod tytułem PENSJONAT DLA KONI, autor dagusia ileś tam :P
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
17 maja 2009 20:43
acha, chciałam jeszcze dopisać taką informację (już mniejszym drukiem 😉 ) bardzo Was wszystkie prosimy, byście używali zgłoszeń do moderatora. dla nas jest to najprecyzyjniejsza informacja i najlepsza dokumentacja. jeśli coś jest na forum nie tak, to po prostu kliknijcie w prawym dolnym rogu "zgłoś do moderatora", a nam natychmiast pokaże się info, kto, gdzie, kiedy i dlaczego. pisanie w wątkach wezwań do modek może być przez nas przeoczone, bo nie jesteśmy w stanie czytać wszystkich wątków na bieżąco. zatem prosimy, korzystajcie z udogodnień forum 🙂 / a.
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
20 maja 2009 09:57
czy zamieszczenie w podpisie bannera Jarpolu łamie regulamin w punkcie o reklamie w podpisie.

myślę że nie łamie i spokojnie możesz umieścić ten baner.

Skoro Parelli może ostentacyjnie być reklamowany wielgachnym banerem w podpisie kilku forumowiczów  - to czemu by nie Jarpol?


Może Jarpol jest bardziej profit a Parelli non-profit 😉
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 maja 2009 10:08
Może Jarpol jest bardziej profit a Parelli non-profit

no pewno że Parelli jest non-profit. Nie wiedziałaś?? 🤔 😉 ❗
wątek zamknięty
Cóż, jeśli chodzi o banner Parelliego, to ja sama nie wiem co z tym zrobić. Chyba Quanta musi to rozstrzygnąć, bo nie wiem jak traktować te dwa banery pojawiające się na forum... :/


Jak się domyślam, chodzi o banner ShareParelli. Dodam tylko, że nie jest to banner firmy Parelli, ale założonej przez zupełnie inną osobę platformy czy forum, gdzie ludzie dzielą informacjami na temat programu Parellego. Więc nie jest to strona komercyjna, co oczywiście nie znaczy, że w jakimś stopniu nie jest reklamą Parellich. Nie piszę tego po to, żeby bronić używania tych bannerów, tylko jako dodatkową informację może pomocną w podjęciu decyzji, czy zakazać czy nie.   
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 maja 2009 14:17
Dodam tylko, że nie jest to banner firmy Parelli, ale założonej przez zupełnie inną osobę platformy czy forum, gdzie ludzie dzielą informacjami na temat programu Parellego. Więc nie jest to strona komercyjna, co oczywiście nie znaczy, że w jakimś stopniu nie jest reklamą Parellich

no widzisz deborah - teraz już wiesz jak zalegalizować istnienie kryptoreklamy na forum - i jaką ścieżką winnaś pójśc by baner twój jednak był w podpisie i walił po gałach  co najmniej tak jak ten Parellego
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 maja 2009 14:23
czyli de facto jest to reklama innego forum?

🤔trzałka: 8. W podpisach nie wolno zamieszczać ogłoszeń, reklam ani zdjęć o wymiarach większych niż 100 (wysokość) x 500 pikseli (szerokość).


😉


P.S. dla mnie ten punt regulaminu nie jest jasny - w ogole nie mozna zamieszcza reklam i ogloszen w podpisach, czy tylko takich, ktore nie przekraczają dozwolonych rozmiarów? 😎
wątek zamknięty
no widzisz deborah - teraz już wiesz jak zalegalizować istnienie kryptoreklamy na forum - i jaką ścieżką winnaś pójśc by baner twój jednak był w podpisie i walił po gałach  co najmniej tak jak ten Parellego


Skoro piszesz o krypotoreklamie, rozumiem, że wiesz, że te osoby czerpią korzyści majątkowe lub osobiste z posługiwania się tym bannerem? Jak dla mnie ta wypowiedź to poważny zarzut.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 maja 2009 14:56
trusia: sama sobie troche poużywaj szarych komórek i pomyśl co to może być: takie wielkie, walące neonem po gałach nazwą znanej naturystycznej szkoły - czy to reklama, kryptoreklama czy może w ogóle ani jedno ani drugie. Wyciągnięte przez ciebie wnioski chętnie poznam.  
wątek zamknięty
ElaPe: Ja zachowam się nieco grzeczniej i nie będę odwoływać się do Twoich szarych komórek.  Nie interesuje mnie, czym jest to wielkie, walące neonem po gałach. Natomiast uważam, że sugerowanie, że jest to kryptoreklama, czyli coś, z czego czerpie się korzyści, jest pomówieniem (chyba że wiesz, że faktycznie czerpią te korzyści).  I moje szare komórki nie mają tu nic do rzeczy.  Ja udzieliłam zwykłej informacji, a Ty poslużyłaś się nią do robienia złośliwych uwag, bo jakoś nie wierzę, że chciałaś udzielić Deb dobrej rady na temat prowadzenia jej firmy. Z mojej strony to koniec, bo wiem, że i tak nie przyjmiesz do wiadomości tego, co mówię.

Pytanie do moderatorek: w wątku o stajniach w Warszawie osoba o nicku Kalarepa podaje imię innej użytkowniczki. Ponieważ ta wypowiedź dotyczy pensjonariuszy konkretnej stajni, tym samym ujawnia jej tożsamość. Czy to jest dopuszczalne na forum? 
wątek zamknięty
Banner zamiesciłam za zgodną Quantanamery - powiem więcej, nie umiałam go wstawic i Quantanamera mi przerobiła podany link na banner, nie wiem więc aurelia w czym problem skoro administrator sam przyłozył do tego rękę.
Elu jesli cię wali po oczach wystarczy wyłączyc podpisy uzytkowników, ja nie widzę roznicy między suwaczkami a share parelli, myslę ze elape ma zupełnie inne powody ale nie chce mi się ciągnąc tego wątku;]
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 maja 2009 15:35
trusia: tak naprawdę nie chce mi się tobą ciągnąć dyskusji...

Moje zdanie jest takie że to jest kryptoreklama. Ewentualnie jak cię to słowo bardzo razi mogę skłonić się do wyrażenia tego innym, zbliżonym tyle że nie polskim: product placement.

Moim zdaniem mogę mieć własne zdanie które wyraziłam powyżej - takoż i ty masz prawo do posiadania własnego zdania - którego ja się nie czepaiam (w odróżnieniu do ciebie).  

Mam nadzieje że cię zadowala takie stanowisko i nie czujesz się obrażona/obrażana z tego powodu (?)

Sznurka: a, to wiele wyjaśnia.  No to czyli wiemy na czym stoimy.
wątek zamknięty
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
20 maja 2009 16:02
Pytanie do moderatorek: w wątku o stajniach w Warszawie osoba o nicku Kalarepa podaje imię innej użytkowniczki. Ponieważ ta wypowiedź dotyczy pensjonariuszy konkretnej stajni, tym samym ujawnia jej tożsamość. Czy to jest dopuszczalne na forum?  


trusia chodzi Ci o:

I do piglet, czyli Sylwii

?

piglet sama się wcześniej przedstawiła.


ElaPe zanim kogoś obrazisz proponuję, żebyś sama użyła szarych komórek, a jeśli nie dają rady – sprawdziła w Internecie znaczenie słowa, którego nie znasz.

Kryptoreklama - Ukryta działalność reklamowa wiążąca się z uzyskaniem przez dziennikarza bądź redakcję korzyści majątkowej lub osobistej od osoby bądź przedsiębiorstwa dążących do zamieszczenia przekazu reklamy sprawiającego wrażenie obiektywnej, redakcyjnej informacji. Polega to na służącym celom reklamowym lub promocyjnym przedstawieniu w słowach lub obrazach towaru, usługi, nazwy firmy, działalności przedsiębiorców, prezentujących w sposób wprowadzający w błąd odbiorców przekazu, co do jej charakteru, celu i przeznaczenia.
wątek zamknięty
[quote author=Diakon'ka link=topic=2273.msg257261#msg257261 date=1242831766]
Pytanie do moderatorek: w wątku o stajniach w Warszawie osoba o nicku Kalarepa podaje imię innej użytkowniczki. Ponieważ ta wypowiedź dotyczy pensjonariuszy konkretnej stajni, tym samym ujawnia jej tożsamość. Czy to jest dopuszczalne na forum?  


trusia chodzi Ci o:

I do piglet, czyli Sylwii

?

piglet sama się wcześniej przedstawiła.

[/quote]

Faktycznie, nie zauważyłam, bo jak czytałam, jeszcze "Sylwii" tam nie było. Dzięki. Odwołuję pytanie.
wątek zamknięty
Automatyczna ortografia i cenzura jest be.  🍴

'niedohodowy' - brawa dla tego, komu uda się napisać poprawnie przez 'ch'.
Skutek przekombinowania ze słowem hodowla?
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2009 08:24
Diakonka: jeśli tobie i innym poobrażanym chodzi o to że to nie kryptoreklama bo nikt nikomu ni płaci to śpieszę z wyjaśnieniem: Parelli wcale nie musi płacić nikomu by jednak media, ludzie czy ktokolwiek prowadziły darmową kryptoreklamę jego szkoły.

I to wcale nie przepływ pieniędzy z kieszeni kryptoreklamodawcy do medium go kryptoreklamujące powoduje że eksponowanie np. logo jest kryptoreklamą - i na odwrót. Tak jak to się dzieje w tym przypadku. Ludzie i niektóre media same ochoczo i za darmo go propagują -  co z kolei nie powoduje że taka działalnośc nie jest takim produkt plejsmentem.

Za twoją pouczankę dziękuję - wiele wniosła do dyskusji - i do mojej wiedzy  :kwiatek: Z tym że niecałą definicyjkę wkleiłaś - bo tam tam się wymienia co taką kryptoreklamą jest:

Eksponowanie logo firmy w przekazie wizualnym

Ale w tym przypadku sprawa jest zakończona i wyjaśniona więc nie ma co ciągnąć tej dyskusji czy cos jest tym czymś czy nie jest - bo nie ma to najmniejszego znaczenia.
wątek zamknięty
A ja mam pytanie z innej beczki wiem, że zawiniłam mam ostrzeżenie bo jedno zdjęcie wstawiło się większe (wstrętny photobucket 🤬 )  Jak to jest że w wątkach typowo np. ze zdjęciami większość jest nie w przepisowym rozmiarze, są automatycznie zmniejszane a ich autorzy ostrzeżeń nie mają? czy ostrzeżenia są za to jeżeli zdjęcie przekroczy ileś razy dopuszczalny rozmiar (bo szczerze nie zwróciłam uwagi  że jedno mi kobylaste wyszło) ? Czy ostrzeżenia są tylko dla wybranych 😉 ? Poprostu mnie troche dziwi, że 5 zdjęć w nieprzepisowym rozmiarze jest nie zauważanych ale jedno już tak  😀 i żeby nie było pretensji nie mam - tylko tak rozmyślam :kwiatek:
wątek zamknięty
Pegasuska, a to nie jest tak, że dopuszczalny rozmiar to 800x800, ale zdjęcia są już automatycznie zmniejszane nawet przy mniejszych rozmiarach? Wstawiłam zdjęcie poniżej 800x800, a i tak trochę się zmniejszyło. A przecież nie znaczy to, że dałam za duże.
wątek zamknięty
Aquarius dzięki bo jakoś tak nie mogłam połapać 😉 nie wiem dlaczego nie mogę paru zdjęć w photobuckecie zmniejszyć i przez to jakieś kwiatki mi wyskakują, a niby ustawione mam żeby zapisywały się w rozmiarze 640 x 480 ....
wątek zamknięty
Jeśli widzicie, że ktoś wstawia za duże zdjęcia, proszę nam to zgłaszać odpowiednim przyciskiem. Nie możemy być wszędzie.
wątek zamknięty
ElaPe, moze to ewangelizacja a nie kryptoreklama  😁
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2009 15:39
słusznie Sznurka. Od tej chwili to-brzydkie-słowo będziemy zastępować tym innym - i jakże od razu wszystko świątobliwie zaczyna wyglądać
wątek zamknięty
Elu zrob sobie bannerek Kościoła Ujezdzenia Wodnego i będzie po problemie
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 maja 2009 08:12
Kościoły, ewangelizacja,  apostołowanie itp to nie moja para kaloszy, na szczęście.
wątek zamknięty
W wątku o naturalnej pielęgnacji kopyt zdjęcia na stronie przedostatniej rozjechały forum i nie da się czytać. Nie mogę zgłosić przyciskiem, bo przez rozjechanie przycisk jest  poza moim zasięgiem.
wątek zamknięty
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2009 16:28
U mnie co prawda wyświetla się normalnie, ale poprawiłam jeden link, który mógł rozjeżdżać stronę. Proszę sprawdzić 🙂
wątek zamknięty
Niestety, nic nie pomogło. Może to mój komputer?
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
23 maja 2009 19:17
trusia, najwyrazniej, u mnie tez wszystko gra - a czekalas az strona sie do konca zaladuje?
wątek zamknięty
Tak, załadowała się na pewno. Dzieje się tak tylko na stronie 20. Podejrzewam, że z powodu zdjęć Azbuki, ale może nie. Tak czy owak zdjęcia Azbuki z drugiej kolumny widzę niepełne, co gorsza tekst na tej stronie mam obcięty.
wątek zamknięty
Dworcika   Fantasmagoria
23 maja 2009 22:51
Azbuka ma fotki w jednej kolumnie... Niestety nie wiem co się dzieje - u mnie to wszystko normalnie się wyświetla :/
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.