Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 sierpnia 2016 20:58
OMG a to nie jakiś przesąd z tymi owsikami? Jaki mechanizm za tym stoi?

No brzuch niby mały, ale jak na 15 tc to sporawy 😡

Jak mi przykro - usypialiśmy właśnie dzieci, K czytał im bajeczkę, ja miałam Nele, K Teosia. Po przeczytaniu bajeczki zgasiliśmy światło. Po chwili Nela zaczęła mówić coś, co brzmiało jak "książeczka" i pokazywać w stronę półki z książkami. My jej tłumaczymy, że miś z książeczki juz poszedł spać i jest ciemno i nie ma juz książeczki. Wpadła w histerię, krzyczała, rzucała smokiem, lalą, aż sie zanosiła, szlochała 🙁 Serce się krajało, cały czas jej odmawialiśmy tej książeczki. W końcu wstałam z nią i podeszłam do tej półki i co się okazało? Że jej nie chodziło o książeczkę, ale że chce do łóżeczka! Położyłam ją tam i od razu przestała płakać, choć jeszce szlochała przez kilkanaście minut 🙁 Oczywiście trzymałam ją za rączkę , mówiłam, że ją bardzo kocham i że przepraszam, że jej nie rozumiałam. Nie była na mnie zła, chciała, żeby ją trzymać za rączkę zasnęła dość szybko. Tak mi przykro, sumienie mnie gryzie 🙁
Maleństwo, dziekuje.
Nerechta, również dziękuję za zwrócenie uwagi.Potem napisze więcej z komputera, bo wyszło tak jakbym olala sprawę,a dziecko chore...

Diakonka nie wiem czy to przesąd czy nie,ale wcziraj Olek oznajmił, że go swędzi tylek...

Figura  chusta jest mojej trenerka.Pozyczona do czw.Firma YARO, wzór pióra( nie pamiętam jaka nazwa), len- bawełna,długość 3,6 m.Piekna jest! Twz chciałam taka,ale mają jedynie 4,2 i 4,6 a na razie to dla mnie za długa.Ja zamówiłam sobie YARO YOLKA BLUE. Dobra cena,a chusta świetna.Zamienię się z koleżanką,która mnie uczyła i mi ją złamie.

Edit.chusta to YARO  FOUR WINDS MARINE STONEGREY
dea   primum non nocere
03 sierpnia 2016 05:25
Wpadam z kosmosu, bo ze szpitala właśnie wróciłyśmy. Moja mała też zgrzyta, do tego wyszły eozynofile podniesione, nikt w rodzinie alergii nie miał. Na powtórkę duszności wybitnie nie mam ochoty. Kombinuję z jakiej strony podejść, żeby dostać nie na odwal porządny schemat odrobaczania. Po doświadczeniach z końmi i kotami niestety zdaję sobie sprawę, że nie wystarczy prawdopodobnie jeden syropek :/

Diakonka - czemu Ty ciuszki oddajesz?? Rozumiem, że masz 2x za dużo? 😉

Lotnaa - nie boisz się zakrztuszenia, karmiąc w leżaczku? Ja kiedyś gdzieś przeczytałam (nie wiem czy tu) o śmierci malucha w ten sposób karmionego i choć mała się nie krztusiła, pilnowałam by nie była "za pionem". Dopóki sama nie siedziała, karmiłam po prostu u mnie na kolanach. Mniej wygodnie, može, ale za to mniejsza szansa na zakrztuszenie i jakby co można szybciej zareagować.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 sierpnia 2016 08:56
To ja muszę swoje przebadać, w życiu nie sądziłam, że zgrzytanie może oznaczać owsiki!
dea, oddaję, bo dziewczecyh już raczej nie będę potrzebować, a chłopięcych mam na tyle sporo, ze spokojnie mogę się podzielić, tym bardziej, że miejsca mało mamy na ciuszki :P

Apropos wczorajszej histerii Neli, to na tym się nie skończyło, o 24 Teoś się obudził i przeraźliwie płakał, rzucał się, prężył przez 40 minut, dawno tego nie było, uspokoił się dopiero, jak tata go wziął 😲
Wstyd się przyznać, ale od dobrze ponad miesiąca prawie mnie tu nie ma. Czasem zajrzę w przelocie, ale to tyle, co z telefonu... stojąc np. w korku, albo jak młody w nocy je.

No, ale jak problem to na RV...
Przeglądam ostatnio krzesełka do karmienia i spacerówki. I... dupa. Tego jest tyle, że nie wiem co fajne.
Co polecacie? Z krzesełek to wiem, że ma być stabilne i łatwe do wyczyszczenia.
Jak o spacerówkę chodzi (to na dalszym planie jest...mocno dalszym 😉 ), to rozglądam się za czymś lekkim, takim raczej podręcznym w razie awarii. Dla troszkę starszego dziecka, co to na spacerze włazi i wyłazi z wózka. Tyle, że musi sobie dawać radę na kiepściejszym terenie (bruk, nierówne chodniki, fajnie jakby bezdroża i tego typu atrakcje, ale wolę uniknąć wielkich, pompowanych kół - to mamy teraz, a chodzi o taką troszkę... parasolkę :P ). No i cena. Da się do 5 stów? Chętnie używane 🙂
Dworcika, Krzesełko Ikea Atilop. Niewywrotne, lekkie, łatwe do czyszczenie, łatwo się składa i przechowuje, zajmuje mało miejsca po złożeniu, niezniszczalne, kupujesz na olx za 50 zł i potem sprzedajesz za tyle samo.
Antilopa chyba kupię do rodziców. Do domu myślę nad czymś innym, takim bardziej hmm... wymoszczonym. Mam wątpliwości czy takiemu malutkiemu srulowi będzie w Antilopie dobrze (chodzi mi o takiego bąbla, co to w zasadzie dopiero usiadł).

A jeszcze co do wózków - troszkę kusi mnie jakiś używany trójkołowiec (czaję się na łyżworolki ;p ) - miał ktoś? Trochę mnie trzy koła martwią ;]
Olesniczanka nie sadze, ze nic z tym nie robilas, ale koniec koncow przez olewactwo lekarzy dalas sie przekonac, ze tak po prostu musi byc - a tak nie jest absolutnie i trzeba po prostu szukac az sie znajdzie.
Tak samo mam z tymi nocnymi masakrami Igi, czy z azs - czasem mam ochote sie powiesic, bo wszystkie znane mi opcje "wybadalam" a ciagle cos nie tak, naprawde rozumiem jakie to obciazenie i stres i ze ciezko znalezc odpowiedz, a Tobie teraz z drugim dzieckiem tym bardziej, ale taki nasz matek obowiazek zeby dzieciom pomagac do konca.

Dea mam schemat odrobaczania z poradni alergologicznej opracowany przez pania doktor, ktora wyciagala dzieci z astmy itd

I. Usuwanie Owsików

Rozpoczynamy od usuwania Owsików. Podajemy pyrantelum przed pierwszym śniadaniem jednorazowo i po 12 dniach powtórnie, w dawkach zależnych od wieku i wagi:

Od 6 miesiąca życia syrop - ½ łyżeczki
Od 6 miesiąca życia syrop – 2/3 łyżeczki
Od roku życia syrop – 1 łyżeczka
Od 2-6 roku życia – ½ - 2 tabletki
Od 10 roku życia – 2 i ½ tabletki
Od 40 kg do 60 kg wagi – 3 tabletki
Powyżej 70 kg – 4 tabletki

Lek podaje się przed śniadaniem, tabletki należy rozetrzeć dokładnie na puder i wymieszać z małą ilością wody. Leczeniem obejmuję całą rodzinę. W przeddzień kuracji należy zmienić bieliznę pościelową. Na czas kuracji zaleca się chodzenie i spanie w dodatkowych obcisłych, bawełnianych majtkach, które trzeba oddzielnie gotować. Bardzo ważne jest codzienne podmywanie się i obfite smarowanie wazeliną okolic odbytu. Taką higienę zalecam w ciągu 5 tygodni. Czasami stosuje się lewatywy z czosnku (6 ząbków czosnku zmiażdżyć i gotować 5 minut w 1 litrze wody). Lewatywy stosuje się w wypadku, kiedy nie można uzyskać poprawy w stanie duszności po lekach konwencjonalnych. Po ustąpieniu rozpoczynamy podawanie leków przeciwrobaczycowych.

II. Usuwanie glisty

Stosuje również pyrantelum, ale podaje ten lek czterokrotnie w odstępach 12-to dniowych.
III. Usuwanie Włosogłówki

Leczenie vermoxem:

Od 2 roku życia - 2 x 1 tabletka
Starszym dzieciom – 2 x 2 tabletki
Dorosłym – 2 x 2 tabletki lub 2 x 3 tabletki

Vermox podaje po jedzeniu w ciągu 3 dni, powtarzam je czterokrotnie, co 12 dni.
IV. Usuwanie Lamblii

Przed kuracją przeciw pierwotniakom podać antybiotyk w ciągu 5 dni. U niemowląt i dzieci do 2 roku życia stosuje się furazolidon:

2 x 1 mała łyżeczka do roku życia
3 x 1 mała łyżeczka do 2 lat życia
4 łyżeczki dziennie do 3 roku życia.
przed jedzeniem przez 7 dni co 10 dni, 3 razy powtórzyć.

Starszym dzieciom metronidazol 2 x pół tabletki przed jedzeniem przez 7 dni.

Od 10 lat i dorosłym 2 x 1 tabletka – jeden dzień przerwa
W ciągu 7 dni chlorchinaldin 2 x 1 tabletka lub 3 x 1 tabletka po jedzeniu 2 dni przerwa.
W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej - 2 dni przerwa.
W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej.

Od ostatniego dnia trzeciej kuracji metronidazolem, co 25 dni 2 x metronidazol w ciągu 3 dni w dawkach podawanych jako kuracja przypominająca w czasie 6, a jeszcze lepiej 12 miesięcy.

W przypadku stwierdzenia u pacjenta ogniska zapalnego odrobaczenie odkładamy do momentu jego zlikwidowania.

W czasie usuwania lamblii należy pamiętać, że podawanie metronodazolu daje biocenozy w jelitach, w związku, z czym następuje wzrost patogennych bacterium coli, które zawsze towarzyszom pierwotniakom.
Doc. Żeligowska polecała przez 5 dni V-cylinę w dawkach odpowiednio do wieku przed usuwaniem lambli

Ja poki co podalam jednorazowo, ale powtorze ten schemat na glisty czyli 4x pyrantelum.

Antilop w Ikei za 50 zl jest. Dworcika jak wlozysz wkladke, a nawet bez, to jest bardzo wygodne i bezpieczne krzeselko, nie ma za duzo przestrzeni. Przejedzcie sie do Ikei i zobaczcie 🙂

Kurna, moje dziecko ma faze na gryzienie i nie idzie jej przetlumaczyc ze boli i ma tego nie robic!!!  😜


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 sierpnia 2016 10:30
Olesniczanka, daj znać jak wizyta u dentysty. Obawiam się,  że nas też to czeka. Wydaje mi się,  że Hania mw dziurkę w jednym zebie. Jestem przerażona,  nie mam pojęcia jak wygląda wizyta z takimi m maluchem.  Jeszcze dzisiaj spróbuję zajrzeć do paszczy, żeby się upewnić czy ta dziura tam jest, tyle że moje dziecko kompletnie nie chce współpracować.  W ogóle nie wiem skąd ta dziura, bo ząbki myjemy,  słodyczy je baardzo mało,  jedynie owoce wcina jak szalona ale nie mogę jej tego odebrać.
Dworcika, też mamy ikeowe krzesełko i strzał w dziesiątkę. Po jedzeniu 2 ruchy gąbką i jest czyste. U koleżanki widziałam ile ma czyszczenia z takim bardziej rozbudowanym i albo pucujesz kilka razy dziennie, albo masz wiecznie usyfione. A fuu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 sierpnia 2016 12:44
Dwo, jabpolecam Ketter Multidine, dla mnie stabilniejsze od Antilopa i takie bardziej, hmm, dopieszczone 😉 Też łatwe w czyszczeniu, fajnie "otula" dzieciaka. Służy nam już 15 miesięcy.

A u nas radosna nowina, zostaniemy wujkostwem :p
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 sierpnia 2016 13:16
My tez mamy Ikea Antilop, sa super, ale dziecko szybko wyrasta i znalezlismy tansza alternatywe Stokke Trip Trapp: Childwood Lambda i chyba beda takie nastepne
klik
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 sierpnia 2016 13:58
No ja mam trip trappa i nie moge sie doczekać jak młody usiądzie w nim  🙂 wszyscy, których znam a maja dzieci maja wlasnie trip trappy i kazdy chwali.
Diakonka, jak wyrasta? Nela ma 2 lata i jeszcze rok spokojnie może korzystać.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 sierpnia 2016 14:45
bera7, moje jeszcze nie wyrastają of kors,ogólnie mowie ze dzieci z tego relatywnie szybko wyrastają🙂
Szybkie pytanie
Moja mała ma dużo śluzu w kupie co moze to oznaczać pediatra dopiero jutro a wolałabym wiedzieć cos na ten temat
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 sierpnia 2016 17:22
Ile ma mała? Zabkuje teraz? Zmieniłaś mleko? Długo ten śluz? Boli ja brzuszek? Kolkuje?
Sluz w kupie moze miec duzo przyczyn. Najcześciej nie sa one niebezpieczne. Ale moze tez byc nierolerancja pokarmowa i trzeba wtedy cos robic z tym. Ważne tez czy córeczka ma sie ogolnie dobrze i przybiera. Tak wiec bez paniki, jutro macie i tak wizytę.
Mała ma miesiąc nie zabkuje😉
Mleko z mojej piersi
Śluzu jest około łyżeczkę do herbaty albo półtorej ( przepraszam za miarkę )
Nie kołuje na szczęście czasem sie powygina przed kupka ale trwa to moze minutkę i nie zawsze tak robi
Diakonka, a czy 3-latkowi  będzie potrzebne jeszcze krzesełko? Wątpię.
Diakonka my mamy Safety first timba te podobne do tego co pokazujesz, stabilne, ale jesli ma  byc blw to jednak myje sie srednio, przy standardowym karmieniu ok. Ikeowskie tez mamy u dziadkow i od poczatku bylo wygodne dla Heli, a na poczatku w safety jakos szalu nie bylo.

Dzisiaj wyszlam na "chwile" do kuchni zostawiajac Alka z 1 zabawka grajacym samochodzikiem a po powrocie zastalam taka scene:



siostra o niego zadbala 😁

wrzucam zdjecie na chwile bo nawet nie mam jak zmniejszyc przed, a nie chce utrudniac jeszcze bardziej czytania
Lotna, Genia swietne foty, ale nam szkraby wyrosly 😜
Olesniczanka ja sobie tez ciebie kompletnie inaczej wyobrazalam, moze dlatego ze Olek taki bardziej jasnowlosy i tym tropem szlam, slicznie wam w tej chuscie.
bera7 tego typu krzeselka da sie przerobic na normale krzeslo bez tacki dostawiane do stolu, regulowana est wysokosc siedziska wiec wygodniej nawt 3-latkowi przy stole.
dea   primum non nocere
03 sierpnia 2016 19:45
Dzięki za ten schemat, nerechta. Wniosek taki, że dobrze by było zróżnicować co ją konkretnie gryzie. Jeśli dokładnie powtarza historię mojej siostry, to szansa na lamblię... Ale może też być cokolwiek z piaskownicy albo od kotów/psa. Zdziwił mnie ten chlorchinaldin, bo kojarzę to ze względnie smacznymi pastylkami na gardło.

U nas też Antilop, moja dwuletnia ani myśli wyrastać fizycznie, za to coraz częściej daję jej przy jej stoliczku niskim i krzesełku, na które sama może usiąść/wstać albo przy dużym stole na dużym krześle sobie życzy 😉 Na pewno nie będę już żadnego kupować jak fizycznie wyrośnie.
Ale jaki chlorchinaldin?
Co wazne a tutaj nie ma tego napisanego, ze przed kazda kuracja na lamblie trzeba "przeleczyc"najpierw oble.
I tez ta lekarka zalecala leki antyhistaminowe przy odrobaczaniu, zeby zapobiec swedzeniu. Wartlowska sie chyba nazywala, mozesz tez poszukac jej artukulow, dr Ozimek tez opisuje co i jak.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 sierpnia 2016 20:31
pani myk, jaki cudny obrazek  😍 Jak Helcia reagowała na pojawienie sie brata na świecie?
dea   primum non nocere
03 sierpnia 2016 20:39
ner, jest chlorchinaldin tu:
W ciągu 7 dni chlorchinaldin 2 x 1 tabletka lub 3 x 1 tabletka po jedzeniu 2 dni przerwa.
W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej - 2 dni przerwa.
W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej.

Może to jakaś literówka? Albo ma drugi efekt działania? Choć kojarzy mi się z dzieciństwa wybitnie łagodnie, jedliśmy to prawie jak cukierki przy każdej infekcji, bo smaczne było :p
Poszukać poszukam, ale i tak lekarza prowadzącego chcę - nie czuję się na siłach brać odpowiedzialności sama, za mało wiem... albo za dużo o odrobaczaniach zwierząt :p Tyle dobrze, że akurat w okolicy szpitala, do którego trafiłyśmy, nikt się z opcji "pasožyty" nie śmieje. Może tam kogoś znajdę.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 sierpnia 2016 20:46
To jednak Hania jest inna 😉 Krzesełko służyło nam bardzo krótko. Od jakiegoś czasu furorę robi mały stolik z małym krzeselkiem.
dea   primum non nocere
03 sierpnia 2016 20:55
No właśnie, u nas to samo 😉
Diakonka bardzo dobrze od razu uznala ze jest swoj 😉 mowila do niego pokazywala mu rozne rzeczy.Uwielbiala pomagac przy kapieli i zmianie pieluchy (do teraz zreszta) Jedyne co to na poczatku musialam uwazac i raczej nie zostawialam ich samych bo nie zdawala sobie sprawy ze drewniana zabawke podaje sie ostroznie a nie np rzuca na buzie. Teraz juz wie jak sie z nim obchodzic i jest bardzo ostrozna. wiadomo ze ma czasem gorsze momenty i chce np zeby przestac go nosic i wziac ja na rece, ale ogolnie nie jest zazdrosna. Potrafia sie juz razem chichrac 😍
Ostatnio dostala super ksiazeke "Kicia Kocia ma braciszka Nunusia" i widze ze bardzo jej pomogla zrozumiec kilka rzeczy zaczela nawet na Alka mowic "nasz Nunus"
dea, chlorchinaldin dojelitowy, świetnie działający na e.coli ma żółtą powłokę. W sumie jest lekiem przeciwbiegunkowym. VNz część mikrobów działa biseptol, na część chlorchinaldin. Wiem, bo kiedyś ordynator pediatrii zaordynowała chlorchinaldin synowi, zapewne ratując mu życie (zakażenie szpitalne). Zanim wyszły posiewy dziecko by się przekręciło (takie miałam obawy, dość uzasadnione, zważywszy że mimo kroplówek leciał przez ręce).
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 sierpnia 2016 06:04
U nas nadal krzesełko z prostej przyczyny - nie ma innej opcji. Kalina najchętniej siada na "dorosłym" krześle, ale mamy tylko taborety bez oparcia. A na may stolik nie ma miejsca, nasze 35m2 i tak już ledwo zipie od jej gratów 😉
dea   primum non nocere
04 sierpnia 2016 06:32
halo dzięki! czyli jednak druga twarz. I widać, ze choć lek chyba zapomniany i wyparty przez nowoczesne kulki kolorowego cukru, to pewnie i gardłowa postać ma moc. Aż o niego spytam w aptece przy okazji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się