Stajnie w Lublinie

Przygotowujemy do egzaminów, konie mamy gotowe. Wszystkie chodzą na wypinaczach pod dziećmi, więc nie są sztywne i poszarpane. O współdzierżawie trzeba porozmawiać.
Tak, ja też prowadzę tu jazdy 🙂
.
Muchozol, ale Wasze dwa czy prowadzicie jazdy na westowcach też?  👀
.
Szkoda, że Dakar jest aż w Mełgwi  🙄
Mam ok 70km w jedną stronę, trochę za daleko

Szukam czegoś na zachód, płd/zach od Lublina (w stronę Bełżyc, Niedrzwicy)
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 sierpnia 2016 12:50
W tych okolicach to może Ku Słońcu, Krężnicka ale jak tam jest z przygotowaniem do boj nie mam pojęcia.
Ku Słońcu znam- odpada

A ktos wie jak jest z Bonanza teraz ?

Kiedys wiem, że dalo się wspołdzierżawić konia i przygotowywać się do boju
A jak teraz jest ?
Hej
Czy nie miałby ktoś w Lublinie siodła siodlarz model Konrad lęk 33-34 do przymiarki? Bądź innego z prostymi panelami o tej wielkości... mam konia pogrubianego, 30 km od Lublina, i wpakowałam się w daw maga, który nie pasuje ;/ i boję się kupić kolejne siodło a potem bujać się że sprzedaza... Sonika ja jezdzilam kilka lat temu w bonanzie i mi się nie podobało -jak ktoś należał do sekcji sportowej to był ktoś, rekreacja nie była godna po ich koniach gnoju sprzątać... . Ja mam osobiście źle doświadczenia z Bonanza.
wilann właśnie kilka lat temu także jeździłam, ale wiem że troche sie pozmienialo i szukam świeżych informacji
Jutro chyba będę w stajni, kiedyś mieliśmy dużo różnych siodeł poszukam coś w takich rozmiarach i dam znać czy coś znalazłam
Dzięki! Będę zobowiązana 🙂
wilann ja mam HB Contact 33 chyba, jutro sprawdzę, ewentualnie DawMaga XL
Arroch a one mają klinowe panele? Bo właśnie mam Daw-maga ale z "bananiwymi", i nie pasuje bo plecy mamy jak deska..
Oba to jednotybinkowe close contacty, więc nie mają bananów  🙂
wilann ja mam ujeżdżeniówkę rozstaw 36 Massimo Dressage II w razie co. Okolice Lubartowa. Mam konia pogrubionego również, przerobiłam wiele siodeł niestety i nie będzie to łatwe...
mils   ig: milen.ju
23 sierpnia 2016 19:03
Sonika, w Dakarze są dobre konie. Nasz "rodzynek" aktualnie rozpoczął starty w P klasie i dobrze pokazał się na eliminacjach do OOM.

Jasnowata a Wasz rodzynek trenuje na koniu z Dakaru czy na swoim prywatnym, tylko pod okiem instruktora/trenera (nie wiem kogo macie :icon_redface🙂 z Dakaru? 🙂
.
Kochani, pomocy..  Chcę się z moim 6 latkiem wybrać na 5, 7 dni pod opiekę dobrego trenera/ instruktora, który pomoże nam ogarniać podstawy (popracować z moim dosiadem) i  treningowo z koniem. Ideałem jest stajnia w miarę blisko Lublina, gdzie istnieje możliwość zakwaterowania.  Chcę popracować nad rozluźnieniem, ustępowania itp.  Może słyszeliście o jakimś ciekawym obozie dla dorosłych?  NA raze na liście jest JAminum, ale czy możecie polecić jeszcze jakieś miejsce?? 
.
Co powiecie o stajni Alexander Elizówka? Dla prywatnego konia, w stronę ambitnego sportu skokowego? Bo Dakar chyba średnio ambitny sport?  :kwiatek:
.
Ale co ma do tego stajnia? Czy to ma wielkie znaczenie ile osób tam startuje w zawodach? Nie rozumiem.. Nawet w prywatnej stajni możesz sobie uprawiać ambitny sport jeśli masz możliwości. Masz swojego konia, ściągasz instruktora. W stajni to chyba tylko podłoże i parkur musi być.. No i hala by się przydała, w Lublinie kilka takich stajni znajdziesz 😉
Stajnia ma dużo do tego 😉 Szukam czegoś gdzie wiecej ludzi jezdzi, biorą udział w zawodach, jakies dalsze wyjazdy, konsultacje, pożadny trener mający swoich zawodników, samemu może być ciężko. U nas w Toruniu jest kilka ośrodków rozwijajacych sie własnie pod kątem typowo skokowym, i własnie o czymś takim myśle. Z tego co się orientowałam, słabo jest z tym sportem w lubelskim, mało zawodów. Ponawiam pytanie o Elizówkę, czy ta stajnia wgl funkcjonuje?  👀
mils   ig: milen.ju
28 sierpnia 2016 19:34
aronka jak najbardziej funkcjonuje. 😉
.
aronka w Elizówce nie stoję, ale czasem jeżdżę na treningi. Jest hala, robią plac zewnętrzny, dużo skoczków. Dojeżdża też kilka trenerów, w bliskiej okolicy masz Piker'a i Pólko - jakbym miała stać w Lublinie i się rozwijać skokowo, to bym stała w jednej z tych trzech stajni, najczęściej zawody są organizowane właśnie w tych ostatnich dwóch, więc niedaleko siebie,  na dodatek obie mają hale i super zewnętrzny plac, więc i halówki są. Zaznaczam, że moja opinie bierze się z obserwacji tych trzech stajni, nie stoję i nie stałam w żadnej, nie mam pojęcia jak warunki dla konia, pasze, atmosfera w stajni itp.
Elizówka jak najbardziej, chyba nie ma większego "skupiska"  skaczących (i nie tylko) masz tam do wyboru kilka osób które ze skoczkami pracują, osobiście mogę polecić Ewę Mirosław.
W Pikerze masz Pana Niewiadomskiego.
Osoby z pod jego trenerskiej ręki fajnie jeżdżą, przynajmniej większość z nich.
Warunki na pierwszy rzut oka dobe i zawody bardzo często. Stajnia głównie skokowa.

Także pisze z czystej obserwacji. Gdybym miała wybierać ( bez względu na finanse) to albo Piker albo Elizówka.
Dziękuje za wszystkie opinie  :kwiatek: Wiecie jak kształtują się ceny w Elizówce i Pikerze??
dziewczyny, kto na lubelszczyźnie (najchętniej w Lublinie, ewentualnie Chełm, Zamość) przyszyje przystułł do siodła?
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się