Rody- konie Wlkp

[quote author=Szaga link=topic=3332.msg189512#msg189512 date=1235924432]

Na początku mowa była o kryjących, ale widzę też parę ogierów które zostały wykastrowane. Poza tym rodowody nie wiele mi dadzą jeżeli nie znam nazw rodów. W ostateczności zrobię sobie wolne w pracy i pójdę męczyć promotora 😁

Troszkę OT, na jakiej podstawie była tworzona ta lista ? na pierwszy rzut oka brakuje  2, które kryły w ub. roku
[/quote]
armara szczerze mówiąc nie wiem. Mój promotor dostał zlecenie od związku stworzenia katalogu, a że ja wybierając temat inżynierki postanowiłam pisać właśnie o ogierach więc zaproponował mi żebym zrobiła to "za niego". Na początku myślałam, że są to ogiery użytkowane obecnie w hodowli, ale widocznie tak nie jest. Zapytam.
No ja tam widzę przynajmniej dwa, które już nie żyją..
Bo jeśli ja dobrze zrozumiałam Szagę z pierwszego postu to jest to lista ogierów, które założyły własne rody hodowlane, a nie obecnie kryjące ogiery.

Bo:

-obecnie kryjące wcale nie muszą założyć rodu
-ogier mógł założyć ród a po jakimś czasie z różnych przyczyn (zmiana właściciela, zdrowie, jakość nasienia) wykastrowany
-nic dziwnego że niektóre nie żyją 😉 Są to stare rody

Ale kilku wymienionych ogierów bym się "uczepiła" co do słuszności umieszczenia ich na liście.

Szaga co chcesz dokładnie wiedzieć o tych ogierach?
Szczególnie o tych wywodzących się z Posadowa mogę Tobie dużo napisać
Nie, nie ta lista ogierów które umieściłam to jest lista z której muszę stworzyć katalog (plus ocenę jakości hodowlanej), ale nie są to ogiery które założyły swój ród. Potrzebne mi są rody z których wywodzą się te ogiery. Laguna baardzo dziękuje za propozycję, na pewno pomoc się przyda szczególnie w dalszej części pracy, kiedy będę szukać wyników sportowych tych ogierów i ich potomstwa 😅

Co do zasadności pojawienia się danego ogiera na liście, jak już pisałam, nie wiem czym kierowano się w pzhk. Miały być ogiery obecnie kryjące, a jak widzę/czytam parę już zeszło z tego świata. Jak tylko dorwę promotora to się zapytam.

Dostałam dodatkowy tydzień na zrobienie prezentacji więc jeżeli ktoś jeszcze zna jakieś rody występujące u konie Wlkp to piszcie.
Wieczorem opiszę Ci posadowskie, bo teraz śmigam do stajni 🙂
A więc ogiery na liście to ogiery które dorobiły się w ciągu ostatnich 4 lat przynajmniej 1 szt potomstwa z wydanym paszportem.

Teraz poszukuje zdjęć ogierów z listy. Wyraźnych, najlepiej w postawie zootechnicznej. Nie wiem czy zakładać osobny temat?

Cedron, Celebes, Cent, Cenzus, Cestus, Cet, Chleb, Cieszyn, Cordian, Cwał, Cytolog, Czagos, Czakram, Czaromir, Czekan, Czepmion, Czos



czy czakram z Twojej listy to ten siwy ujezdzeniowiec??
Czy ktos wie ile ona dzis lat? i czy jest ogierem?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
25 lutego 2010 22:15
epikea Czakram to TEN siwy ujeżdzeniowiec 🙂 Dzisiaj ma 15 lat i nie jest ogierem. To wałach  😁
Kasix1997   My little Princess
21 stycznia 2012 18:49
No to ja powiem że z tej listy znam Dżahila-chodzi, chodził ujeżdżanie-http://www.bazakoni.pl/horse_6707.html super rodowód skokowy. Charakter też fajny.
Ogier w zeszłym miesiącu ze Starogardzkiego Stada wrócił do Łącka. Taki piękny,utalentowany koń a taki zniszczony 🙁

Kilka zdjęć z netu:
Czesc, podpowiedzcie gdzie można (jeśli można) znaleźć zdjęcia ogierów. Interesuje mnie konkretnie Foliał. Chętnie też zobaczyłabym klacz Masterli.
Szaga: zdaje się, że próbujesz napisać od nowa księgę stadną. Uwaga na plagiat! Po co robić robotę, która już została wykonana, tym bardziej, że no, chyba, trochę, nie za bardzo, a może wcale, albo tylko trochę ogarniasz temat? Takie podpuchy spychają to forum w krainę blogowych stajni dziewczynek od kucyków.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 sierpnia 2016 21:47
melehowicz, 7 lat za późno...
Rzeczywiście
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się