Konie czystej krwi arabskiej

desire   Druhu nieoceniony...
02 sierpnia 2016 21:59
ashtray, w ogóle nie zrozumiałaś o co mi chodziło. 🙁  Bronze, wzajemnie.  😎
Sivrite, Julie, ganasz, Murat-Gazon,  :kwiatek: dla Was! 🙂   aczkolwiek wole już nie uczestniczyć w tej dyskusji, bo nie czuje tematu i tych koni, ot po prostu.  Może jeszcze kiedyś spotkam jakiegoś fajnego-normalnego araba i się przekonam. 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 sierpnia 2016 22:44
desire, zapraszam poznać Minia  😉 . Ostatnio jeździ trochę na nim koleżanka ze stajni, która sama ma dużego konia-skoczka. Przed pierwszą jazdą była nieco sceptycznie nastawiona, po jeździe szok i niedowierzanie, że tak to może fajnie chodzić 🙂.
desire zapraszamy do nas 🙂

Wczoraj zrobiłyśmy sobie dzień luzu, bo czekamy na kowala i już nie wsiadałam, bo jesteśmy trochę po terminie i już to widać. Miałam więc tylko rudą przegonić, żeby się poruszała mimo wszystko, ale jakoś zrobiła nam się z tego godzinna sesja zabaw z ziemi na wolności jak dawniej, za "w pełni naturalsowych czasów". Teraz jednak robimy to dużo rzadziej i wygląda na to, że za rzadko. Jaki mój koń był szczęśliwy z tego wspólnego biegania i wygłupów  💘
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 sierpnia 2016 14:39
Dimer dziś położyła się cała w kupie ... łącznie z głową więc umyłam , wypsikałam dzis miała dzień w spa :-)
I tak powstały zdjęcia :-)
No i teraz gajara popatrz, jak ten koń chodzi. Na czubkach kopyt. Od palca.
Zrób z tym coś.  🤬
I więcej na ten temat nic pisać nie będę.  :jogin:
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 sierpnia 2016 16:51
Murat zaczynam sie o Ciebie martwić wciąż jedną rzecz widzisz na zdjęciach ,wpadnij i zobacz kobyłke na żywo zapraszam .Mieszkamy pod Warszawą .
Bo chyba na żywo najlepiej widać jak koń się porusza a nie na sekundach które są na zdjeciach ,klacz jest po rozczyszczeniu może troche za mocno została wybrana ale to przejdzie .
Wyluzuj rozczyszczona jest i trzeba czekać .
Daj jej troche dni na przyzwyczajenie sie do kopyt po kowalu .
Murat, naprawdę jesteś w stanie ocenić po tych zdjęciach, że koń idzie od palca? Bo ja śmiem wątpić w ich jakość. Jedno ewentualnie może się nada, ale i tak o niczym nie świadczy. Gajara, nagraj filmik na prostej i sprawa się rozwiąże.
<wdech wydech>
Prawidłowo strugany koń nie potrzebuje "przyzwyczajać się do kopyt po kowalu". Jak również dobry kowal nie wybiera "może trochę za mocno".
Poza tym widziałam ją na filmikach i wiem, co widziałam.
Ale ok. Twój koń, Twój problem.

maluda po samych zdjęciach bym się nie wypowiadała, ale widziałam filmiki tego konia i na każdym poruszała się od palca. Zdjęcia mogą kłamać, ale filmiki nie.
Murat, dobrymi radami itd 😉 Bo się dorobisz ignorów jak ja  😎
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 sierpnia 2016 18:47

To najnowszy film który Murat widziała z wczoraj .Nie widze tu palcowania .
Ze względu na palcowanie które było spowodowane przerostem kopyt i tym że Dimer jedną nogą grzebiebie a drugą nie więc bardzo nierówne urosły .
Kowal je wyrównałm nowych filmów nie mam ,ale nie omieszkam pokazać gdy będą .
Yyyyy... Ale wszyscy maja jakosc jak z widel??
Po pierwsze to akurat tego nie widziałam, a po drugie na tym to nic nie widać - i nie tylko ze względu na jakość, ale także dlatego, że koń po pęciny w trawie i na dalekim planie.
Epikea  🤣 wezmę to pod uwagę  😉
faith, u mnie jakość ok

Murat! Toż ja honor zwracam  🙇 , masz o wiele więcej ignorów jak ja 😁
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 sierpnia 2016 20:03
To jest najnowszy film a innych z lata- wiosny nie mam więc Murat oprzeć swojej teorii na Świerzych aktualnych filmach nie możesz .
Zapraszam do Siebie zobaczysz na żywo pomożesz nagrać filmik bo niestety póki co nie dysponuje nikim kto operował by telefonem z kamerką l szedł z koniem po prostej i utwardzonej nawierzchni .
Proszę zatem wstrzymaj się z komentarzem że Dimer palcuje do póki nie zobaczysz na żywo albo póki nie wstawię odpowiedniego filmiku .  :kwiatek:

faith jak dorobię się iphona to jakość będzie lepsza :-) ale póki co wciąż zbieram :-(

Bronze   "Born to chase and flee.."
03 sierpnia 2016 20:52
Gajara, wg mnie też idzie od palca ( widać chyba najlepiej na pierwszym zdjęciu ), ale żeby nie zaśmiecać wątku to uderz do dziewczyn z naturalnego werkowania.
Co do kowali to powiem Ci,że to niekoniecznie są fachowcy, którzy mają pojęcie co robią, bo samo struganie nie polega tylko i wyłącznie na wybraniu tego co urosło w nadmiarze. Dobry werkowacz powinien kopyta odpowiednio skątować, nie daj Boże nie wyrzynać wrr i także po robocie ocenić konia w ruchu. Jeśli Twój kon chodzi gorzej po kowalu to :
- dokształć sie w sprawie kopyt,żebyś wiedziała jak działają
-i zmień kowala / werkowacza na takiego, który jest polecany przez kogoś kto ma pojęcie o pojęciu
-bądź dociekliwa - a w tej dociekliwości zdecydowanie pomoże zorientowanie w temacie.
I żeby nie było,że Ci baby z wątku trują, dodam od siebie,że musiałam po zakupie konia przejść błyskawiczny kurs wiedzy począwszy od kopyt bo były koszmarnie zawężone. I to własnie re-volta była często pomocna. Znam więcej kowali z przypadku niż fachowców z wiedzą, dlatego nie można z beztroską zaufać,że ktoś konia nie spartoli i wie co robi.
A Murat się przejmuje :-), bo wie,że taki ruch od palca to w przyszłości murowany syndrom trzeszczkowy.

Za duże zdjęcie.
Hej! Mam przeogromną prośbę.. Zdjęcie mojego arabskiego przyjaciela startuje w konkursie i potrzebujemy lajków.. Zdecydowanie jestem w tyle a nie wiem, kogo mam jeszcze poprosić o pomoc  🤔
Będę bardzo wdzięczna, jeśli zostawicie like... Z góry dziękuję!
https://www.facebook.com/ProLinen/photos/a.1070821566299499.1073741862.448315345216794/1071641386217517/?type=3&theater
Cóż, ja miałam okazję u siebie w stajni oglądać całą galerię sposobów, na jakie "kowal z praktyką" potrafi spartolić konia do takiego stopnia, że koń chodzi coraz gorzej, aż w końcu chodzić przestaje. Nie dalej jak we wtorek oglądałam kopyta klaczy "struganej" w miarę regularnie, która ledwo chodzi, a lewego kopyta nie była w stanie nam dać, gdyż przerzucenie ciężaru ciała na prawą nogę przekraczało jej możliwości. A jak zobaczyłam, co jest pod spodem tego prawego kopyta, to tylko złapać się za głowę i płakać, bo mam w miarę wyobrażenie, jak to ją musi boleć przy każdym kroku. Ale przecież jest regularnie strugana, taaaak.

Także gajara, nie unoś się, tylko tak, jak napisała Bronze - uderz do wątku o naturalnym struganiu, zrób zdjęcia kopyt i zapytaj dziewczyn. Tam są ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy i powiedzą Ci dokładnie, jak jest. Masz młodego konia, który cały czas rośnie, jej kopyta również cały czas się rozwijają. Naprawdę warto, by rozwijały się prawidłowo - to zaprocentuje na całe życie Dimer, jak również na to, jaki będzie komfort jej użytkowania i jak Ci się będzie na niej jeździć. Jeżeli jest potrzeba zmienić kowala, to po prostu to zrób - to nie boli, a koń Ci będzie wdzięczny.
Zdaję sobie sprawę z tego, że czasami zdarzają się tu w wątku (i ogólnie na forum) ostre reakcje na to, że coś jest albo wydaje się być nie tak, ale one nie wynikają z tego, żeby komuś dowalić, tylko z realnej troski i z faktu, że chyba każdy z nas, widząc, że coś nie gra, a wiedząc, jak powinno być, żeby grało, chciałby, żeby było lepiej. Także nie fochaj, bo nikt Ci tu nie robi na złość, tylko każdy chce jak najlepiej dla Dimer.

edit. Epikea, faktycznie  😀 To chyba jeszcze jakieś echo naturalsowych dyskusji musi być, albo nie wiem, skąd  😁
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 sierpnia 2016 07:16
Abstrahując od naturalsowych klimatów, macie Niuna w klasycznej robocie. Żeby nie było,że to koń tylko do miziania i skarmiania marchewką :-)
Jest moc  🏇
Bronze nie no, klasa 🙂 (a gdzie kask? 😉 )
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 sierpnia 2016 07:39
Czacha mi dymi na treningach, za ciepło jest :-)
Na kask nigdy nie jest za ciepło 😉 ewentualnie można mieć za ciepły kask 😉
A właśnie, to mi przypomniało, że jakiś czas temu kupiłam sobie ocieplacze na uszy do kasku, z myślą o tym, że jednak zimą będę jeździć  😜 Ciekawe, czy się sprawdzą.
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 sierpnia 2016 07:53
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2579329#msg2579329 date=1470292948]
Na kask nigdy nie jest za ciepło 😉 ewentualnie można mieć za ciepły kask 😉
[/quote]
Oooo, to dokładnie to :-). Murat, zapewniam,że 99.99% jazd odbywa się w kasku, ale faktycznie czas odłożyć na coś mnie archaicznego niż mój stary, wysłużony Jabu :-)
Co do zimy to ja już się martwię  🤔 
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
04 sierpnia 2016 07:54
Bronze top furka  😀
Bronze, ależ ja doskonale rozumiem ten problem, poprzedni kask miałam taki, że włosy mogłam sobie po jeździe wyżymać. Nic przyjemnego.
Ja sobie obiecałam, że tej zimy będę wsiadać, chociaż na pół godziny, ale jednak. Oby mi się to udało  😁
Yyyyy... Ale wszyscy maja jakosc jak z widel??

Najgorszy nie jest, ale nie dojrzysz tego co chcesz.
Szkoda.

Faktycznie na kompie lepszy, ale ja na nim nie widze totalnie nic w temacie kopyt...
Ciężko by było w takiej trawie coś zobaczyć  😉
Bronze jaki fajny, luźny Niun  🙂
Co do kasków to ja w każdym plywam, bez względu na markę i to czy stary czy nowy.
Bronze   "Born to chase and flee.."
04 sierpnia 2016 10:51
Larabarson, Jak już uruchomi zad, to niesie się tak, jakbym siedziała na dmuchawcu i unosiła się kilka cm nad ziemią.
Zaczynamy się skracać, stabilizować kontakt na krótszych wodzach - choć ja mam tendencje do oddawania wodzy i jakoś tak koń mi się "rozmywa" w trakcie.
Ale..pożyjemy, zobaczymy. Grunt,że oboje idziemy do przodu, jest cel i widać efekty.
Bronze tak mi się przypomniało, jak to przeczytałam, że ja kiedyś dawno temu uważałam, że mój koń ma niewygodny kłus, a w galopie to się totalnie nie da siedzieć... Taaa, kłus to ma jak na fotelu bujanym, a galop już momentami jest zupełnie ok, chociaż tu jeszcze jest sporo do poprawienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się