Paka :-)

Ja mam dokładnie taką:
http://allegro.pl/item602006071_paka_skrzynia_na_sprzet_jezdziecki_profesjonalna.html
I jestem mega zadowolona. Sama w sobie jest bardzo lekka, sama jestem w stanie ją przeciągnąć z caałą zawartoscią, w środku mieszczą się siodła, czapraki itp.
Oprócz tej mam też pakę "stacjonarną" 😉 Czyli szafkę przerobioną na pakę i gdyby miała kółka to nikt by nie poznał, że to nie jeździecka 😉 W środku pełno pułeczek, miescje na oficerki, ochraniacze... jeszxze tylko wieszaak na ogłowie dorobię 😉
Małe kółka są beznadziejne w transporcie, szczególnie jak trzeba pokonać jakiś stopień. Bez nich porysuje się cały tył paki i ciężko ją wciągnąć gdziekolwiek.

Ja mam pakę mini Alfako kupioną okazyjnie od Laguny i spisuje się ekstra (z tym, że moja ma kółka na zewnątrz, nie w środku + nóżki). Teraz już nie wyobrażam sobie życia bez paki, serio. To bardzo ułatwia życie... i uczy a raczej pomaga utrzymać porządek 😉

Tu ją widać

KuCuNiO   Dressurponyreiter
15 kwietnia 2009 19:47
Ja polecam paki z dużymi, porządnymi kółkami. Można je ciągać wszędzie. Po piachu na hali, kamieniach, betonie..
Jak kiedyś miałam taką z małymi kółkami to był problem. Nie dało się jej ciągnąć, trzeba było wnosić.
Teraz mam duże i jestem mega zadowolona.
aurelia, ale fajna stajnia!!!


Kiedys wspominalam, ze planuje zakup tej midi Alfako. Teraz musze sie juz ostatecznie zdecydowac co chce, pora na pake zdecydowanie.
Ma ktos fotke "na zywo" Midi i Maxi??
Mam ogromne trudnosci z decyzja.
G. wieszaki na siodła są zdejmowane.Wyciągnęłam sobie bo nie był mi do szczęścia potrzebny 😉 Jeden wieszak taki jak na ogłowia jest jeszcze od zewnętrznej strony i to wszystko
Ja mam pakę mini Alfako kupioną okazyjnie od Laguny i spisuje się ekstra (z tym, że moja ma kółka na zewnątrz, nie w środku + nóżki). Teraz już nie wyobrażam sobie życia bez paki, serio. To bardzo ułatwia życie... i uczy a raczej pomaga utrzymać porządek 😉


Pozwolę sobie sprostować 😉
Ta paka nie jest produkcji Alfako. Oni produkują tylko te z mniejszą przestrzenią "ładunkową" na rzecz kółek
Zaden problem przerobic kolka.
Ja mialam wlasnie takie male, paaka kupowana sto lat temu od Bobera.
Tata kupil kollka, i mam terenowe z boku paki, ze nie jest wyzsza a idzie jak burza.
Zaden problem przerobic kolka.
Ja mialam wlasnie takie male, paaka kupowana sto lat temu od Bobera.
Tata kupil kollka, i mam terenowe z boku paki, ze nie jest wyzsza a idzie jak burza.


chyba musze to wykorzystać i również sobie zrobić. Na zawody co parwda nie jeźdżę ale jakakolwiek przeprowadzka to masakra.
Mam taka pake jak Aurelia i nie jestem zadowolona. Zamek popsul sie raz dwa, poza tym rdzewieje, wypacza sie itd.  😤 Rozgladam sie za nowa.
Laguna, przepraszam, nie chciałam namieszać.

Doti, ja swoją dostałam w... trudnym 😉 stanie. Właśnie podrdzewiałą. Wzięłam od ojca szlifierkę, wszystko wyszlifowałam do gołej blachy, kupiłam coś w stylu hammereita tylko innej firmy w kolorze "butelkowa zieleń" i rachu ciachu wałkiem pojechałam wszystko. Jak nowa. Do tej pory nic się nie zmieniło, a zamek Laguna sama przerabiała, bo jej się ktoś dobierał do paki. Stąd moje zapięcie jest pancerne i spisuje się bez zarzutów.

Z resztą teraz to wszystko na środku mogę zostawić i mi jeszcze stajenna zadzwoni i zapyta, czy nie pochować. Z pewnością nikt nic nie pokradnie 🙂
aurelia, Ale stajnia boska 😲 (sorry za OT)

Co do Twojej paki - zrobienie zamka to nie problem.. Kiedyś sama z koleżanką (która ma podobną pakę, jak nie identyczną), tworzyłyśmy zamek w jej pace ;-) I myślę, że lepiej os razu stworzyć swój niezawodny, bo te oryginalne rzeczywiście szybko się psują...
Ten zamek w mojej dobre 2 lata służył bez problemów. Zdecydowałam się jednak na zmianę gdy pewnej nocy ktoś mi się do niej włamał i skradł sporo sprzetu. Tak więc mój tato u siebie w firmie zrobił proste zamykanie na kłódkę i nie miałam potem problemu z nieproszonymi wizytami 😉

Moja była- obecna aurelii zardzewiała w jadnym miejscu. Na górnym tylnym spawie i rączce tuż nad nim. Bo jak podczas stania w pewnej stajni z duża, dobrze strzeżoną siodłarnią, z paki nie korzystałam to na strychu sobie na niej stawiali różne "kląkry". Porysowali w ten sposób górną ściankę, a tam już były otwarte wrota dla rdzy. Ale- co myślę Aurelia może potwierdzić- paka się w żaden sposób nie wypatrzyła.

A to zdjęcia jeszcze zanim trafiła do Aurelii- i zanim dostała drugą młodość 😉


TAk wygląda zamykanie produkcji tatinej

No i to był ten feralny spaw
Laguna, tak jak mówię, jestem z niej bardzo zadowolona i myślę, że w tej cenie to był bardzo dobry zakup 🙂 Pracy było niewiele, w 2 godziny paka wyglądała jak nowa i służy dzielniutko i w stajni i na zawodach 😀
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
21 maja 2009 13:19
W Equishopie są paki po 24 tyś. zł.  🤔
Ktoś  chętny?  😁
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
21 maja 2009 13:39
Zuziasta, jak wygram w totolotka to moze sie skusze :P

ja swoja olbrzymia skrzynie sprzedalam i jutro jedzie do warszawy.

mam juz plan nowej troszke mniejszej, jak tylko przyjda plyty OSB to moj bierze sie za robienie 🙂
bedzie miala wymiary: wys 150cm szer 90cm i glebokosc 60cm
jak bedzie zrobiona postaram sie pokazac zdjecia 🙂
Zuziasta, pokaż tą pake? Toż to musi cudo być, a nie paka xD
Zuziasta, pokażesz tę pakę? Toż to musi cudo być, a nie paka xD


http://www.equishop.pl/aktualnosci,19,olimpijskie-paki---nowosc

Dopisane później:

Allegro: http://www.allegro.pl/item620429191_paka_skrzynia_jezdziecka_profi.html

p.s. za 24 tys. to powinna być "szyta na miarę" tj. rozmiary,materiały, okucia i inne duperele do wyboru z katalogu.
Może tak jest, nie wiem.
asior   -nothing but eventing-
21 maja 2009 14:24
Paka naprawde jest super, wielkie kola, ktorymi mozna jezdzic po piachu, porzadne zamkniecia. Mozna tez regulowac wysokosc wieszakow na siodla. Jedyny minus, ze nie ma zadnej polki i hamulcow na kolkach.
Ada   harder. better. faster. stronger.
21 maja 2009 14:42
Mhmm widziałam podobne na allegro....
Wiem że to napewno nie to samo i nie ma co porównywac ale 24 tyś... to już chore.
asior   -nothing but eventing-
21 maja 2009 14:46
No jasne, napewno nie jest warta 24 tys. A te z allegro wydaja sie byc bardziej przemyslana wersja tej paki. No i polska a nie wloska  😉
Pytanie do ludzi majacych paki alfako. Czy do wersji midi mozna swobodnie wlozyc dwa siodla?? Skokowke i ujezdzeniowke? Czy zrobi sie baaaaaardzo ciasno?
wlozysz spokojnie, ale zrobi sie ciasno po bokach.

mi z jednym siodlem w srodku jest malo komfortowo w tej pace 🙁 ale ja mam mase klamotow 😉
Ja wlasnie tez mam mase klamotow poza siodlem.... a teraz prawdopodobnie dojdzie drugie siodlo. I tak sie zastanawiam w co inwestowac.

Moglabym Cie prosic o fotke takiej zapakowanej paki?? 😉
na pewno zrobie jak w koncu dotre do stajni- ale to moze byc nawet i za dwa tygodnie 🙁
zen, bylabym bardzo wdzieczna. 😉
Pytanie do ludzi majacych paki alfako. Czy do wersji midi mozna swobodnie wlozyc dwa siodla?? Skokowke i ujezdzeniowke? Czy zrobi sie baaaaaardzo ciasno?


Po pierwsze zrobi ci się mega ciasno, a po drugie na dolny wieszak nie włożysz siodła ujeżdżeniowego bo jest za nisko i zagną ci się tybinki. Fotki zrobię Ci jutro albo pojutrze, ale z dwoma ujeżdżeniówkami, bo nie mam skokówki 😉
Laguna, hmm..... to musze sie glebiej zastanowic. Chociaz nie mam kasy na wieksza wersje.... zagwozdka.
Bardzo bym byla wdzieczna za fotke. 😉
klami- ale w wiekszej wersji tez niewiele jest wiecej miejsca jak wsadzisz dwa siodla. ja mialam zamowiona te najwieksza- ale w ostatniej chwili zmienilam decyzje. po pierwsze wielka jest, hmm, wielka ale jakas ta wielkosc jest malo praktyczna. podobnie jak w midi- wsadzisz siodla i przestrzen sie konczy- nawet nie wiem czy na wieszakach cos upchniesz- oglowia sie na bank beda zaginac.

moim zdaniem maja mocno niedopracowany wymiar przestrzeni w tej czesci gdzie jest miejsce na siodlo/siodla. no i tak po prawdzie nie ma mozliwosci wlozenia czaprakow bez ich zaginania- co mnie denerwuje. lubie miec wszystko poukladane i ladnie zlozone- czapraki na plasko bez zagniotow. i sie nie da. na czapraki przeznacze 'torbe' na derki.

ale co nie zmienia faktu, ze paki bym nie zamienila na zadna inna! jak wroce do pierwszej stajni to siodlo juz bedzie na wieszaku w siodlarni i tym samym pake pokocham w pelni 😉
zen, fakt. Logiczne. Dzieki Ci bardzo za obszerna opinie. I chyba nie bede kombinowac tylko zamowie w koncu ta midi.
Zreszta przyjzalam sie na zdjeciach tej wiekszej i w sumie faktycznie czesc na siodla jest wlasciwie identyczna gabarytowo.
Glownie beda tam siodla, oglowia i takie tam. Derki czy czapraki w siodlarni na wieszakach.
klami, to moja midi paka:

tutaj jak wieszaki sa wysuniete:



a tutaj jak wszystko jest gotowe do zamkniecia:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się