kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

smartini   fb & insta: dokłaczone
04 sierpnia 2016 13:28
Też tak to zrozumiałam
Katharina   "Be patient and trust in the process"
04 sierpnia 2016 13:41
Po ilu seriach kwasu dostawowo konie pozytywnie zaczynają reagować na leczenie? Wiem, że nie ma reguły jednak chciałabym przeczytać opinie osób, które miały styczność z tego typu sprawami  :kwiatek:


Na łopatkę robiliśmy ze Stefano świetne ćwiczenie (pod spin ale każdemu, kto chce ugimnastycznić łopatkę i ją unieść się przydaje)
Na ósemce w jedną stronę jeździliśmy coś na kształt trawersu ale z mocno wsadzoną dodatkowo głową do środka i ...


Czy "mocno wsadzoną głową" nie było przypadkiem "łopatką do środka" na kole. Arthur Kottas to ćwiczenie mocno "promuje" i dokładnie tak opisuje w swojej książce.


Z koniem "pochylonym do środka" - dobrze myślałam, że nie zrozumiałam dokładnie o jakie pochylenie chodzi🙂.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 sierpnia 2016 14:00
halo, dzięki :kwiatek: Faktycznie, renwers... Za bardzo przyzwyczaiłam się do tych rysunków i tego, że idą wzdłuż prostej ściany, więc zakrzywienie ich do koła było kłopotliwe (ale ja z tych, co mieszają lewo z prawo. więc czasami potrzebuje dłuższej chwili, żeby ogarnąć w wyobrażeniu wygięcie konia, kierunek ruchu itd.) 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 sierpnia 2016 14:13
Kotbury, glowa i szyja do srodka, nie lopatka. Zewnetrzna noga wklada zad do srodka, lopatka zostaje.
Dopiero na drugim kole z ustawieniem na zewnatrz mamy lopetke do wewnatrz
ushia   It's a kind o'magic
04 sierpnia 2016 14:31
Po ilu seriach kwasu dostawowo konie pozytywnie zaczynają reagować na leczenie? Wiem, że nie ma reguły jednak chciałabym przeczytać opinie osób, które miały styczność z tego typu sprawami  :kwiatek:


no niestety nie ma - poczytaj sobie ten wątek: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2334.0.html
moze cos Ci pomoze
zdrowia dla konia 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 sierpnia 2016 23:15
Basznia, wazne zeby robic to co trener ma na mysli jak rzuca temat 'trawers' xP

hahahahaha amen 🙂!
Czy jest jakas ilość numeracji którą trzeba podać w bazie koni ?
Czy mogą to być liczby i cyfry ?  😡 🤔
czy z konkursach ujeżdżenia kłus anglezowany jest dopuszczalny tylko w L?
Wydaje mi się, że tylko w L. W pozostałych klasach cwiczebny z wyjątkiem elementów, przy których jest napisane inaczej. 😉
Może ktoś jeszcze na tym forum mnie pamięta, ciekawee  😉 😡

odzywam się w żółtodziobach bo kompletnie nie wiem do jakiego wątku to wrzucić - jeśli jest jakiś bardziej pasujący, odeślijcie mnie proszę  🙇

Może wstyd pytać , ale ...  😡 Spotkaliście się z końmi, które ''przewracają oczami'' i dziwnie patrzą w górę? Kobyła wyciąga szyje do przodu i w górę, wywija oczami. Śmiejemy się z niej, że jest kosmitką, ale zastanawiam się zwyczajnie - czy po prostu tak ma, czy to może mieć jakiś związek z wzrokiem lub słuchem? (Oczy przebadane - wszystko ok)
Wrzucam zdjęcia na których mniej wiecej widać o co chodzi, pomożecie?  😡 🙇






🚫 Pozdrowienia dla starych forumowiczów, którzy pamiętają mnie jeszcze z Volty czy Naszej Szkapy - tak to ja, jeszcze żyję 😉 <koniec offa>

Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2016 20:51
Mówisz?  🤣 🤣 🤣 Mój tak robi ciągle 😀 My się śmiejemy, że mu się allah objawił  🙂
Po prostu jest ciekawski i wszystkiemu musi się przyglądać, a jak czasem coś zobaczy z daleka i go zafascynuje to tak stoi i stoi i stoi z tym maślanym wzrokiem


Mają trochę miny jak ten chłopak z szóstego zmysłu w scenie w szkole jak patrzył na schody  😂
Dajcie spokój, to niekiedy jest straszne  🤣
Ona potrafi tak w środku jazdy - stępuje pomiędzy ćwiczeniami, a ona nagle się zatrzyma i łapie kosmos 😀 mam filmiki, jak znajde to wrzuce na YT 😀
O co im chodzi ?!  🤔 😜
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2016 21:19
Spoko, Prosiak robi tak samo 😀 Ja przywykłam, i nawet to lubię, urocze to jest. Fajnie wiedzieć, że nie tylko on tak ma bo żaden inny koń którego znam tak nie robi. Mój senior też się czasem zagapi, ale to nie jest to samo jak młody właśnie z tym wyrzutem oczu jak kot ze shreka 😀
Kuc feliński z pewnej rekreacyjnej stajni ma to samo. Uwielbia patrzeć w niebo.. 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
06 sierpnia 2016 21:28
a moja tak łypie okiem za każdym razem, jak podczas jazdy ją pochwalę i poklepię 😉
Jak pierwszy raz to zobaczyłam to nie wiedziałam co sie dzieje  🤣
Fakt, przeurocze to jest, dobrze wiedzieć, że nie tylko moje kobylsko jest kosmitką 😜

Kiedyś usłyszałam opinie, że inteligentne konie tak robią, ale pytanie ile w tym sensu
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2016 21:39
Wybitnie inteligentne  😀 😀 😀
Jeśli inteligencja objawia się, zainteresowaniem całym światem, musem wsadzenia do paszczy każdej nowej rzeczy, zwłaszcza tej która chwilę wcześniej była straszna i robieniem wielu innych interesujących rzeczy i wpatrywaniem się w niebo jakby jakieś objawienie miał to tak 😀
Moja wkłada łeb do reklamówek, worków po paszy ... cały.. po uszy...  🤔
Boi się ptaszków w krzakach które mija codziennie, a na zawodach nie zwraca uwagi na nic..
też się zastanawiam czy to aby na pewno inteligencja  😂

edit : jeszcze kilka  😵





Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2016 22:07
To widzę, że mogłyby sobie nasze konie przybić kopytko 😀 Jak jadę sama w terenie to niczego się nie boi, jest odważny nic go nie rusza, ale już jak jedziemy z seniorem to inna bajka, wtedy można się bać i chować za starszego  🤣
kastorkowa może są spokrewnieni ?  😀iabeł:
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2016 22:22
Wątpię 😀 Moje dziecko to wiejska myśl hodowlana po matce kucu a ojca teraz nie pamiętam, aczkolwiek znalazłam jego zdjęcia gdzie patrzył się tak samo 😀
kastorkowa papier nieważny, ważne że kosmiczne więzi się zgadzają  🤣 🤣
Przyczyną takiego zachowania może być trudność z przełykaniem  . Jakiś polip w przełyku , lub za długie podniebienie miękkie . prosta droga do łykania  . lepiej  nie ignorować takich objawów .

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 sierpnia 2016 07:57
Albo kłopoty ze wzrokiem.
Wzrok sprawdzony, kłopotów z przełykaniem nie ma , zapędów do łykania również . Pytałam wetów, żaden nie potrafił stwierdzić od czego to może być. Zostały przeprowadzone badania wzroku. Skoro weci nie wiedzieli co to jest, postanowiłam szukać jakiegoś info tutaj, przeszukałam internety i nic na ten temat nie znalazłam .
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 sierpnia 2016 17:10
Mój również takich kłopotów nie ma. Po prostu stoi stoi i coś wypatrzy i tak sobie na to patrzy skupiając się tylko na tym.
Pytanie - czy jeśli koń ma szykowane pojemniki z jedzeniem (mieszanka żeby stajenny nie musiał się bawić) to czy mogę zalać je biotyną w płynie np 2-3 dni przed podaniem? Czy coś się stanie? Wyparuje, spleśnieje, spłynie na dno, straci właściwości i nic wartościowego nie dotrze do konia?
Czy jednak bezpieczniej zalewać bezpośrednio przed podaniem?
devil prawdopodobnie utlenią się wartościowe składniki.
Na pewno lepiej podawać świeże. Może lepiej kup sobie biotynę w granulacie. Z tego co się orientuje te w proszku też musza być szczelnie zamknięte. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się