Oficerki

kozdanda, a jakie modele Tredstepów mierzyłaś? Miałam Donatello, Da Vinci i obecnie mam Raphael Dress - każde z nich miały/ mają  wszytą wstawkę z gumy..
Mierzylam napewno dobatello dress i w sumie najładniej wygladaly, i mierzylam Field? (Tak mam zapisane na karteczce od rozmiaru) tylko czy mowimy o delikatnej wstawce z gumy na samej górze czy po całości?  Jesli po całości to napewno nie mialy a jesli mialy to moze tylko w miejscu maskujacym zamek?
kozdanda, no sorry, ale nie uwierzę, że istnieją oficerki dedykowane do jeździectwa z zamkiem od wewnątrz nogi centralnie na środku łydki. Tak jak dziewczyny piszą - modele ujeżdżeniowe mają zamek od środka, ale bardziej z przodu nogi (jak się siedzi na koniu i ktoś stałby frontem do nas, przed nosem konia, to wtedy widziałby ten zamek). Miliony ludzi w takich jeżdżą, ja również 🙂
Mierzylam napewno dobatello dress i w sumie najładniej wygladaly, i mierzylam Field? (Tak mam zapisane na karteczce od rozmiaru) tylko czy mowimy o delikatnej wstawce z gumy na samej górze czy po całości?  Jesli po całości to napewno nie mialy a jesli mialy to moze tylko w miejscu maskujacym zamek?


Trochę nie rozumiem czego oczekujesz od tej wstawki z gumy... No wiesz, wydaje mi się, że przy dobrze dopasowanym bucie to wstawka u góry, albo taka idąca przy zamku ( np Da Vinci Stretch) jest całkowicie wystarczająca. Ta firma ma bardzo szeroką rozmiarówkę i tym samym nawet osoby z nietypowymi wymiarami dopasują coś do siebie (np ja: mam bardzo wąską i wysoką łydkę, a przy tym mały rozmiar stopy).
Rozumiem, że Tredstepy nie podobają Ci się wcale, ale przecież nie muszą  😉.
Ja w ogóle nie wyobrażam sobie gumy wzdłuż całego oficerka. Po co? To nie sztylpy - oficerek ma być dopasowany i w miarę sztywny, trzymający fason. Przecież z taką gumą o jakiej pisze kozdanda, to byłby po chwili flak a nie oficerek.
http://www.hopevalleysaddlery.co.uk/8490/Just-Togs-Sorrento-Competition-Boot
Proszę. Mierzylam je wczoraj wiec raczej nie zmyślam 🙂 no tak Tredstepy mi nie nie podobają i nie muszą wcale. A przy oficerkach.. moze kwestia przyzwyczajenia bo wczesniej mialam z gumą po całości i bardzo mi pasowały zwłaszcza przy moim wahaniu wagi.
kozdanda, ten zamek jest właśnie tak od środka / z przodu. Patrząc gdzie jest łuk i skąd zamek wychodzi nie widzę w tych oficerkach nic dziwnego.
Dołączam do najbardziej niezadowolonych klientów Petrie. Całe życie miałam oficerki Hippiki i uwielbiałam je, jednak Petrie skusiły mnie przepięknym koniakowym kolorem, niedostępnym wtedy w Hippice. Kupiłam je 1,5 roku temu, początkowo pojeździłam w nich 2 tygodnie w domu, żeby je rozjeździć, później używałam ich jedynie na zawody.
Nienawidzę tych butów. Kosztowały w cenie regularnej ponad 2 tysiące zł, szyte na miarę. Początkowo strasznie sztywne i uciskające (Hippiki też takie były na początku) DO TEJ PORY w ogóle się nie ułożyły. Uciskają, obcierają nogi, są sztywne. Nie pomaga pastowanie i nawilżanie. Dodatkowo na łydce od wewnątrz oraz na czubkach- kolor zupełnie się zdarł. Jestem załamana, kupując je sądziłam, ze posłużą mi min. 3-4 lata, tak jak Hippika, a one nie dość, że po 1,5 roku wyglądają bardzo brzydko, to jeszcze są tak niewygodne, że na ostatnich ZOO ostatniego dnia jechałam w czapsach i sztybletach Hippiki, bo na samą myśl o zakładaniu tamtych- chciało mi się płakać.
Nie polecam.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 sierpnia 2016 23:37
A ja skusiłam się na Sergio Grasso podczas wyprzedaży w Equishopie i nie powiem, żeby to był mój najlepszy zakup...  🙄
Zeszły na pewno więcej niż 2 cm a były bardzo dopasowane i gimnastykowałam się z dopięciem, okropnie się pozginały na kostkach, a również dobrze ją opinały, zamek zaraz umrze, moja noga się w nich poci jak w żadnych innych butach (nawet w moich Tattini gruboskórnych tak się nie pociła...) i w dodatku wyglądają jakby były z syntetycznej skóry.

A widziałam dużo dobrych opinii na ich temat.  😵
Ratunkuuuuu!!! Szukam jakichś fajnych oficerek SKOKOWYCH, które wytrzymają różne warunki pogodowe, oczywiście przy dobrej pielęgnacji.
Niestety problem jest taki, że mam spore problemy z czuciem konia w łydkach, muszę się bardzo skupiać na swoich nogach, więc nie chciałabym, aby oficerki dodatkowo utrudniły mi jazdę  😁 😁  czytałam ten wątek już przez kilka dni i wywnioskowałam, że najlepiej oceniacie Petrie, a ich minusem dla niektórych jest sztywność, którą w ujeżdżeniu można uznać to za zaletę, ale do skoków(w dodatku z moją przypadłością  :icon_rolleyes🙂... nie wiem czy to dobry pomysł.
Wizualnie bardzo podobają mi się PETRIE MELBOURNE (szukam oficerek z sznurowaniem z przodu).

Moglibyście polecić mi jakieś fajne butki do skoków? 🙂  😍
De niro. Skokowe są tak miękkie, ze nie trzeba ich rozjeżdżać. Tylko obowiązkowo trzeba trzymać w prawidłach.
De niro. Skokowe są tak miękkie, ze nie trzeba ich rozjeżdżać. Tylko obowiązkowo trzeba trzymać w prawidłach.

😍 😍 😍
Dziękuję <3
A jeszcze jakieś firmy polecicie? Może będę miała z czego wybierać, bo na razie mam mętlik w głowie  😜
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 sierpnia 2016 22:18
Ja mam Tattini Breton i uważam, że cena do jakości jest bardzo dobra. Kupiłam je we wrześniu zeszłego roku i uważam, że wyglądają bardzo dobrze. Mam je co prawda głównie na starty ale przynajmniej dwa razy w miesiącu startujemy i zawsze mam kilka koni. Nie trzeba było ich rozjeżdżać, wsiadłam na trening na wyjeździe a następnego dnia jechałam 6 parkurów. Za 700 zł dla mnie rewelacja 🙂
Dziewczyny polecicie mi jakiegoś dobrego szewca do oficerek? Muszę wymienić zamki,  bo notorycznie mi się rozpinają podczas jazdy. Oficerki nie są jakieś super hiper ale bardzo je lubię. W 3 mieście nikt się nie chce podjąć (przynajmniej nie znalazłam nikogo) a szczerze wolałabym kogoś kto ma doświadczenia i wszyje dobre zamki. Szukam kogoś w Warszawie, możecie kogoś polecić?  Od razu z adresem poproszę 😉
Ale rozpinają się tylko, czy rozwalają? Jak tylko rozpinają, to może wystarczy doszyć taką klapkę na zatrzask. Mi się w Hippice rozpinały, doszyłam klapkę i już nie było problemu.
Posiadam klapkę, nie pomaga
xxagaxx, najpierw spróbowałabym wziąć małe szczypce i dogiąć sobie suwak - maszynkę, docisnąć wszystko.
xxagaxx, Hippica wymienia zamki na pewno w swoich oficerkach - możliwe, że podejmą się wymienić w "obcych" 😉
Mi taka wymiana wyszła taniej (z przesyłką), niż u lokalnego szewca...
polećcie proszę jakiś środek nabłyszczający do oficerek
cos czego nie trzeba polerować
mam dość zasuwania ze szmatką, a jak nie wypoleruję to są matowe

próbowałam już chyba wszystkiego ze zwykłych i obuwniczych sklepów- wszelkie kiwi z gąbka, bez, w sztyfcie, w sprayu, preparaty z CCC i deichman
najlepiej się sprawdzają jeśli chodzi o efekt tez duże gąbki nasączone, ale tez muszę się namachać i do tego jedna starcza na 1-2 użycia- także kiepsko

chciałabym coś co nie myje tylko szybko nabłyszcza - spray byłby idealny, ale gąbka też ujdzie
ktoś? coś?

ps kiedyś w lidlu była taka super pasta- słoik+ gąbka, ale już nie produkują  🙁
izkadul, ja znam dwie. Jednak Kiwi Parade Gloss, ale to zwykła pasta, którą trzeba najpierw wsmarować, a potem przetrzeć szmatką, tylko świeci się bardziej, niż zwykłe. Druga Bufalo pasta z połyskiem - ta jest w płynie, pokrywasz nią buty raz przy razie, wysycha i nic nie trzeba polerować, świeci się jakby buty były lakierowane. No ale niestety, przy oficerkach trochę się trzeba namachać. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę pasta nabłyszczająca, to wyskakuje wiele podobnych, np. Mega Show. W sprayu nie znalazłam, tylko jakieś środki do renowacji, no i do nubuku.
_Gaga, a kontaktowałaś się bezpośrednio czy przez jakiś sklep?
Moon   #kulistyzajebisty
09 sierpnia 2016 17:22
xxagaxx, polecam bezpośrednio.
xxagaxx, bezpośrednio
Czasem ciężko się dodzwonić, ale się da 🙂
Napisałam maila, odpowiedź jest hmm dziwna? Nie wiem czy ma to byś śmieszne, niegrzeczne czy po prostu na zlanie :P

"nie, ponieważ my mamy inne kopyta"
kenna dziękuję  :kwiatek:
Czy poza Felixami Bulherami (bo te mam namierzone) i cavallo junior jump znajdę oficerki o wymiarach szer. 34, wys. minimum 47 albo więcej, jak siadają i stopie 36-37, no ew. małe 38, wąziutkie w kostce, z wstawkami z gumy w cenie do 1500zł? Raczej nie super sztywne, ale nie tak miękkie jak Hippica. Bo mi się moje, po ponad 6 latach poddają na szwach i to w bardzo kiepskim miejscu, na stopie 🤔mutek: Jeszcze je jakoś złatam na treningi pewnie ale muszę na nowe popatrzeć powoli. Raczej musze mierzyć, więc super, jak butki będą dostępne w Polsce - mam dużą różnice w obwodzie kostki i łydki, większość butów mi siada i obciera kostki jak jest w nich luźna. Z wytrzymałą podeszwą, bo ja tyram buty. No i dobrze, jakby były ładne do tego 🤣 Wsio mi, czy skokowe, czy ujeżdżeniowe, ale chyba patrząc praktycznie to wole skokówki. Ariaty odpadają, dla mnie to koszmarki.
xxagaxx, No moze odpowiedz  troche oschla, ale generalnie chodzi o to, ze maja inne formy do butow (kopyto to taki wzor szewski) i nie zrobia.
kenna, nie mają pojęcia przecież jaki wzór mają moje, więc sory, ale odpowiedź serio dla mnie średnio sympatyczna. Można grzeczniej odmawiać 😉
deborah   koń by się uśmiał...
10 sierpnia 2016 07:12
xxagaxx, to sposób pisania charakterystyczny dla Hippiki 🙂 ja już przywykłam bo niespecjalnie mam wyjście. Lubię ich buty i doceniam że serwisują je gwarancyjnie i pogwarancyjnie. Ale ton korespondencji mają faktycznie daleki od ideału...
No cóż, jednak zarobi szewc w Wawie, nie Hippika 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się