Stajnie Świętokrzyskie

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
04 sierpnia 2016 13:54
sepia, dr. Pluta?

Coś więcej? W google po samym nazwisku wyskakuje parę osób...
Joanna Świerczyńska
Jeśli o konie chodzi tylko Asia
sepia, młody weterynarz, specjalizuje się w koniach.
[[a]]https://www.facebook.com/Gabinet-Weterynaryjny-%C5%81ukasz-Pluta-451492494999299/info/?entry_point=page_nav_about_item&tab=page_info[[a]]
mitbah   arabskie szczęście
04 sierpnia 2016 22:35
też polecam panią Świerczyńską 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
05 sierpnia 2016 08:38
Akurat była na urlopie.
sepia, Ty jesteś z okolic Bałtowa?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
05 sierpnia 2016 10:08
sepia, Ty jesteś z okolic Bałtowa?

Nie, spod Skarżyska.
potrzebuję dobrego weta do bad. kupno-sprzedaż, kto dojeżdża do Kielc... ktoś coś?
prib, Bestry?
a ktoś poza Bestry?
Lek. wet. Polakiewicz godny polecenia. Jeździ po dużym terenie to i do Kielc pewnie dojedzie.
prib Ludmiła Strypikowska 🙂 Dojedzie wszędzie.
Dodatkowo dojeżdżająca Aga Bestry, w świętokrzyskim będzie na pewno pod koniec tygodnia  😀
Prib... jeśli chodzi o badanie kupno- sprzedaż tylko Agnieszka, świetny fachowiec.
[s]Dzieki dziewczyny udało sie sciagnac Darka 🙂[/s]

Darkowi wysypał się skaner do zdjęć... Bestry będzie w tym tyg? czy p.Strypikowska?
Na cito - na JUTRO!
Potrzebny weterynarz ze świętokrzyskiego.
Taki, który dojechałby w ok. Staszowa / Rytwiany...
Prib jeszcze lek wet J. Karcz mi przychodzi do głowy. Bywa w okolicach Radomia, to i do Kielc może dojedzie.
mitbah   arabskie szczęście
28 sierpnia 2016 15:07
Na cito - na JUTRO!
Potrzebny weterynarz ze świętokrzyskiego.
Taki, który dojechałby w ok. Staszowa / Rytwiany...


Dr. Świerszczyńska, mieszkam w powiecie staszowskim i dojeżdża bez problemu.
A jak na szybko to jest jeszcze dr. Markiewicz z Połańca 🙂
Jeździ(ł) ktoś w Stangrecie, Maagu lub stajni Stadion?  Jeśli tak, to prosiłabym o odpowiedzi (chociażby na priv) jak tam jest. Ceny, treningi, konie... Od października jadę na studia i się za czymś rozglądam. Zależy mi na miłej atmosferze, dobrych trenerach/instruktorach i żeby móc się sporo nauczyć 🙂
[Z góry przepraszam, jeśli ktoś już o to tutaj wcześniej pytał, ale wcześniejsze wiadomości są nawet sprzed kilku lat, a jak wiadomo środowisko jeździeckie się zmienia 😉 ]
No to szkolimy się dalej 🙂

z Moniką Damec

https://www.facebook.com/events/864407880356561/

oraz żywieniowo-ziołowe

https://www.facebook.com/events/1750355895206779/
Mam pytanie grzecznościowe, czy są jakies godne polecenia stajnie na trasie Kielce-Częstochowa? Chodzi o stajnie z łąkami dla emeryta i dobrą opieką (zakładanie derek, moczenie siana itd)
teraz oblegorek sie poprawił, maja bardzo dużo łąk (chyba najwiecej jesli chodzi o kieleckie), tez maja konie którym sie moczy siano. cena chyba ok 500 zl. na face booka stajnia pod inflancka kobyła
Na prośbę znajomego poszukuję osoby, która byłaby w stanie dojechać w okolice Sandomierza i poćwiczyć z właścicielem koni podstawową pracę z koniem, w szczególności podawanie nóg, moglibyście polecić jakąś osobę? Czy jest w okolicy jakiś godny polecenia kowal / strugacz ?

kopi, ja jestem na północ od Sandomierza jakieś 60km i ściągam kowala z W-wy, a wcześniej zza Lublina. Nikogo sensownego bliżej nie znalazłam.
W lutym razem z chłopakiem planujemy otworzyć ośrodek 15 km od centrum Kielc od południowej strony. W związku z przykrymi doświadczeniami z tegorocznych wakacji chciałabym się dowiedzieć jak to właściwie jest z kowalami i wetami? Czy ktoś ma może kontakt do 'pewniaków', którzy dojadą do nas w razie pilnych przypadków nawet w nocy? Żebym (odpukać) nie musiała ratować koni konsultując przypadek przez telefon z wetem z drugiego końca Polski. (jestem całkowicie zielona jeżeli chodzi o te okolice)  👀  :kwiatek:

PS: Jaką stajnię polecacie, gdybym jednak musiała na chwilę eksmitować swoje konie na czas remontu? (Tak do 40 km od Morawicy)
Tak na każdy telefon jest tylko Rysiu, bo na miejscu jest. Do mnie dojeżdżał p. Okła z Warszawy, teraz Piotrek Plewa z Poznania 🙂 a gdzie dokładnie planujecie postawić ośrodek ?
No niestety, nie ma tu nikogo, kto ma dyzury 24h.
Ola8719.... Planujemy w Nidzie koło Morawicy  🙂

No to nic, zostaje chyba zaopatrzyć się w zapas leków, środków pierwszej pomocy i najwyżej ściągać kogoś za dnia...
A nie wiecie może, czy w Bilczy cena 990 jest ceną 'all inclusive' to jest: wypuszczanie, derki, suplementy czy osobno trzeba dopłacać? Ew. Gdzie mogłabym wstawić kilka koni na czas remontu, żebym mogła spokojnie spać w nocy?  :kwiatek:
990 to raczej wersja podstawowa, napisz do forumowej julity ona tam stoi z końmi. Szkoda że to ta strona Kielc od mojej tzn Skarżyska nie ma żadnych stajni a koni sporo  😕 Dojeżdżamy 35 km eehhh
Jeżeli chodzi o pomoc weterynaryjną w nagłych przypadkach polecam Asię Świerczyńską. Można na nią liczyć, wiele koni wyprowadziła z kolek, super szyje, jako lekarz pierwszego kontaktu jest świetna 🙂 Z kowalami niestety masakra, do nas- Centrum Jeździeckie Stadion- przyjeżdza kowal spod Łodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się