KOTY

My już na cud nie liczymy. Rokowanie niepomyślne, ale chcemy mieć pewność że się zrobiło wszystko co możliwe i że się nie odpuściło za wcześnie. Ważne, że ją nic nie boli.
tunrida, czasem lepiej odpuścić, przynajmniej i zwierząt jest taka możliwość.
Może organizm zaskoczy, medycyna zna takie przypadki.
tunrida bardzo mi przykro, aczkolwiek nadal mocno zaciskam kciuki za cudowne ozdrowienie  :kwiatek: walczycie o nią dzielnie  😍

xxagaxxa ile?! Omg 😀 mój pies chyba tyle je 😀 koty jedzą też puszki, w sumie chrupki są zawsze, głównie jedzą jak nikogo w domu nie ma.
kolebka, no... i wcale grube nie są 😉 no ale ja mam 4 sztuki buszujące w polu 😉 Mają dostęp do chrupek, kilka razy dziennie uzupełniamy bo miska schodzi błyskawicznie jak się dosadzą.
xxagaxx widocznie mają duży spust 😀 ja mam trzy sztuki, w tym jedna kotka która ma 17lat i usunięte wszystkie zęby - ona w sumie unika suchego, chociaż czasem podziabdzia. Ale ogólnie z całej trójki je najmniej, wiek robi swoje...
Więc zostają dwa kocury, niewybredne 😉 suche dobre, mokre dobre, chleb z masłem i jajecznica też  😁
Straszliwie przykra sytuacja z Pusią... 🙁 🙁 🙁

Znalazłam w innym sklepie korzystną ofertę na psią karmę i Brit Care. Zamówiłam też krytą kuwetę.
A tu sytuacja znowu się zmienia... Sama już nie wiem co dalej z kotem. Dobrze by było, żeby w najbliższych dniach w końcu się wyklarowało. 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 sierpnia 2016 22:49
tunrida, dawaj znać jak się macie. Martwię się =(
Tunrida, jak Pusia dziś?
Noc spędziła w domu. Spała, nie drgała. Leżała jak warzywko całą noc. Nic ją nie boli, ale zaczęłam się zastanawiać nad eutanazją patrząc na nią. Za to rano obudziła się i zaczęła beczeć, tak jakby się skarżyła. Za każdym razem, jak się ją przytuliło, głaskało, uspokajała się. Czyli warzywkiem nie jest. Potem wstała i zaczęła chodzić. Początkowo wszystkie łapy jej się rozjeżdżały, bo ostatnio ciągle leży, ale po chwili chodziła sprawnie. W sumie łaziła non stop przez 15 minut, zanim się zmęczyła. Nie widzi, nie słyszy, nie ma węchu. Ale rano u wetki próbowała jeść papkę z dłoni. Nie jest takim warzywkiem. Decyzja....skoro kot walczy, to my też.
Żeby wrócił mu chociaż z jeden zmysł, żeby jadła i trafiała do kuwety... Zobaczymy. Na razie dajemy jej szansę. Do wieczora siedzi u wetki na kroplówkach, lekach i rehabilitacji ruchowej. Ja zaś do roboty.
tunrida, trzymam mocno kciuki :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 sierpnia 2016 11:20
tunrida, to dobrze 🙂 skoro dotyk ja uspokaja, to trzeba ja dotykać i przytulać, dać jej odczuć, ze jesteście przy niej i ja kochacie.
Moze jakis tomograf trzeba jej zrobic?
Na tomograf trzeba jechać 1,5 h w jedną, 1,5 h w drugą, czas badania pewno ze 2 h. Musiałabym poodwoływać poradnie iwizyty,na które niektórzy czekają miesiąc. Do tomografii,  na miejscu ZNÓW uśpić kota, żeby wykonać badanie. Dziękujemy. Już jedno uśpienie ją wykończyło. Co może wyjść w tomografii? Guz, obrzęk, udar. I co nam to da? Nic. Leczenie objawowe jest podobne. Nie wyjdzie tam nic, co nam nagle pozwoli zastosować lek X i nagle nam to cudownie wyleczy kota.
Jeśli to coś co jest przejściowe, to poza lekami które dostaje,objawowymi i czasem,nic nie zrobimy. A jeśli to jakiś guz,to leczenie i tak nic nie da i nastąpi pogorszenie.
Gdyby badanie mogło zmienić zasadniczo los jej leczenia, to byśmy pojechali. Ale nie zmieni.
Tunrida. Życzę wam sił, jesteście świetnymi ludźmi, ze tak o nią racjonalnie walczycie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 sierpnia 2016 12:46
tunrida, trzymam kciuki!
Tunrida, jestes wielka! Kicia miala ogrom szczescia, ze to wlasnie do Was trafila!
Doprawdy, jestes niesamowita kobieta, ze nadal walczysz! Mam nadzieje, ze kiciak wydobrzeje! Wielki szacun ode mnie za Wasza postawe!

A ja chcialam sie podpytac, czy istnieje godny polecenia, sklep internetowy w ktorym znajde arthroflex omega dla kota? Chodzi mi o suplement w zelu
Niestety w hurtowni mojej wetki maja tylko psi odpowiednik. Obdzwonilam wszystkie lecznice w miescie i chyba maja tego samego dostawce :/
Musze zaczac suplementowac mojego malego zboja, bo mu stawy siadaja... a tylko suple w zelu maja racje bytu.

Prosim ladnie o wskazowki  :kwiatek:

Tego już nie kupisz bo wycofali. Wprowadzili zamiast tego kęsy Arthroscan omega.
Edit - bo kęsy są dla psów, a dla kotów jest żel ale się nazywa Arthroscan omega żel.
O, to tego mi nikt nie powiedzial! Dzieki. Bede szukac
(Ciagle aktualna prosba o polecana strone do sciagniecia supli)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 sierpnia 2016 16:10
1) jeśli wasz kot gryzie firanki i zasłony, ale nie zjada nitek, dajcie mu do gryzienia sznurek sizalowy 😀 memłany jest pół dnia, a ukochane zasłony całe i zdrowe 😀

2) polecam. śmierdzą rybą straszliwie, ale Mel uwielbia. I 100% naturalna.
tunrida, powodzenia z kotką!

Mam pytanie do ekspertów. Kotka dorosła nagle zaczęła sikać na sofę.
Nic się nie zmieniło, nic nie ma nowego, wszystko normalnie.
Co robić?
Prócz zskupu feliway do kontaktu?

Po każdym sikaniu myję sofę wodą z proszkiem do prania, bo proszek nie ma amoniaku, wieç maskuje zapach.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 sierpnia 2016 16:36
Perlica, pierwsze i najważniejsze - weterynarz.
Strzyga, pòjdę oczywiście, w sobotę. Jednak to okaz zdrowia, ma 2 lata, ciśnie po ogrodzie jak koń, je i korzysta z kuwet też normalnie.
Ma tendencje do sikania np. W zimie po sterylce sikała z powodu kubraka, ale na inną sofę, bo w starym mieszkaniu.
Chciałam coś do czasu soboty :-)
Tunrida, kciuki zaciskam, ślę dobra energię, i cieszę się że jest progres! Mam nadzieję że każdego dnia będzie coraz lepiej! I ogromny  👍 że walczycie o Pusie!
Mąż odebrał kota od weta. Podobno wrócił mu trochę węch !!!  🙂 , bo ewidentnie czuje zapach mokrej karmy. I "dobrze zjada jak na ślepego i głuchego kota". Łazi powoli i ostrożnie po domu i miauczy. Dziś nie powinno z nią być w nocy problemu. Aczkolwiek mąż dzwoni do mnie i pyta "gdzie leży to relanium?"  Jutro rano znów wraca do wetki na cały dzień. A dziś ją prowadzają po pokojach i głaszczą.
Będzie co ma być. I dziękuję wszystkim za kciuki i dobre słowa.  :kwiatek:  Przekażę mężowi, bo to i jego zaangażowanie się tu liczy.  "zepsuliśmy" kota tym usypianiem do badania, to mamy poczucie, że naszym obowiązkiem należy spróbować go naprawić. I przyznam, że to jednak ja częściej wymiękałam myśląc o eutanazji, a mąż rzadziej. To on powiedział "aby umiała jeść i trafiała do kuwety". Trzeba przyznać, że to mocno obniżona poprzeczka co do wymagań stawianych kotu domowemu.  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 sierpnia 2016 18:18
tunrida, kocia fajterka  👍
Strzyga, pòjdę oczywiście, w sobotę. Jednak to okaz zdrowia, ma 2 lata, ciśnie po ogrodzie jak koń, je i korzysta z kuwet też normalnie.
Ma tendencje do sikania np. W zimie po sterylce sikała z powodu kubraka, ale na inną sofę, bo w starym mieszkaniu.
Chciałam coś do czasu soboty :-)


Nic. A u weta nie macanie, tylko badanie moczu :-)

Buyaka - http://lekidlazwierzat.pl/pl/p/ARTHROSCAN-syrop-ArthroFlex-PLUS-Kompleksowy-produkt-wspomagajacy-stawy-1/1062
W ogóle lubię ten sklep 😉
Jak węch wrócił trochę po 24 godzinach, to wróci mocniej po kolejnych, tak samo będzie z pozostałymi zmysłami. Jak ma węch to trafi do kuwety. Bardzo, bardzo się cieszę i dalej zaciskam kciuki! Dzielna kotusia, kochani Wy!
No i dupa. Przechwaliłam sytuację.  🙁  🙁 Kot miał znów pełny napad drgawek! Człowiek jak drga, to sobie drga w miarę w miejscu, a takim kotem rzuca po podłodze ostro.  🤔 Mąż podał relanium.
Wiem, że to bez sensu, ale w przeciągu tych dni, kiedy nie je, napad następował za każdym razem jak zjadła. Bez sensu, ale tak jest. Odkąd wróciła z gastroskopii, 2 razy zjadła i 2 razy po jedzeniu miała napad.
Do dupy. Współczuję mężowi siedzieć dziś z nią samemu.
Tunrida, to jest dopiero doba po narkozie, wrócił węch, kot chodzi i je. Drgawki opanujecie, wetka dopasuje leki. Póki co nich Punia dużo śpi a w międzyczasie łazi, je, mizia się i zdrowieje na ile się da.  Wczoraj była warzywem, dziś jest ogromny postęp. Give time time. Będzie dobrze!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się