Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

lusia faktycznie Kary ciągle rośnie. Pakerem to on nigdy nie będzie, ale już się z tym pogodziłam i każdy przyrost masy cieszy  🙂
branka owady  😵 Fajnie się czyta o Twojej młodej, radość z jazdy to podstawa  🙂

Jakieś urywki z ostatniej jazdy. Odliczam dni do wyjazdu do trenera  🙂
https://www.facebook.com/poplawskateam/videos/1736328043301302/
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 lipca 2016 14:11
lusia722, kurczaki, chce takiego kucyka 😍
Kastorkowa, fajnie wygląda, aczkolwiek podglądam na fb, że senior w super formie 🙂
galopada_, on by mógł nic zupełnie nie robić, a i tak jest piękny 😍
brzezinka, ależ ona siedzi 😍 fajnie robią postępy, miło się patrzy!!
tulipan, Szymkowi chyba się za bardzo nie chce sądząc po minie 😁 nie mniej jednak śmigajcie już bez żadnych przerw :kwiatek: jak ja bym chciała tak siedzieć jak Ty 😜
wątek zamknięty
julka177 podobnie jak Ty się nie udzielam bo nie mam z czym, ale w miarę możliwości tutaj zaglądam 🙂 Pamiętam jak opisywałaś swoją tułaczkę po wielu stajniach, a tu nareszcie jeździectwo daje Ci radość. I miło się czyta o Waszej pracy 🙂 fajnie, że się dogadujecie i spedziłyście super wakacje (jak widzę w znajomym miejscu). Swoją drogą praca z ziemi super sprawa i jak sama piszesz daje efekty, więc nic tylko pracować dalej. Jak wszystko wymaga czasu i wytrwałości, ale każdy krok do przodu i widoczne efekty utwierdzają, że warto 🙂 I według mnie jesteście na dobrej drodze i tej drogi się trzymajcie - widziałam co ST robi z końmi 🙂 A koninka Twoja super! 🙂
wątek zamknięty
Zirael dzięki :kwiatek:. Praca z Donią daje mi wiele radości, pomimo wielu trudnych momentów, kiedy boleśnie zdaję sobie sprawę jak nie wiele umiem. Na szczęście Donita jest kochana i wybacza mi wiele błędów 🙂, a ja ją obserwuję i staram się pracować jak najlepiej umiem żeby musiała wybaczać mi jak najmniej 😉. Mam ogromne szczęście, że na nią trafiłam, szczególnie, że decyzja o jej kupnie była dość spontaniczna, jeszcze na początku zeszłych wakacji nie miałam pojęcia, że pod ich koniec stanę się właścicielką kopytnego. 😉 Ale zupełnie nie żałuję, uczy mnie wiele, a motywacja do dalszego rozwoju, na przekór półrocznego regresu w postaci braku siodła, nie słabnie 😀
wątek zamknięty
julka177, co to za kawecan?
wątek zamknięty
Maria89 o taki  😀
wątek zamknięty
julka177, dzięki wielkie  :kwiatek:
wątek zamknięty
julka177 - mam ten sam kawecan. odkładam obecnie na kawecan Mendeza, ale że najpierw muszę kupić siodło, to pewnie za szybko nie nazbieram  😁

yegua zrobiła mi wczoraj parę fotek z Gają :kwiatek: Kobyle się znowu włączyła faza pędzenia do przodu, ale to jakiś chwilowy kryzysik, dziś też próbowała pędzić, ale po 10 min wyluzowała i już było ok. Zauważyłam, że obecnie jak ma 2-3 dni przerwy to ją energia nosi, także no cóż, trzeba dużo jeździć 🙂 i tak jest lepiej, niż bywało, teraz nawet jak ma jakąs faze w głowie, to szybko sie wycisza z powrotem i nie ma już problemu z ustaniem w stój czy stępem na długiej wodzy w spokoju.
Przy okazji widzę po zdjęciach (głownie po tych, których nie wrzuciłam, hehe), że im bardziej ona leci tym ja sie bardziej pochylam i koń sie jeszcze bardziej niesie na łopatkach - jak ja sobie w końcu kogoś nie wezmę żeby mi jazdy prowadził, to się nie ogarnę 🙁
Jutro mam wizytę Kasi Żukiewicz u obu kobył, będzie robić im zabiegi fizjo, już nie mogę się doczekać 😅 Branka w dalszym ciągu sie nieźle czuje po ostatnim, także mam nadzieję, że będzie tym lepiej.





wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 lipca 2016 05:41
branka, fajna ta Twoja kobyła 🙂 a z pedzeniem i pochyleniem sie miałam ten sam problem i czasami nadal to robie, wiec bez kogoś z ziemi cieżko tego pilnować 🙁

A ja poproszę o kciuki dzisiaj, bo to bardzo ważny dzień 😅
wątek zamknięty
No to mamy kissing spines. Wrodzony, należy go jako wadę budowy traktować. Oczywiście potwierdzimy rtg, wygląda na to ze tylko jeden-dwa segmenty. Natomiast pocieszające jest to ze po zabiegu byla w stanie w pełni unieść grzbiet. I ze ogólnie innych problemów jeszcze nie ma, na razie nie ma żadnych martwiących kompensacji i ogólnie nie ma dramatu. W ogóle od razu kon ma inna sylwetkę, nawet brzuch mniejszy sie zrobil.
Mamy bardzo intensywny plan treningowy żeby nabudowac te plecy i utrwalić nowy wzorzec poruszania sie. Duzo pracy w ręku i codzienne unoszenie grzbietu. I dobree siodlo. no i... Nie wolno mi jej potem odstawiac od pracy. Także będę musiała na zimę szukać stajni z halą... Jeszcze zanim Kasia pojedzie do stanów to mam nadzieje ze raz ją nastawi, potem będę musiała sobie znaleźć jakiegoś fizjo tutaj.
wątek zamknięty
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 lipca 2016 12:46
No to mamy kissing spines. Wrodzony, należy go jako wadę budowy traktować. Oczywiście potwierdzimy rtg, wygląda na to ze tylko jeden-dwa segmenty. Natomiast pocieszające jest to ze po zabiegu byla w stanie w pełni unieść grzbiet. I ze ogólnie innych problemów jeszcze nie ma, na razie nie ma żadnych mocnych kompensacji. W ogóle od razu kon ma inna sylwetkę, nawet brzuch mniejszy sie zrobil.
Mamy bardzo intensywny plan treningowy żeby nabudowac te plecy no i... Nie wolno mi jej odstawiać od pracy. Także będę musiała na zimę szukać stajni z halą... Jeszcze zanim Kasia pojedzie do stanów to mam nadzieje ze raz go nastawi, potem będę musiała sobie znaleźć jakiegoś fizjo tutaj.


branka głowa do góry - mi Kasia prowadziła starego też z powodu KS i chłopak nadal śmiga, jak nie ma Kasi to się konsultujemy z Magdą Saracyn i tfu tfu plecy się nie odzywają. Ale rzeczywiście nie ma opcji, żeby go odstawić od roboty.
wątek zamknięty
Magda Saracyn przyjeżdża w okolice, jest też dzis z Kasią Ania Jasińska widziała caly zabieg mojej kobyly takze tez ją mogę śmiało brać na kontynuacje.
Natomiast jedno uff wygląda na to, ze źle z nią nie pracuje i dobrze celowalam z cwiczeniami z ziemi, tylko nie miałam szans jej odblokować samą praca bez nastawiania - a ona mogla sie starać ile wlezie ale nie byla w stanie fizycznie zrobić pewnych rzeczy. Wszystkie problemy jakie czułam pod siodlem byly spowodowane zablokowaniem w piersiowym, także mam sie baardzo intensywnie za nią wziac i powinno być dobrze - inaczej zaraz to wróci. Ale na pewno będzie potrzebowała kolejnego zabiegu za jakiś miesiąc.
wątek zamknięty
branka, czyli jednak, ehhh z tymi końmi. Ale u nas po zabiegach Magdy Saracyn też zmiany w koniach 🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 lipca 2016 15:11
Przepraszam, ze tak wyskakuje, ale musze sie pochwalić 😍
MOJE dziecko 😜
wątek zamknięty
Hermes, ooo, no no, gratuluję! Coś więcej o koniu? I co z Hello?
branka, e no, jakaś taka nawet nie otłuszczona jak wieprzek na tych fotach. Myślałam po opisach, że kondycja rzeźna :P
wątek zamknięty
Bo juz byla szczuplejsza wiec mi się teraz balonem wydaje :P no ale największy problem to brzuch - ale zniknie, będziemy pracować (a w ogóle ona na fotkach z pracy zawsze lepiej wygląda, niż jak tak sobie stoi na padoku, bo jednak pod siodlem to trochę napnie mięśnie i w ogóle - natomiast jak sie ją ściąga na jazde to jak kobyła od wozu sie prezentuje hehe - taki straszy pan co karmi u nas konie i zawsze miał zimnioki do bryczki to mówi, że idealny koń do pracy w polu 😀 ). 
Patrzę teraz na nią na padoku jak jest po tym zabiegu, no inny kon, inna sylwetka. Zaraz cykne jakąś fote :P i staje równo zadami! A nigdy przenigdy nie byla w stanie tego zrobić, a nawet jak tak stanela to od razu zmieniala pozycje. I taaaaka zrelaksowana jest🙂

edit: Branka z kolei zrobiła sobie jakies kuku z szyją, od jutra lecimy z przeciwzapalnymi, co te konie robią, że się wiecznie rozwalają  😵 za to ok grzbiet i bark, utrzymał się efekt w tych okolicach po ostatnim zabiegu. Trochę kulała, ale bez dramatu, ta szyja sie na pewno dokładała obecnie do kulawizny.

Hermes - pisz co to za koń 🙂 gratuluję!
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 lipca 2016 22:07
Branka super jest ta Twoja kobyła  😀
Hermes gratuluje  :kwiatek:

Prosiak z dziś. Sporo do dopracowania, ale jak na naszą marną częstotliwość odbijania się od ziemi nie jest źle. Nie widać tego na filmiku bo kamera nie objęła, ale udało nam się dziś opanować spokój na najazdach, a ma z tym problem bo jak widzi przeszkodę to włącza mu się tryb ataku. No, ale mój kuc robił to samo, więc wiem, że jest to do wypracowania.
filmik


wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
31 lipca 2016 10:25
budyń, z Hello nasze drogi musiały się rozejść z kilku względów, a głównym powodem było, że no najmłodszy nie był i już za wiele bym nie postartowała na nim 🙁

Dzoęki dziewczyny za gratulacje. Powiem Wam, ze nadal do mnie nie dociera to, że po tylu latach mam konia. Gruby to 4 letni wałach, angloarab, ale troszkę duży 😁 Jest mega mądry, ale zobaczymy jak nam robota pójdzie dalej 🙂

wątek zamknięty
Musze się tym podzielić - gniada dziś ruszyła tak plecy jak nigdy  💘 stara sie jak dzika, ciężko jej, widać że wyrabia sobie nowy wzorzec ruchu, na początku każde uruchomienie pleców to potykanie się, gubienie (szczególnie wczoraj była pod tym względem masakra) - ale dziś odnalazła się i tak rozluźniła i bujnęła tym grzbietem, że nie mogłam się nadziwić, że to ten sam koń. Pierwszy raz odkąd ją znam była w stanie porządnie rozciągnąć górną linie w takim stopniu bez utraty równowagi. Myślałam że sie zaparska i zasiewa na śmierć po tym jak odpuściła. W czwartek rtg pleców, ciekawa jestem co tam wyjdzie, choć trochę się też boję, bo uwielbiam tego konia i bardzo, bardzo bym nie chciała, żeby wyszla jakaś masakra.
A za miesiąc ją jeszcze Kasia zrobi, po drugim zabiegu powinno być jeszcze lepiej 🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 sierpnia 2016 22:45
Hermes gratulacje 😀
Ja miałam trochę zawirowań, a kucyk w tym czasie szalał z dzieciakami
Martusią i Mają
Udało mi się też zaangażować podopieczne trenera 😜 💘
Nawet jedna odważyła się poskakać.
A jutro zmiana pałeczki pan Trener na urlopie, ale wróciła pani Trener 😜
I jedziemy dalej.
wątek zamknięty
Hermes, gratki, życzę powodzenia w pracy  🙂
lusia722, widzę że księciunio się nie nudzi a filmiki z dzieciakami rozczulają  😍

My pozdrawiamy z zawodów. Julka i Bronek dziś oba przejazdy 60 i 80 na czysto.
Szczególnie fajny przejazd w 80-siątce, równo i rytmicznie bez przytupów  😅
Filmik:


wątek zamknięty
branka spokojnie dacie radę z kissingiem. Konie z różnymi problemami przy dobrej pracy śmigają zawody. Grunt to wiedzieć co jest i odpowiednio pracować. Ja po wizycie Magdy Saracyn dostałam nowego konia  💘 A na zimę chodź do nas, fajnie będzie  🙂

Hermes gratuluję zakupu i powodzenia w pracy z młodym  :kwiatek:
brzezinka graty dla córki!

Mój schorowany łupek duuuży się zrobił. W końcu  🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 sierpnia 2016 15:42
lusia722, dzięki, a na Księcia to się napatrzeć nie mogę, on jest zawsze taki idealny 😍
brzezinka, dzięki :kwiatek: Ale Twoje maluchy cisną, graty!! 😅

A my w sobotę wsiadamy na Małego, podziwiam jego spokój, bo nie jeden stary boi się miliona rzeczy które się dzieją przy placu (ulica za ogrodzeniem, obok domek i basen, w którym ciągle kąpią się dzieci), a on nic, nawet uchem nie drgnie, nie spłoszy się minimalnie 😍
Co prawda to samo zdjęcie wrzuciłam w MK, ale pokażę grubego i tu 🙂
wątek zamknięty
Hermes śliczny  😍  gratuluję zakupu  :kwiatek: powodzenia we współpracy  😀
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 sierpnia 2016 20:59
Hermes , super, gratuluję zakupu! W sobotę wsiadasz czyli rozumiem, że młodzież jeżdżona?
A tak btw badałaś przy kupnie?

To już ponad rok jak mam mojego "młodego" nie moge uwierzyć, że ten czas tak leci. Rudzisław za to na emeryturze, odstawiłabym go całkiem ale jemu za bardzo się nudzi, no i wet powiedział żeby mimo wszystko jeździć lekko najlepiej stępem i galopem ale jeździć.
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 sierpnia 2016 04:15
baffinka, dzieki :kwiatek:
Brzask, był jeżdżony przez chwile i potem z praku czasu na niego nie wsiadali. Badaliśmy badaliśmy 🙂
wątek zamknięty
tulipan, hermes dzięki, przekażę młodej  🙂
Ostatnio próbuje też swoich sił na rudej i radzi sobie całkiem nieźle 😉



wątek zamknięty
tulipan - myślałam o tym, żeby do was pójść na zimę, ale raczej nie będzie mnie stać - chociaż tak myślę, czy nie poszukać zimą dodatkowej pracy, bo z końmi mam wtedy więcej luzu, więc kto wie, może, może 😉


Dzisiaj wsiadam pierwszy raz po zabiegu  🏇 na razie tylko stęp i galop do przodu, ale i tak się cieszę 🙂
wątek zamknięty
Ja wpadam z nowymi fotkami, wrzucam tylko dwie żeby nie spamować 😉

edit. podwojone zdjęcie 🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 sierpnia 2016 05:15
brzezinka, widziałam w kąciku skoków, ależ Twoja córka jest szalona 😜 będzie niezłą konkurencją na zawodach jak ona tak pnie się w górę, szykuj furę na GP 😎
branka, lubię czytać co piszesz, bo się zawsze tak mega cieszysz z swoich koniuchów :kwiatek:
arika00, faaajne zdjęcia, to pierwsze śliczne 😍 ileż ja bym dała żeby ktoś w końcu do mnie do stajni dotarł i zrobił ładne zdjęcia 😁

A na razie pozostaje mi robienie zdjęć telefonem 😁
Młody daje radę, nie chodził od poniedziałku pod siodłem, lekkie lonże tylko i wczoraj wsiadłyśmy, a on jak zwykle nic 😍
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.