MOTOCYKLIŚCI

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 lutego 2016 19:48
Sezon się zbliża więc odświeżam. Ktoś już lata?  😉

Przy okazji szukam jakiegoś naprawdę solidnego zabezpieczenia do moto zarówno na wyjazdy jak i na co dzień do garażu. Co polecacie? 🙂
Ja nie. I mało tego..zapadła decyzja, że sprzedajemy enduro leśne.  🙁 Zbyt mało na nich jeździmy, nie wyrabiamy się z czasem, mąż jeśli już to woli wsiąść na duże enduro szosowe, W tamtym sezonie to ja go prosiłam o wypady małymi moto w teren i ...dupa.
Tak więc żeby nie stały bezczynnie i zagracały miejsca sprzedajemy. A że kasa nam potrzebna, to tym bardziej. Szkoda mi, ale co zrobić..

Co do zabezpieczeń, to my normalnie zapinamy blokady na koła. Jedne takie duże, metalowe, sztywne półłuki ( nie wiem jak to nazwać fachowo) a czasami i drugie giętkie. Do tego zawsze plandeka na motocykl, żeby nie kusiło i jeśli jest taka możliwość to zostawiamy na noc na strzeżonych parkingach.

A jak te twoje ciuchy?  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 lutego 2016 20:22
Aaa przez zimę zupełnie zapomniałam o tych nowych ciuchach  😡 Wypowiem się jak sezon się rozkręci i więcej w nich pojeżdżę.

Wielka szkoda z powodu enduro, współczuję konieczności podejmowania takich decyzji  :przytul:

Przyznam, że o zabezpieczenia zapytałam ponieważ dziś zostaliśmy pod blokiem auto z wybitą szybą, zdemolowanym środkiem i ukradzioną kupą rzeczy, a niby taka spokojna dzielnica  🙄 Więc zaczęłam obawiać się, że blaszany garaż to za mało jeśli znajdą się amatorzy na moto..  🙁
prawda jest taka, że jak ktoś się zaprze i dobrze obmyśli plan, to wiesz.... 
Kiedy nocujemy gdzieś w trasie, to moto zawsze albo na posesji właściciela, albo na strzeżonym parkingu. Zakryte, z blokadami. Ale czasami jak zostawimy na parkingu w środku dnia i pójdziemy no nie wiem...na lody... to motocykl stoi sam, nie pilnowany. Staramy się miec motocykle na oku, ale kiedy się sporo podróżuje, to się nie da. Ryzyko.
Ej! Co tu tak cicho!?
Zadnych zdjec, relacji, zdania chocby! I to od lutego! No wstyd jak nic.
🤬

A ja chcialam w tematach okolociuchowych podpytac, ale widze, ze nie mam kogo...

Ja narazie zawiesiłam motocykle, ale moge doradzić cos jeśli chodzi o ciuchy rok ubierałam swoich klientów wiec jakieś doświadczenie mam
Ja enduro sprzedałam. Został mi wieki turystyk i jest zakopany w garażu a garaż zastawiony elementami budowlanymi. Nawet jak odstawię, to będzie problem z wyprowadzeniem motocykla z podwórka.
Pojeździłam nim trochę na początku sezonu do pracy na dyżury. A tak...nie chce nam się z mężem kręcić nimi po okolicy, bo jakoś nas to już nie bawi chyba.
Fajnie by było ruszyć nimi w długą trasę. Ale ani urlopu nie mam już, mąż nie ma czasu i kasy za bardzo nie mamy. I to lato takie raczej martwe motocyklowo.
Możliwe, że jesienią poganiamy. Jak się już dokoipemy do nich.
Kot, Ty to juz na codzien masz mieszanke adrenaliny i endorfin zapewniona, nie dziwie sie motocykli w odstawce  🤣

Ja sobie i chlopu szukam rekawic do jazdy(jemu bardziej profi, mi to jakichs podstawowych, bo ja i tak tylko plecakuje poki co, w lapy tylko zimno) i mi jakiejs kurtalki.
Tylko sie zastanawiam, czy kupno kurtki w polsce to dobry pomysl, bo mi walizka z tone bedzie wazyc. A z drugiej strony szkoda nie skorzystac z okazji, bo w tym moim trzecim swiecie moze nic nie byc.
Tak jak i z kaskami bylo, kupilam LS2 bo z wyzszej polko cenowej tam, po czym przyjezdzam do Polski i sie okazuje, ze to zadne szalenstwo pod wzgledem bezpieczenstwa.

A aktualnie jestem na etapie szukania szkoly jazdy na kat A. I jak slysza, ze nie chce calego kursu a tylko z 15godzin praktyk bez teorii, to im mina zednie i "pomyslimy"  🙄
Nasze profi rękawice to https://www.4motos.pl/Rekawice-RST-Tractech-EVO
Są wielkie, masywne, ale spełniają WSZYSTKIE wymogi jakie stawiamy rękawiczkom. Najfajniejsze jest to, że palce same się układają do manetki, nic nie uciska w trasie, nawet po 6 godzinach jazdy. Długo by się nimi zachwycać a i tak czuje się ten komfort dopiero kiedy się je założy. Mam ze 3"pary fajnych, damskich, niby profesjonalnych, ale przy tych wszystkie się chowają. Wolę te, mimo tego, że takie wielkie i masywne. Mają wszystkie elementy ochronne i przy zgiętych palcach część chroniąca kostki nie uwiera w te kostki nic a nic. Super wygodnie się je zakłada na kurtkę. Mają 2 rzepy i dzięki temu nie traci się czasu, żeby je naciągnąć na rękaw, bo przy rozpiętych rzepach są bardzo luźne na końcu.
Ej! Co tu tak cicho!?
Zadnych zdjec, relacji, zdania chocby! I to od lutego! No wstyd jak nic.
🤬


Ależ proszę Cię bardzo 😀
Fotki z mojego wyjazdu Albania/Czarnogóra zakończonego kilka dni temu 🙂 Miłego oglądania 😀

https://www.facebook.com/blaskowska/media_set?set=a.1332707520076760.1073741846.100000125735829&type=3&pnref=story

Wyjazd cholernie ciężki, w połowie wyjazdu usiadłam, poryczałam się i powiedziałam, że nic poza asfaltami już nie chcę widzieć, bo bolały mnie wszystkie mięsnie, poobijałam się przy glebach, rzygałam ze zmęczenia i z nerwów nie byłam w stanie jeść 😀
(a na fotkach wygląda to jak lajtowe szuterki w 99%)

No ale takie podjęliśmy ryzyko jeżdżąc traskami, którymi nikt z naszych znajomych nie jeździł (poza pętlą Theth).
leo- jesteś mega wielka i nawet brak słów by to opisać
Tunrida bardzo miło z Twojej strony, że tak mówisz ale ani trochę się wielka nie czuję  👀 szczególnie, że poległam w połowie wyjazdu.
Następnym razem mam nadzieję zrealizować plan na Rumunię zakreślony z Twoją pomocą  🏇
Nie pitol głupot. 99% z nas w ogóle nie brałaby pod uwagę samodzielnego ( bez facetów do obstawy i ratunku moto) wyjazdu do Albanii. Dla mnie jesteś niedoścignionym wzorem. szacun
ps- i nie dziw się, że zawróciłaś z kamieni na asfalt. Po kamieniołomach to jeździ się dla fanu góra kilka godzin, ale nie dłużej.  😁
Podziwiamy Cię wspólnie z mężem!

Ja odgruzowałam dojście do garażu, żeby powozić chrześnicę męża, ale ten sezon jet dla mnie jednak spalony. Nie mam gdzie trzymać motocykla żeby był na wylocie, wyjazd z garażu to pol godziny walki i przestawiania materiałów budowlanych. Czasu też brak.





kaski zdjęte oczywiście tylko do foto
Tunrida... dziękuję  😡 (Ja nie byłam tam sama - byliśmy we dwójkę)
A chrześnica to już taka raczej wyrośnięta  😀 możecie razem na imprezy chodzić  😁
Leo Piękna wyprawa, zazdroszczę mocno zwłaszcza, że musieliśmy sprzedaćmotocykle + jedno auto by móc wprowadzić się do nowego domku.

Tunrida Prezentujecie się zacnie 🙂

A mi chyba hormony uderzyły do głowy.... zaraz rodzę, a dzień w dzień siedzę na necie i szukam wymarzonego motocykla, chyba ciuszki dla małego powinny być na topie 😉:P
Spoko Nada
Ja przed porodem i ciaza sprzedałam motocykl bo stwierdziłam ze zmieniają sie priorytety.....
Wczoraj spotkałam sie z kumplami z moto i krążyłem koło tematu , ktory pożyczy mi motka zeby sie przejechac
kot Dobrze słyszeć, że w swoim szaleństwie nie jestem sama. Gdyby nie to, że brakowało kasy żeby się wprowadzić to nie sprzedalibyśmy swoich maszyn za nic. Tęsknię za jazdą i znając nas na wiosnę coś wykminimy tylko pewnie trzeba będzie dwa bo mój znajdzie albo coś wysokiego albo jakiegoś mocnego potwora. Ja celuję w coś do 800-850 poj.
Ja bymchciala odzyskać swoj moto ale to juz nierealne znajomy ktory go odemnie brał sprzedał go dalej, wiec mysle nad jakas cebra 600 albo innym szpecenia tej kategorii
Co byscie kupili sobie na poczatek przygody z motoryzacja i jazda na ruchliwych szosach:  skuter do 50 cm3  czy motor?
Szosa czy miasto?
Szosa motor miasto skuter ale bardziej 125  niz 50
Szosa czy miasto?
Szosa motor miasto skuter ale bardziej 125  niz 50
  i szosa i miasto
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 września 2016 12:48
600  😉


edit: Jak już wątek odżył - dziewczyny dojeżdżające do pracy na moto, jak radzicie sobie ze swoim wyglądem? 😉 Chodzi mi o makijaż, włosy.. Zdejmuję kask i wyglądam potwornie  🙄 Macie na to jakieś rady?  😉
A mamy tutaj jakichś fanów śledzących motocyklowe mistrzostwa świata? Końcówka sezonu już co prawda, ale może jest ktoś, kto śledzi jak ja? 😁 Wkręciłam się ze 2-3 sezony temu i tak mi zostało 🤣 Oczywiście najbardziej MotoGP, ale w sumie w Moto2 i Moto3 też się dużo dzieje, no i tylko w Moto2 jeszcze mistrza nie ma 😀
600  😉


edit: Jak już wątek odżył - dziewczyny dojeżdżające do pracy na moto, jak radzicie sobie ze swoim wyglądem? 😉 Chodzi mi o makijaż, włosy.. Zdejmuję kask i wyglądam potwornie  🙄 Macie na to jakieś rady?  😉
  jesli masz z tym problem to po co ci kask 🙂
Monic, ty tak piszesz dla samego pisania i nabijania postów, czy masz takie strasznie dziwne poczucie humoru, że bawią cię tego typu teksty? 🙄
Smarcik 🙂 sposoby są 3, z czego 2 pierwsze raczej słabe i bierz je z przymrużeniem oka  😁 😁 😁
1. nie zdejmuj kasku
2. obetnij się na łyso i zrób makijaż permanentny i sztuczne rzęsy
3. ten na poważnie
Jeśli chodzi o makijaż - robienie makijażu po dojechaniu na miejsce lub kask szczękowy i nie zakładanie kominiarki powinno załatwić sprawę (ja jeszcze w krosowym i goglach i tu robienie makijażu mija się z celem, bo i tak się zakurzę, a tusz z rzęs rozmazuje zakładając gogle zazwyczaj 😉 )
Włosy - jak miałam długie to czesałam w warkocz
jak mam krótkie to wystarczy je tylko zmoczyć i jakkolwiek potargać 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
25 października 2016 13:10
Ja co prawda na motorze nie smigam , ale na quadzie i to po torze crossowym. Więc warunki ekstremalne 😀iabeł:  I maluje się przed jazdą 😀iabeł: Malowanie powiek szlag trafia po pierwszych potach, ale tusz daje radę. Włosy wiąże w kucyk lub warkocz.
Laaaski, kupiła któraś facetowi koszulkę dzienną od Foxa?
Zastanawiam się jak z jakością ich nadruków, bo właśnie mam przed sobą Fox Dark Rider i nie wiem co sądzić... wygląda jakby miał się sprać po pierwszej wizycie w pralce, bo nadruk jest wypukły.
Fakt faktem, sama mam od nich kilka bluz, ale wydaje mi się, że moje nadruki są "lepsiejsze" jakościowo.
Tak to latamy w foxowych  bluzach crossowych, ale wiadomo..one mają już "wszyte" wzory i są cacy cudownie niezniszczalne.
Co myślicie? 🙁
Gavi ja mam kilka koszulek foxa i nadruki świetnie się trzymają 🙂 jedynie kolor materiału troszkę sie sprał 🙂 alpinestars robi lepsze jakościowo koszulki 🙂
Ja dawno tutaj się nie meldowałam 🙂 powrzucam fotki po pracy 🙂
Dziewczyny a pamiętacie żeby włosy chować pod kask?  👀
Bacik90, you made my day. Czyli nie muszę jej odsyłać i mam część prezentu!
To moja pierwsza "dzienna" koszulka od tej firmy. Bluzy z kapturem i te crossowe od nich kocham, ale własnie nie wiedziałam co z koszulkami.
Gwiazda towarzyszy mi tylko w trakcie jazdy motocyklowej, ich dzienna odzież zwyczajnie mi się nie podoba 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się