M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Co zdjęcie to inny kolor, próbowałem zrobić teraz, ale to wogóle bez sensu. Na poprzedniej stronie szafka i panel na ścianie w łazience są robione tym samym preparatem i też trochę inny odcień - każda dedeska trochę inaczej może przyjąś barwnik. Na podłodzę też to widać, ale nam się podoba.
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7003.msg2528827.html#msg2528827]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7003.msg2528827.html#msg2528827[/url]
[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7003.msg2487768.html#msg2487768]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7003.msg2487768.html#msg2487768[/url]
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p296x100/13709777_646983408784630_8167086932221739317_n.jpg?oh=9e5a79a929fc9623b0136f5385ab69cb&oe=58139611
ogurek, dzięki, już obejrzałam! Bardzo podoba mi się odcień tych Twoich desek, pójdziemy pewnie w podobny. Możesz napisać, tu lub na priv, ile dałeś za same dechy i za układanie? Nie myślałeś o płytkach w strefie kuchennej? Nie obawiasz się że szybko się podłoga zniszczy :/?
Ogórkowa podłoga piękna! Też mnie kusi drewno, ale cena odstrasza mocno....


Ale przy okazji się wetnę z pytaniem o balustradę schodów. Wypatrzyłam sobie balustradę drewnianą z metalowymi, poziomymi tralkami (?), ale zaczęłam się zastanawiać czy to bezpieczne rozwiązanie przy małym dziecku - da się po tym wspiąć i wypaść??? Czy szkło byłoby bezpieczniejsze???
Heh, zobaczcie, jak przez trzy lata rozrosły mi się pnącza 😀 w ogóle niezłą transformację zaliczył mój ogródek od sierpnia '13!

Trzecie zdjęcie było za duże.



Hiacynta, genialnie to sobie zrobiliście. Aż chciałoby się posiedzieć teraz 🙂
Hiacynta, gdzie kupilas plot I za lie? szukam takiego, ale ceny sa zawrotne...
Hiacynta jakie to pnącza?  U nas deweloper obsadzil winobluszczem piecioklapowym i po jednym sezonie prawie nie widać płotu 😉 od wewnątrz posadzilismy bluszcz zwykły żeby mieć osłonę tez zimą, próbuje tez z zimozielonymi wiciokrzewami pnscymi ale one raczej mało.osłonowe... A bluszcz rośnie woooolno, płot mamy częściowo transparentny :/
Escada to jest właśnie taka winorośl, tez deweloper sądził. Na pierwszym zdjęciu widać szczepkę mniej więcej pośrodku ogrodzenia. Po roku praktyczne nic nie bylo jeszcze widac po nasze stronie, po dwóch juz więcej, ale ciągle pojedyncze pędy się przebijały przez płot, a po trzech j.w. Generalnie od trzeciego roku to się rozrasta w oczach, takze u Ciebie pewnie tez ruszy!
Zreszta poka swój ogródek! 🙂
kucyna to plot ryflowany z Obiego, jeden panel 180x180cm za ok 120zl. Miał być tymczasowy, bo jednak nie jest najpiękniejszy i poza tym jest zamocowany do tego metalowego ogrodzenia tylko na zipy, ale jak juz tak zarósł to jeszcze postoi.
Dzionx dziekuje!
Hiacynta bardzo fajne 🙂 Tak teraz w sezonie letnim oglądam ogródki u znajomych i trochę żałuję, że jednak nie poszukaliśmy mieszkania z ogródkiem 😉 Balkon fajny, ale to nie to samo.
Hiacynta masz chyba inna odmianę bo u mnie właśnie podobny efekt tyle ze po roku, nie po trzech 😉 ale widzę ze u jednych.rośnie a u innych nie, zależy.ile podlewaja i jaka ziemię się trafiło 😉 jak wrócę z pracy zrobię foty ale obecnie nie ma.się czym chwalić po plagach jakie mi przeszły przez ogródek 🙁

A mieszkanie dalej mamy nie skończone a.juz są plany.na pewne zmiany.wystroju hihi 😉
Aaa nie doczytałam! Na samym ogrodzeniu po roku juz bylo tego sporo, ale przez nasz płot jeszcze nie specjalnie się chciało przebijać. A wino jest pieciolistkowe na pewno.

Libella dzięki! U mnie od początku tylko mieszkanie z ogródkiem wchodziło w grę. Ale duży balkon lub taras to tez fajna sprawa, no i kameralniej jest zazwyczaj niż tak na samym dole.
Pochwal się nam tez jakimiś fotami jak juz będzie można wejść do mieszkania! 🙂
Hiacynta na pewno się pochwalę - już nie mogę się doczekać 😉
Chociaż dziś mamy za sobą pierwsze poważne starcie z wykańczaniem i mnie to przeraziło 😵 Zaliczyliśmy pół dnia w Ikei, OBI i na Bartyckiej i przestało iść gładko. Np. panele, które wybrałam miesiąc temu (i które już prawie kupiliśmy), mój facet po obejrzeniu na żywo odrzucił 🙄 I musimy szukać innych.
Z kolei płytki do kuchni okazały się na żywo zbyt błyszczące 😉 Znaleźliśmy takie mniej błyszczące, ale poza zasięgiem finansowym.

A może ktoś z Was kojarzy/widział/wie, gdzie szukać płytek takich, jak Paradyż Timoe Bianco, ale bez połysku, matowych?
[[a]]https://www.obi.pl/decom/product/Ceramika_Parady%C5%BC_Glazura_Tamoe_bianco_9%2C8_cm_x_19%2C8_cm/6039002?position=5&pageNum=1&pageSize=72[[a]]

Szybkie pytanie- czy na tapete przykleimy cegle ozdobna, czy lepiej tapete zedrzec? U nas zapowiada sie mini remont, ale tym razem wlasnymi silami, wiec, hehehehe, no bedzie wesolo 😎

Zen
Zdarłabym.
Wiem , że roboty więcej ale na tapetę bym się klaść nie odważyła.
Weźcie w łapki szpachelkę i spryskiwacz do kwiatów.
Jak dobrze tapetę namoczysz to złazi ze ścian bez większego problemu.
jest chyba jakaś chemia do tego
Zależy jaka tapeta,  jak papier to zafajdac gruntem i na wierzch. Jak vinyl folia lub gruby papier to zdzieranko niestety.
Znajomym 'fachowiec' położył cegłopodobne płytki na niezagruntowanej ścianie ("klej utrzyma"😉 i dobę później 3/4 odpadło
U mnie aktualnie jest tak:




To co wisi od wewnątrz to przewisilo się z sadzonek z drugiej strony. Trawnik dopiero będziemy robić od zera na wiosnę bo deweloper dal taką trawę ze w dwa tyg osiąga pół metra a przy ziemi prawie łyso😉
No faktycznie ładnie poszło to dzikie wino! A armageddonu nie widzę, fajnie macie tam zagospodarowane, a trawę jeszcze można dosiac - ja w miejscu psiego basenu zasialam półtora tygodnia temu i pięknie odrasta.

Btw właśnie widzę, ze Livia znowu usunela jedno z moich zdjęć bo bylo za duże o kilkanaście pikseli...  😵
Dosiewalam juz dwa razy, robiłam areacje itp i wyrasta młoda, tyle że w dwa tygodnie jest zaduszana przez ten deweloperski chaszcz 😉 wino wyrosło długie ale mało gęste, u sąsiadów który dbali juz zeszłej jesieni jest.mega gęste.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 sierpnia 2016 08:11
Escada  a co to fajny płot jest? Szukam czegoś podobnego na balkon bo musze sie odgrodzić.
Dzieki dziewczyny za rady, to faktycznie przemyslimy czy chce nam sie zrywac tapete, czy jednak tapeta zostanie z nami 😉
Moja kuchnia w trakcie realizacji... 10 lat pozniej... 😵
Gienia to mata bambusowa zwykła z marketu 😉 zaimpregnowana lakierem w sprayu żeby pozyla trochę dłużej niż chwile 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 sierpnia 2016 13:43
rosek0, kuchenka jest tak daleko zamontowana na wyspie? Nie będzie Ci to utrudniać gotowania?  Strasznie jestem ciekawa efektu końcowego,  zapowiada się fajnie 🙂

Pisaliscie niedawno o drewnianych podłogach,  a ja mam pytanie - czy ktoś sam cyklinowal podłogę?
Kurczak, o tym samym pomyślałam, jak bym tam nie sięgnęła 😉
Nie, spoko z jednej strony jest wyciety blat i spokojnie dosiegam. Nie jest mi niewygodnie a taka wizja byla przewodnia i za chiny inaczej mi sie nie podobalo😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 sierpnia 2016 14:46
Najważniejsze,  że Tobie jest wygodnie. Mi się marzy wyspa (chociaż nie ma szans, żebym ją miała) tyle, że przy moim nieogarnieciu, gdybym miała na niej kuchenkę,  to na bank spalilabym chalupe 😉
ovca   Per aspera donikąd
11 sierpnia 2016 17:17
Trawnik dopiero będziemy robić od zera na wiosnę bo deweloper dal taką trawę ze w dwa tyg osiąga pół metra a przy ziemi prawie łyso😉


może przy takim niewielkim metrażu położycie z rolki? Efekt natychmiastowy, a na takiej powierzchni nie zrujnuje Ci to portfela.
Ovca a jak trawnik z rolki sprawdza się przy psach, wiesz może?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się