ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 sierpnia 2016 20:22
Dobrze rozumiesz. Jeśli jako pierwszy zaliczysz konkurs licencyjny, to jesteś zwolniona z części skokowej na SOJ.
Dziękuję. :kwiatek:
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
10 sierpnia 2016 22:23
halo, ok, zobaczymy co to da 🙂
Czy to prawda, że od tego roku do rejestracji zawodnika nie jest potrzebna brązowa odznaka?
Prawda 🙂
Co poza moimi badaniami, ubezpieczeniem i szczepieniami konia potrzebuje na zawody TOWARZYSKIE? W ozjcie moim zawolali jeszcze licencje konia i zglupialam.  😵 ostatni raz startowalam x lat temu i wszystko sie juz pozmienialo. 🙁

I jeszcze czy sa jakies regulaminy odnosnie tego, co moge miec na takowych zawodach (glownie chodzi mi o ostrogi).
Kahlan, obowiązują Cię przepisy dyscypliny (nie wiem w czym te zawody)
Koń musi mieć paszport z ważnymi szczepieniami zgodnie z przepisami PZJ
Skoro całe zawody towarzyskie, zawodnika obowiązują jedynie badania od lekarza sportowego, ubezpieczenie i - w przypadku zawodnika niepełnoletniego - zgoda rodziców.
Gaga, fakt, nie dopisalam. Zawody skokowe. Cale zawody sa jako ZR, ale konkursy, w ktorych planuje starty sa sygnowane jako towarzyskie. Wlasnie tsk myslalam, ze obowiazuje mnie to, co piszesz, wiec ta licencja mnie bardzo zaskoczyla i wprowadzila watpliwosci, czy na pewno wszystko mam. 🙁
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
28 sierpnia 2016 20:23
Czy na egzaminie na braz mozna jechac na wedzidle z wasami badz na wielokrazku? Jeden raz lamany, drugi podwojnie. Oraz czy mozna miec koszyczki przy strzemionach?
domiwa, z wąsami tak, wielokrążek nie.
domiwa, nie. Ew. wielokrążek normalnie zapięty - to przechodzi. Wąsy mogą wzbudzić wątpliwości, ale też możliwe, że komisja nie będzie się upierać. Podobnie jak czasem przechodzi gumowe, proste, choć zapisy jasno podają, że nie. Że wędzidło ma być "zwykłe". pojedynczo lub podwójnie łamane. Na wszelki wypadek warto mieć w rezerwie D lub wędzidło z dużym kółkiem czy bauchera.
Koszyczki - ? Nigdy nikt nie miał, a i w przepisach cisza. Na czworoboku - nie, na parkurze - nie. Wnoszę, że i na odznakach nie. Jeśli ktoś spotkał się z koszyczkami - niech napisze.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
28 sierpnia 2016 20:50
Ok. Wielokrazek najwyzej przepniemy i mam nadzieje,ze przejdzie, bo kon najlepiej na tym chodzi. 
Z wasami mam nadzieje,ze tez przejdzie. Co do koszyczkow , dziewczynka startuje na regionalnych LL i bez problemu zadnego. Dlatego tutaj pytam bo mam wrazenie,ze odznaka rzadzi sie swoimi dziwnymi prawami. Dobrze,ze ja nie musze bo nawet bym konia nie miala bo na hacku tylko i wylacznie chodzi. 😉

Edit: A wedzidlo D gumowe raz lamane? Tutaj nie mamy wyboru i chodzi na tym, wrazliwy folblut, ktory nie toleruje nic innego.
domiwa, prawda taka, że zapis zapisem, a sprawdzania kiełzn nie ma. Czankę/krążki da się zauważyć od stolika.
Ale jeśli ktoś by sprawdził, i się przyczepił - to ma "podkładkę", bo w przepisach jest kretyństwo. Powinny być dopuszczone te wędzidła co w ujeżdżeniu. Zdecydowana większość egzaminatorów przyjmuje tak z automatu, z ew. wyjątkiem co do wielokrążka zapinanego na duże kółko.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 sierpnia 2016 19:05
Dzieki. Problemu nie bylo. Kazdy jechal na czym mial🙂
Pytanie :kwiatek: Czy żeby wystartować w Lidze Mazowsza WKKW wystarczy się zarejestrować w WMZJ czy trzeba w PZJ? TU Regulamin

W tym roku zawody poza mazowieckim odbyły się w: Bogusławicach. Jak mam to rozumieć?
tuch, zależy w jakiej klasie
Jeśli konkursy w ramach zwodów rozgrywane są jako regionalne - wystarczy licencja regionalna
Jeśli jako krajowe - to PZJtowska

Kompletnie nie nie rozumiem drugiego z pytań... 🤔
Gaga_ Co potrzeba żeby wystartować w OLM, która ma 1 eliminację w łódzkim? Zawody krajowe, więc rejestracja w PZJ? I dlaczego Liga Mazowsza, poza Mazowszem?

tuch, Liga Mazowsza obejmuje makroregion, a jest otwarta dla jeźdźców z całej PL. Zawody maja status krajowych (tu _Gaga myli). Ale do jednej * nie trzeba licencji PZJ, wystarczy jakakolwiek regionalna. Liga powstała, bo przez parę lat jeźdźcy z centrum musieli tłuc się po całej PL, tylko nie blisko.
halo, na zawodach krajowych nie trzeba mieć licencji ogólnopolskiej?
Przepisy mówią, że od gwiazdki (CNC*) trzeba mieć jednak PZJtowską...

Wymagane licencje :  Zawodnicy  licencja  ogólnopolska  –  CNC1*,  CNC2*,  CNC 3*  oraz  w  zawodach rangi MP, Finał OOM,
Konie: licencja ogólnopolska i paszport sportowy PZJ  7 CNC1*, CNC2*, CNC3* oraz w zawodach rangi MP 

Zawodnicy licencja regionalna – CNC P, CNC L, CNCLL
Konie licencja regionalna i paszport urzędowy CNC P, CNC L, CNC LL oraz w zawodach rangi MP, Finał OOM, 
No dobra, moze konkretniej zapytam. Bo tak to się nic nie dowiem 😁

Czy chcąc wystartować w zawodach CNC 1*/P/L/LL w Starej Miłosnej w klasie L podlegającej pod OLM, potrzeba rejestracji w PZJ?
tuch do L wystarczy licencja regionalna
_Gaga, od lat zawody WKKW są krajowe - niemal wszystkie. Przez jakiś czas regionalnych nie było w ogóle.
Może nieczytelnie napisałam, sumituję się: "do jednej *" miało znaczyć LL, L i P. OD jednej* trzeba mieć ogólnopolską. A zawody są "krajowe", nie "ogólnopolskie" 🙂.
Bo jakiś czas regionalnych nie można było organizować , a i teraz można chyba tylko do P (?)
Tak, czy siak do P włącznie jeździ się na regionalnych licencjach koni i jeźdźców, od 1 gwiazdki na ogólnopolskiej
I wszystko jasne. Dziękuję  :kwiatek:
Mam pytanie,  czy moge jechać konkurs klasy N4 ujeżdzenia nie posiadając III klasy sportowej? przeczytałem chyba wszystkie artykuły i nic nie moge konkretnego na ten temat nie mogę znaleźć. 🙄 🙁
kuzawaaa, o startach powyżej P decydują uprawnienia III stopnia, czyli "trzecia licencja", nie "klasa". Srebrna odznaka daje III licencję, gdy się o to wystąpi. III klasa sportowa (w karierze) też daje, ale o srebro łatwiej.
halo, a możesz podlinkować przepisy dotyczące zdobywania III licencji i uprawnień zawodnika z 3ką? Bo nie mogę nijak znaleźć 🙁
Witam.
Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi jakoś łopatologicznie różnice pomiędzy wspomnianymi wyżej "uprawnieniami"a"klasą"? Nijak nie rozumiem, po co jest jedno i drugie.
savil, poczytaj ten wątek, kilka razy było tłumaczone.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się