Kącik Ujeżdżenia

Smok to było błędne przekonanie, robi się wlewy na zawodach ,  robi Ci je lekarz zawodów bez żadnych problemów
[size=10pt]A kroplówki to akurat tam leją się hektolitrami i pewnie 24h/dobę.
Jestem przekonana, że wszystkie konie miały wlewy robione
[/size][/size]


Pisałaś o tej jednej konkretnie !!!
marysia550, to jakie zastrzyki podał? Sól fizjologiczną?
lusia722, jeśli masz rację (fakt, że dla koni kroplówka musi być hektolitrami) to... ja bym nie chciała 🙁. No nie.

Generalnie nie pamietam, cos mi sie kojarzy ze witamine C i cos moczopednego, moze wapń tez? Fakt taki, ze do rana wszystko zeszlo, choc wczesniej koniowi leb z kantara wyplywal.
Najlepsza metoda przy upale i w przypadku koni ze spowolnionym metabolizmie to kroplowka.  Mnóstwo koni korzysta
Najlepsza metoda przy upale i w przypadku koni ze spowolnionym metabolizmie to kroplowka.  Mnóstwo koni korzysta


Gdzie i na jakich zawodach ???  🙄 Pytam , bo jeżdżąc od wielu lat na zawody , nie spotkałem się . 🙄

Bardzo lubię konkrety , tylko nie wyssane z palca  🙄

halo O czym Ty mówisz? Jakie intensywne działania medyczne?

A kroplówki to akurat tam leją się hektolitrami i pewnie 24h/dobę.
Jestem przekonana, że wszystkie konie miały wlewy robione



Dla mnie to chore, jak jedna rozsiewa ploty wyssane z palca ( pomawia zawodników ) a druga ( podobno koniara ) w nie wierzy  😵

lusia722, jeśli masz rację (fakt, że dla koni kroplówka musi być hektolitrami) to... ja bym nie chciała 🙁. No nie.
vissenna   Turecki niewolnik
14 sierpnia 2016 21:44
Ostatnie kilka lat spedzilam na najwiekszych zawodach. Kroplowki widzialam moze trzy razy.


Ja rozumiem Adelinde. Miesiace przygotowan, transport na koniec swiata... Chociaz sprobowala "ujechac". Ludzie marza o starcie na igrzyskach jako o szczycie kariery. Jesli kon odczuwal tylko dyskomfort moze sama zdecydowalabym o podaniu sterydu pozniej zeby tylko wystartowac i sprobowac swoich sil.
Ostatnie kilka lat spedzilam na najwiekszych zawodach. Kroplowki widzialam moze trzy razy.


Ja rozumiem Adelinde. Miesiace przygotowan, transport na koniec swiata... Chociaz sprobowala "ujechac". Ludzie marza o starcie na igrzyskach jako o szczycie kariery. Jesli kon odczuwal tylko dyskomfort moze sama zdecydowalabym o podaniu sterydu pozniej zeby tylko wystartowac i sprobowac swoich sil.



Ciekawe jak byś go podała ???  😲 😲 😲
Normalnie, iniekcyjnie... Przecież napisała, że "potem", czyli wstrzymałaby się i podała steryd po przejeździe, a nie od razu (co byłoby jednoznaczne z decyzją o odpuszczeniu sobie startu).
Ok, bo myślałem że jak nasi ciężarowcy  🤣

Co by nie gadać , niemożliwe jest żeby Adelinde wystartowała bez konsultacji z lekarzem FEI . Widocznie nic tam takiego nie było poza cholernym dyskomfortem i gigantycznym pechem zawodniczki. Podejrzewam że koń już nic nie ma . 🙄 Warga , język , powieka ,dziąsło to są bardzo wrażliwe miejsca i chyba każdy z was nawet naturals miał doczynienia z ugryzieniem , przygryzieniem , zakłuciem czy zatarciem. Jednego dnia nie jeździsz bo się nie da a drugiego nie wiedomo gdzie był problem  😤 Tylko po co robić z igły widły , bo fajnie dokopać komuś kto coś w życiu osiągnął ??? Pomijam generalizowanie  całego Holenderskiego ujeżdżenia np. działań jednej  ( kontrowersyjnej ) osoby  😤
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2016 22:05
Smok10 pewnie, że wyssane z palca 😵
visenna ja nie twierdzę, że tak jest na każdej imprezie
visenna ja nie twierdzę, że tak jest na każdej imprezie


Oczywiście . Przecież na Olimpiadę wszyscy wiozą konie tylko i wyłącznie po to żeby je naćpać kroplówkami  😵 😵 😵

halo O czym Ty mówisz? Jakie intensywne działania medyczne?
A kroplówki to akurat tam leją się hektolitrami i pewnie 24h/dobę.
Jestem przekonana, że wszystkie konie miały wlewy robione


lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2016 22:16
smok10  nie mówię o dopingu, tylko o wlewach 😵
smok10  nie mówię o dopingu, tylko o wlewach 😵


Chyba do odbytu  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2016 22:32
Właśnie tak. Żyj sobie w swojej alternatywnej rzeczywistości.
Smok, konkrety chciałeś. Lipiec 2013 rok, Biały Bór, CDN, koń startujący w klasie CC miał robiony wlew w stajni, bo upały itd, nie pamiętam tylko czy to był koń Pauli Mańczak czy kogoś innego. Na własne oczy widziałam 😉 Co w tym dziwnego?
Spisak bodajże w Pekinie też konia nawadniał w ten sposób. Sam to nawet, w którymś z wywiadów opisywał.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2016 23:05
Bo to jest normalne i wskazane przy dużym wysiłku.
Ale pewnie też sobie to powymyślali.
Spisak startuje w Ujeżdżeniu ? A jedna sporadyczna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni. Zwłaszcza jak ktoś opowiada o laniu hektolitrów wlewów wszystkim koniom.

Lusia772 _ Spokojnie mogę stwierdzić że jesteś quniareczką  oszołomem rozsiewającym ploty. Bo to że ja przez naście lat nie zaobserwowałem takich praktyk nie oznacza że się nie mogą sporadycznie  wydarzyć , za to to co ty sugerujesz , to są  nagminne i notoryczne praktyki w sporcie , a to jawne oszustwo .  😤
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2016 23:43
Smok10 niezależnie od Twojej opinii przy takim wysiłku w takich temperaturach mają podawane elektrolity.
I jest to całkowicie legalne. Polecam zapoznać się z procedurami.
Nawet jeśli nie chcesz tego przyjąć do wiadomości 😉
Każdy koń na olimpiadzie stoi po kroplówką  😵 Gratulacje  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 00:27
Akurat w Rio były dość znośne temperatury (niby mają zimę) - w piątek, w dzień GP Special było 19 stopni np. i padał deszcz. Jutro co prawda cieplej bo 33 stopnie ale przy wigotności 51% też da się wytrzymać.
Gdzie można obejrzeć dzisiejszy finał?
Hedonistka łap linka do transmisji http://sport.tvp.pl/rio/26223103/transmisje
Dzięki bardzo 🙂
A czy gdzieś może są dostępne listy startowe? 👀
Ashtray Edit: Tu masz lepszego linka, poprzedni coś nie działał. http://www.dressage-news.com/?p=37867
Dziękuję  🙇
Akurat w Rio były dość znośne temperatury (niby mają zimę) - w piątek, w dzień GP Special było 19 stopni np. i padał deszcz. Jutro co prawda cieplej bo 33 stopnie ale przy wigotności 51% też da się wytrzymać.


Brytyjski fotograf wrzucil ostatnio zdjecie, ze w namiocie dziennikarskim jest tak goraco, ze sie monitory topia  🙄
Ponoc bylo 34 stopni w cieniu
Komentator wspomniał, ze dzis ok 10 (czasu w Rio) bylo przynajmniej 30 stopni. Raczej z malym wiaterkiem.
Gal nie jedzie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się