WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 sierpnia 2016 20:52
Przecież już wcześniej padały słowa, że ganiają i przekonują do bojkotu aukcji  🙄

Mnie bardzo intryguje czy kupujący Emirę (nr 1 ) był podstawiony i dlatego ta kolejna próba
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
14 sierpnia 2016 21:17
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20547640,chaos-na-aukcji-koni-w-janowie-podlaskim-obnizone-ceny-wiele.html#MT


"[...] Na aukcji panuje zamieszanie - tegoroczna rekordzistka, klacz Emira, została sprzedana za jedyne 225 tys. euro, choć początkowo zlicytowano ją za 550 tys. euro. Powód? - Udało mi się porozmawiać z osobami związanymi ze stadniną. One jasno mówią, że pierwszy nabywca musiał być podstawiony. Kiedy pozostali uczestnicy licytacji zorientowali się, że tak jest, nie byli skorzy do wykładania dużych pieniędzy za pozostałe konie - mówiła na antenie reporterka Polsat News Katarzyna Niećko. [...]"
Po prostu ręce opadają...

- Pod koniec aukcji przykro było patrzeć na pustoszejącą w niemalże ekspresowym tempie halę. W zasadzie pod koniec aukcji nie było już komu licytować koni - dodaje Niećko.

Co na to Agencja Nieruchomości Rolnych? - Jak na obecną chwilę, ten kryzys naftowy i na to, co się wokół aukcji działo, kwota 1 mln 271 tys. euro jest satysfakcjonująca - przekonuje wiceprezes ANR Karol Tylenda.


😵
A jakie są przepisy w sytuacji, kiedy nie zgłosi się kupiec? Nie ma "przymusu", żeby konia kupił drugi w kolejności licytacji?Nie ogólnie przyjęte zasady, tylko spisane reguły? I w ogóle czy można rzeczywiście "nie zgłosić się po konia"?
Najbardziej podoba mi się ten cytat:

Jako sukces licytację ocenia jednak Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych (nieskutecznie kandydował w wyborach parlamentarnych z list PiS). Mimo to również on nazwał aukcje "nieuczciwą i szokiem", choć widzi plusy całej sytuacji. - Dobrze, że Emira w ogóle się sprzedała, bo po wielu dzierżawach były kłopoty z jej źrebieniem. Była to stara klacz - stwierdził Tylenda.

Byłam w Janowie, oglądałam z trudem... Muszę sobie w głowie poukładać to co się wydarzyło...
Smutne to wszystko  😕  To bardzo źle dla koni arabskich, że ta aukcja się nie udała  😕
Najbardziej podoba mi się ten cytat:

Jako sukces licytację ocenia jednak Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych (nieskutecznie kandydował w wyborach parlamentarnych z list PiS). Mimo to również on nazwał aukcje "nieuczciwą i szokiem", choć widzi plusy całej sytuacji. - Dobrze, że Emira w ogóle się sprzedała, bo po wielu dzierżawach były kłopoty z jej źrebieniem. Była to stara klacz - stwierdził Tylenda.

Byłam w Janowie, oglądałam z trudem... Muszę sobie w głowie poukładać to co się wydarzyło...

Czyli: "jako gwiazdę aukcji wystawiliśmy niepełnowartościową klacz, licząc na to że kupujący się nie połapią"?
Nie ma to jak umiejętne budowanie prestiżu marki.
😲Co teraz? co zamierzają zrobić aby wygrzebać się z tej katastrofy ?Co chcą zrobić aby przeprosić p. Watts  i innych klientów.  Aukcja letniasię odbędzie ? będzie trnsmisja?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 06:38
Nie pozostaje nic innego jak uzbierać na przyszły rok te 15 tys. euro ( a może za rok zaczną licytację od 1 tys.??) i jechać robić interes życia
Teodora
Jak mówi "Wyborczej" były prezes Stadniny Koni Janów Podlaski, odwołany przez PiS w lutym 2016 r., Marek Trela, "nie było to normalne, ani uczciwe". - W takich wypadkach powinien przecież zgłosić się ktoś, kto dał za tego konia mniejsza stawkę, np. 540 tys., tak to wygląda na aukcjach. Tak się jednak nie stało. By wyrazić się w sposób najbardziej cywilizowany, nie było to OK - mówi.
Chociaż podejrzewam, że i ten za 540 był podstawiony  😵

I teraz powinna pójść lawina listów w sprawie odwołania niektórych osób z ANR

I teraz powinna pójść lawina listów w sprawie odwołania niektórych osób z ANR


Wystarczyło iść na wybory , a jeśli już ktoś był to nie głosować za ,,Dobrą Zmianą ''  🙄
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 06:49
Smok10, ależ ja chodzę na wybory i na pis nie głosuję nigdy (tylko to jakoś nic nie dało)  🙄

(SK Michałów - 581 000 euro, SK Janów Podlaski - 525 000 euro, SO Białka 15 000 euro, prywatni właściciele 150 000 euro).
I za to teraz trzeba funkcjonować przez najbliższy rok , prowadzić hodowlę ,rozwijać ,remontować , płacić pensję ,kupować nasienie .  😵 Czy ktoś nie powinien złożyć zawiadomienia do prokuratury ??? . Bo efektem tej dobrej zmiany będzie gigantyczna strata i doprowadzenie do ruiny stadnin państwowych i 200 lat tradycji  😤

P.S Uwielbiam jak zwolennicy DZ mówią zobaczymy jak będzie .  No i zobaczyliśmy  😵
Witam .
Czy może wie ktoś z Państwa jak będzie dzisiaj z transmisją aukcji letniej ? Nie wiem , czy była planowana . No i czy po wczorajszym będzie miał ktoś odwagę to poprowadzić . I pochwalić się potem wynikami.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 08:24
A są gdzieś może dostępne transmisje z lat poprzednich? Chciałabym sobie wyrzucić tegoroczną porażkę z głowy 😉
Kurski w TV ogłosi sukces, bo przecież jak ciemnemu ludowi podadzą info że koni poszło za ponad 5 mln złotych to wszyscy oglądający obecnie TVP to kupią  😵 .
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 08:31
przemar, przecież Tylenda powiedział, że dobrze, że gwiazda aukcji się sprzedała, bo to 16-letnia klacz i były problemy z zaźrebieniem, więc chyba należy to rozumieć ... "jupi udalo sie opchnąć starą, bezpłodną klacz jakiemuś idiocie" i to większość wyborców pis będzie cieszyło  🙇
Kurski w TV ogłosi sukces, bo przecież jak ciemnemu ludowi podadzą info że koni poszło za ponad 5 mln złotych to wszyscy oglądający obecnie TVP to kupią  😵 .
ł
Tylko że  taka  informacja idzie też w  świat. Ludzie  mają  znajomych  co  przetłumaczą. Jak  będa  wyglądały przyszłe  aukcje  skoro  wiadomo z e oszukiwali  sprzedawali  nie pełnowartościowy towar, kto  przyjedzie żeby  dać  się nabrać na  podstawione  licytacje  i felerne  konie.  Normalny  człowiek  nie  mówi  oficjalnie  że  coś  takiego  zrobił. TYlendzie  można  pogratulować wbicia  gwoździa  do  trumny,  a  może to  specjalnie  przygotowanie  gruntu żeby  Stadniny  sprzedać    Dobrzańskiemu, Wójtowiczowi,  Luft  czy  innym usłuznym  za  bezcen,  bo  nic  nie  warte.
safie, jestem ciekawa nie przyzwoitości – bo nią to nie liczę, tylko konkretnych przepisów. Czyli czy poza głupotą/ nie-normalnością/ nieprzyzwoitością/ było złamanie umowy, regulaminu. Czy jak Trela mówi o nieuczciwości, to chodzi mu o granie "nie fair", czy również o złamanie zapisów.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 09:27
Teodora, może na stronie aukcji jest jakiś regulamin?
Wyraźnie widać że ta aukcja została zbojkotowana i kupcy odwrócili się, z jednej strony pokazali co myślą o odwołaniach prezesów ale jeżeli to potrwa kolejne lata to niestety nie będzie dobrze.
safie, np. [url=http://www.prideofpoland.com/wp-content/uploads/2016/05/Pride-of-Poland_warunki-sprzedaży.pdf]ten[/url]? Jakieś przesadnie szczegółowe to nie jest.

Ale np. z tego:
10. Kupujący każdego konia jest zobowiązany do:
a. podpisania umowy przedstawionej przez Stadninę Koni Janów Podlaski niezwłocznie po
wygraniu licytacji lub uzyskaniu prawa do zakupu;

i z tego:
11. W przypadku jeśli kupujący nie dotrzyma warunków przedstawionych w punkcie 15
[...]
c. każdy z koni oraz młode, które klacze ciężarne poczną po aukcji mogą zostać ponownie sprzedane. W każdym przypadku sprzedaż może nastąpić natychmiast lub w późniejszym okresie podczas ogólnodostępnych aukcji lub za pomocą sprzedaży bezpośredniej.

może wynikać, że działanie było nawet zgodne z regulaminem. Inna sprawa, że nie widać podpunktów a i b punktu 11-go.
Nieprawdopodobne! Żadne kłamstwo nie sprawia im problemu! Pod względem organizacyjnym również mam dużo zastrzeżeń, poczynając od wpuszczania publiczności do hali, czyli zwykłych śmiertelników, którzy zapłacili za bilety, przez panią komentującą aukcję, po widoczne nawet dla laików licytowanie przez podstawione osoby.
desire   Druhu nieoceniony...
15 sierpnia 2016 10:56
omg.  😲  🤔 wstyd, wstyd, wstyd!  😵  założe się, że w przyszłym roku ceny będą jeszcze mniejsze i zjawi się jeszcze mniej kupców. Podstawiona osoba, która licytowała - jak widać byli przygotowani na to, że konie nie pójdą za niebotyczne, zeszłoroczne ceny, że aukcja będzie fiaskiem, chcieli pewnie ''se dorobić" i chyba im szkoda, że to wyszło na jaw.  😤
Kupiona za 550 tys. i jednocześnie kupiona za 225. Nowa fizyka, uwzględniająca anomalie i inne dziwa.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
15 sierpnia 2016 11:02
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2016 11:19
1 Chimera - 8 tys. (Polska)
2 Oria - 20 tys (Rumunia)
czy dobrze widzę, że kłamczuszek się kręci mocno przy licytujących z Rumunii?

3 Gaja Iris - not sold (ledwo 5 tys dawali)
4 Perylla - 17 tys. (Namibia)
5 El Kachiria - 14 tys. (Polska) bardzo mi wpadła w oko
6 Breda - not sold (dawali maks. 11 tys.)
7 Arista - not sold (12 tys.)
8 Pustynna Perła - 30 tys. (Wielka Brytania, czyżby jakiś przedstawiciel Pani Watts)
9 Barta - not sold ( ledwo 5 tys.)
10 Hulina - 13 tys. (Arabia Saudyjska)
11 Ewarda - not sold (oferowali 90 tys.)
12 Zenteria- 23 tys. (Włochy)
13 Ekscepcja - not sold (20 tys. )
14 Entorja - 32 tys. (Emiraty)
15 Czeszka - 33 tys. ( Rumunia)
16 Ersa - 50 tys. (Polska)
17 Egipta - 20 tys. (Rumunia)
18 El Euforia - not sold (30/35 tys. - przegapiłam  :icon_redface🙂
19 Elekteria - 20 tys. (Rumunia)
20 Fuksja - 13 tys. (Emiraty)
21 Felliza - 12 tys. (Wielka Brytania)
22 Poema - 8 tys. (Emiraty)
23 Złota Rola - 28 tys. (Namibia)
24 Fila - 36 tys. (Kuwejt) + źrebak
25 Alshira - 27 tys. (Kuwejt)
desire   Druhu nieoceniony...
15 sierpnia 2016 11:28
czy to tak ma wyglądać?  takie wrażenie troche.. żebractwa.. ?
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
15 sierpnia 2016 11:30
to wygląda jak jarmark 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się