Stajnie w Warszawie i okolicach

To sama stoi w stajni na którą gada ? To po co w niej stoi skoro jest tak źle, nie rozumiem
Anderia   Całe życie gniade
15 sierpnia 2016 16:40
Z Duchnic jakoś tam można pojechać i się pokręcić poza placem, to nie tak, że nie ma nic, ale wielkie tereny to to nigdy nie będą z racji położenia. Niestety. 🙁 Mnie się tam dobrze stało, było bardzo uczciwie i w porządku względem pensjonariusza. Po prostu dobra stajnia w normalnych pieniądzach i nie lata świetlne od Warszawy.

Zależy co chcesz wiedzieć, Smoccos, o ile nic się drastycznie nie zmieniło odkąd nie stoję, to chętnie pomogę. 🙂
Czy możecie polecić jakąś stajnię z przyzwoitym dojazdem z Woli/Bemowa? Zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej opiece i żeby było czysto w boksach, nawet przy założeniu, że koń prawie w ogólne nie wychodzi. Fajnie by było jakby była możliwość wygrodzenia małej kwaterki (wielkości boksu) niedaleko pozostałych padoków dla koni. Infrastruktura do jazdy jest nieistotna.
Z petli na Lazurowej masz 719 pod sama stajnie w Zaborowku. Z tego co wiem stoi tam trusia i chyba ajstaf.
Zapomniałam dodać, że nie musi być dojazdu ZTM. I tak się poruszam praktycznie tylko samochodem.
RatinaZ jaka cena teraz pensjonatu? Byłam tam 3 lata temu, od tego czasu chyba bardzo dużo się zmieniło.

Na ta chwile 800zł...
A zmienilo sie sporo...buduje sie stajnia nowa...jest pelnowymiarowy czworobok z kwarcem...bedzie jeszcze plac z kompletem przeszkod i kryty lazownik...niestety nie ma jeszcze hali,ale ja nie znam w okolicy lepszej opieki wiec skoro moj kon jest najedzony, dotleniony na padoku i bezpieczny to ja sobie hale odpuszczam...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 sierpnia 2016 21:51
Mam pytanie czysto z ciekawości, czy stajnia w miejscowości Góra jeszcze istnieje? Dziś będąc w terenie jechaliśmy przez Janówek, Górę i Krubin i w Górze mijaliśmy bardzo duży kompleks stajenny. Co najmniej jedna (budynków kilka) długa stajnia, chyba hala (albo wiata, stoi tylko konstrukcja, bez ścian) i napis "Jazdy konne". Na oko od dłuższego czasu nic się tam nie dzieje, place zarośnięte. Wiem, że w Górze jeszcze ze 3 lata temu był pensjonat, miejscowość jest mała, nie podejrzewam większej ilości stajni w tym miejscu.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 sierpnia 2016 22:28
Duchnice to stajnia dla kogoś kto nie chce indywidualnej opieki dla konia.  Jest czysto i dbają o wszystko no ale dla mnie nadal jest tam brak opcji dogadania się z właścicielem. 
Konie są wszystkie puszczane luzem na padok i do boksów i- nie ma opcji ze nie chcesz.  Tak jest i koniec.  W boksach mało słomy i siana. W teren możesz pod autostradą przejechać na żbików no ale tam to żadne tereny. 
famka   hrabia Monte Kopytko
16 sierpnia 2016 06:38
Lanka_Cathar, Góra już nie istnieje PAN zrezygnowała z dzierżawy tego terenu
Dzięki za info odnośnie Duchnic!

A coś jeszcze polecacie w tych okolicach? Czytałam, że są stajnie w Koczargach (dwie jakieś?), ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi? No i jest coś w Babicach... 🏇

[quote author=zduśka link=topic=46.msg2584209#msg2584209 date=1471296493]
Duchnice to stajnia dla kogoś kto nie chce indywidualnej opieki dla konia.  Jest czysto i dbają o wszystko no ale dla mnie nadal jest tam brak opcji dogadania się z właścicielem. 
Konie są wszystkie puszczane luzem na padok i do boksów i- nie ma opcji ze nie chcesz.  Tak jest i koniec.  W boksach mało słomy i siana. W teren możesz pod autostradą przejechać na żbików no ale tam to żadne tereny. 
[/quote]
Mój koń od pewnego momentu był sprowadzany na uwiązie 😉 Ale faktycznie to nie jest norma. Ja dogadałam się z uwagi na zdolności mojego konia do autodestrukcji. Tak samo nie było problemu z wypowiedzeniem umowy z dnia na dzień (koń musiał jechać do kliniki na czas nieokreślony). Więc jak się chce to sie dogadać można.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 sierpnia 2016 10:10
ewuś, Stajnia Zielonki, Vethorse Falenty
Cześć ponownie,

Wciąż szukam ideału i nie mogę znaleźć  😜

Czy ktoś wie coś o Stajni "Na Wzgórzu" w Jeżewicach k/Tarczyna?
Wiem, że marnie tam z infrastrukturą ale jestem na etapie takim, że interesują mnie już właściwie tylko i wyłącznie warunki dla konia.
Halę i kwarcowe podłoża mogę sobie odpuścić bo i tak jeżdżę rzadko z powodu nawału innych obowiązków.
Za to chciałabym mieć zadowolonego i zadbanego konia, możliwie jak najdłużej chodzącego po zielonym pastwisku (za padoki piaszczyste 20x40m podziękuję)
Ktoś coś wie o nich? Albo może polecić inne miejsce pasujące pod w/w wymagania?
asds   Life goes on...
16 sierpnia 2016 13:51

rovardottir
Z tego co słyszałam to w Prażmowie jest jakaś nieduża stajnia z pastwiskami całodziennymi dla koni - cena z tego co pamiętam  była chyba 700zł. U nas w ogłoszeniach na r-v widziałam.
U mnie ostatni wolny boks, jakby co  🙂
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
16 sierpnia 2016 18:07
Smoccos, Ewuś i rovardottir - stajnia UP Ranch w okolicach Grodziska Maz. ostatnio dobudowała 4 boksy, więc są miejsca wolne, a z tego co widzę spełniłaby wasze wymagania 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 sierpnia 2016 19:05
rovardottir, sprawdź Chlopska Zagrode. Byłam tam trzy lata temu i jeżeli chodzi o warunki dla koni, to były idealne. Konie caaaalee dnie na padokach, zimą również, fajnie myslaca właścicielka,  własne siano..  Problemem może być dojazd. 
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 sierpnia 2016 19:53
Lanka_Cathar, Góra już nie istnieje PAN zrezygnowała z dzierżawy tego terenu


Dziękuję za odpowiedź! Szkoda, bo miejsce wygląda bardzo ciekawie.
Dzięki za info odnośnie Duchnic!

A coś jeszcze polecacie w tych okolicach? Czytałam, że są stajnie w Koczargach (dwie jakieś?), ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi? No i jest coś w Babicach... 🏇




W Koczargach Nowych jest Szkoła Sportów Konnych / HORSEWORKS i obok jakas stajnia jeszcze ale znam tylko tą pierwszą. Konie do obiadu stoją na padokach, potem zostają sprowadzone do boksu. Czysto, bardzo dużo scielone, konie siano mają podawane w siatkach. Są kwatery na dworzu, w ktorych stoi chyba do 3 koni w dużym boksie i mają swój mikro padoczek do człapania. Był plan zeby na kazdym padoku był pasnik - nie wiem czy zrealizowane. Teraz place do jazdy uzyskały nowe podloże, cos mi sie obiło o uszy, że to kwarc. Jest tam jedna mniejsza ujezdzalnia przed stajnia, potem dluga prosta do drugiej ujeżdżalni wiekszej, malego crossu (stopnie i przeszkody crossowe) i hali. Hala jest duza, spokojnie mozna pracowac i znalezc sobie miejsce. Jest zasada, zeby kazdy po sobie sprzątał i po swoim koniu. Jest socjalna salka z kominkiem, mikrofalówka do uzytku, kuchnia gdzie mozna sobie zrobic herbate i szatnia z szafkami. Właściciele koni rowniez dostają swoją szafkę na sprzet jeździecki gdzie spokojnie sie miesci siodło, oglowie i inne duperele potrzebne do pielęgnacji. Dodatkowo czesto sa organizowane konsultacje. Byly z p. Mickunasem np. Potem przyjechała p. Morsztyn w wizycie. Plus jeden z organizatorów Kampinoskich Spotkan.Jeździeckich.
Stajnia jednak nastawiona na szkolenia i sport. Duuuzo ludzi, duuuużo dzieci. Duuuuużo jazd. A kiedy na halę wejdą trzy grupy w jednym czasie albo dwie + lonza to jednak może byc krucho.
Osoba, ktora zajmuje sie sprawami pensjonatu to jeden z współwlascicieli firmy - Włodek Gieryszewski z ktorym latwo dojsc do jakiegoś kompromisu. Wszelkie sprawy do dogadania. Stajenni tez ogarniają ktory kon ma dodatkowe pasze i zdecydowanie je dają, z tego co sie orientuje to nawet założą wam derke na padok a potem zdejmą. 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 sierpnia 2016 21:18
dar, zapomniałaś tylko dodać, że w SSK nie prowadza pensjonatu  😉

A stajnia obok to stajnia Justyny Milej i nie spełnia ona oczekiwań
w Stajni Zielonki budują się 3 nowe boksy angielskie
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
17 sierpnia 2016 07:16
Amnestria mój tez byl specjalnej troski i prosiłam o prowadzenie na uwięzie. Niestety na wszystko była odp ze jak jeden koń będzie tak sprowadzany to i zaraz wszyscy będą chcieli i koniec. Generalnie później i tak stał na kwaterce i chodził w ręku ale po kontuzji, której sie nabawił biegnąc do stajni. Niestety jeżeli koń należy do tych co u niego łatwo o kontuzję lub jest po prostu nieuważny stajnia się nie nadaje.
Rovardottir a próbowałaś w stajni EquineSpa w Świętochowie k. Tarczyna? Są tam trawiaste padoki i pastwiska, jest plac do jazdy i hala z dość dobrym, często równanym podłożem. W boksach czysto, nie ma problemu z inną ściółką niż słoma. Konie w upały wypuszczane wcześnie i ściągane wcześniej. Z dodatkowych plusów tor do galopu i plany na budowe kilku przeszkod krosowych. 🙂
dar, zapomniałaś tylko dodać, że w SSK nie prowadza pensjonatu  😉

A stajnia obok to stajnia Justyny Milej i nie spełnia ona oczekiwań


Jak to nie skoro stoi tam kilka koni osób prywatnych i postronnych z szkółką jeździecką?  😉
Czyżby nie stał tam już chociażby taki koń jak Radian albo Jedynka ?

Może nie przyjmują koni więcej do pensjonatu bo nie ma miejsc albo niebawem się zapełnią ? 🙂
dar, zapomniałaś tylko dodać, że w SSK nie prowadza pensjonatu  😉

A stajnia obok to stajnia Justyny Milej i nie spełnia ona oczekiwań


No właśnie próbowałam odnośnie tej drugiej stajni (J.Milej) znaleźć jakieś opinie i wszystko jakieś takie mało konkretne jest. Jak tam jest?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 sierpnia 2016 19:20
dar, z tego co wiem wszyscy pensjonariusze dostali wypowiedzenie wraz ze zmianą Horse Works na SSK. Nie wykluczam, że stoją tam osoby mające własne konie, które trenują z chłopakami. Wg mojej wiedzy nie prowadzą jako takiego pensjonatu.

W stajni Justyny Milej jestem minimum 2 razy w tygodniu od ponad 3 lat. Co konkretnie chcecie wiedziec?
Cześć ponownie,

Wciąż szukam ideału i nie mogę znaleźć  😜

Czy ktoś wie coś o Stajni "Na Wzgórzu" w Jeżewicach k/Tarczyna?
Wiem, że marnie tam z infrastrukturą ale jestem na etapie takim, że interesują mnie już właściwie tylko i wyłącznie warunki dla konia.
Halę i kwarcowe podłoża mogę sobie odpuścić bo i tak jeżdżę rzadko z powodu nawału innych obowiązków.
Za to chciałabym mieć zadowolonego i zadbanego konia, możliwie jak najdłużej chodzącego po zielonym pastwisku (za padoki piaszczyste 20x40m podziękuję)
Ktoś coś wie o nich? Albo może polecić inne miejsce pasujące pod w/w wymagania?



to ja nieskromnie polecę sama siebie  😡 mamy kilkadziesiąt ha padoków trawiastych i aktualnie posiadamy wolny boks w stajni angielskiej lub korytarzowej  :-)
dar, z tego co wiem wszyscy pensjonariusze dostali wypowiedzenie wraz ze zmianą Horse Works na SSK. Nie wykluczam, że stoją tam osoby mające własne konie, które trenują z chłopakami. Wg mojej wiedzy nie prowadzą jako takiego pensjonatu.

W stajni Justyny Milej jestem minimum 2 razy w tygodniu od ponad 3 lat. Co konkretnie chcecie wiedziec?


Jakie tam są warunki, jaka atmosfera, czy dużo ludzi?    🤔
Z góry dzięki!
Brzask, ale SSK się zmieniło z rok temu.. a do marca kiedy tam pracowałam były konie niezwiązane ze szkołą. Mówię głównie o tych co stały w kwaterach. Nie będę się kłócić bo i tak pewnie nie ma miejsca już w pensjonacie a sprawy pensjonatu lepiej rozmawiac z wyzej wspomnianym Włodkiem.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 sierpnia 2016 21:02
Smoccos, są stajnie murowane, są angielskie, konie są padokowane w małych grupach na kwaterkach przedpołudniami i jak nie pada. Nie są sprowadzane w ręku, . połowa koni to konie właścicielki które w większości nie chodzą w ogóle pod siodłem. Więc ludzi nie za dużo. W weekendy rekreacja. Wyrzucane z boksów raz na 2 tygodnie. Mi atmosfera nie podchodzi ale to kwestia gustu.

Nie wiem co chcesz jeszcze wiedzieć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się