Kącik Ujeżdżenia

Ashtray nie zakwalifikował się.
Komentator wspomniał, ze dzis ok 10 (czasu w Rio) bylo przynajmniej 30 stopni. Raczej z malym wiaterkiem.


No faktycznie , to taka temperatura że tylko położyć się w hamaku i wziąć kroplówkę  😁
Smok10 zdecydowanie nie zazdroszczę im tych przejazdów, biorąc pod uwagę że kiedyś jeździłam w temperaturze 36-37 stopni ( w cieniu) na nasłonecznionym placu 3h pod rząd i dostałam udaru cieplnego, to wyobrażam sobie jak oni muszą czuć się w tych frakach 😵.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 16:24
36-37 stopni to nie 30. Zresztą to nie o jeźdźców chodziło, tylko o konie.
ElaPe wiem, że chodziło o konie, ale chyba nie przeszkadza to napisaniu, że dla jeźdźców to również nie jest optymalna temperatura? Poza tym koń w hamaku nie będzie leżeć, więc nie wiem czy ta wypowiedź była tak do końca o koniach 😂.

Edit : w Rio podobno dzisiaj są 33 stopnie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 16:41
33 stopnie. No i?

Optymalna temperatura to pewnie będzie max 20 stopni.
Lorenzo mnie rozwalił  🙄 🙄 🙄 Publiczność wygwizdała sędziów.  😁
Lorenzo świetny. Sędziowie... no bez komentarza.
[quote author=Ce_dra link=topic=11.msg2584021#msg2584021 date=1471277607]
Lorenzo świetny. Sędziowie... no bez komentarza.
[/quote]

Ale publiczność nie wytrzymała  😁
Powinni ich obrzucić zgniłymi warzywami  😀iabeł:
Dava   kiss kiss bang bang
15 sierpnia 2016 17:20
Konie startuja jak nawet jest pod 40stopni, wiec to dla nich nie zaskoczenie  😲
W Rio nie jest wcale tak goraco, bez jaj  😁

Szarlotka na maxa  💘
Publicznosc Hiszpana dala popalic  😂
6% przepaści między Valegro a Desperadosem, bez komentarza  🙄 Isabell nie ma szans  🙁
Dava   kiss kiss bang bang
15 sierpnia 2016 17:32
A dziwi Cie, ze Valegro go objechal?
Z calym szacunkiem ale byl o niebo lepszy tym razem, a program trudniejszy  😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 17:33
Valegro jak najbardziej zasłużenie złoty medal.

Jesus na Lorenzo świetny.


Jesus na Lorenzo świetny.



Film z jego przejazdu powinien być wykorzystywany jako promo  dyscypliny.  😁 Walnął show  😁

Tak powinien wyglądać Kur , wtedy ludzie nie jęczeli by że ujeżdżenie nudne  😁
A mnie się bardzo podobała ta niemka, która zajęła trzecie miejsce. Trochę mi też żal amerykanki, co spadła poza podium. Fajnie jechała, no ale Isabell nie da się ukryć lepsza.
Niepodobało mi się tylko, że Charlotte aż tak wysoko ocenili. Była dobra, ale żeby aż tak  👀  Trochę to jak dla mnie ustawiło cały konkurs, bo było wiadomo że ci potem jadą już tylko o drugie miejsce.
No, ale to tak subiektywnie, bo aż tak na ujeżdżeniu się nie znam  😉
no niesttey, wiemy od dawna, ze Charlotte oceniają tak, bo to Charlotte i tyle.
Ujeżdżenie to taka zabawna dyscyplina, że wszystko zależy od widzimisia sędziów i każdy ma prawo do własnej opinii. Ja się tam jakoś wybitnie nie znam, ale mnie Valegro nie zachwyca, i tyle. Może i wszystko robi jak książka przykazała ale Desperados i Verdades podobały mi się bardzo bardzo, a Valegro nie wywołuje we mnie emocji.

Ponad 3% różnicy między złotem a srebrem, 6% między złotem a brązem. A potem się dziwią, że ludzie wolą skoki  😁
Gdzie można zobaczyć ich dzisiejsze przejazdy?
Dava   kiss kiss bang bang
15 sierpnia 2016 17:56
Nie jestem znawca ujezdzenia ale patrzac calkowicie obiektywnie to Valegro dzis wygral, zostawil daleko w tyle inne konie.
Program arcy trudny wykonany doskonale, nie bylo watpliwosci co do tego, ze jest 1.
Mozna dyskutowac nad wysokoscia % tak jak w przypadku Totilasa (szczegolnie wystepow przy koncu kariery) ale to wlasnie jest uj  😁
Dla mnie srebro tez za wysoko ocenione ale to nie my tam siedzimy w budkach sedziowskich  😀iabeł:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 18:01
Film z jego przejazdu powinien być wykorzystywany jako promo  dyscypliny.  hihi Walnął show  hihi


Fakt szoł był super.

Jednak jak dla mnie promo dyscypliny ujeżdżenia na zawsze chyba będzie jednak Fuego na WEG 2010 Kentucky (
) pod Juanem Manuelem Munoz Diazem.
Dava   kiss kiss bang bang
15 sierpnia 2016 18:03
ElaPe -> to samo mialam podlinkowac i napisac  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 18:07
ElaPe -> to samo mialam podlinkowac i napisac  😜


😀  Nawet ludzie niekońscy pozytywnie reagują na ten przejazd
Wracając do kroplówek: całkiem sporo koni paraujeżdżeniowych pod nimi stało w Hongkongu, zwłaszcza zaraz po przylocie.
Wichurkowa   Never say never...
15 sierpnia 2016 18:56
Jest gdzieś ten przejazd Lorenzo? Bo jestrm ciekawa ,a nie widziałam tego show :-)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 sierpnia 2016 19:11
paa nie zmyślaj 😉 😎
Charlotte mi zaimponowała poziomem przygotowania. Ona chyba sporo sobie odpuściła na rzecz IO, prawda? I to było widać. Kiedyś mieli kłopoty z piruetami np., teraz bezbłędność była porażająca. Jedyne co, to że unikała piaffów w miejscu. IW chętnie widziałabym poza podium, ona jeździ tak... że mi się nie podoba, no. Ale dziś się sprężyła.
Cieszę się, że moje faworytki, Sprehe i Amerykanka (Verdades) uplasowały się wysoko. Szkoda mi Schneider, która popełniła sporo błędów, ryzykując.
Ale ogólnie to super, że najlepsze pary były w czołówce. O kolejność można się ewentualnie spierać (też nie specjalnie), ale tak sędziowane ujeżdżenie może się podobać.

marysia550, a! Brzmi logicznie, dzięki~

Jasne, że kroplówki są dozwolone i często potrzebne. Ale świata ujeżdżenia, w którym Wszystkie konie są na kroplówkach, hektolitrami - nie chciałabym.
halo Mam bardzo podobne odczucia co do czołówki  🙂

Przejazd Fuego faktycznie godny naśladowania pod względem podejścia do muzycznego przygotowania i swego rodzaju zabawy ujeżdżeniem. Fajne, choć nie przepadam za ruchem i ekspresją wszelkich "espanola". Po prostu nie moja bajka. Wyobraźcie sobie jednak jakby wszystkie kury były tak charakterystyczne, adekwatne do kraju, charakteru jeźdźca i konia - to byłoby show! Ale zanim, zanim! Niech sędziowanie wejdzie na dobre tory (bo dla mnie wciąż jednak sporo kardynalnych błędów uchodzi niektórym płazem). Potem można się "bawić".
Można gdzieś obejrzeć powtórkę w sieci?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 sierpnia 2016 21:36
Mi też Isabelle Werth się niespecjalnie pod względem artystycznym podoba. Takie to trochę jest za bardzo techniczno-mechaniczne że tak się wyrażę. Natomiast imponująca jest ilość koni GP jakie wyszkoliła i jakie ma do dyspozycji w swojej stajni (dziś biorę karą kobyłkę bo mi do koloru fraka pasuje 😉) i ilość medali olimpijskich. Ten srebrny jest jej nr 10tym.

Charlotte jest dopiero w 40-ce dresażystów świata, mimo że jest bez wątpienia najlepsza. Ale jej na tym byciu w pierwszej 5tce czy 10tce nie zależy jak widać i z Valegro bardzo mało startowała by go świeżego zachować na Olimpiadę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się