WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

http://www.dzienniknarodowy.pl/2182/w-janowie-podlaskim-sprzedano-na-aukcji-klacz-za-2/
😲 🙇

co za stek bzdur.. ale za to jak ładnie się czyta! wyborcy zachwyceni
Najlepsze jest to, że jest to celowe kłamstwo - gdyby był to błąd to by już zdążyli skorygować, ten artykuł wisi cały dzień...
Wygrali wybory na oszustwie i zobaczyli że to świetny sposób to oszukują dalej .  😤
Na otarcie łez (albo wywołanie kolejnych, zależnie od wrażliwości) polecam piękny tekst, o wspomnieniach z minionych aukcji.

https://theromanceofthearabianhorse.com/2016/08/14/memories-of-poland/

Wpis jest po angielsku ale gorąco zachęcam do przeczytania. Jakby ktoś miał ochotę, jestem w trakcie tłumaczenia więc mogę potem wkleić, aczkolwiek boję się, że nie jestem w stanie oddać tej magii.
Sprawdziłam. Cała "licytacja" Alerta trwała 3 (!!) minuty. Nikt nawet nie raczył zacząć licytacji od 50 tys.  😁

Cyrenajka , Trela przyznał, że pomagał znajomym kupić 2 konie i między innymi jego znajoma wylicytowała Emire za 225 tys.


To  wiem  , ale  Tylenda  powiedział to  w taki  sposób że  chodzi  o  osobę  ktora  licytowała  550 i  zniknęła i  ż e mogla  to  byc  jedna  ze  znanych  osób  które  się  kręciły na  aukcji.  To  jest  paskudne.
Tylko kto wpadł na coś takiego - by zaczynać od 50 tys. ? spodziewali się miliona euro za niego? patrząc na ceny ogierów na aukcjach w janowie w ostatnich latach to gdyby się udało wylicytować 50 tys. to byłoby dobrze. Wysokie kwoty to może udałoby się w sprzyjających warunkach osiągnąć za gwiazdy w rodzaju Equatora, Pogroma czy Moriona.  Sporo z nas zakładało, że Alerta wystawiono pod kogoś - a tutaj wygląda, że albo ten ktoś jednak miał na tyle uczciwości iż nie zdecydował się wziąć udziału w tym nędznym przedstawieniu lub  wystawiono go specjalnie  w taki sposób aby zniechęcić potencjalnych kupców n a aukcji i cichcem komuś tanio opchnąć poza nią, ewentualnie mamy do czynienia z kompletny m brakiem rozpoznania rynku.  Patrząc na decyzję o powtórny wystawieniu na końcu  Emiry i Al J to też nie jest wykluczone  (taki ruch świadczy bowiem albo desperacja organizatorów albo całkowitej głupocie)  Pożyjemy zobaczymy.
A z innej beczki - ktoś wie czyje prawa naruszono , że tutaj
wyciszono dźwięk?

P.Tylenda właśnie tłumaczy się ze słów że wcisnął komuś trupa za 220 000 Euro i co się stało z tajemniczą transakcją za 550 00 Euro  😵
8o
Zapewne chodzi o prawa do utworów muzycznych, z tego co się orientuje YT sam to kontroluje.
Ale chyba organizatorzy uregulowali  sprawy praw autorskich z Zaiksem czy jak mu tam? 🙄
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2016 11:33
Kurski w TV ogłosi sukces, bo przecież jak ciemnemu ludowi podadzą info że koni poszło za ponad 5 mln złotych to wszyscy oglądający obecnie TVP to kupią  😵 .


wydaje mi się, że cel osiągnięty bo dużo osób m.in. w pracy czy w domu już mi mówiło że o co chodzi z tym Janowem, miała być taka ruina a tu proszę sukces i w ogóle o co kaman 🙂
żal.
Zależy, kto co czyta i ogląda. Mnie wszyscy pytają, co to za skandal z tą Emirą i podwójną licytacją.
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2016 11:54
no jak co... TVN...
A to coś się zmieniło? TVN wczoraj jeszcze podawał, jak było naprawdę.  👀
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2016 11:57
nie wiem, nie mam telewizora 😉
Ja też nie, ale widziałam w sieci. Ale od wczoraj nie patrzę, bo mnie media pisowskie dostatecznie mocno wkurzyły swoimi kłamstwami.
No ale to jest tak, jak powiedziała moja koleżanka - "90% narodu się na tym nie zna, z czego połowa kupi te kłamstwa, a drugiej połowy to nie interesuje. A wy [koniarze] jesteście w mniejszości, więc nie warto się przejmować, że jakaś mniejszość zna prawdę, bo kto by ich słuchał".
Ale chyba organizatorzy uregulowali  sprawy praw autorskich z Zaiksem czy jak mu tam? 🙄


YT wszelkie roszczenia kieruje do osoby, która zamieściła wideo, nie do organizatorów imprezy.
Ale nasprzedawali, że hej  🙄
Czy wiadomo coś o tym tajemniczym nabywcy z Rumunii? To faktycznie jakiś hodowca (hodowcy?), czy pośrednik, który kupił tanio, sprzeda drogo?
Pan Marek na temat http://www.rp.pl/Biznes/160819505-RZECZoBIZNESIE-Marek-Szewczyk-Aukcja-koni-w-Janowie-Podlaskim-zakonczona-porazka.html#ap-1

To jest super. Naprawdę warto obejrzeć  😵 http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/nie-cichna-glosy-krytyki-po-tegorocznej-aukcji-w-janowie-podlaskim,668834.html

Dobrzeyńskiemu opłaciło sie wywalić wszystkich prezesów... w końcu został najlepszym hodowcą 😉

Usunęłam zdublowany post 🙂
To jest super. Naprawdę warto obejrzeć  😵 http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/nie-cichna-glosy-krytyki-po-tegorocznej-aukcji-w-janowie-podlaskim,668834.html

A pan senator taki rozczarowany, że konie nie poszły taniej...

asds   Life goes on...
16 sierpnia 2016 20:42
Czy gdzieś online można jeszcze obejrzeć obie aukcje Emiry? Chciałam podesłać linki znajomym koniarzom z Malty, bo mi nie mogą uwierzyć co do kuriozum całej sytuacji...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2016 20:45
asds, tutaj wrzucałam linki do całych aukcji
Alten

Święto Konia Arabskiego 2016 - day 3
LETNIA AUKCJA KONI ARABSKICH
Czy gdzieś online można jeszcze obejrzeć obie aukcje Emiry? Chciałam podesłać linki znajomym koniarzom z Malty, bo mi nie mogą uwierzyć co do kuriozum całej sytuacji...


No tak , jeszcze za mało smrodu w świat poszło  : 😵
asds   Life goes on...
16 sierpnia 2016 21:04
[quote author=asds link=topic=99140.msg2584615#msg2584615 date=1471376574]
Czy gdzieś online można jeszcze obejrzeć obie aukcje Emiry? Chciałam podesłać linki znajomym koniarzom z Malty, bo mi nie mogą uwierzyć co do kuriozum całej sytuacji...


No tak , jeszcze za mało smrodu w świat poszło  : 😵
[/quote]

Smok10


Sporo osób na Malcie z końskiego światka (w tym sporo miłośników koni arabskich) oglądało info o aukcji w TV czy też czytało artykuły na anglojęzycznych stronach  www... 

safie

:kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 sierpnia 2016 23:21
Ubawiłam się setnie .... na stronie ANR w końcu pojawił się enigmatyczny komunikat ... mam nadzieję, że wynik aukcji i to co się działo wokół niej skutecznie 'wysadzi z siodła' ministra geodetę z bożej łaski
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 sierpnia 2016 06:03
Pride of Poland

W kolejnych kolumnach: rok, liczba koni wystawionych, sprzedanych, średnia cena za konie sprzedane; sumy w euro


2003    37    24      772 000                    32 166
2004    27    20    1 150 000                    57 500
2005    33    25      953000                    38 120
2006    36    33    1 635 000                    49 545
2007    35    33    2 261 000                    68 515
2008    36    25    2 994 000                  119 760 
2009    34    28    2 414 000                    86 214
2010    36    26    1 021 000                    39 269
2011    32    24    1 843 000                    76 791
2012    28    19    1 325 000                    69 736
2013    27    22    2 072 000                    94 181
2014    28    24    2 089 000                    87 041
2015    28    24    4 003 000                  166 791 
2016    31    16    1 271 000                    79 438

Źródło: I biednie, i nieuczciwie
Gdyby nie kłamali i zachowali się z klasą (ha ha ha) to aukcje można by było nazwać sukcesem
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
17 sierpnia 2016 07:52
mam nadzieję, że wynik aukcji i to co się działo wokół niej skutecznie 'wysadzi z siodła' ministra geodetę z bożej łaski


Guano mu zrobią, winni są przecież dziennikarze mediów niemieckich i zwolnieni pracownicy stadnin, minister i dyrekcja Janowa dostaną premię za udaną aukcję, a w Janowie wkrótce rozpocznie się hodowla kucyków NN, żeby poszerzyć spektrum działania stadniny i zwiększyć zyski  😀iabeł:
A to nie wina Tuska ?  😲
Niespodziewałam się,  że będzie aż tak źle.  Ta aukcja to katastrofa. W świat poszła informacja, że licytacja była oszustwem. Co będzie w przyszłym roku? Po wypowiedzi Tylendy nie przyjadą nawet handlarze, bo wystawiamy wybrakowany towar. Może teraz dopiero prywatni hodowcy przejrzą na oczy, ( jeśli do tej pory tego nie zrobili), bo właśnie wartość ich koni poleciała drastycznie w dół i tu będę złośliwa,  nawet zdobyte w tym roku czempionat tego nie zmienią.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się