Kącik Ujeżdżenia

Wchodzę na TVP Sport, a tam w nagłówku ujeżdżAnie. Matko. 😵
Mi w oglądaniu przeszkadzał komenator.Marzyłam aby się zamknął.
Bo bycie w czołówce rankingu niczego nie dowodzi ale bycie Mistrzem Olimpijskim , to już coś  🙂
a tak wracając do tematu Cornelissen i Parzivala, widzieliście - http://www.equnews.com/en-GB/news/dutch-cornelissen-faces-lawsuit-abuse-parzival ? tu piszą, że to między innymi przez rolkur, ale w oświadczeniu na swojej stronie ta Kelly o tym nie wspomina.
Można gdzieś obejrzeć powtórkę? 👀
Bo bycie w czołówce rankingu niczego nie dowodzi ale bycie Mistrzem Olimpijskim , to już coś  🙂


na prawde? co to za róznica? to różnego rodzaju rankingi i tyle. Mi brakuje w 'pingwinach' takiej skromnosci i podejscia, jakie wczoraj pokazała Anita - nie chodziło o to, by zostac mistrzem. Chodziło o to, by być jeszcze lepszym, niż się było. Bo nie wiem jak Was, ale mnie zawsze najbardziej cieszy to, ze dzis mój koń był lepszy niz tydzien temu, to jest moje najwieksze osiagniecie, a nie to, czy akurat ma 1 miejsce czy 10...
No to mylisz sport z samodoskonaleniem . Choć sport polega na nieustannym samodoskonaleniu to w sporcie liczy się wynik. Co z tego że będziesz lepsza niż tydzień temu jak wynik na tle innych będzie do niczego. Znaczy że inni pracują lepiej , więcej lub mają większy talent.  W sporcie odzwierciedleniem twojej pracy i sprawdzianem efektów tej pracy jest wynik jaki zrobisz. Poza tym dzisiaj skromność nie popłaca.Sponsorzy oczekują od ciebie że na bazie twoich sukcesów wypromują własną markę. Najlepszym przykładęm są nasi piłkarze i ich trener , są wszędzie i reklamują co się da żeby zarobić kasę i zadowolić spo nsorów. Jeździectwo to taki sam sport jak każdy inny i jeźdźcy muszą reklamować się jak wszyscy inni. 😉
Dla mnie Charlotte i Valegro byli wczoraj bezkonkurencyjni i właśnie takich końskich atletów chciałabym oglądać jak najwięcej. Valegro bardzo zyskuje "na żywo", sama miałam przyjemność oglądać go dwukrotnie - sama radość, a Charlotte to  perfekcjonistka, wczoraj poza piaffami i stępami stawiałabym od góry do dołu "10"  😜 😍
Weihegold, mimo całego szacunku dla Isabell, kompletnie mi się nie podoba - jest tak długa i przebudowana, że cały czas patrzę na jej grzbiet. Nie leży mi kompletnie. Desperados, którego bardzo lubię był jakiś bez formy, na ME w Aachen prezentował się znacznie lepiej. Żal mi Laury i Jesusa.
No to mylisz sport z samodoskonaleniem . Choć sport polega na nieustannym samodoskonaleniu to w sporcie liczy się wynik. Co z tego że będziesz lepsza niż tydzień temu jak wynik na tle innych będzie do niczego. Znaczy że inni pracują lepiej , więcej lub mają większy talent.  W sporcie odzwierciedleniem twojej pracy i sprawdzianem efektów tej pracy jest wynik jaki zrobisz. Poza tym dzisiaj skromność nie popłaca.Sponsorzy oczekują od ciebie że na bazie twoich sukcesów wypromują własną markę. Najlepszym przykładęm są nasi piłkarze i ich trener , są wszędzie i reklamują co się da żeby zarobić kasę i zadowolić spo nsorów. Jeździectwo to taki sam sport jak każdy inny i jeźdźcy muszą reklamować się jak wszyscy inni. 😉


no cóż, Anicie jakoś skromność nie zaszkodziła. Czasami warto przestawic myslenie z pogoni za wynikiem, na pogoń za doskonałością i harmonią, a wynik przyjdzie sam. I chyba Spisak kiedyś powiedział, ze tak na prawde wyniki mało oddają. Oddają jedynie to, jak zaprezentowałeś się w danym momencie (albo jakie widzimisie dzis mieli akurat konkretni sędziowie...). Możliwe, ze godzine poźniej poszłoby lepiej, bo tak nieprzewidywalny jest sport.
Fender - Powiedz to Jungowi.  🤣
mtl   I M Equestrian
17 sierpnia 2016 06:06
Dla mnie Charlotte i Valegro byli wczoraj bezkonkurencyjni i właśnie takich końskich atletów chciałabym oglądać jak najwięcej. Valegro bardzo zyskuje "na żywo", sama miałam przyjemność oglądać go dwukrotnie - sama radość, a Charlotte to  perfekcjonistka, wczoraj poza piaffami i stępami stawiałabym od góry do dołu "10"  😜 😍


Ooo tak, Blueberry bardzo zyskuje na żywo. Chociaż nie wiem co było bardziej stresujące - oglądanie tego kura na żywo miesiąc temu czy podczas IO na ekranie TV 😜

Szkoda, że to pewnie jego ostatni występ na zawodach... Ale Charlotte ma kilka fajnych młodych koni 😍 Aczkolwiek jej nażeczony to by rodzinę chciał założyć, ślub, dzieci, i te sprawy a nie tylko konie i konie 🤣 🤣 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 sierpnia 2016 14:07
Podczas MDŚL w Stragonie zgubiono klucze. Jeśli ktoś je znalazł, bardzo proszę o kontakt.
Proszę również o udostępnianie postu, może jeszcze jest szansa żeby je znaleźć: https://www.facebook.com/k.wapinska.photo/photos/a.407999619282674.92077.115152385234067/1077196395696323/?type=3&theater
Jest gdzieś dostępny przejazd Severo Jesus Jurado Lopez i Lorenzo z Rio?  :kwiatek:
http://sport.tvp.pl/rio/26561539/jezdziectwo-ujezdzenie-indywidualne-final-czesc-2

Od 54 minuty mniej więcej. Innego linku nie znam 🙂
Gdzie bedą jeszcze eliminacje do mpmk w woj dolnośląskie, wielkopolskie, opolskie? W Strzegomiu widziałam ze były a nie widziałam informacji na stronie pzhk, teraz wiem ze sa w Jakubowicach ale sie zagapiliśmy.
nagana, dzięki, jak najbardziej ten wystarczy 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 sierpnia 2016 13:41
Nudne to się robi z tą Adelinde. 🙄 Znaleźli sobie dziewczynkę do bicia, jak swego czasu Ratha za Totilasa opluwali na wszystkie strony, nawet sprawę mu wytaczając sądową (umorzona)
A Anky? To samo.
Igrzyska olimpijskie to idealna okazja dla naturalsów do szukania okazji by napiętnować zawodników. 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 sierpnia 2016 14:52
Jest gdzieś dostępny przejazd Severo Jesus Jurado Lopez i Lorenzo z Rio?  :kwiatek:




https://vimeo.com/179238888
Genialnie się ta para prezentuje 🙂 Masa ekspresji, i mają coś takiego, że ta para naprawdę porywa. Mnie łapią za oko bardziej niż Valegro 😉
Na pewno ta para ma piękny freestyle, a sam koń widowiskowe chody. Ale jeśli mam być szczera to nie bardzo podobał mi się pasaż tego konia. Niby przód bardzo wyniosły, ale jak się przyjrzeć to tył mógłby bardziej podstawić pod kłodę, coś mi w jego ramie nie pasuje też ta ścinięta szyja.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 20:13
Ktoś ma jeszcze ten filmik jak Ulla pokazywała jak uczyć młodego konia reakcji na łydkę?
MWiM A Amatorzy - ktoś wie kiedy i gdzie w tym roku? Znaleźć nie mogę....
Czy trafił ktoś może na galerię z MDŚL w Strzegomiu 13-15.08? Konkretniej poszukuję zdjęć z kwalifikacji MPMK  :kwiatek:
Dada, podobno decyzją WMZJ nie będzie. Miały być w Goldenhorsie.
Czy trafił ktoś może na galerię z MDŚL w Strzegomiu 13-15.08? Konkretniej poszukuję zdjęć z kwalifikacji MPMK  :kwiatek:


Facella chyba robiła, spróbuj się do niej odezwać 🙂
Pocahontass na pewno robiła też Kasia Broda (foto.faraa@gmail.com).
Czy ktoś może wie, co było powodem eliminacji Ewy Hamkało w Jakubowicach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się