paszport konia- co i jak?

Beta, przyjedz na targ do Sochaczewa/Kozlowa Biskupiego i wtedy pogadamy jakie ceny to bzdury :-) Jak jest juz koniec handlu i ludzie nie chca wiesc konia do domu to 250 zl jest cena realna, a w jakim stanie jest ten kuc to inna sprawa. W sensie, ze ochwacony, bo to najczesciej widze.
amazonka tak to wiem i to będzie na dniach załatwiane. Chodzi mi o sam paszport czy w ogole coś z tym zrobić ?
W warszawskim związku koszt paszportu i dokumentu zastępczego jest taki sam i wynosi 125 zł. Nie wiem skąd bierzecie kwotę 300zł. Co do Kozłowa to też czasem tam bywam i kucyków za 250 zł nie widziałam, ale za 500 zł już owszem
jojka - przeczytaj poprzednią stronę , bo paszport w ręce to nie tylko opłata za sam dokument , piszemy oczywiście o wyrobieniu paszportu dla konia/kuca NN
dairoxroxi my z paszportami nic nie robiliśmy przed wyjazdem.
amazonka* Dziękuję bardzo za odpowiedź  :kwiatek:
beta ja jestem teraz na etapie paszportu dla konia, dotychczas nie wpisanego do rejestru. Jeszcze stawki wprowadzone od 9 maja nie są znane, ale prawdopodobnie paszport zdrożeje o ok 200 zł, tak mnie poinformowali w związku. Także to Twoje 300 zł to już chyba po nowemu jest, bo jak do tej pory to było niewiele ponad 100 zł.
melehowicz, anyann przy paszporcie bez pochodzenia badań krwi już nie ma. Info z maja, z łódzkiego oddziału. Ja pisałam wyżej mam teraz na tapecie wyrabianie paszportu  🙂
powracając do dyskusji z maja, może komuś się przyda, paszport dla dorosłego kuca nie posiadajacego żadnego dokumentu wynosi 275 zł, nie trzeba już robić badań krwi.
Potwierdzam powyższe,
ubolewam tylko nad tą kwotą, skąd im ona taka wyszła ?
O zesz dupa. Ja robiłam w styczniu w OZHK Wroc i musiałam badać krew. To nie jest sprawiedliwe  😤
Mam takie pytanie. Czy da się uzupełnić dane w paszporcie? Ponieważ koń ma większość wpisane NN, a znam te dane.
Dziękuję za odpowiedź  🙂
Konikowka, a potrafisz te dane jakoś udokumentować? Bo sama znajomość danych nie wystarczy.
To jest nie do odkręcenia
To jest nie do odkręcenia
Jest to odkręcenia - ale wymaga determinacji.
Zależy z czego wynika wiedza na temat pochodzenia - tj. czy są jakieś dokumenty - i czy można zrobić badania genetyczne.
Tzn. rodzice muszą być w bazie, albo żyć.
I miec licencje
To było możliwe do końca 2015 r. Obecnie niewykonalne dla koni już opisanych lub opisywanych po terminie.
http://pzhk.pl/blog/2015/10/02/uwaga-nowe-paszporty-od-1-stycznia-2016-r/
melehowicz, pytanie czy zastępczy dokument identyfikacyjny to (w uproszczeniu) paszport NN, czy po prostu paszport na innym wzorze, ale z możliwym wpisem dotyczącym pochodzenia? Nie specjalnie mogę znaleźć przepisy jak się te zmiany mają do dokumentów hodowlanych (wpis do ksiąg , itp.?)
Wpis pochodzenia nie świadczy o tym, że mamy do czynienia z koniem hodowlanym. Muł też musi mieć udokumentowane pochodzenie... ale hodowlany to on nie będzie.
Witam, czy ktos sie moze orientuje  w jakim czasie od doreczenia krwi do instytutu mozna sie dowiadywac o wyniki badan gen?
Jaki jest termin wydania paszportu dla rejestrowanego konia? I jaka jest tego podstawa prawna?

Ktoś coś wie? Ja szukam i nic :/
Hej, mam zamiar kupić konia na pół z koleżanką, chodzi mi o wpis w paszporcie co do właściciela, co jeśli jest dwóch właścicieli? Czy można to wpisać jakoś paszort? Jeśli nie co się robi w przypadku kiedy koń ma dwóch właścicieli?
Można wpisać, ale wpis w paszporcie nie świadczy o własności konia. Dotyczy to także paszportów innych krajów Unii.
W paszporcie może być tylko jedna osoba. W przypadku współwłasności też wpisuje się tylko jednego człowieka ew. firmę. Dowodem własności jest jedynie umowa kupna -sprzedaży.
Czy ktoś wyrabiał duplikat paszportu w związku oldenburskim? Przypuszczam, że żaden krajowy związek nie ma takiej mocy, aby mi duplikat paszportu zagranicznego wystawić? Koń zarejestrowany w PZJ z aktualną licencją, uznany w związku oldenburskim. Czy to się wiąże z badaniem krwi, ponownym opisem konia czy wystarczy wystosować odpowiednie pismo, zapłacić i paszport przyjdzie pocztą?
Dzięki  :kwiatek:
Jaki jest termin wydania paszportu dla rejestrowanego konia? I jaka jest tego podstawa prawna?

Ktoś coś wie? Ja szukam i nic :/

Ustawa przewiduje na to do 90 dni, jednak zazwyczaj trwa to krócej.
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
24 listopada 2016 07:08
Mam pytanie. Kiedyś kupiłam konia bez żadnego dokumentu. Właściciel obiecał dać paszport , później się okazało że zgubił. Czy mogę mu wyrobić jakies papiery? Zalezy mi tylko na na dokumencie, wiem , że bedzie NN.
Dzikaswinia. Powinnas zglosic sie do swojego OZHK. Oni przysla ci kogos kto pobierze krew, opisze zwierza i wszczepi czipa. Ty tylko musisz za to zaplacic 😀
Chyba, że już ma chipa, to powinien byc w bazie danych OZHK i wtedy bez opisu i badania wyrabiają nowy paszport.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się