szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 sierpnia 2016 14:37
Bischa, wyslalam wiadomosc 🙂 ponownie moge zaprosic do stajni Wex w Józefowie k./Otwocka, mysle ze spelniamy w pelni kazdy podpunkt.
Bischa- Stajnia Sawanka w Truskawiu (Puszcza Kampinoska)
Poszukuję fajnej stajni w okolicach Grodziska Maz. Bezpiecznej, czystej, z zadbanymi końmi i zaangażowanym instruktorem który kuma co to prawidłowa jazda, a nie będzie w kółko powtarzał, że pięta w dół i palce do konia. Zwiedziłam kilka i troszkę masakra, a to brudno, a to konie chude. No poprostu nie mam gdzie swojej przyjaciółki wysłać, a chce wrócić do jazdy konnej.
Scottie   Cicha obserwatorka
09 sierpnia 2016 22:14
LatentPony, a gdzie Wy dokładnie jesteście? Bo ja się zbieram do powrotu do jeździectwa i szukam czegoś bliżej domu (Otwock). Ile u Was kosztuje 1h jazdy na placu? I nauka na lonży?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 sierpnia 2016 06:19
Scottie, miescimy sie w Józefowie, ul. Reymonta 54A. Trzeba tylko uwazac jadac z GPSem, poniewaz jezeli wyraznie nie wyszuka sie Józefowa, to kieruje na ul. Reymonta ale do Otwocka 🙂
W kazdym razie z Otwocka jest do nas rzut beretem.
Godzina jazdy kosztuje 60 zl (mozliwosc zakupu karnetu na 10 jazd w cenie 500 zl). Jazdy mamy indywidualne, ewentualnie w grupach 2-osobowych. Godzina na lonzy kosztuje tyle samo, mozliwe sa tez jazdy 30 min na lonzy (co polecamy dla mniejszych dzieci) wtedy jest to koszt 30 zl.
Posiadamy dobrze wyszkolone konie i kuce, obecnie podloze z piasku kwarcowego, za okolo 3 tygodnie bedziemy zmieniac podloze na reitex. Mozliwosc wyjazdow w teren z instruktorem, a takze dla mlodszych dzieci spacerow do lasu na uwiazie polaczonych z wykonywaniem cwiczen na koniu.
Hej 🙂

Pomóżcie proszę. Znajomi szukają jakiejś przyjemnej stajni, w której są małe kucyki do oprowadzanek dla trzyletniej dziewczynki. Koniecznie chcą małe kucyki (w typie miniszetlanda). Mieszkają w okolicy Nadarzyna. Mnie nic nie przychodzi do głowy. Znacie coś ciekawego może?
W związku z wyprawieniem dziecka do przedszkola od września planuję powrót do jazd. Jako że mój koń daleko to szukam czegoś w okolicy.
W związku z tym: szukam stajni prowadzącej jazdy w okolicy trasy Lazurowa-Kampinos. Rozważam ranczo Oregon Kampinos, Palamo Grądy i stajnię forumowej Brzask. Ale chętnie przyjrzę się innym. Odpada Horyzont Zaborów.
Mogę jeździć w godzinach 9-14 po kilkuletniej przerwie, więc szukam kogoś kto ze zrozumieniem podejdzie do braku kondycji, sztywności w stawach itp. Bezpieczne konie, bezpieczny plac i instruktor nie patrzący w smartfona tylko na klienta mile widziane.

edit: odpada też stajnia Truskawka, gościniec Julinek, HorseWorks.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 sierpnia 2016 17:41
W związku z wyprawieniem dziecka do przedszkola od września planuję powrót do jazd. Jako że mój koń daleko to szukam czegoś w okolicy.
W związku z tym: szukam stajni prowadzącej jazdy w okolicy trasy Lazurowa-Kampinos. Rozważam ranczo Oregon Kampinos, Palamo Grądy i stajnię forumowej Brzask. Ale chętnie przyjrzę się innym. Odpada Horyzont Zaborów.
Mogę jeździć w godzinach 9-14 po kilkuletniej przerwie, więc szukam kogoś kto ze zrozumieniem podejdzie do braku kondycji, sztywności w stawach itp. Bezpieczne konie, bezpieczny plac i instruktor nie patrzący w smartfona tylko na klienta mile widziane.

edit: odpada też stajnia Truskawka, gościniec Julinek, HorseWorks.


A rozważałaś LKJ Klaudyn-Kampinos? Bardzo polecam jako trenerów Ewelinę i Andrzeja, konie też bardzo spokojne i dobrze zrobione 🙂
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
16 sierpnia 2016 18:16
Klopsik zapraszam Cię do UP Ranch. Myślę, idealnie plasuje się w Twoich oczekiwaniach 🙂

Small Bridge, a powiedz czemu wykluczyłaś Horyzont i HorseWorks (teraz to Szkoła Sportów Konnych)? Może być prv
No byłam i zatrzymałam się pod bramą. Nie weszłam nawet. Może mam zbyt wygórowane oczekiwania ale w sezonie pastwiskowym raczej spodziewała bym się tłuścioszków na padokach, a jakieś 80% koni które widziałam na padokach przed bramą było przychudych.  Może nie szkieletory, ale ja bym je trochę podkarmiła. Z tego właśnie powodu nie weszłam bo stajnia się reklamuje hektarami pastwisk,  a konie niedojedzone to co będzie zimą? 
LatentPony   Pretty Little Pony :)
16 sierpnia 2016 19:08
No byłam i zatrzymałam się pod bramą. Nie weszłam nawet. Może mam zbyt wygórowane oczekiwania ale w sezonie pastwiskowym raczej spodziewała bym się tłuścioszków na padokach, a jakieś 80% koni które widziałam na padokach przed bramą było przychudych.  Może nie szkieletory, ale ja bym je trochę podkarmiła. Z tego właśnie powodu nie weszłam bo stajnia się reklamuje hektarami pastwisk,  a konie niedojedzone to co będzie zimą? 


O jakiej stajni mówisz?
O Up Ranch.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 sierpnia 2016 19:59
Small Bridge, to nie moja stajnia, ja tam tylko od poniedziałku do piątku krzyczę na ludzi  😉 i  trzymam swoje konie w pensjonacie.

Jeśli masz jakieś pytania wal  śmiało.
Klopsik zapraszam Cię do UP Ranch. Myślę, idealnie plasuje się w Twoich oczekiwaniach 🙂

Small Bridge, a powiedz czemu wykluczyłaś Horyzont i HorseWorks (teraz to Szkoła Sportów Konnych)? Może być prv


W SSK jeżdżą dorośli jedynie rodzice dzieci z ich sekcji lub znajomi. Inaczej zapisy są raczej sporadycznie i raczej trzeba zainwestować w karnet gdzie zawsze masz staly dzien i godzine jazdy. Moze dlatego.
Raczej dlatego, ze ogladalam na zywo przejazdy dzieci z Horseworks i szalu nie bylo.
Horyzont nie bo mam juz swoje lata i jakos niekoniecznie chce sie w dziwnej atmosferze oddawac hobby, do ktorego wracam po przerwie. Bylam kilka razy i za kazdym razem bylo hmmm niemilo.
Ale tam wszyscy instruktorzy mają podstawowego ISP, informacji przynajmniej wiedzy na ile pozwala srebrna odznaka minimum a ich dzieci jeżdżą minimum dwa razy w tygodniu. Tylko w ich regulaminach jest napisane, że chociażby w podstawowej najmniej zaawansowanej sekcji przynajmniej raz na semestr start w zawodach.. ale chyba wewnętrznych  😀
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
17 sierpnia 2016 14:33
Klopsik, najprawdopodobniej natknęłaś się na stado staruszków, które stoją dość blisko stajni (ze względu na to, że trzeba je obserwować). Wszystkie te konie mają 22+ lat (najstarszy 27). Ilość żarcia jakie dostają i treściwego i objętościowego, prócz bycia na łąkach nie mieści się w głowie. Podpasłabyś je? W jaki sposób, jeżeli perystaltyka już nie ta, a są to w większości konie po przejściach, które przyjechały do stajni w opłakanym stanie i dostają ilości, których nie są w stanie przejeść?
Nie ocenia się po okładce...

Jeżeli chcesz, mogę podesłać Ci zdjęcia tych koni z "przyjścia" i z "teraz" na prv, bo tutaj nie chcę zaśmiecać.
Naszlo mnie jakis czas temu, zeby moze troche wrocic do koni i chyba przejde tez do czynow.
Mozecie mi polecic jakies miejsce w Wawie i najblizszej okolicy, gdzie dojade rowerem (muranow)/komunikacja bo nie mam samochodu?
Kolo mnie widzialam jakas stajnie Agamaja czy jakos tak, ale po zajrzeniu w sumie sie zniechecilam, preferuje jednak lepsze warunki dla zwierzat.
Gdzie moglabym cos pojezdzic w jakis sensownych dla mnie warunkach.
Mialam kilka okresow jezdzieckich w zyciu, ale nigdy porzadnych bo bylam durna jak but.
Z rok temu bylam na paru jazdach + jakies niezobowiazujace losowe tereny, teraz pewnie chcialabym troche pojezdzic na placu i zobaczyc co wogole wyjdzie, zlapac rownowage w siodle, bo mam rabniete troche stawy i przykurcz nogi w siodle np.
Wiec pewnie chcialabym ogarnac rownowage i zobaczyc jak moj organizm po roznch kontuzjach ogarnie temat. NIe wiem czy w takim wypadku nie bylaby lepsza dla mnie jakas indywidualna opcja? Nie wiem, licze na porade.
Docelowo to nie ma co sie oszukiwac chcialabym sobie po prostu od czasu do czasu pojechac relaksacyjnie jakis teren, spedzic czas z konmi i to tyle moich ambicji i czasu.
Zalezy mi tez na doroslej grupie wiekowej, po 30 stalam sie uprzedzona do mlodziezy i wolalabym jakos zblizone wiekowo towarzystwo.
Wiem, ze brzmi to zle, ale kazdy ma jakies marzenia😉
Klopsik, najprawdopodobniej natknęłaś się na stado staruszków, które stoją dość blisko stajni (ze względu na to, że trzeba je obserwować). Wszystkie te konie mają 22+ lat (najstarszy 27). Ilość żarcia jakie dostają i treściwego i objętościowego, prócz bycia na łąkach nie mieści się w głowie. Podpasłabyś je? W jaki sposób, jeżeli perystaltyka już nie ta, a są to w większości konie po przejściach, które przyjechały do stajni w opłakanym stanie i dostają ilości, których nie są w stanie przejeść?
Nie ocenia się po okładce...

Jeżeli chcesz, mogę podesłać Ci zdjęcia tych koni z "przyjścia" i z "teraz" na prv, bo tutaj nie chcę zaśmiecać.


Akurat stajnie ocenia się po koniach czyli po okładce 🙂 Spoko luz. Wierzę na słowo i może jeszcze wpadnę na reinspekcje.  Narazie przyjaciółka poszła do Wasyla, ale raczej nie będzie tam długo jeździć.
Moze ktos był i moze powiedzieć cos wiecej lub słyszał o szkole sportów konnych w starych babicach? 👀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 września 2016 20:55
ojoj Klopsik u Wasyla to pipipipi  😎 wyślij ją na nowo do Up rancz  😉 my tam wszystkich odsyłamy i każdy wraca zadowolony  😎
i konie tam nie głodują  😉 widuje je po sąsiedzku przecież  🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 września 2016 08:25
Oj, zduśka, trzeba do mnie odsyłać a nie za płot :p

xKingax, byłam w szkole sportów konnych, konie nie wygladały źle, w boksach dosc czysto, właściciel (?) sprawial wrazenie ogarnietego. Jazdy akurat zadnej nie widzialam, ale miejsce wywarlo u mnie na pierwszy rzut oka dosc pozytywne wrazenie. O szczegoly mozesz pytac Dar, ona tam pracowala z tego co pamietam.
Właścicieli w SSK jest dwóch.  😉
A zainteresowaną osobę proszę na PW 😉
[quote author=zduśka link=topic=67378.msg2592695#msg2592695 date=1473364541]
ojoj Klopsik u Wasyla to pipipipi  😎 wyślij ją na nowo do Up rancz  😉 my tam wszystkich odsyłamy i każdy wraca zadowolony  😎
i konie tam nie głodują  😉 widuje je po sąsiedzku przecież  🙂
[/quote]

Generalnie u Wasyla dostałam odruchu wymiotnego na widok boksów i kopyt po wyjściu z boksu. Dlategoż właśnie stwierdzam, że długo tam nie pojeździ. Rezta całkiem spoko. No oprócz łazienki jeszcze. Nt. instruktorki wypowiadać się nie będę.
Co polecacie dla dzieci i dorosłych w okolicach Wawki z dobrym dojazdem z Żoliborza?
Cześć

Wie ktoś czy znajdę gdzieś treningi skokowe ( niestety nie mam własnego konia :/ )? Mam III klasę sportową i zależy mi na dalszym rozwoju i z czasem zrobieniu II klasy. Chciałbym jak najczęściej jeździć (najlepiej nawet codziennie) 🙂
słuchajcie, gdzie mogę pojechać z dziećmi, 5 lat, pokazać konie, wsadzić, jakieś oprowadzanki?
Myślę, że to zależy od tego ile masz na to czasu (całodniowa wycieczka z piknikiem czy 3 godziny w przejazdami) oraz skąd i jak daleko możesz dojechać 🙂
Zapewne jest sporo takich miejsc.
chess jeśli możesz to podpowiedz na całodniową wycieczkę miejsce i taką na krótkie oprowadzanki, pogłaskanie koników.. Miejsce nie ma żadnego znaczenia, oby było w okolicy Wawy
Napisałam wiadomość prywatną 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się