Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Dava   kiss kiss bang bang
19 sierpnia 2016 16:06
To Wasze konie wygrały konkurs na niejadka  😁
Może trzeba popróbować różne rodzaje pasz i sieczek (bazując na próbkach)? W sensie ja już się nacięłam kilka razy kupując worek, że musiałam go opylić komuś, bo koń odmawiał jedzenia (przeważnie w połowie 😉 ale są paszę, który nie zje ani pół ziarenka.

Halo -> a co tu jest jakieś nie-do-wiary?  🤔
Koń rasy prymitywnej przytył, też mi niesamowitość. Widziałam wiele koni, które w kilka miesięcy zaokrąglały się na maxa, a co dopiero koń tej rasy...
Raczej niesamowite by było jakby nie przytył  😵
No, tak jak healthy hooves ma taką 'standadową' objętość' to HiFi jest OGROMNE :O mam takie zielone kubły duże z Castoramy w paszarni i muszę na trzy razy przesypywać bo nie dość że wór wielki to jest ściśnięte mocno więc jak przesypuję to się nagle jeszcze więcej jej robi o_O
no, niektóre i sieczki i pasze śmierdzą. Dengie zapachowo wypada super ale ta ochwatowa to już w ogóle mistrzostwo świata! Koń raowiec więc przy okazji ma normalnie aromaterapię xD


Fajnie ze piszecie o tych świeczkach bo właśnie przyszedł mi pierwszy worek sieczki od nich wybrałam ten z dodatkiem jabłka . Wczesniej podawałam beyilesa i sie sprawdzał ale cenowo wypada słabo , bo za
79 zł mam tylko 12,5 kg a tu mam 20 . 😉 mam nadzieje ze bedzie smakować równie dobrze
Dava   kiss kiss bang bang
19 sierpnia 2016 16:14
Mam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi. Moja jabłkowej (niby bardziej smakowitej) nie chciała nawet powąchac  😁
Dobrze, że w stajni dużo koni ją je i worek się nie zmarnował  😵
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 sierpnia 2016 18:22
jeśli o sieczki chodzi to ja polecam z całego serca Molichaff. Za namową dziewczyn z tutejszego wątku kupiłam i kobyłka mi się rozpływała nad jej smakiem.
Mocno poprawiła się też sieczka z pro-linen, olejowana lucerna nie pyli wcale.
Dava, ja cię proszę, bądź uważniejsza, gdy szykujesz się do ataków. 1. To nie jest koń prymitywny (chyba, że inaczej rozumiemy prymitywność). 2. Urosnąć z 15 cm w ciągu 2-3 miesięcy to jest dziwo, bo nabranie masy jak najbardziej do ogarnięcia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 sierpnia 2016 19:06
halo, przede wszystkim, była mowa o 4 miesiącach, czytaj co jest napisane. A jak już przeczytasz to przeczytaj jeszcze raz. I jeszcze raz.
Może doczytadz, że czy tego chcesz czy nie, to JEST ten sam koń. Przykro mi :P
Dava   kiss kiss bang bang
19 sierpnia 2016 19:58
Halo -> serio poplacz sobie w kaciku pijac meliske  😁
Dla mnie kon z pochodzenia od ras zimnokrwistych i kucow jest 'prymitywny', czyli o niebywalej sklonnosci do przybierania na masie i niewygorowanych potrzebach zywieniowych.
I tak kon moze urosnac o 15cm w kilka miesiecy, nawet ten sam kon  😁 😁 😁
Czyli potwierdzacie różnicę wzrostu 15 cm w 4 miesiące?
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 sierpnia 2016 20:58
potwierdzam, że to jeden ten sam koń. A że masz miarę w oczach z korektą wypaczenia ogniskowej i perspektywy - to już Ty nam powiedz :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 21:09
halo, skąd Ci się 15 cm wzięło? z mierzenia karteczką na monitorze chyba...
Strzyga, dokładnie tak. Długość nogi w proporcji do kłębu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 sierpnia 2016 21:49
halo, czego nie rozumiesz w 'zniekształcenie spowodowane ogniskową obiektywu' xD
będę bardziej obrazowa GIF
Zmierz sobie proporcję szerokości nosa do szerokości całej twarzy. Ilu osobom robiono zdjęcia? Bo to przecież zupełnie inne osoby... Funny-fact: skoro ogniskowa aż tak zmienia proporcje ludzkiej twarzy to zniekształcenia będą znacznie większe w przypadku dużych obiektów
O różnicy w perspektywie już nawet nie będę wspominać, bo się wielki offtop naukowy robi.
także spokojnie, halo, to są dwa różne konie, pomalowane w photoshopie żeby były tak samo wybarwione i żeby robić ludzi w balona
end of story  😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 22:13
To ja też mam całą masę róznych koni (no dobra, teraz mam też Bułę, ale można samemu przyjechać i sprawdzić jak wygląda halina jak się spojrzy na nią od dołu i od góry 😀)

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12717973_10205465005935620_6454057398069729678_n.jpg?oh=06a587423825fcda03f36e344d423bc1&oe=585C3C61[/img]

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13325721_10205812673667096_8218817043905411732_n.jpg?oh=b1b9d41a3567aadd82ffcc741ff767a2&oe=5810A94E[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 sierpnia 2016 22:26
Strzyga, Najlepsze jest to zdjęcie Grahamki, gdzie wygląda jak Halina a jest ile? 20cm wyższa? 30? 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 sierpnia 2016 22:32
smartini, a joo.

Bułeczka, wyższa od haliny o min. 30 cm i jakiś 300kg cięższa 😀
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/14101785_10206316166614105_383051033_n.jpg?oh=be10221194fc0d28e87f8ded0d912e75&oe=57BA1E37[/img]
Dava   kiss kiss bang bang
20 sierpnia 2016 05:18
Nie znacie sie i tyle  🤣

Halo -> tak jak zawsze przyznalam Ci w poprzednim poscie racje  😁
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 sierpnia 2016 07:00
czy ktoś miał styczność z paszami Hippo Star?
Opinie na temat tej marki przewijające się w wątku są sprzed kilku lat. Czy ktoś obecnie tym karmi i może podzielić się doświadczeniem?
Strzyga, niezależnie od wszystkiego - Bułeczka śliczna!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 sierpnia 2016 09:43
Grace, Hahaha, dzięki! Jutro zrobię jeszcze zdjecia uszu od tylu, bo w zyciu takich nie widziałam. Na końcach sa czarne, ale nie podpalane. Czarne, jakby ktos je zamoczył w farbie. Kompletnie odjazdowe 😀
Ja od początku roku używam Masters i bardzo sobie chwałę, a przeniosłam się z pavo
Strzyga, nieprawda, proporcja długości nóg do kłębu na obu zdjęciach kuca jest identyczna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 sierpnia 2016 19:33
halo, nie prawda, nie jest. Przymierz se karteczką jeszcze raz 😀

Już pominę fakt, że jesteś przecież taka super artystką i nie znasz ani pojęcia perspektywy ani tego jak długość ogniskowej wpływa na obraz?
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2016 19:36
Strzyga, nieprawda, proporcja długości nóg do kłębu na obu zdjęciach kuca jest identyczna.

1) nie wiem jak mierzyłaś, ale wcale nie jest (1 zdjęcie kłąb/'łokieć='łokieć'/kopyto, 2 zdjęcie kłąb/'łokieć,'łokieć'/kopyto)
2) OGNISKOWA
To ten sam koń, także have fun, równie dobrze możesz próbować udowadniać, że ziemia jest płaska, bo masz równy horyzont :P

Strzyga, jak łopatologiczny GIF z ogniskowymi nie wyjaśnił sprawy, to nikt nie wyjaśni 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 sierpnia 2016 19:50
OMG OLBRZYM!!! Jaki on wielki w stosunku do wieży!

smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2016 19:52
Strzyga,
[img]http://cache3.asset-cache.net/xc/492398485.jpg?v=2&c=IWSAsset&k=2&d=Zna6v6EMpJQWUQDzN5wQuwwgO1_Wqitduo1J7t_CMqqJHfiPz-tHpTcuiObTgzfv0[/img]
biedna krowa, Ty powiesz, że to Photoshop a może ona ma ciężką chorobę deformującą ciało?!
😀
smartini, krowa zdecydowanie do odpasu, żebra i kości na wierzchu. 😀. a jak odpasłyście  konia, bo chyba nie podałaś.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2016 21:53
Grace, nie podałam bo jak napisałam, to nie mój koń 😀 ja tylko znam właścicielkę i byłam 'na bieżąco' z informacjami z kupna itp wrzuciłam jako pozytywną ciekawostkę i jak widać nie wszystkim się spodobało :P Więc tak, wiem, że to w 110% ten sam koń, wiem, że jest pod opieką świetnego, ogarniętego właściciela i hodowcy, weterynarza i dietetyka także na pewno z głową 😉
Ale koniec tematu, znudziło mi się tłumaczenie krowie na rowie jak działają aparaty fotograficzne ^_^
ja nie podważam, że to ten sam koń. Byłam ciekawa jak był karmiony i jak teraz.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 sierpnia 2016 22:16
Grace, wiem wiem, 'koniec tematu' to tak ogólnie 😉 niestety, nie podpowiem jak odkarmiony. Ale jak widać - da się 🙂
smartini, gdzieś twierdziłam, że to nie jest ten sam koń??? Wątpię jedynie w podany czas przemiany. A dodatkowo uważam, że jeśli ten czas jest prawdziwy, to nigdy nie chciałabym czegoś takiego fundować koniowi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się