Ochraniacze

To dziękuje raz jeszcze za opinie  :kwiatek: W takim razie kupuje.
Czy ktoś się orientuje, czy ochraniacze Veredus (przykładowo) Olimpic wypadają tak samo duże rozmiarowo jak stare Pro Jump na rzepy?
Mam BR skokowe zapinane na kołki i niestety na nogę Kluska są za małe (nie dopnę kołka)... pasek w starych Veredusach jeszcze łapał jakoś.
Livia   ...z innego świata
21 sierpnia 2016 18:51
Lenka17, ja jeszcze spytam o te Yorki Vena - jak one wypadają? Ciut grubsza noga wejdzie? 🙂
Co do tych York Vena-ma ktoś zdjęcia na nogach na żywo?
Lenka17, ja jeszcze spytam o te Yorki Vena - jak one wypadają? Ciut grubsza noga wejdzie? 🙂

Ja mam L ,wszystkie konie które w nich chodzą u mnie mają dość "potężne " nogi 😉
Livia   ...z innego świata
22 sierpnia 2016 09:59
Lenka, dzięki, wzięłam na przymiarkę i zobaczę, czy na mojego smoka wejdą 🙂
Cobrinha,  - mam L-ki na slazaka i zapinam na luzie, na upartego to i na srodkowy kolek zapne bez problemu - ale ja wole jak ochraniacze sa nieco luzniej jesli sie nie przekrecaja 😉
Jaki rozmiar Venów na małopolaka 165cm noszącego Fouganzę FULL?
keirashara mój ma noge jak zimniok wiec I grubszą.
Stare veredusy sa na stye
Cobrinha, - niestety porownac nie mam jak do starych, , choc spore sa. Nie masz pozyczyc od kogos? Czy moze orientujesz sie, jak to zmierzyc mozna?
Cobrinha, Veredusy model skorupy nero jest mniejszy niż stare Veredusy na rzepy. Zaś najnowsza skorupa Vento jest jeszcze mniejsza.
Cobrinha, mi się wydaje, że Olimpici są mniejsze... jakby mi się nie zapomniało to mam Pro Lighty w stajni i Olimpici i Olimpusy (one są jakieś inne) to mogę porównać 🙂 Tylko bardziej interesuje Cię wysokość, czy obwód?
Livia   ...z innego świata
23 sierpnia 2016 09:43
Znajdę gdzieś jeszcze Yorki Vena czarne full? :kwiatek:
_Gaga, zdecydowanie obwód.
W starych przodach paski zapinam na rzepach tak, że końcówka paska dotykająca skorupy zachodzi na nią jakieś 3cm (jak dobrze pamiętam, w tym miejscu są przeplecione paski przez skorupę)
Co sądzicie o ochraniaczach na kołki Fouganza? Tych z wymiennymi wkładkami
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 10:16
Ja melduję, że Veny fajne w macaniu, ale niestety na moje konie za małe 😉 Czyli to taki raczej mały full.
Używa któraś z Was ochraniaczy york softice? Jakieś opinie?  :kwiatek:
Czy ktoś może miał okazję wymieniać gumy w ochraniaczach na kołki?
Czy ktoś może mi zmierzyć długość skorupy w schockemole full? Czy są one duże w porównaniu do cob ?
Ja w yorki bym nie inwestowała 🙂
Wigorrr, Dlaczego? Ok, są lepsze firmy, ale na codzienne jazdy York nie jest taką złą alternatywą.
Livia   ...z innego świata
31 sierpnia 2016 13:38
Wigorrr, miałam Yorki Cristal długi czas i dalej są w świetnym stanie, przestałam używać bo mi się znudziły 😉 Teraz wyciągnęłam je dla drugiego konia i nadal służą. Bardzo żałuję, że Veny były za małe. Dla mnie York jako firma jest ostatnio bardzo na plus 😉
Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś ochraniacze ujeżdżeniowe? Raczej z niższej półki cenowej 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
10 września 2016 20:56
Woof wear double lock. Dla mnie od kilku lat nr 1 😉
Dziękuję xequus :kwiatek:
Albo WW Club które siepią się trochę na neoprenie ale są nie zabicia i pięknie lezą 🙂
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
15 września 2016 15:28
Czy Yorki Sportivy w rozmiarze L są tak samo duże jak Cristale? Ew coś co nadawałoby się na ślązakową nóżkę, z podobnej półki cenowej(wysoka dziewczyna, więc na szczęście nóżki dość długie), czyli dość duże L, lub XL. Standardowy full wchodzi ledwo na półślązaczkę (Norton Pro). Proszę o info :kwiatek:
Norton pro ogólnie są małe - zakładałam full na konia noszącego cob York. York full zakładałam z kolei na dość dużego (174 w kłębie) SP.

Edit: dopisek
Livia   ...z innego świata
15 września 2016 16:59
Frosska, witaj w klubie wielkonogów 😉 Sportivy są niestety mniejsze, tak samo York Vena - maluchy. Na wielkie nogi moich pasują za to Nortony Carbony, oprócz Yorków Cristal.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
15 września 2016 18:59
Livia dzięki za powitanie i informacje, no ciężko ze skokowymi ochraniaczami na takie nogi, dobrze chociaż że jest też trochę ujeżdżeniowych. Ostatecznie się jeszcze zastanowię czy nie wysupłać jednak na WW double  😉 A jak coś to z droższych trochę widziałam że Horze  Crescendo Aspen są sporo większymi fullami, na nogę końską nie zakładałam, ale macałam i porównywałam z innymi fullami różnych firm. Są takie jakby miękkie te skorupki-podobnie jak Yorki Cristal, może komuś się przyda.

edit: dopisanie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się