Co mnie wkurza w jeździectwie?

Nawet gdyby był zajeżdżony to wsadzanie dziecka na konia w stajni to niczemu nie służąca głupota. Walnie głową w betonową ścianę i jednego dziecka mniej. Ale nie, przecież obok stał ojciec,  nic się więc nie mogło stać!  😁
Widzę, że już was rozmówczynie sprowadziły do parteru  😵
Boże, ale ludzie są bezmyślni.
kokosnuss, bycie bucem to inna para kaloszy. Pisałam, że nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku. Bucem może być i mistrz IO, i zawodnik L, i jeździec terenowy, i "naturals". Nie-jeździec też może być bucem. Woda sodowa uderza do głowy też z najróżniejszych powodów (a życie uczy, że za każdy potop wody sodowej przyjdzie kiedyś zapłacić).

Misskiedis, to się przewija non stop. Że co to jest LL, L. Od ludzi, którzy polegliby na brązie (dla informacji: Szalenie rzadko na odznakach zdarza się coś takiego, że ktoś nie radzi sobie jedynie ze skokami, a tak to jest spoko jeździec. O ile w ogóle się zdarza, bo osobiście sobie nie przypominam przypadku. Kto jest ogarnięty ten poprowadzi konia i przez 4 podskoki).
Skutecznie porównywać można podobne do podobnego. Wg jasnych kryteriów. Jestem wielką orędowniczką tezy, że jeździectwo to nie tylko sport czy rekreacja, ale także Sztuka. Którą można mieć opanowaną w stopniu mistrzowskim i bez najmniejszego sportowego zacięcia. Ale sztuka powodowania koniem należy do bardzo złożonych i takich, którymi włada się po długim czasie praktykowania. Stanowi też element znaczącego dorobku ludzkiej cywilizacji (patrz mój podpis). I tak to jest, że kto umie jeździć - ten umie. To "widać, słychać i czuć". Jeszcze nie spotkałam takiej osoby, żeby: a) ktokolwiek ją w oczy wyśmiewał b) żeby przejmowała się czyjąkolwiek opinią.
A zwykłych śmiertelników najlepiej weryfikuje (mniemania o sobie) sport, czy chociaż przymiarki do niego, np. szkolenie koni, żeby mogły sprostać konkretnym wymaganiom. Bez Żadnej weryfikacji - ciężka sprawa z tymi mniemaniami o sobie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 16:26
.
Bo śmiałaś zburzyć klimat wzajemnej adoracji na jej fanpage 😁.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 16:36
.
Poniesienia się zdarzają, ale po co to publikuje... Strasznie radosne  🙄... Ogólnie te qniarkowe fanpage to kopalnia kwiatków.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 16:48
Ten jest hicior a mamusia bije wszystko na głowę 😀 mam jej adres do korespondencji podać 😂
No i mamusia chyba kazała skasować komentarze 😀 dobrze, że ktoś wymyślił screeny 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 17:10
smartini, jak na podwórku "idę do mamy!".
Strzyga-z tego co kojarzę, ona ma jakoś 17/18 lat. A przynajmniej tak mi się wydaje... :P A co do wsadzenia Marty(ciekawe, czy p.Cecylia jest z tego zadowolona :p) na tego jej niezajeżdżonego młodziaka-szczyt głupoty i nieodpowiedzialności, ale no- lajki się muszą zgadzać 😀


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 18:35
Windziakowa, lat ma 14 albo 15. na 100%, chodzi do gimnazjum.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 18:36
Windziakowa, podobno ojciec sam ją na konia wsadził 😀 niestety, wszystkie komentarze skasowane (mam screeny <3) a matka Zosi grozi mi w privach, że zdobędzie mój adres zamieszkania 😀
Ręce opadają.
Strzyga- lat ma 16, przynajmniej tak widnieje na jej profilu 😀

Ogólnie sfera końskich fp, szczególnie tych bardziej znanych to jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji. Ale to chyba już tak jest w tym jeździectwie... 🙄
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
21 sierpnia 2016 19:51
smartini podziel się screenami :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 20:04
Biczowa, wrócę do domu to wrzucę 3🙂
Apropos tematu. parę dni temu byłam świadkiem takiej oto sytuacji, że jakiś tatuś podjechał sobie samochodem pod ogrodzenie wybiegu i wsadził swoje dziecko na chwilę na konika. Jakiegokolwiek konika. Konik miał na sobie kantarek i był na tym wybiegu z ponad dwudziestoma innymi kolegami. Dobrze, że tatusiowi akurat spodobał się szkółkowy tuptuś, a nie np. świeżo zajeżdżana westfalka.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2016 21:44
Jasnowata przecież nic by te konie zrobiły, bo ojciec był obok 😵 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 21:57
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2016 22:02
Ehh jakoś pomysły dzieci Cecylii nigdy mi się nie podobały... Jeżdżenie bez kasku, wsadzanie dzieciaków na dębujące konie, ludzie się zachwycali a ja z każdym zdjęciem łapałam za głowę... Ważne, że lajki na FB były. I nic mnie nie przekona, że była asekuracja, że lonża wymazana w Photoshopie. Niemądre to i tyle.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2016 22:16
Też miałam kiedyś problem dotyczył tej akcji... dodam tylko, że siwek był świeżo po zakończeniu rozruchu (uraz ścięgna).
Część I
Część II
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 22:22
Przerażające to jest, naprawdę. Ludzie ciskają się 'bo sportowiec ma ostre wędzidło', 'bo westowcy robią fencing', 'bo trening wymagający i konik się spocił'
I jednocześnie przyklaskują nastoletniemu bachorowi (sorry, inaczej się nie da), który bez jakiej kontroli, czy to ze strony rodziców czy instruktorów/trenerów zrywa konie, odstawia dzikie galopady, szczyci się wsiadaniem na surówkę w boksie. Ba, jest fejm!
Twarz marki START. SERIO?!
Jak firma może mieć takiego dzieciaka za ambasadora swojej marki. Ładować na okładki katalogów i się promować.
Takim poziomem.

To mnie wkurza.
takie obrazki mnie wkurzają:

https://www.facebook.com/julia.falkiewicz.98/posts/643260305836472?pnref=story

w odpowiedzi na mój komentarz dowiedziałam się, że koń wcale nie jest wychudzony, tylko stary (26 lat) i że się nie znam i mam się nie wypowiadać. I na koniec wszystkie komentarze i tak skasowane. Mają być tylko lajki przecież...

Tu ta sama ekipa:

https://www.facebook.com/olivonhateist/videos/824707311008723/?permPage=1
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 22:36
n, cały post skasowany ten pierwszy 😉
ale to ten sam siwek co na drugim filmie? 26 lat i heja skoki?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 sierpnia 2016 22:44
smartini, ciekawe swoją drogą, że marce START absolutnie to nie przeszkadza. Pewnie quoniareczki im robią sprzedaż 😀
Mnie przeraża to co widzę i chociaż nie chce dać wiary to muszę, bo są dowody, że tak w istocie się dzieje. Na całe szczęście z końskich FB już zrezygnowałam i nie muszę obracać się w tej grupie różańca wzajemnej adoracji, chociaż nie na wszystkich jest taka atmosfera.
Co do ich fp , najbardziej spodobał mi się ten film 😂 

Jak ktoś jescze nie wie jak sprawdzić czy pasza  jest dobra to zapraszam do oglądania  💃
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 23:00
maluda, no niestety, też wolałabym nie wierzyć ale...
lenka, 'kto ma większe cycki' też jest niezłe.
Tak, ona ma naście lat...  😵
Wy sie wszyscy nie znacie , przecież to przyszłość polskiego jeździectwa  🏇
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2016 23:10
Lenka17, a ja jeszcze bardziej się cieszę, że jeżdżę w jeansach na aqh :P czegoś takiego na zawodach nie spotkam xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się