PSY

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 09:15
[quote author=Alten link=topic=32.msg2585997#msg2585997 date=1471648106]
[url=http://olx.pl/oferta/suczka-border-collie-ostatnia-CID103-IDh8SmB.html#680d397d11]Kurde, tak ciężko poczekać?  😤[/url]


Katastrofa...
A ja mam pytanie, są tu właściciele Border Collie? (dobra, na pewno są, za dużo na revolcie ludzi żeby się BC nie trafiło :P)
Właśnie sobie zaczęłam na własne życzenie życie do góry nogami wywracać i jak ogarnę podstawy to w końcu - będę brała psa. 'Mam' trzy ale te zostają w domu. Od dawien dawna myślę o BC ale w sieci jest zdecydowanie za dużo sprzecznych informacji, przydałaby mi się rozmowa 'u źródła' 😀 If you know what I mean. Zachcianki zachciankami ale mogę się zwyczajnie na właściciela BC nie nadawać :3
[/quote]

Ciężko odpowiedzieć bo..każdy bc jest inny. Wszystko zależy czego oczekujesz, jaką linię wybierzesz(pod kątem predyspozycji i zdrowia bo to rasa narażona na nie fajne choróbska)  i ile masz czasu by coś z tym psem robić sensownego.
Tak, jest taka moda, że jak pytasz o BC to 90% Ci odradza, ale to jest w wielu innych rasach. Niby z dobrej woli, ale czasem mam wątpliwości :>D
Mój jest zaprzeczeniem praktycznie wszystkich wad jakie każdy wymienia o rasie 😀 (no może fakt, może ma czasem problem przełączenia się z ON na OFF i trzeba mu pomóc jak i czasami emocje górują- ale to i tak jak dla mnie ideał psa 😀

Jakbyś miała jakies pytania zapraszam na priv🙂

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 11:00
derby, i właśnie dlatego chcę porozmawiać z paroma właścicielami 😉 bo odradzania to już się naczytalam w sieci co nie miara na co drugim blogu czy forum i rozumiem istotę problemu i skąd takie spisy no ale raczej nie łapię się w widelki bezmozgiego kupca, ktory nigdy psa nie mial albo tylko kiedystam goldena i sobie uwidzial BC bo sie naogladal filmikow w internecie 😉 jestwm trochę bardziej swiadomym wlascicielem i jak to ja, watpie we wszystko co czytam w sieci i szukam wiecej informacji. Nie chcę się wiec tu rozpisywac nad tym czego potrzebuje tylko znalezc kilkoro chetnych do krotkiej wymiany zdan posiadaczy BC 🙂

Malua, cel jest taki, zeby miec psa o cechach, ktor ma BC. Do robienia znim roznych fajnych (w sensie dla psa) rzeczy i posiadania towarzysza ktory by odpowiadal moim potrzebom (a poki co zakladam, ze to wlasnie bc)
Jedyne czego robic na pewno nie będziemy to owce, bo do tego raczej sposobnosci miec nie bede
Dziewczyny mam problem pomocy .Pieseł mi się popsuł  🙄
Zawsze przesypiał całą noc bez pobudek na siku,od 2-3 tygodni dzień w dzień robi mi albo mamie pobudki (od 1do nawet 4 w ciągu nocy) Nie wiem czym to jest spowodowane ,psina zdrowa po szczepieniach ,odrobaczeniu .Jedyny powód który mi się nasuwa to to że nie było mnie sporo w domu ,pies został z mamą i bardzo tęsknił (siedzi przed bramą i czeka na mój powrót) wiem też że nie spał zawsze w domu bo nie chciał do niego wracać,może to z tym związane .Minie ? Czy zrobić jakieś badania,może coś z pęcherzem ? Mam teraz taki okres w życiu że nie uśmiecha mi się wstawać po 4 razy w nocy  😵
Dołączam zdjęcie Titiona po wizycie u fryzjera ,z wczorajszego grzybobrania  😉
derby, i właśnie dlatego chcę porozmawiać z paroma właścicielami 😉 bo odradzania to już się naczytalam w sieci co nie miara na co drugim blogu czy forum i rozumiem istotę problemu i skąd takie spisy no ale raczej nie łapię się w widelki bezmozgiego kupca, ktory nigdy psa nie mial albo tylko kiedystam goldena i sobie uwidzial BC bo sie naogladal filmikow w internecie 😉 jestwm trochę bardziej swiadomym wlascicielem i jak to ja, watpie we wszystko co czytam w sieci i szukam wiecej informacji. Nie chcę się wiec tu rozpisywac nad tym czego potrzebuje tylko znalezc kilkoro chetnych do krotkiej wymiany zdan posiadaczy BC 🙂

Malua, cel jest taki, zeby miec psa o cechach, ktor ma BC. Do robienia znim roznych fajnych (w sensie dla psa) rzeczy i posiadania towarzysza ktory by odpowiadal moim potrzebom (a poki co zakladam, ze to wlasnie bc)
Jedyne czego robic na pewno nie będziemy to owce, bo do tego raczej sposobnosci miec nie bede

Jedyne co mogę dopowiedzieć od siebie to zdanie, które usłyszałam u weta i się sprawdziło (nie mówię, że każdy pies tak ma!): "te psy nie sygnalizują agresji."
Można się zgodzić bądź nie, ale jak na razie nie spotkałam wyjątku.

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 11:25
maluda, gdzieś o tym czytałam, w artykule uzasadnione było tym, że psy przy owcach czasem musiały 'użyć zębów' a nie się bawić w warczenie więc reagują od razu bez ostrzeżenia.
Generalnie, naprawdę zdaję sobie sprawę z tego, że to trudne psy, bo zaraz się posypie hejt że mam zachciankę 😉 owszem, maam, ale świadomą 😉
Jak siade do kompa to napiszę privy z nurtujacymi mnie pytaniammi, dzieki dziewczyny 😉
Dla mnie to minus, bo chciałabym aby pies wysyłał sygnały klarowne by dać mi szansę na odpowiednią reakcję. Natomiast niemiłe jest jak na moją sukę rusza przedstawiciel tej rasy, który stał obok niej kilka minut i to pozornie spokojny jakby miał ją gdzieś.
Oczywiście właściciel znający swojego psa pewnie potrafi odczytywać pomniejsze sygnały...

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 11:36
maluda,  jednym z mojej trójcy jest mastif tybetanski. Niby misiu ale też nie daje oznak swoich zamiarow i jak postanowi - to dziala. A przy 60kg to juz sie robi klopot. Takze trochę trwało umieszczenie go w hierarchi domowej, najwiekszy problem mial z meska czescia rodziny.
Wlasnie dla takich i innych kwiatkow potrzebuje rozmowy a nie  pustych, dumnych wpisow na blogach. Jeszcze sporo czasu minie zanim podejmę decyzję
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 11:47
Jeśli ktoś ma agresywnego BC to tylko i wyłącznie świadczy to o braku odpowiedniego socjalu bo u BC zawalony socjal to cięzkie życie na przyszłość.
Mój warkot warczy zdecydowanie jak ktoś go niepokoi, idealnie pokazuje SYGNAŁY USPAKAJAJĄCE, większość BC, które znam są idealne w CS-owaniu

Psa dostajemy z praktycznie "czystą kartą" to jaki będzie zależy od wychowania bądź jego braku.

Trzeba uważać by nie wzmocnić i nie kształtować żadnych fiksacji bo na początku może wydawać się zabawne, a w gruncie rzeczy prowadzi do nie fajnych zachowań.

Ja też chciałam psa chętnego do pracy, zmotywowanego,żartego, który oprócz chęci do działania będzie w stanie w deszczowy dzień przeleżeć ze mną dzień 😀
Wszyscy mówili mi, że tak się nie da, że to nie pies, który może robić NIC, a jednak- jak trzeba potrafi robić nic..🙂

My akurat tropimy, spróbowaliśmy odrobiny ratownictwa wodnego i z chęcią bym kontynuowała, ale nie wiem gdzie mnie dalej poniesie.  Z dynamicznych rekreacji kierunek agi/frisbee, chciałam robić coś co głównie pies najbardziej lubi, problem w tym, że on lubi wszystko co mu zaproponuję 😀





a najlepiej wychodzi mu:
Żeby nie było, nie pisałam o rasie jako o grupie agresywnych bestii, a tylko zaznaczyłam, że nie sygnalizują "poprawnie" (w mojej opinii i paru osób).
a jest ktoś na re-volcie kto ma bassety?

Nasz dom zbasseciał już całkiem. Tydzień temu doszedł do rodziny pięciomiesięczny basset hound bicolor Kufel 🙂
I tak w domu są 3 psy. Bassecia Wilma, Kufel i JRT Luśka. Nie powiem- jest wesoło🙂 Basset i JRT to dwa bieguny... ale dzięki terrierowi bassety biegają a nie tylko leżą i śpią. Basset to rewelacyjna rodzinna rasa, idealne do dzieci tyle, że nijak nie wyszkolisz... czasem mają przebłyski i udają, że słuchają ale to tylko czasem. Wilma okazała się bassetem pilnującym i szczeka na obcych.

Luśka sprawdza się jako pies do biegania, ale ostatnio wcześniej przybiegła do domu i zganiała okrutnie Bandita na padoku. Ma szczęście, że w nią nie trafił bo raczej by nie przeżyła kopa od podkutego na 4 Bandzia.

Wstawiam "matołki"  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 13:19
Złota niezły mix😀 Basset kontra JRT dwa bieguny 😀

Ale fakt będzie zmuszony do większej aktywności niz kanapa;d
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 13:22
Złota, kuzynka ma Bassa - jest absolutnie genialny tylko fakt, czegoś od niego egzekwować... 😁
był modelem na moich warsztatach foto, uratowały nas tylko smaczki Pegastro bo je wręcz pochłaniał i dla nich to jeszcze jako tako był w stanie usiedzieć :P
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12809529_1300308036662506_1181576068156727861_n.jpg?oh=0f9becfb3fe76230443255001fa5f985&oe=58528352[/img]
smartini, super jest to zdjęcie🙂

Jak dojedzie do nas fotograf to może uda się bassy wykorzystać też do zdjęć🙂
Złota, ja mam basseta, ale my to się znamy już z basseciego forum  😀
Mój Maniek dał się świetnie wyszkolić, ale to taki wyjątek potwierdzający regułę, bo Rocher już jest anty-szkoleniowy  🤣

Tego basseta ze zdjęcia pamiętam ze snapów Juliadny, fajny jest!

Musiałam dziś uśpić psa... To już trzeci w te wakacje, jakkolwiek nieprawdopodobnie i paskudnie to brzmi... Ale niestety tak to wygląda jak ma się wszystkie psy w tym samym wieku... Tym razem Pysia, pocieszam się tylko tym, że miała już 17 lat...
Moon   #kulistyzajebisty
22 sierpnia 2016 18:16
Joy, strasznie współczuję, trzymaj się jakoś 🙁

Ja znowu odnośnie psich karm - Jakie opinie o Acanie? To chyba deko wyższa półka niż Pedigree czy Purina, co nie?
Po naszych 'podchodach' i przymycaniu coraz większych ilości karmy suchej zamiast mokrej, wyszło że panicz postanowił jeść Acana Dog Lamb & Okanagan Apple. Alleluja.  😅
I... jeszcze głupsze pytanie :P Wg dawkowania wychodzi, że pies powinien jeść ok 200-220g dziennie, czyli szklaneczkę karmy. Kurdę, jakoś tak objętościowo, to mi mało!  🤔wirek: Głupia jestem, czy coś knocę?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 18:25
Moon, ja od 6 miesięcy jestem na acanie i jestem zadowolona, pies bardziej 😀 Acana ma 60% mięsa, pedigree aż 4%
Jest zdecydowanie karmą z lepszej półki 🙂 Początkowo miałam kilka dni rewolucji żołądkowej, ale po tym już nic się nie działo. Sierść błyszcząca, pies w dobrej kondycji.
Małe dawkowanie bo karma dobra jakościowo, ja mojemu 16kg podaje ok 220 gram dziennie, karmy gorsze jakościowo podaje się dwa razy więcej czasami by psa chyba wypełnić objętościowo 😀

pies nie chodzi głodny z powodu takiej ilości🙂 (my jeszcze na puppy&junior)
Moon   #kulistyzajebisty
22 sierpnia 2016 18:41
derby, fenks za info, tak myślałam z tym stosunkiem ilość:jakość, jednak na psychikę (chyba bardziej moją, niż psią :P) działa ta ilość :P
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 18:52
Dawkowanie jest podane standardowo, czasami wiadomo- jak pies miał bardzo aktywny dzień dostaje więcej lub odpowiednio mniej🙂


smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2016 18:59
derby,  jestem zakochanna... serio!
Co do dawkowania, mam dwa owczarki podobnych gabarytow (spore bydlaki...) i mlodszy je z poltora jak nie dwa razy wiecej niz starszy a nadal szczupak jest oO taką przemianę materii ma więc bądź tu człowieku mądry
Joy, przykro mi.
Moon, ja nie patrzę na dawkowanie widniejące na opakowaniu, bo dostosowuje ilość do aktywności psa (nieco eksperymentując na początku). Lil ma miskę 0.55l i pełną dostaje rano oraz wieczorem.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2016 19:28
smartini ja też, hihihi i to bardzo 😀

maluda wow, ponad litr dziennie żarełka? :P mój 60kg pies tyle nie dostawał 😀
Rośnie 🙂
yegua, słodziak! 😍 Jak Wam idzie docieranie się? 🙂
Dziewczyny, waham się nad wyborem karmy, w oko wpadły mi 3 marki:
- Lukullus: http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_psa/sucha_karma_dla_psa/lukullus/sucha_karma/374548
- Markus: http://www.bitiba.pl/shop/karma_dla_psa/sucha_karma_dla_psa/markus_muehle/markus_muhle/374631

oraz jedna nietłoczona na zimno, ale o niezłym składzie:
http://karmy-granum.pl/produkt/elite-adult-lambrice/

Cenowo wychodzi w miarę podobnie, byłabym wdzięczna gdyby ktoś mógł doradzić jeśli chodzi o składy i może doświadczenie  :kwiatek:
lovesunrise, popatrz na zooplusie. Są w tej chwili fajne promocje, w tej cenie upolujesz sporo lepszą karmę. Mój na te tłoczone na zimno bardzo źle reagował -  w sumie wydalał więcej niż zjadał, poleciała mu sierść itp. Po zmianie karmy poprawa natychmiastowa.
epk, moja gończa polska jest teraz na pakiecie próbnym Lukullusa - na razie wszystko wygląda dobrze, sierść się poprawiła po ostatniej karmie. Cieszy mnie też, że jako tako go zjada, bo jest strasznie wybredna co do karm. Ale zobaczymy, na razie tylko testujemy 😉 a jeśli chodzi o te promocje, znalazłam właśnie Wolf Of Wilderness i nie mogę uwierzyć, że to kosztuje teraz na promocji 10zł/kg  😲
wygląda na dobrą karmę
lovesunrise, no właśnie to dostaje teraz mój Nero - faaajna ta karma. Po 3 tygodniach masa ciała wróciła do normy, sierść zrobiła się błyszcząca i odrasta a kupy 2 razy dziennie i małe.
epk, kupowałaś właśnie na Zooplusie? Nie mogę wybrać ilości opakowań większej niż 1 w tej promocji. Nie rozumiem co wynika z opisu, że dostanę 3kg karmy w cenie 1?
lovesunrise, tak. Możesz z każdego wziąć tylko 1kpl - 2kg karmy (jeden normalny + jeden w gratisie). No taka promocja, więcej się nie da 😉, ale można złożyć 2 zamówienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się