wrzody żołądka

Ryżowe nie.
A pszenne tak? Ja wiem tylko, że zboża należy odstawić.  🤔
Ryżowe nie, ale zrozumialam ze mowa o pszennych?
Chcialabym bardzo podziekowac kolezance Belva, za pomoc w zorganizowaniu leku dla wrzodowca i blyskawiczna wysylke.
A co powiecie na inulinę dla wrzodka? brzmi jakby mogło wspomóc, ale czy są jakieś przeciw?
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Inulina-99-naturalny-prebiotyk-1kg/1540
A czy ktoś z właścicieli wrzodowców zafundował koniom komórki macierzyste ?
Mój koń ze względu na małą kontuzje mięśnia będzie je  mieć i zastanawiam się czy "przy okazji " nie polepszy się stan żołądka  🤔
Hej 🙂 pozwole sobie przylaczyc do watku. Mam kuca 130wrzodowca najgorszy stopien. Mial leczone wrzody w klinice. Potem dwa miesiace enamere omeprazol podawana w domu prze 12tygodni. Miesiac przerwy i spowrotem bol brzucha itp.... sieczke z lucerny podajemy u granulat. Co mozna jeszcze domowym sposobem zaradzic ? Nie stac mnie juz na leczenie mega drogimi.kekami. wydakam mase kady na keczenie i nic...
Gillian   four letter word
14 sierpnia 2016 22:15
A gluta dajesz?
Hala124 siemię, siemię, siemię i jeszcze raz siemię lniane... Skoro koń ma mocne objawy, to najlepiej codziennie, a nawet 2 razy dziennie. To nie ma skutków ubocznych, a złagodzi ból. Druga rzecz - rokitnik. U Podkowy kosztuje 50 zł za woreczek, mnie starcza na miesiąc, a podaję dawkę iście końską i w moim wypadku rokitnik ratuje nas w najgorszych momentach bez dodatkowych leków. To naprawdę działa! Kupuj worek, tu masz link: http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Rokitnik-owoc/590 , i dajesz na początku do każdego odpasu łyżkę stołową czubatą (ok 15 g, wyjdzie dziennie ponad 60 g i o to chodzi), później można zejść do 2 łyżek dziennie. Trzecia rzecz: jeśli masz możliwość podziel odpasy na małe dawki co parę godzin. Ja do teraz daję koniowi 5 odpasów dziennie i naprawdę to robi różnicę. Czwarta: dobrej jakości siano w siatkę i dostęp 24 godziny na dobę. Najlepiej kupić takie maxi siatki, kosztują ok 30 zł, mieści się w nie kostka siana 8-kilogramowa, i takie dwie siatki na dzień je duży koń, to kuc pewnie troszkę mniej zje. Kolejna: w miarę możliwości nie dawaj granulatów tylko lekkostrawne pasze o małej zawartości cukrów. Są tańsze alternatywy niż te "specjalistyczne" dla wrzodów, np Baileys Everyday High Fibre Mix dobrze się sprawdzał, koszt ok 60 zł/worek. I przede wszystkim miej dla konia dużo serca, nie wprowadzaj mocnych treningów, dużo czasu niech spędza na pastwisku z trawą - to naturalnie pomaga na wrzody, a Ty głęboki wdech i działaj.
Działaj! Jak coś, pisz na pw, postaram się jeszcze coś podpowiedzieć. Głowa do góry! Miałam konia z 4-ym stopniem wrzodów i do tego po operacji kolki, teraz jest 0 wrzodów i Lilka wygląda jak kulka (tfu tfu). Wszystko się da! Nie trać głowy  :kwiatek:
Witam czy robi ktoś zamówienie zbiorowe na abprazole ?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 sierpnia 2016 17:57
Ku pokrzepieniu serc wszystkich właścicieli wrzodowców 🙂 odpowiednie jedzonko, glut co drugi dzień, omeprazol co pół roku i kupa miłości  😍 Taka dzisiaj refleksja mnie złapała, ze gdyby nie ten wątek to bym zwariowała, odpuściła i nigdy nie uzyskała takiego efektu. Dziękuję :kwiatek:

Rozumiem radość ale przesada w żadną stronę nie jest dobra.
Rozumiem radość ale przesada w żadną stronę nie jest dobra.

W jakim sensie ?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 sierpnia 2016 21:52
W sensie, żeby nie był zapasiony 😉
No tak 🤣
No na tym ujeciu to wyglada jak baleron 😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 sierpnia 2016 04:44
Haha no może faktycznie ujęcie niefortunne 😉 tak czy siak po tylu latach walki o każde kg wolę w te stronę 😀 Poza tym jesień sie zbliża i znowu spadnie z masy  🤔 wiec pby te nadprogramowe kg, a nie wiecej 😀
No dokładnie o to chodzi 😉
Chyba patrzymy na inne zdjęcie... Gdzie ten baleron?

xequus fajnie, że w końcu się udało  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
22 sierpnia 2016 08:49
ja tam też balerona nie widzę tylko ładnie wyglądającego konia 😉
A ja widze, ale widzialam tez inne i wiem ze nim nie jest 😉 Ale kon jest nie do poznania jak go pamietam 3 lata temu.
A jak to jest z tym glutem bo tutaj piszecie, że można dawać codziennie/ co drugi dzień, a gdzieś na innej stronie przeczytałam że za często nie powinno się dawać bo rozleniwia jelita czy coś takiego  🤔
Ja zawsze słyszę że glut mozna dawać bez ograniczeń  🙂 Sama daje regularnie 1-3 razy w tygodniu i konik czuje się swietnie  💃 Oczywsicie taki prawdziwy glut , same ziarenka nic nie dadzą tylko "przelecą "
Ja daje codziennie. Wydaje mi sie ze moze spowodowac rozwolnienie ale nie jestem tego pewna?
Możecie coś polecić dla wrzodowca na pomoc w budowie mięśni (oprócz racjonalnego treningu oczywiście)? Mój zwierz mimo wszystkich zaleceń (siana do oporu, padok, karmienie 5x dziennie,omeprazol itd.) wygląda dość szczupło, wiem, że to nie młodziak no i jest folblutem... Ale można coś mu bezpiecznie podawać? Konio jest po dość silnej kolce i w związku z tym zmizerniał jeszcze bardziej, dopiero powoli stopniowo wprowdzamy normalne żywienie, a szczerze mówiąc nie mam póki co serca na niego wsiadać 🙁
Czy ktoś z was podaje dla swojego wrzodowca prawoślaz ? Czytałam ,że substancje śluzowe w nim zawarte bardzo dobrze chronią śluzówkę żołądka.
To kombinuj z lonzowaniem 🙂
Niesety lonża/karuzela odpada 🙁
A mozesz rozwinac? Nie wiem jak kon ktory jest za chudy zeby na niego wsiadac mialby sie poprawic jezeli nie ma mozliwosci nadbudowania miesni?
Nie jest za chudy aby na niego wsiadać, może żle to ujęłam. Pytałam tutaj o suplement, który można bezpiecznie podawać wrzodowcom.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się