Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Halo Kraków !

Ile teraz nasi lokalni kowale krzyczą sobie za zwykłe bez udziwnień kucie na przody?  👀
I kogo możecie polecić, żeby przyjechał mi w miarę szybko do jednego konia i nie zrypał roboty przez np. za mocne wystrugiwanie ?  👀
Ja płaciłam 180 zł, ale to było pół roku temu. A kto szybko przyjedzie? Ciężko powiedzieć... Do jednego konia mało chętnych będzie.
Alaska Paweł Mól przyjeżdża całkiem szybko  🙂

Czy ktoś z krakowskich stajni będzie w najbliższym czasie robił zamówienie z Jar paszu?
mam pytanie- jaką stajnie polecacie do nauki jazdy dla dzieciaka? mieszkają w Niepołomicach. Córka kuzyna chce zacząć jeździć i szukają czegoś  sensownego
zulu   późne rokokoko
16 sierpnia 2016 19:51
Czołem Krakowianie 🙂

Po przeprowadzce do Krakowa rozglądam się za klubem na zachodzie Krakowa i trenerem z własnymi końmi. Chodzi mi o jazdy indywidualne i "szkolenie z celem", począwszy od niskich klas ujeżdżenia. Generalnie porządna rekreacja, nie sport. Liczy się fun factor i satysfakcja z harmonijnej współpracy z koniem :-)

Słyszałam o pani Barbarze Niemczewskiej z klubu Facimiech - warto? Polećcie osobę i miejsce  🙇
Słyszałam o pani Barbarze Niemczewskiej z klubu Facimiech - warto? Polećcie osobę i miejsce  🙇

Ogólnie Facimiech można polecać. Jedyna wada, to taka że dość dużo tam zawodów i klinik, zawsze gwarno i tłoczno, więc troche nie moje klimaty, cieszącej się z ciszy i spokoju  🤣  Ale jako warunki dla koni i umiejętności szkolenia, na pewno na plus.
zulu   późne rokokoko
17 sierpnia 2016 08:51
Dzięki, to na początek uderzę tam  🙂
Dziewczyny , Heeelp  :kwiatek:. Potrzebuje namiary na kowala - Saszę . Może być na pv  :kwiatek:
[quote author=zulu link=topic=196.msg2584586#msg2584586 date=1471373502]
Słyszałam o pani Barbarze Niemczewskiej z klubu Facimiech - warto? Polećcie osobę i miejsce  🙇

Ogólnie Facimiech można polecać. Jedyna wada, to taka że dość dużo tam zawodów i klinik, zawsze gwarno i tłoczno, więc troche nie moje klimaty, cieszącej się z ciszy i spokoju  🤣  Ale jako warunki dla koni i umiejętności szkolenia, na pewno na plus.
[/quote]
Oni często jeżdżą na "małej hali" , a na dużą wchodzą jak jest pusto w miarę.
Zawsze gwarno i tłoczno, to pojęcie względne,  bo ja jeżdżę po pustym w obecności stajennych 😉
Jedzie może ktoś jutro rano do Szarych? potrzebuję się dostać na 7.30.
Ewentualnie wie ktoś który to przystanek mpk gdzie się wysiada?
[quote author=E. link=topic=196.msg2584626#msg2584626 date=1471377369]
[quote author=zulu link=topic=196.msg2584586#msg2584586 date=1471373502]
Słyszałam o pani Barbarze Niemczewskiej z klubu Facimiech - warto? Polećcie osobę i miejsce  🙇

Ogólnie Facimiech można polecać. Jedyna wada, to taka że dość dużo tam zawodów i klinik, zawsze gwarno i tłoczno, więc troche nie moje klimaty, cieszącej się z ciszy i spokoju  🤣  Ale jako warunki dla koni i umiejętności szkolenia, na pewno na plus.
[/quote]
Oni często jeżdżą na "małej hali" , a na dużą wchodzą jak jest pusto w miarę.
Zawsze gwarno i tłoczno, to pojęcie względne,  bo ja jeżdżę po pustym w obecności stajennych 😉
[/quote]
Bywałam tam może przy okazji zawodów i kiedyś porobić zdjęcia znajomym, dla mnie zawsze się tam dużo osób kręciło. Zawsze gwarno, tłoczno i kilkanaście lub nawet kilkadziesąt koni. Jak dla mnie nie lubiącej tłumów, było po prostu tak przytłaczająco. Nic na to nie poradze, że nie lubię dużych tłumów  :kwiatek:  Co nie znaczy, że ośrodek bardzo mi się podoba, a ludzie bardzo mili i uprzejmi, ale dla mnie zbyt przytłaczająco  :kwiatek:  bez urazy  😉
spoko, ja tłumów nie lubię, w sezonie halowym jest tam popołudniami kosmiczna ilość koni 🙂 kosmiczna= więcej niż 3 😂
widac coś się pozmieniało, bo ja pamiętam halę trochę tłoczniejszą niż 3  :kwiatek:
ja powyżej 3 nie wyrabiam i uciekam z krzykiem🙂 ona JEST tłoczniejsza w godzinach szczytu 🙂
Nienawidzę ścisku. Przed 15 rzadko kiedy jest tłum. Po 21 również pustki. Przy hali 102 x 50m wewnątrz band,  tłok zaczyna się powyżej 10 koni
Wyszukiwarka mi nie działa, a stron jest prawie 400, więc po prostu zapytam z ciekawości - czy są w okolicy Krakowa sensowne pensjonaty do 600-700 zł? Nie musi być hala, byle był plac z przeszkodami i koń miał dobrze. Z góry dziękuję :kwiatek:
W tej cenie to polecam stajnie w Czernichowie u Gniadego.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
23 sierpnia 2016 10:29
[quote author=budyń link=topic=196.msg2587130#msg2587130 date=1471905389]
Wyszukiwarka mi nie działa, a stron jest prawie 400, więc po prostu zapytam z ciekawości - czy są w okolicy Krakowa sensowne pensjonaty do 600-700 zł? Nie musi być hala, byle był plac z przeszkodami i koń miał dobrze. Z góry dziękuję :kwiatek:
[/quote]

Stajnia na Gościńcu w Przybysławicach koło Skały
Cariotka   płomienna pasja
23 sierpnia 2016 11:51
Paszkówka jak są miejsca 😉
I w inną stronę bliżej Limanowej stajnia Laskonik. Rewelacyjna opieka 😍
I w inną stronę bliżej Limanowej stajnia Laskonik. Rewelacyjna opieka 😍

Mówisz o naszej Orzeszkowej?  :kwiatek:  Tez dużo słyszałam, głównie pozytywnie, gorzej że nie "moja" strona krakowa i okolic  🙁
spoko, ja tłumów nie lubię, w sezonie halowym jest tam popołudniami kosmiczna ilość koni 🙂 kosmiczna= więcej niż 3 😂


Ja powyżej 5 koni już nie miałam ochoty wsiadać. A ze jestem w dogodnej sytuacji mieszkalnej w stosunku do stajni to starałam się przyjeżdżać w godzinach do 15😲0 lub od 20😲0 w sezonie halowym. W większosci wypadków byłam samiuteńka.
Teraz konia już nie mam, ale bywam często z psami na spacerach i też zawsze ubolewam że akurat prawie nikt nie jeździ i nie mogę sobie pooglądać:P
Cariotka   płomienna pasja
23 sierpnia 2016 15:21
E. tak mówię o Orzeszkowej. To ona i nie tylko ona dba o mojego konia i nawet o mnie 😁  oprócz rewelacyjnego karmienia zawsze mogę liczyć na codzienną pielęgnację konia.
Dzięki wielkie za odpowiedzi! Na razie nie mam w planach przeprowadzki, ale kto wie gdzie mnie wiatr wywieje, a przynajmniej wiem, że są realne szanse na umiejscowienie konia w moim pułapie cenowym 😁
Są, poza wyżej wymienionymi jeszcze parę by się znalazło, a miejmy nadzieję, że będzie jeszcze większy wybór stajni z przyzwoitym zapleczem i dobrych dla koni. zależy z której strony i jaki dojazd by Cię satysfakcjonował i inne jeszcze aspekty.
Czy słyszał ktoś może, że w Kobylanach są wolne boksy?
Anna.k0 a o którą stajnie pytasz konkretnie? Odwiedziłam niedawno obie. U p. Kurala 1 miejsce wolne na ten moment, a w tej drugiej stajni dostałam informacje, że póki co nie przyjmują (chyba, że klacz - to jeszcze być może).
Witam, szukam stajni z możliwością szkolenia młodego  ogiera arabskiego - był zajeżony wstępnie we wszystkich chodach na początku roku , potrzebuje przypomnienia i regularnej pracy z doświadczaną osobą i odpowiedniego wybiegu. W oklicach Kraków-Tarnów. Ktoś może kogoś polecić ?
paladynka, szukasz pensjonatu na stale czy tylko na czas szkolenia?
Szukam na czas szkolenia pensjonat + trener 1-1,5 mc-a.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się