Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2016 21:09
hmm... mi zawsze sędziowie w rozmowie 'plusowali' cofanie bez działania i wodzy i nóg, to samo na kursach czy 'omówieniach'. Trzeba by się wczytać głębiej w przepisy
jeszcze może nie do końca precyzyjnie się wyraziłam- wielu z tych trailowych cofa w dosiadzie odciążającym, jak w klasyce. Ale nie widać że np cofa w odciążającym, a potem się prostuje i rusza przez to do przodu 😉
Skoro tak lubicie filmiki z komentarzem to voila - dla francuskojęzycznych - uroczy komentarz podczas Equita Lyon 😉 i ładne cofanie - a propos cofania 😉

Szybka aktualizacja z tego co u nas 🙂 Koń zakończył L4, ja zaczęłam. Ale w stajni wczoraj byłam (zapachy stajni ponoć zdrowe na górne drogi oddechowe). Wczoraj Jacuś miał pierwszą w swoim życiu klasyczną lonżę 😀 Którą poprowadziła koleżanka. Żałuję że nie zrobiłam zdjęcia Jackowi w wyjątkowo błyszczącym ogłowiu klasycznym w którym wyglądał jak blond księżniczka (zakochałam się <3). Jak na pierwszy raz w ogóle takiej pracy na lonży to byłyśmy z niego obie bardzo zadowolone 🙂 Będę się starała podtrzymywać taką pracę raz w tygodniu.
Co jeszcze nowego - pożyczamy od koleżanki micklema żeby ustabilizować wędzidło w pysiu i ułatwić mu znalezienie lekkiego kontaktu. Zmieniamy też wędzidło na cienkie, podwójnie łamane. Na razie mamy do testów HKM'a o grubości 16mm, ale chciałabym go zmienić na stubben golden wings 14mm 😀 To by chyba było na tyle nowości... 😀
.
Jak dotrze do mnie pożyczony micklem i wędziełko stubbena (też udało mi się pożyczyć od cudownych znajomych klasyków) to mam zamiar wrzucić młodemu siodełko, zabrać do lonżownika i najpierw popracować na lonży, później z siodła. To pyknę jakieś zdjęcia 🙂
.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
24 sierpnia 2016 11:48
Nique, a jak biotyna?
sepia pamiętam o tym, ale jeszcze mu nie dawałam. Nie chcę mu mieszać, a dostaje w tej chwili jakiś super lek na oczyszczenie płuc...
Livia gratuluję 🙂 masz teraz piękny "dwupak"  🏇
Napisz coś więcej o nowym koledze  🙇
Livia teraz masz zapewne obie ręce pełne roboty, ale wszystkie chciałybyśmy się dowiedzieć czegoś więcej o Twoim nowym fryziku :P
Dzień dobry, mam kilka pytań do osób używających ogłowi w których wędzidło mocowane jest za pomocą zawiązanych rzemyków.
Czy takie mocowanie jest wytrzymałe i bezpieczne w czasie jazdy?
Czy rzemyki się nie poluzują z czasem? ewentualnie co ile trzeba je dociągać?
Czy można gdzieś poczytać o węzłach jakie się stosuje do zawiązania rzemyków mocujących wędzidło?
Ciekawi mnie opinia osób używających takiego sprzętu na co dzień. Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
25 sierpnia 2016 09:52
Szybciej śrubka się wykręci niż rzemyk rozwiąże 😉
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 10:11
Muchozol, tak, drugi też mój od niedawna 😀

kasiakliczkowska, na razie drugi będzie klasyczny, ale jak uporządkuję wszystkie sprawy i odłożę coś na drugie siodło west, to się pewnie przesiądziemy 🙂

Mosewa, dziękuję 🙂

Nique, trafiłaś w sedno - tyle czasu spędzam teraz w stajni pomagając w aklimatyzacji młodego, że prawie na forum nie bywam :P

Mój nowy nabytek nazywa się Karo i jest pięcioletnim wałaszkiem. Jeszcze z niego taki śledzik 🙂 Chodził dotąd głównie w tereny, jest niesamowicie spokojny i niekonfliktowy, garnie się do człowieka. Ma naprawdę dobrą głowę. U mnie jest od soboty, ale zmianę stajni zniósł bardzo dobrze. Mam nadzieję, że długa i fajna współpraca przed nami 🙂
.
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 10:25
Muchozol, dziękuję 🙂 Tak już od dłuższego czasu się nosiłam i rozglądałam za drugim, a teraz akurat trafiłam na bardzo fajnego konia 🙂
Livia gratulacje, i... znam ten ból! Był taki czas że miałam dwa konie i spędzałam 2/3 doby w stajni 😀 Ale wiesz co widzę??? Sesję zdjęciowa z dwoma fryziami!!! Jaaaaaaaa! Napadnę was na zdjęcia!
.
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 10:51
Muchozol, zdjęć już trochę mam, tylko tu spamować nie chcę 🙂

Nique, ja na zdjęcia zawsze bardzo chętnie, jak tylko się poogarniamy ze wszystkim to zapraszam 🙂

Nique, ja na zdjęcia zawsze bardzo chętnie, jak tylko się poogarniamy ze wszystkim to zapraszam 🙂


Super, zorganizuję ekipę foceniową i wpadniemy 😀
Livio-gratuluje pieknego zakupu! Jak widac z konmi jest jak z czipsami, trudno zadowloic sie jednym  😀. Czekam na wiece zdjec  😍

Co do wiazania rzemykami wedzidla do oglowia, czy chodzi o taki patent jak w wiazaniu latigo?
http://www.western-saddle-guide.com/attach-a-latigo.html
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 16:57
Planta, dziękuję bardzo 🙂 Spróbuję parę zdjęć wybrać, ale najwyżej je podeślę w PW, żeby tu nie robić bajzlu 🙂
Cala przyjemnosc po mojej stronie!
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 sierpnia 2016 00:37
polskie konie, polscy zawodnicy, austriackie futurity 😀



do tego Adrian na Hollywannashine 5ty w IntOpen lvl3 4yo - 215,5, Wiktoria Stańco 1wsza w Youth 13 & Under
mamy z czego być dumni 😀
a już niedługo Janiowe Wzgórze 🙂

Kto będzie?

Livia   ...z innego świata
29 sierpnia 2016 09:46
My też już za niecałe 2 tygodnie startujemy, mam nadzieję że będzie tak fajnie, jak na poprzednich zawodach 🙂 A tak to u nas spokój, bardziej się skupiam na ogarnianiu obu koni niż na ćwiczeniu 😁
.
Nowa porcja zdjęć od smartini więc chwalę się 😀
Sliczny kon, oglowie tez !  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się