Westernowa Rewia Mody

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
24 sierpnia 2016 09:29
Zawsze miałam problem z tym miejscem we wszystkich siodłach, tylko moje poprzednio siodło właśnie miało to miejsce bardziej zakryte skórą. A jeśli chodzi o rozmiar siodła to jest ok? Wahałam się długo pomiędzy tym, a mniejszym rozmiarem.
EDIT: Jestem w różowej koszulce, na drugim zdjęciu siostra jeszcze przed dopasowaniem strzemion.
Maluda, w weście właśnie raczej tak się siedzi. Jak w fotelu. Z boku dla osoby, która rzadko z takim siodłem ma do czynienia wygląda to... niewygodnie i nieodpowiednio. Ale nie da się usiąść tak, jak w siodle klasycznym, bo masz o wiele większy i szerszy przedni łęk. Jakbyś ucięła ten "dodatkowy" fragment, to jeździec wyglądałby, jakby siedział bliżej. 🙂

Sepia, według mnie nie jest stanowczo za duże. Ale ja żyję w przekonaniu, ze "dobre rozmiarowo siodło" to takie, w którym jest Ci wygodnie i tyle. Niektórzy lubią móc się przesunąć, inni lubią byś usadzeni na styk.
Dobrze, że wspomniałaś, że drugie zdjęcie to siostra, która się tylko przymierzała, bo aż mnie boli kolano od ringu, jak patrzę na tę fotę. 😀
Ja jeżdżę west, ale mimo wszystko takie odniosłam pierwsze wrażenie.
Maluda, siodła są różne. Często widzę np. facetów jeżdżących na tych usadzających z tyłu. Może odnosisz takie wrażenie, bo kobiety częściej jeżdżą bardziej z przodu, np. w WP. Ale w reiningu widuję raczej osoby siedzące dalej.
Nie no, nie neguje.
Dlatego pytam osób bardziej doświadczonych jak mi coś nie pasuje, bo zawsze się może okazać, że jestem w błędzie.  😉
.
a mi sie wydaje, ze siodło SEPIA jest za małe pod Twój tyłek - ale to moja opinia...... gdyby było większe siedziałaby o 5 cm dalej i noga nie przechodziłaby w tym miejscu

EDIT: obejrzałam zdjęcia z zawodów kilku, naprawdę wydaje mi się za małe...
BTW - na szybko - bryczesy z pełnym lejem, skórzane grube czapsy(spodnie), wydłużyć strzemiona - inaczej ułoży się noga
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2016 10:42
Siodło jest zdecydowanie za małe, w ogóle nie ma w nim miejsca. Siodła westowe nie działają jak klasyczne i nie mają mieć miejsca tylko na tyłek i nic wiecej. Mnie moje wkurza a to 15.5'. Naajlepiej jeździ mi się w 16,5-17
A dosiad jest różny w zależności od konkurencji. Fotelowy w reiningu to zadenr błąd, w technicznych niedopuszczalny (ale tam tez inne siodla ktore na taki nie pozwalają w przeciwieństwie do rreiningowych)


zobacz to moje stare siodło - ile mam miejsca między "kroczem" a rożkiem...
teraz mam "nowe siodło" i jest jeszcze ciut większe
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2016 10:51
Doodofon, to slaby przyklad bo siedzisz tylkiem na tylnym lęku, tak też nie powinno to wyglądać
wiem, ale nie znalazłam jakiegoś bocznego przykładu odległościowego.
Ja niestety tak siedzę ze względu na to, że nie mam pełnego czucia w prawej części ciała i trudno mi cokolwiek inaczej podziałać.
Obecne siodło mam większe i chyba siedzę lepiej (na środku)
Sepia siodlo jest za male, a Ty masz przechylona miednice w przod- kosci kulszowe skierowane w tyl zamiast pionowo w dol. Co do kolan to spotkalam sie tez z sytuacja kiedy takie obtarcia powstawaly u osob ktore jezdzily w dosiadzie fotelowym plus kolano odkrecone mocno na zewnatrz- zobacz, czy masz w klusie rzepki skierowane do przodu. Ale tak jak dziewczyny pisza, to czesciej kwestia niedopasowania siodla niestety.
Czyli nie tyle co nie miałam racji, a siodło jest za małe i stąd wydawało mi się, że dziewczyna źle siedzi. Ok, teraz wiem czego się trzymać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2016 11:00
muszę sobie porobić zdjęcia w nowym siodle i sprawdzić jak siedzę - i coś poprawić
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
24 sierpnia 2016 11:43
O kurde, a mi się wydawało że jest za duże! Ale siedzi mi się w nim dobrze. A jeszcze mam schudnąć 3kg.
Co do dosiadu, Muchozol, kasiakliczkowska, zdecydowanie potrzebuje znowu trenera, zdaje sobie z tego sprawę, już poczyniłam kroki w tym kierunku.
Muchozol, siodło bezterlicowe 😉
Może puszcze faktycznie dziurkę strzemiona w dół i zobaczę.
.
Muchozol, a czemu teoretycznie Twoje siodlo dla Ciebie nie pasuje?
.
E tam za male- przyszlosciowe po prostu 😉
.
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2016 10:24
Muchozol, dziękuję bardzo 🙂 Czarna chyba mi się najbardziej z moich wszystkich bluzek podoba 🙂
.
ja też się w końcu doczekałam porządnych zdjęć nowego siodła.
To AK robione na wymiar pod mojego konia - jestem absolutnie wniebowzięta. Zawsze chciałam mieć kwadratowe siodło, lekko zdobione. I udało się  😍

KLIK

I z ogłowiem na show - niestety zdjęcie jakościowo słabe i światło trochę przekłamuje...
KLIK
KLIK
KLIK

Zdjęcia piękne, ale każde jedno za duże 🤬
.
Piękne <3 Absolutnie piękne siodło i ogłowie 🙂
Muchozol dziękuje bardzo <3 Długo się zastanawiałam, jaki model siodła, jaki kolor... Zeby to miało ręce i nogi. Z jednej strony chciałam siodło trochę show, ale jakoś te srebra już mi się opatrzyły. Poza tym jeżdżę od czasu do czasu ranch riding, a mój facet krowy, więc musiałam poszukać rozwiązania idealnego ;-) I wtedy zobaczyłam pomysł z concho, ale przy innym siodle. Ukradłam go, dorzuciłam basket 3/4, square, prawdziwa owieczke, po wielu nieprzespanych nocach wybrałam kolor siodła, po kolejnych kilku siedziska - i po dwóch tygodniach przyszedł w paczce efekt :-) Ręce mi drżały przy wyjmowaniu, bo nie wiedziałam, czego się spodziewać. Nie jestem typem kreatywnym. Ale się udało  😅 No prawie - zapomnialam o wykreconych strzemionach  👿

Nique ciesze sie, ze sie podoba. W realu jest jeszcze fajniej 🙂😉
.
No prawie - zapomnialam o wykreconych strzemionach  👿


Może z siodłem to jak z domem - dopiero trzeci zbudowany jest tak naprawdę idealny i do zamieszkania? Tak samo z siodłem, dopiero trzecie jest idealnym? 😀
Chociaż ja to bym chyba wyszła od wykręconych strzemion. Na moje kolana, jazda w zwykłych to udręka…
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się